Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 7:15 pm
Postovi: 21
Za koju biste se vi pre opredelili i zasto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 10:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ja bih vrlo rado posedovala privatnu :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Pet Dec 11, 2009 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 7:15 pm
Postovi: 21
Haha very funny! I like it! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Pon Dec 14, 2009 5:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
privatna.zbog odnosa lekara prema pacijentu.lakse mi je da se odreknem mnogih stvari,da bih imala para da odem kod privatnika,nego da se u drzavnoj bolnici istrisa na mene kako ko stigne (pocev od cistacica,pa na dalje).
i macku vodim kod privatnog veta,jer sam imala mnogo losih iskustava sa drzavnim lekarima.evo sad najverovatnije necu imati para da uplatim dovek nove godine,jer sam macku kod privatnika platila usivanje i neke antibiotike vazdan,ali sam zato prezadovoljna odnosom lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
ja mislim da tu zavisi ko vas pregleda. Znamo dosta slucajeva koji su prosli "k'o bosi po trnju" u drzavnim ustanovama, ali i u privatnim, pa to jos prilicno platili.. Mislim da nema pravila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 20, 2010 5:46 am
Postovi: 7
Nema tu nikakvog pravila...
Više sam verovao privatnim ustanovama ali od pre godinu dana NE
U jednoj poliklinici su mi naplatili dopler testisa 110km=56 euro (u Bosni) a na cenovniku sam drugi put pročitao tj nakon 2 dana da je pregled isti 24 evra..... Ali pošto veoma ljubazna devojka nije izdala račun nisam mogao ništa...
Isti mesec(pre ovog snimanja) sam radio Hormone u Belladonna laboratoriji u Zemunu i kada sam dobio rezultate bili su očajni ... free testosteron 250 a ref.ve od 32-68.... Urolog a sam obavestio da je to 99% konvertovano iz tumora testisa..
Mešutim dopler je bio uredan. Zatim sam na predlog jednog dr radio TU marker u državnoj ustanovi i bili su ok.
zati sam ponovio hormone i svi su bili u granicama normale....

I ako ta laboratorija glasi za jednu od boljih :cry: opet se ispostavilo da nije baš... Ali cene su im Evropske

Ipak Državne ustanove... I obavezno birati sam sebi lekara... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Sub Mar 27, 2010 11:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Ubađena sam da nema pravila i da sve zavisi od čoveka, njegovog morala i vaspitanja.

Jedino, u državnim ustanovama su lekarima često vezane ruke zastarelom opremom i tehnologijom, kao i pritiscima od strane uprave i administracije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 5:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
prava dilema je strucan ili nestrucan lekar !!!
iako bi trebalo - nastavna i naucna zvanja u srbiji vise nisu garancija kvaliteta, jer ih je pored rada i truda moguce dobiti i novcem, politickim intervencijama, itd.. (kao i u ostalim segmentima drustva) - tako da "nas konsultant je prof. dr.." + visoka cena ne znaci da je usluga bolja nego sto je u nekom zalosnom neokrecenom budzaku drzavne bolnice. cinjenica je da su privatnici bolje tehnicki opremljeni.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Uto Mar 30, 2010 8:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
drbgd je napisao:
prava dilema je strucan ili nestrucan lekar !!!
iako bi trebalo - nastavna i naucna zvanja u srbiji vise nisu garancija kvaliteta, jer ih je pored rada i truda moguce dobiti i novcem, politickim intervencijama, itd.. (kao i u ostalim segmentima drustva) - tako da "nas konsultant je prof. dr.." + visoka cena ne znaci da je usluga bolja nego sto je u nekom zalosnom neokrecenom budzaku drzavne bolnice. cinjenica je da su privatnici bolje tehnicki opremljeni.


Potpisujem !!!

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Ned Jun 06, 2010 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Privatna medicinska praksa je u Srbiji diskriminisana shumom zakonskih i birokratskih prepreka koje onemogucavaju privatne ordinacije i poliklnike da preuzmu u punom kapacitetu lecenje naroda na sebe. Razlog je monopolisticko ponasanje RZZO i sasvim razumno izbegavanje privatnika da na sebe preuzmu breme nepotrebne administracije koja je prisutna u "drzavnom zdravstvu". Kada bi lekari mogli da se oslobode stega koje namece RZZO, sve bi bilo drugacije. Dok ovo narod ne bude razumeo, optuzivace nepotrebno lekare, umesto drzavu. A da bi se sve to promenilo, potrebno je ukinuti postojanje RZZO, ukinuti sadasnji sistem obaveznog zdravstvenog osiguranja, i preci na sistem privatnog, dobrovoljnog osiguranja. isto vazi i za penziono osiguranje, Takozvani "Fondovi" PIO i RZZO su, uz politicke partije i nepotrebno naduvan drzavni aparat, NAJVECI PARAZITI na ledjima naroda. Kada se ovo bude shvatilo, nece biti porebe da se pravi bilo kakavo pitanje: privatna ili drzavna zdravstvena ustanova.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Mislim da je privatna praksa u 80% "sisanje ovaca" u ovom slucaju naroda, a dovodjenje americkog sistema privatnih zdravstvenih osiguranja bi nas dokrajcilo jer tom osiguravajucem drustvu nije u ciju da vam pomogne da se izlecite vec da zaradi... Jedino sto su u privatnim klinikama (po mom iskustvu) lekari i medicinsko osobje ljubazniji, otvoreniji a sam taj odnos pacijentu uliva vise sigurnosti i poverenja nego kada ode u drzavnu kliniku gde ceka gomila pacijenata satima, a onda vas lekar ekspresno pregleda bez vecih objasnjenja... Jasno je da kod drzavnog lekara i ne moze biti drugacije jer je posla previse, a vreme nije neograniceno...
Sto se tice ovih privatnih osiguranja, stavicu link za jedan film o takvom sistemu osiguranja u SAD-u pa ko ima brzu konekciju neka ga obavezno skine i pogleda...
Ipak mislim da je britanski sistem osiguranja i kupovine lekova najbolji...

http://www.imdb.com/title/tt0386032/

Pozdrav

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 9:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
drbgd, strucan ili nestrucan lekar nije uopste dilema! ;)

Ja bih se pre opredelio za privatnu, ne zato sto je to garancija kvaliteta usluge (ustanovili smo da garancije nema) nego zato sto su sanse procentualno vece da ce ti se vise posvetiti lekar ako platis. Sustuna je u vecoj sansi da dobro prodjes. Ne znam kakvo je stanje sa njihovim zaradama ali sam ubedjen da su bolje od zarada u drzavnim ustanovama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 9:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
A sto se filma tice, moj stav je da je Majkl Mur takodje politicar (jer njegovo delovanje je politicko, sa politickim implikacijama - razume se) a ne neki posteni covek iz naroda koji se bori protiv zlog sistema zlih politicara. Tu je ukljucen populizam, pa ga ne bih smatrao relevantnim za prikaz stanja u medicini. Ne znaci istinu govori svako ko je skeptim, kriticar i opozicionar. Ako se vec tako dobro razume u medicinu, mnogo bi bolje bilo da bude kreativan i ponudi svoj sistem kao alternativu aktuelnom a ne da bude samo destruktivno orijentisan na rusenje aktuelnog sistema po principu "sta god da se desi, bice bolje od ovog". Posebno ne u sferi medicine koja je osetljiva oblast. I posebno ne on (mr. stručnjak-za-sve-i-svašta ), koji se buni u svim sferama gde je pobuna moguca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Bajaga je napisao:
A sto se filma tice, moj stav je da je Majkl Mur takodje politicar (jer njegovo delovanje je politicko, sa politickim implikacijama - razume se) a ne neki posteni covek iz naroda koji se bori protiv zlog sistema zlih politicara. Tu je ukljucen populizam, pa ga ne bih smatrao relevantnim za prikaz stanja u medicini. Ne znaci istinu govori svako ko je skeptim, kriticar i opozicionar. Ako se vec tako dobro razume u medicinu, mnogo bi bolje bilo da bude kreativan i ponudi svoj sistem kao alternativu aktuelnom a ne da bude samo destruktivno orijentisan na rusenje aktuelnog sistema po principu "sta god da se desi, bice bolje od ovog". Posebno ne u sferi medicine koja je osetljiva oblast. I posebno ne on (mr. stručnjak-za-sve-i-svašta ), koji se buni u svim sferama gde je pobuna moguca.


Ako si pogledao film, morao si zakljuciti da se on ni u jednom frejmu ne bavi dijagnozama i medicinom u tom smislu pa mu sa te strane nije potrebno medicinsko znanje... Ni jednu stranku nije favorizovao... A da li je to realno ili ne govori i pozicija SAD-a na listi efikasnosti i kvaliteta zdravstvenog sistema...

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Privatna ili drzavna zdravstvena ustanova?
PostPoslato: Pet Jul 30, 2010 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 09, 2010 8:48 am
Postovi: 11
Ljudi,
ja vam za ozbiljne stvari, operacije, nikako ne savetujem privatnu kliniku. Njih samo zanima da uzmu pare i da vas prevare, a ne daj boze da nesto krene naopako. Onda vas ne poznaju. Oni su samo maska i uigran tim za pretvaranje da su profesionalni. Znam mnogo primera gde se pacijentu predimenizionise problem zarad uzimanja para i pored toga, ja sam nasela. Ima smisla voditi dete kod privatnog pedijatra, da bi se izbegla guzva ili tako nesto, ali operacija nikako. U nastavku dole, procitacete moje iskustvo iz najskuplje privatne klinike. Za tuzbu su!!!

Želim sa vama da podelim moje iskustvo sa plastične operacije nosa. Moja priča pre svega je dokaz da skupo nije i dobro. U martu ove godine operisala sam nos na najskupljoj privatnoj klinici. Sve je u početku isledalo pozitivno. Doktor Đuričić je naravno sve razumeo šta treba da se uradi. Ja sam rekla da mi je bitno da dobijem simetričan nos, naročito koreni deo, koštani da se vrati u ispravan položaj, jer je nos stajao pomeren u desno. On je rekao da naravno mora lomljenje nosa, da bi se ispravio, rekao ja da mora septum da se ispravi da bi se disanje popravilo, da se nos suzi i podigne. Toliko je demonstrativno podigao moj nos, da sam se uplašila na šta će to da liči, i molila sam da ne bude toliko podizanje već samo malo. Rekao je da neće on operisati već njegov đak koji tačno radi šta on kaže, koji je mlađi i precizniji.
E, nakon operacije potpuno druga priča. Od ljubaznosti i profesionalnosti nema ništa. Meni je odmah bilo čudno što na nosu imam samo flastere. Đuričić je došao u sobu i kratko prokomentarisao da je sve urađeno kako je dogovoreno. Kad sam došla na skidanje konaca posle 7 dana, nos je izgledao simetrično jer je bio pod blagim otokom. Ja pitam Đuričića kako to da nemam otok a da su lomili nos. On kaže kako je to nova tehnika, kako oni kad nešto neznaju, plate pa to nauče u svetu. Odmah mi je bilo jasno da me laže i tu počinje moje nerviranje. Sutradan dolazim na kontolu kod Dubljevića koji me je operisao i on kaze kako nije bilo potrebe za lomljenjem nosa, kako je koren nosa u redu. Kako nije bilo potrebe ni za podizanjem nosa kako je i to u redu!? Ja ne mogu da verujem.
Ne mogu da vam opišem koliko sam se nervirala. Platila sam 2800e da bi me čovek lagao i da bi uradio trećinu posla. Jedino od dogovora što je urađeno je da je sužen vrh nosa. Septum je ispravljen a koreni deo nosa i dalje je u desnoj strani i nos nije ni malo podignut. Doktor očigledno nije mogao da naplati 3000e za sužavanje vrha pa je opisao operaciju obimnije nego što je u startu i planirao da uradi. Uzas. Ovo je čist primer šta sve doktori rade zarad sticanja materijalne dobiti.
Mogu samo da kažem da je ovo jedno grozno iskustvo, gde se pacijent oseća prevareno, izmanipulisano, iskorišćeno. Da sam ovo mogla da pretpostavim nikada se ne bih operisala u Srbiji. Ovde je operacija najskuplja jer nemate nikakvu garanciju, nikakav dokaz u pisanoj formi šta je dogovoreno/ šta je naplaćeno/ šta je urađeno. Ovde je samo dokror na dobiti. Ima živo meso da radi na njemu, uzme pare u evrima u kešu 7 dana pre operacije, u celosti, bez obzira na iskoh operacije!!!
Verovali ili ne, bio je čak i problem da se zakaže kontrolni pregled. Sestra je insistirala da mi zakaze kod Dubljevića, ja kažem pa ja sam se sa Đuričićem dogovorila za operaciju, ona meni: pravilo kuće je da vas pogleda onaj ko je operisao, ja kazem: pa neka budu obojica tu... Elem, ispostavilo se da je Dubljević iz Čačka i da je to toliko daleko da verovatno treba dati još 3000 e da bi čovek došao u Bgd na kontrolu. Dubljević može da pogleda samo sredom, jer tad radi operacije pa posle toga. ....
Na kontroli se pojavi samo Đuričić, pitam ga zašto nije urađeno kako je dogovoreno, zašto me posle operacije informiše da je urađeno ono što nije??? On odgovara kako se ja sa njim nisam ni dogovarala, kako sam se ja za sve dogovorila sa Dubljevićem. Suprug i ja ne možemo da verujemo kako nas laže. Pa Dubljevića sam upoznala pri ulasku u salu, on nema ništa ni sa dogovorom, ni napalatom, ... On „navodno“ sve radi kako mu Đuričić kaže. Čak mi je rekao na kontroli, šta hoćeš, treba da budeš zadovoljna sa nosem kakav si dobila, nisi ni zaslužila takav nos!? Čovek je toliko sujetan i prepotentan da se naduvao kao žaba. Ne može ni da bude dobar hirurg kad mu je glavni cilj da ogovara druge i da priča da to niko bolje ne bi uradio. On dozvoljava sebi da ogovara druge doktore!

Elem, mogu da kažem da je ovo jedno iskustvo koje nikome ne bih poželela. Ljudi čuvajte se privatnih klinika. Tamo ćete samo dobiti skupu salvetu, koju ste vi zlatom platili i ništa drugo. Posle operacije vi ste za njih nebitni.
Verovali ili ne, za kratko vreme uspostavila sam kontakt sa dosta ljudi koji su imali vrlo loše iskustvo sa Đuričićem i Galateom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: