Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda koena ..Pomoc.
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 25, 2012 1:35 am
Postovi: 11
Pozdrav svima.
Imam 19 godina bavim se profesionalno fudbalom , nikada pre ovoga nisam imao vecu povredu pa sada ovo moram da pitam:
Na utakmici pre mesec dana uz naglu promenu pravca leve noge osetio sam lagani bol u kolenu " u predelu iznad fibule" u pitanju je levo koleno i okret je bio ulevo, nakon naglod okreta ulevo pao sam na zemlju i nisam znao sta da radim , nakon 5 sec kao da mi je nesto kvrcnulo (vratilo na svoje mesto) u predelu iznad fibule, onda su me izneli sa terena . U svlacionici nisam mogao da savijem koleno, vratili smo se i ja sam odmah otisao kod specijaliste hirurgije i ortopedije,stavili su mi gips(longetu). Nosio sam gips nedelju dana zatim su ga skinuli a mozda 4 dana posle povrede vadili su mi krv iz kolena "spricem" , nakon skidanja gipsa nosio sam elasticni zavoj , doktor mi je rekao da mora magnetna rezonansa da se uradi, magnetnu jos uvek nisam uradio cekam red, danas sam bio na kontrolu kaze da mi je kost u redu, imao sam otok kolena od prvog trenutka povrede i sada je jos uvek zastupljen ali skroz malo.Nogu nisam mogao upste da iskrivim ili da ispravim, kad god sam pokusao da je iskrivim osetio sam kado da se zateze da je to maksimum i da ne moze vise od toga da se iskrivi, sada je bolje nogu mogu da iskrivim cak do 90° i mogu da je ispravim skroz ali uz lagane bolove, hodam ali "copam", hteo bih da pitam sta je i da li mogu da se vratim na fudbal bez operacije"ako je to moguce"?
nogu mogu da okrecem u svim smerovima jedni problem za sada je sto ne mogu do kraja da je iskrivim osecam kao i na pocetku da ne moze vise od toga sta mi je ciniti! ?
Ako je moguce strucan i iskren savet? Unapred zahvalan.
Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda kolena ..Pomoc.
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 25, 2012 1:35 am
Postovi: 11
Povreda kolena*


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: