Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Aloha ljudi 500 upisanih ljudi svake godine. Mi smo na privatnom stomatoloskom fakultetu imali na vezbama iz interne medicine u Pancevackoj bolnici grupu od oko 10 ljudi na hirurgiji 5. Sa tom racunicom na jednom MEDICINSKOM FAKULTETU grupa za internu medicinu ne bi smela da predje 5 ljudi i isto tako za hirurgiju. Time se dodje do proste racunice da ako upisete godisnje 500 ljudi vi za vezbe iz interne medicine treba da formirate 500 : 5 = 100 grupa. I neka su te vezbe 2 puta nedeljno pa 4 sata.

Dakle neka jadan asistent radi samo na fakultetu 8 h na dan od ponedeljka do cetvrtka. Znaci dnavno moze da radi sa 2 grupe. Prostom racunicom dodjete do toga da ako on u ponedeljak radi sa 2 grupe i iste te dve u sredu, a sa druge dve u utorak i cetvrtak. Dodjete do racunice da on moze da vodi svega 4 grupe. Ako dalje 100 grupa podelite sa 4 dobijete da vama treba 25 asistenata koji ce da rade 4 sata nedeljno po 8 SATI SAMO SA STUDENTIMA!!!

Sada mi recite! Da li je realno da njihova plata bude bar 30% niza od plate nekog bankarskog sefica cate na malo visem mestu od salterskog sluzbenika???

Kad bolje razmislim i ja bi za takvu platu kako su placeni bezao na zadnja vrata klinike i ostavljao studente po hodnicima i odlazio u privatnu kliniku da radim na crno.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Dr Ivice, Vama svaka cast, ne zelim nikog da vredjam. ne kazem da ima jos uvek ljudi koji su pravi lekari, na srecu nas mladjih kolega, a i pacijenata, samo sam se osvrnula na cinjenicu da to postaje retkost, a ne pravilo. Gomila bolnica koje pripadaju Univerzitetu, a realno vise od pola dr koji u njima rade nemaju sta pametno da vas nauce. To sam htela da kazem.

Studentbgd:Kad bi ti asistenti bar jednu grupu "obradili' kako treba vec bi se video napredak, a ne da ih studenti jure po hodnicima u vreme vezbi, a oni se kriju od njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Htedoh da kazem " ne kazem da nema" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 10:54 pm
Postovi: 11
dr ivica je napisao:
Pokvaren je "do daske" - potpuno tacno, a lekari, na zalost, zbog svoje inercije, cutanja, malodusnosti i servilnosti - JESU KRIVI. Mogao bih da nabrojimnajmanje 10 razloga zasto su najpre ekari trebali da iniciraju smenu ministra zdravlja, ali nisu...

Koliko god to u teoriji bilo opravdano, u praksi ministra može da skine samo onaj koji ga je postavio, jer ministar zdravlja kao i ostali ministri, tu funkciju dobijaju isključivo partijskim kadriranjima. Tu lekari nemaju nikakvog uticaja, koliko god bili nezadovoljni načinom na koji ministarstvo radi. Tako se dogodi da vas ministar ponizi (samim tim i sve nas koji koristimo zdravstvene usluge) odlaskom u inostranstvo na operaciju koja može da mu se uradi i u domovini. Tako je poslao poruku "ne možete mi ništa!" svim lekarima koji su nezadovoljni i koji žele njegovu smenu.
Možda lekari jesu krivi jer ćute pred onim pred kojim ne bi trebalo to da rade, ali šta se dobija kada progovore? Ništa. Jer ministra i sve one mrsimude koji kroje vašu praksu, ništa ne može oterati sa tog mesta, osim u slučaju da se zamere svojoj partiji.
Što se tiče "mikroplana", pa pogledajte samo direktore domova zdravlja i bolnica po Srbiji, koje ni skandali ne mogu oterati iz fotelje, a kamoli bunt zdravstvenih radnika. U mom gradu Dom zdravlja pripada DS-u, a Opštu bolnicu je naselio G17. Koliko je saradnja ove dve partije jaka i stabilna, toliko su kvalitetne i usluge. Nije ni čudo što lekar frkće i peni, a pacijentu dođe da popije otrov od muke, polije se benzinom i zapali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
E sad na dalje. Znate ono, ima onih ljudi koji bi da se jebu a da im ne udje.
Tako ti i nasi vrli asistenti. Kod nas je jako mnogo onih koji bi titule a ne bi bas mnogo odgovornosti uz te titule. Pa tako ona titula ass dr med ili ass dr stom , tj to ass znaci da je taj neko osoba koja vodi vezbe, odgovara za studentske greske i ispravlja studentske greske, i PUSTA STUDENTE DA RADE, makar i gresili. Sta se dobije za uzvrat? Dobije se ima i vidjenost i mogucnost da se sopstvene usluge zbog titule ass naplate 3 X vise od ostalih. E sada , to vam je kao riba koja bi da svrsi a a da joj ne udje. Ne bi dakle da vodim vezbe, ne bi da ispravljam studentske greske ali bi da imam titulu i da na konto nje naplacujem. Pa onda lepo bato, mrs sa fakulteta pa idi u privatnu praksu , pa rintaj ko konj pa zaradi.

Primer su vam vezbe iz oralne hirurgije gde sta god ima teze da se vadi od otprilike paradontopaticnog zuba ili malo cvrsceg dolece doktor ili asistent da radi, jer ce tamo neki drkacija da ga riba sto je student na njegovim vezbama otvorio sinus. **** VAS sinus. Otvorio sinus!!! Jel bio koren u sinusu!!! BIO!!! Jel bio razlog da se otvori sinus. BIO!!! Jel moze sinus da se zatvori. MOZE. I cemu frka? Tesko uraditi plastiku sinusa? Pa kome je to teska intervencija taj nije trebao da upisuje oralnu hirurgiju.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 8:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
studentu,zamolicu te da pazis kako se izrazavas...samo to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 8:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
poštovani kolege... evo samo da vam kratko iznesem svoju priču... završio sam fakultet 1988. i tad nisam znam niti šta ću niti kako ću... obiteljska... s tvojim rukama obiteljska... to mi je rekao mamin rođak, kirurg u tadašnjoj mostarskoj bolnici. Dobio sam specku i krenuo sam... nisam znao baš puno prakse al uživo sam. I tad čudnovatim spetom okolnosti odustajem na neko vrijeme od medicine zbog bolesti, i kad sam se trebo vratit dogodi se rat. Dobivam posao u bivšoj vojnoj u Zagrebu i nakon dvije godine rata odlazim uz poticaj u SAD i tamo sam radio do kraja rata točnije do 1996. u Hahnemann University Hospital u trauma centru. Nakon toga, opet pod nekim okolnostima vraćam se u BiH i nakon 3 godine u hitnoj to je već 1999. dobivam specijalizaciju u Beogradu iz Urgentne medicine. Nakon specke odlazim u Rijekur gdje sam radio kao ravnatelj Hitne pomoći i vidio mnogo mladih liječnika kao prolaze kroz ustanovu. Vjerujete mi... jedino mjesto gdje ispečete zanat u tako kratkom roku je hitna pomoć i urgentna medicina... Tamo idite, tamo tražite da vas uzmu kao volontere...tamo će studneti najbolje naučit...

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 8:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
većina lekara u srbiji su neznalice, gramzive lenštare, uobražene veličine, nadobudni ološ odnosno moralne nakaze.
može ko hoće da me citira.
nije tačno da imamo vrhumske stručnjake, većina su foliranti, a par koji vrede se neće tako nazivati niti dozvoljavati da ih mediji tako predstavljaju.


ko je kriv?

sistem tj neimanje sistema, jer svako može postati sve od lekara do akademika preko politike, novca, kreveta, sexa ...itd.

nekad mi je žao, što sve znam što znam......
kad bi neki kreveti ili koverti mogli da pričaju, mnoge titule bi letele u đubrišta a biografije u smetlišta....




Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 10:54 pm
Postovi: 11
13th.wizard. je napisao:
većina lekara u srbiji su neznalice, gramzive lenštare, uobražene veličine, nadobudni ološ odnosno moralne nakaze.
može ko hoće da me citira.
nije tačno da imamo vrhumske stručnjake, većina su foliranti, a par koji vrede se neće tako nazivati niti dozvoljavati da ih mediji tako predstavljaju.


ko je kriv?

sistem tj neimanje sistema, jer svako može postati sve od lekara do akademika preko politike, novca, kreveta, sexa ...itd.

nekad mi je žao, što sve znam što znam......
kad bi neki kreveti ili koverti mogli da pričaju, mnoge titule bi letele u đubrišta a biografije u smetlišta....



Koliko gorčine u nekoliko pasusa ... Mislim da, koliko god izgledalo crno, nije baš tako.
Ako ste lekar, organizujte se sa kolegama i obavestite Sud časti o takvima, a ako ste pacijent, nađite jednog od tih par koji vrede i pređite kod njih da Vas leče. Jer, lako se sazna ko vredi a ko je titulu stekao preko kreveta, koverte, direktora ili partije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sub Sep 25, 2010 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
Tuberkulozis je napisao:
13th.wizard. je napisao:
većina lekara u srbiji su neznalice, gramzive lenštare, uobražene veličine, nadobudni ološ odnosno moralne nakaze.
može ko hoće da me citira.
nije tačno da imamo vrhumske stručnjake, većina su foliranti, a par koji vrede se neće tako nazivati niti dozvoljavati da ih mediji tako predstavljaju.


ko je kriv?

sistem tj neimanje sistema, jer svako može postati sve od lekara do akademika preko politike, novca, kreveta, sexa ...itd.

nekad mi je žao, što sve znam što znam......
kad bi neki kreveti ili koverti mogli da pričaju, mnoge titule bi letele u đubrišta a biografije u smetlišta....



Koliko gorčine u nekoliko pasusa ... Mislim da, koliko god izgledalo crno, nije baš tako.
Ako ste lekar, organizujte se sa kolegama i obavestite Sud časti o takvima, a ako ste pacijent, nađite jednog od tih par koji vrede i pređite kod njih da Vas leče. Jer, lako se sazna ko vredi a ko je titulu stekao preko kreveta, koverte, direktora ili partije.


Vi TBC, kao da živite u nekoj Švicarskoj, Nemačkoj, Švedskoj itd.a ne u ovoj jadnom izgovoru za državu.
Pošto ste tamo u mislima onda ovo što pišete bolje da u glavi i zadržite jer to tako u životu koji se živi, a ne sanja, ne izgleda tako. A, ako imate neki u glavi poremećaj potražite lek na nekom od subforuma ako uopšte postojen takvi tipa - neuropsihijatrija.

Još hoćete da nas ubedite da ćemo sa organizovanjem nešto postići u zemlji u kojoj nema zakona niti pravosuđa , policije itd.Koga gde da tužimo i kako? Vi ste pametni a ja glup pa mi vi objasnite TBC kako u izgovoru za zemlju kakva je tkz srbija da se tuži neko i dokaže da je kriv, kada se sve svodi na spregu novca,kriminala,politike itd. jednom rečju na moralno-političku podobnost.

A to gde se ja lečim, ne treba da vas brine. ja znam kog koga bih otišao i kada bih otišao. a svako normalan ko ima opara bi se lečio u inostranstvu. jer ovde 10% lekara nešto i vrede ostatak ne vredi ni da radi kao portir na trijaži pacijenata na vrdniku.

A što se moje gorčine tiče,. ja ne znam iz koga holivudskog filma vi potičete pa vam je sve to čudno što je neko oštar, razočaran i pun gorke kritike kada živi gde živi i radi gde radi. pa sve sam ološ i lopovluk.
a možda pišete iz inostranstva pa sve gledate sa čuđenjem iz vaše gastarbajterske prikolice, međutim bilo kako bilo vi bolje povedite račna gde ćete vi odvesti svoje is sebe ako im je zdravstvena usluga potrebna u srbiji nego što komentarišete tuđi bes i gorčinu. jer možda postanete besniji i oštriji od mene kada shvatite da imate posla sa jednom velikom razuzdanom bandom sujetnih drskih maloumnika koji sebe nazivaju medicinske setsre i lekari - sa čast izuzecima oko 10% respektivno.



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Sub Sep 25, 2010 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 10:54 pm
Postovi: 11
13th.wizard. je napisao:
Tuberkulozis je napisao:
13th.wizard. je napisao:
većina lekara u srbiji su neznalice, gramzive lenštare, uobražene veličine, nadobudni ološ odnosno moralne nakaze.
može ko hoće da me citira.
nije tačno da imamo vrhumske stručnjake, većina su foliranti, a par koji vrede se neće tako nazivati niti dozvoljavati da ih mediji tako predstavljaju.


ko je kriv?

sistem tj neimanje sistema, jer svako može postati sve od lekara do akademika preko politike, novca, kreveta, sexa ...itd.

nekad mi je žao, što sve znam što znam......
kad bi neki kreveti ili koverti mogli da pričaju, mnoge titule bi letele u đubrišta a biografije u smetlišta....



Koliko gorčine u nekoliko pasusa ... Mislim da, koliko god izgledalo crno, nije baš tako.
Ako ste lekar, organizujte se sa kolegama i obavestite Sud časti o takvima, a ako ste pacijent, nađite jednog od tih par koji vrede i pređite kod njih da Vas leče. Jer, lako se sazna ko vredi a ko je titulu stekao preko kreveta, koverte, direktora ili partije.


Vi TBC, kao da živite u nekoj Švicarskoj, Nemačkoj, Švedskoj itd.a ne u ovoj jadnom izgovoru za državu.
Pošto ste tamo u mislima onda ovo što pišete bolje da u glavi i zadržite jer to tako u životu koji se živi, a ne sanja, ne izgleda tako. A, ako imate neki u glavi poremećaj potražite lek na nekom od subforuma ako uopšte postojen takvi tipa - neuropsihijatrija.

Još hoćete da nas ubedite da ćemo sa organizovanjem nešto postići u zemlji u kojoj nema zakona niti pravosuđa , policije itd.Koga gde da tužimo i kako? Vi ste pametni a ja glup pa mi vi objasnite TBC kako u izgovoru za zemlju kakva je tkz srbija da se tuži neko i dokaže da je kriv, kada se sve svodi na spregu novca,kriminala,politike itd. jednom rečju na moralno-političku podobnost.

A to gde se ja lečim, ne treba da vas brine. ja znam kog koga bih otišao i kada bih otišao. a svako normalan ko ima opara bi se lečio u inostranstvu. jer ovde 10% lekara nešto i vrede ostatak ne vredi ni da radi kao portir na trijaži pacijenata na vrdniku.

A što se moje gorčine tiče,. ja ne znam iz koga holivudskog filma vi potičete pa vam je sve to čudno što je neko oštar, razočaran i pun gorke kritike kada živi gde živi i radi gde radi. pa sve sam ološ i lopovluk.
a možda pišete iz inostranstva pa sve gledate sa čuđenjem iz vaše gastarbajterske prikolice, međutim bilo kako bilo vi bolje povedite račna gde ćete vi odvesti svoje is sebe ako im je zdravstvena usluga potrebna u srbiji nego što komentarišete tuđi bes i gorčinu. jer možda postanete besniji i oštriji od mene kada shvatite da imate posla sa jednom velikom razuzdanom bandom sujetnih drskih maloumnika koji sebe nazivaju medicinske setsre i lekari - sa čast izuzecima oko 10% respektivno.


Svest o postojanju, kako ste naveli, "jedne velike razuzdane bande sujetnih drskih maloumnika koji sebe nazivaju sestre i lekari", stekla sam davnih dana. Zahvaljujući takvima izgubila sam pojedine članove porodice, sopstveno zdravlje. Da sam imala novac, svakako bih sledila primer našeg ministra zdravlja i uputila se u inostranstvo, ali sam ovde gde smo svi odakle ne možemo dalje, osim da obijamo pragove i izigravamo arheologe u nadi da ćemo iskopati nekoga ko nam možda može pomoći o trošku RZZO.
Gorčina koju mnogi (ali i Vi i ja) osećaju zbog neadekvatnog tretmana lekara je uzaludna. Dakle, ne čudim se Vašoj gorčini. Samo smatram da nema svrhe. Iz tog razloga Vam se možda čini da su moji komentari uzdržani, možda i "gastarbajterski". Zbog prirode svog posla, moguće je da sam upoznata bolje od velike većine ljudi na ovom mestu, šta se i kako radi po srpskim bolnicama. Poput Vas "nekad mi je žao, što sve znam što znam". Sticajem takvih okolnosti, do mene svakodnevno dolazi jad, beda, muka i tragedija ljudi koji se "leče" po našim bolnicama.
Koliko sam god u poslednjih dvadeset godina bila na ivici da bagri koja je kroz Medicinski fakultet protrčala kao jogurt kroz creva presudim, od toga nema ništa jer se takvi drže zajedno, a i oni koji su zadržali iole etike u mozgovima ćute zbog nečega što sam načula da se zove kolegijalnost.
Uprkos svemu, citiraću samu sebe da ipak nije sve tako crno, a to ste i sami utvrdili pominjanjem deset odsto lekara koji nečemu vrede. Jer, da nije tih deset odsto, sve bi bilo drugačije. Ovako, kao pacijent, imam nadu da je moj život produžen za još koju godinu.

I tako se nas dvoje možemo prepucavati do mile volje, a oni koji bi trebalo nešto da urade, sedeće na svojim radnim mestima u belim mantilima ili kući i čitati našu prepisku, bez želje da brljotine svojih kolega dostave šarmantnoj gospođi iz Komore. Uverena sam da je sud kolega najjači, ali šta ćete kada je "kolegijalnost" jača od svega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Pon Sep 27, 2010 6:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
[/quote]
Svest o postojanju, kako ste naveli, "jedne velike razuzdane bande sujetnih drskih maloumnika koji sebe nazivaju sestre i lekari", stekla sam davnih dana. Zahvaljujući takvima izgubila sam pojedine članove porodice, sopstveno zdravlje. Da sam imala novac, svakako bih sledila primer našeg ministra zdravlja i uputila se u inostranstvo,

ja sam već ranije rekao da je ministar potpuno u pravu i da je pamet čovek, pa i ja bi otišao u inostranstvo da se operišem uvek pre nego da ovde odem kod naših nabeđenih stručnjaka od neurohirurga/čitaj najvećeg ološa i bagre koja postoji/.
pa ceo taj inst.za neurohirurg. treba zatvoriti jer seje smrt i nesreću. o čemu mi ovde pričamo zapravo. o čoveku koji je imao izbora i otišao pod nož u nemačku,a jedina mana mu je što je ministar, ali ako bi to izuzeli potpuno je u pravu.
pa ko je normalan da ide kod naših neurohirurga kad može u london ili milano. samo paćenici i kvazi političari osuđuju taj potez - neuzimajući u obzir to što je ministar uradio je fenomenalan potez. pa ne mislite valjda da je lud da ga taj takozvani glib od neurohirurga koji su na dnu lestvice u poređenju sa svetom operiše. pa taj šljam misli samo kako da uceni nekog nesretnika iz provincije za pare. ili još da se na njega izdrkavaju sestre koje odrađuju svoj posao i nemaju nimalo vaspitanja, već se samo troše po krevetima istih tih neurohirurga, a ovamo izigravaju časne i poštene supruge i majke. pa samo pogledajte vozni park na heliodromu iza neurohir. i biće vam sve jasno. jedini tu gospodin čovek je mishko rakić koga znam još sa studija, i koji je jedini čovek sa manirima taamo-ali ne može na kraj da izađe sa podivljalim mutnim oblicima života kao što su ti takozvani neurohirurzi.
kao što rekoh ranije - mnogo toga sam se tokom svoje duge karijere nagledao i bilo bi mi bolje da neznam neke stvari koje znam.
uostalom i ja kada sam se operisao to sam uradio u inostranstvu, a ne ovde.
JER SAM U KRIVU??!!



Gorčina koju mnogi (ali i Vi i ja) osećaju zbog neadekvatnog tretmana lekara je uzaludna. Dakle, ne čudim se Vašoj gorčini. Samo smatram da nema svrhe. Iz tog razloga Vam se možda čini da su moji komentari uzdržani, možda i "gastarbajterski". Zbog prirode svog posla, moguće je da sam upoznata bolje od velike većine ljudi na ovom mestu, šta se i kako radi po srpskim bolnicama. Poput Vas "nekad mi je žao, što sve znam što znam". Sticajem takvih okolnosti, do mene svakodnevno dolazi jad, beda, muka i tragedija ljudi koji se "leče" po našim bolnicama.
Koliko sam god u poslednjih dvadeset godina bila na ivici da bagri koja je kroz Medicinski fakultet protrčala kao jogurt kroz creva presudim, od toga nema ništa jer se takvi drže zajedno, a i oni koji su zadržali iole etike u mozgovima ćute zbog nečega što sam načula da se zove kolegijalnost.
Uprkos svemu, citiraću samu sebe da ipak nije sve tako crno, a to ste i sami utvrdili pominjanjem deset odsto lekara koji nečemu vrede. Jer, da nije tih deset odsto, sve bi bilo drugačije. Ovako, kao pacijent, imam nadu da je moj život produžen za još koju godinu.

I tako se nas dvoje možemo prepucavati do mile volje, a oni koji bi trebalo nešto da urade, sedeće na svojim radnim mestima u belim mantilima ili kući i čitati našu prepisku, bez želje da brljotine svojih kolega dostave šarmantnoj gospođi iz Komore. Uverena sam da je sud kolega najjači, ali šta ćete kada je "kolegijalnost" jača od svega.[/quote]

E zato ja ovde nazivam stvari pravim imenom. sve kažem otvoreno i precizno bez uvijanja. do srži glođem kosku srpskog zdravstva i na nju pljujem od gorčine jer je oko mene samo polusvet pun moralnih kreatura i degenerika.
i uvek ću takav biti, a ako hoće da me banuju ili me odstrane sa ovog foruma onda treba biti jasno da je to urađeno zato što je jedan čovek hteo da kaže golu, surovu, ružnu istinu u kojoj živimo na isto takav go, surov i ružan način, bez uvijanja i foliranja i ulepšavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 10:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 1:34 pm
Postovi: 84
Hehehe.

Machine, 13.Wizard i StudenBG kao da su braca :)

kvalitet-usluga/repetitio-est-mater-studiorum-t32173.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 10:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 1:34 pm
Postovi: 84
kvalitet-usluga/nikakav-t32120.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uzas, Uzas!
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
Mi smo očigledno braća po oružju.
Jer koristimo isto oružje zalažući se istim stavovima za promenu.
A i bilo je krajnje vreme da neko ovde kaže kako stvari zaista stoje, a ne da nam se
serviraju umno osiromašeni postovi koji održavaju mentalnu monotoniju ovog
foruma sa sve zajedno lažima od kojih mi se stomak prevrće.
Ljudima treba reći pravu istinu, a ne da nam je kreiraju tv medijski servisi čiji je
kvalitet jednak tako divnim časopisima kao što su 'treće oko', 'zona sumraka'...itd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: