Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: RAK - Karta u jednom pravcu!!!
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2011 12:53 pm
Postovi: 1
Institut za maligna oboljenja u Beogradu izdaje kartu u jednom pravcu.
Vrsni lekari, doktori nauka, kao sto je dr Babovic ocito zasluzuje to radno mesto, jer jedino na cemu je doktorirala je da daje tacnu prognozu do kada ce pacijent da zivi.Doktorka mi je sama priznala da za trideset godina svoje prakse ni jednom pacijentu nije produzila zivot, bez obzira da li se pacijent javio na samom zacetku bolesti ili kasnije.
Kada se moja cerka javila doktorima u ovoj ustanovi (,,instituciji") bolest je bila na samom zacetku. Ustanovljen je sarkom. Umesto hitno na hirursku intervenciju ili bilo kakvu terapiju koja bi tretirala ovakvo stanje, doktori su nas vratili kuci sa preporukom da se povremeno javlja hirurgu?! A kada je bolest uzela maha konzilijum je konstatovao: ,, Umires, nema ti leka !"
Moje cerke vise nema. Nije proslo ni godinu dana od kada su doktori na Institutu za maligne bolesti poceli da lece...
Ostaje pitanje - kako su je to lecili? Zar je lecenje kazati nekome umires?
Majka Koviljka Filipovic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK - Karta u jednom pravcu!!!
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 7:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Draga Koviljka primite moje najiskrenije saučešće :( .
Zaista nemam više snage komentarisati pojedine lekare a posebno one koji tako lako odustaju od lečenja dece.

Zaista mi je žao što prolazite kroz ovaj pakao.
Pozdrav!

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK - Karta u jednom pravcu!!!
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 1:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
kod nas je sve jos frischko jer nema ni mesec dana da mi je majka preminula...

ono sto definitivno znamo je da su je lekari gledali. lecili bila bi sigurno ziva bar jos neko vreme.

Imala bih ja svasta da kazem o lekarima, glavnim sestrama u Kamenici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SRBIJA - Karta u jednom pravcu !!!
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
Draga moja gospođo, nemam reči utehe jer vašeg dragog deteta nema.
I to , nažalost, niko i nikadava vam nemože nadomestiti.

Ali bih hteo reći javno da je sramota u šta je ova nesretna zemlja pretvorena - mislim da joj svet naučne fantastike po ironiji, paradoksima i agonijni nije ravan. Sve ono što je normalno je postalo nenormalno, a nenormalno je više nego normalno.
Na televiziji izgleda da je važnije da li je GRAND-ova zvezda dobila novi AUDIi-kupe ili letovala u Monako nego tragedija jedne porodice , a sa njom i celog naroda. Bitno je da političari, i dolazeći i odlazeći, imaju kuće po Srbiji i inostranstvu, a običan svet ne može dobiti adekvatnu lekarsku negu nego umire po stanovima ili prihvatilištima potpuno zapušten.
U zemlji apsurda i zla kakva je ova naša od jedne časne profesije su napravili stočnu pijacu i kasapnicu pa je primenjen pijačni mentalitet : ko se kako snađe. Neću generalizivati sve ljude profesije jer uvek ima bisera i u najdubljem talogu.

Ali treba znati da niko nema tapiju na svoje zdravlje i da sutra dan vrlo lako isti ti koji su vama zlo naneli mogu ležati i skončati zaboravljeni i zapušteni. I da nema veće kazne i sudije od Tvorca.

Mladi, perspektivni i vredni ljudi su pobegli u svet ili čekaju po biroima službe nezapošljenih jer ih naša profesija neće. Neće novine, neće radnike, neće kvalitet, ali hoće neznalice, lenjivce i poltrone.
Zar nije tužno videti da se samo po političkoj osnovi ili po seksulanoj vezi zapošljavaju kadrovi?
Jer napredovati znači da treba prelaziti iz kreveta u krevet profesora i biti im ljubavnica, ili pak treba biti partijski čankolizac da bi se posao dobiti. Odvratno - na nivou ispod nivoa * SPAM * agencija koje makar pošteno nude svoje usluge.

E zato svakodnevno imamo teške i tužne priče. A narod samo ćuti i trpi i čeka da se nešto samo desi od sebe - ali ništa se samo od sebe neće desiti jer i zori treba Sunce da bi svanula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK - Karta u jednom pravcu!!!
PostPoslato: Pet Mar 01, 2013 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не могу а да не кажем: 13th.wizard. слажем се у потпуности с тобом.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: