Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 1:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
Nije 4e već najmanje 10e mesečno ako se prima minimalac i to za nekog bez radnog staža. Već za plate od 40-50 hilj din je preko 20e, ako hoćeš baš da znaš. Ne znam stvarno odakle ti ta suma od nepunih 400 din. Pojedinačno gledano to jeste mali iznos, ali, pretpostavljam, zamišljeno je da se odvaja od ukupne sume a ne razboljevaju se svi osiguranici. Ima bar 10% onih koji ili ne idi kod lekara ili se ne razboljevaju ozbiljno a sve je više onih koji idu privatno. Plus, tu su razne participacije za svako viđenje sa medicinskim osobljem, dotiranje i slično. Većina lekova ima nekakvo učešće. A za zdravstvo odlazi i deo budžetskog priliva od poreza.
Sam ministar je govorio o tome. Nije da mu nesto verujem, ali i 10e su smesne pare, u odnosu na cene lekova na svetskom trzistu, a za vecinu ozbiljnijih bolesti se moraju kupovati strani lekovi... Npr. dovoljno je samo pogledati cene inostranih citostatika i shvatiti da je svaki dinar koji ode u zdravstvo cisto presipanje iz supljeg u prazno. Pa bilo koji uredjaj da bolnice kupuju, moraju se odobravati dodatna sredstva. I onda dolazimo do toga da u Srbiji postoji 2 PET CT skenera na 8000000 ljudi, a da u Nemackoj ide jedan na 100000 stanovnika. Opet kazem, resenje je u vecim akcizama na sve sto negativno utice na zdravlje.

Citiraj:
A što se tiče inspektora (mislim prvenstveno na muške): Nisam videla ni jednog koji se ne može podmititi sa obilnim ručkom i alkoholom (najčešće viski, votka, vinjak, kvalitetna rakija), padaju i na skupe cigarete. Doduše, postoje situacije kada se negativan izveštaj ne može izbeći, jer će mu tada pobeći fotelja, ali i to se da prolongirati do maksimuma. E, TU JE GLAVNI PROBLEM!
Potpisujem...

Citiraj:
Ne jurim pogresnu kokosku, cim ste se Vi ,,PRIMILI`` na temu.Obzirom da ste mlad covek, verovatno da znate da Vam nema spasa u ovoj zemlji gde nista nije postavljeno kako treba.Stvarno ne lecim se putem interneta,nego hocu da mladi razmisle sta ce da rade ako se razbole, a ne rade, roditelji im ne rade ili imaju toliko male plate da ne mogu da im plate ni vadjenje krvi kod privatnika.....Kako cete da steknete penziju i od cega cete a prezivite kad budete imali 70, 80 godina.Vi, omladinci razmislite o mom slucaju.On je za mene zavrsen.Ja sam opet zaradila taj novac ali ne bih da ga ponovo dam za neku privatnu lekarsku uslugu.Za zdravstveno izdvajam 1850 dinara sa polovinom plate.To je 44400 dinara godisnje.Radim 22 godine i nikada do sada nisam bolovala ni od najobicnije prehlade.Sta sada kazete na sve?
OK, sto se mene tice, odgovarala bi mi i americka varijanta. Ko hoce da placa osiguranje, neka ga placa, ko nece, drzava je duzna da mu pruzi hitnu medicinsku pomoc u situaciji kada je zivot ugrozen. Onda biste mozda tu operaciju platili ne 4000 vec 10000e, posto bi mogle da se kreiraju ekonomske cene usluga... Mislim, ja bih stvarno zeleo besplatno zdravstvo za sve, ali u situaciji gde je 90% stanovnistva gojazno, gde 50% ljudi pusi, gde 30% ljudi pije i jos 10% se drogira, a drzava ubira minimalne prihode iz cigareta, alkohola i cokolade npr. (zasto je to tako i ko koga tu stiti niskim akcizama i taksama, drugi put), nerealno je i sa ne 10 ili 20e mesecno, vec i sa 50 ocekivati besplatno lecenje za sve ljude i sve bolesti... A moze i ovako: uspostaviti sistem kontrole razloga oboljevanja i ukoliko je on izazvan nezdravim zivotom, naplatiti lecenje. Tj, zasto bi ova drzava dugovala nekom pusacu lecenje, ako je on sam radio na svoju stetu ceo zivot i na taj nacin opteretio budzet kupovinom citostatika kad oboli od raka. Ista analogija primenjena i na alkohol i na slatkise, pecenje... Onda ne bi ni bile potrebne akcize. Lako je kriviti sistem i pljuvati po nekome, a ne biti odgovoran prema sebi i raditi na svom zdravlju...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
[quote="peniko]A moze i ovako: uspostaviti sistem kontrole razloga oboljevanja i ukoliko je on izazvan nezdravim zivotom, naplatiti lecenje. Tj, zasto bi ova drzava dugovala nekom pusacu lecenje, ako je on sam radio na svoju stetu ceo zivot i na taj nacin opteretio budzet kupovinom citostatika kad oboli od raka. Ista analogija primenjena i na alkohol i na slatkise, pecenje...[/quote]
Ti bi nekog Boga da se igras? Da mozda uvedu i da ko ima comp kuci ne moze ici preko socijalnog kod ortopeda i fizijatra. Da neko ko se bavi politikom (kao sto se ti izgleda bavis) ne moze da se leci od bilo koje bolesti izazvane stresom, npr infarkt, mozdani udar.
Sto volim takve jednostrane :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 1:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
Ti bi nekog Boga da se igras? Da mozda uvedu i da ko ima comp kuci ne moze ici preko socijalnog kod ortopeda i fizijatra. Da neko ko se bavi politikom (kao sto se ti izgleda bavis) ne moze da se leci od bilo koje bolesti izazvane stresom, npr infarkt, mozdani udar.
Sto volim takve jednostrane :wink:
Koji prooomasaj... :o :o :o Ovo je samo bio osvrt na jedan od hipoteticki izvodljivih modusa. Sto se mene tice, PONAVLJAM ZA ONE KOJI NE CITAJU A VOLE DA TRCE SA KOMENTARIMA... Citiracu sebe
Citiraj:
Mislim, ja bih stvarno zeleo besplatno zdravstvo za sve
... :wink:

Najbolji model bi bio onaj gde se svaki dan u zdravstvu noitkud stvori jedno 5000000 evra, gde su svi zdravi, a oni koji su slucajno bolesni, imaju toliko para na raspolaganju za lecenje, da se o novcu uopste i ne govori. Tuzna realnost je da nekoliko ampula citostatika kosta 5000 evra, da su i ostali lekovi preskupi, a da su izdvajanja za zdravstvo i porez na nezdrave stvari premali... Pa neka ta izdvajanja budu i 200e godisnje po glavi stanovnika, opet je to mnogostruko manje u odnosu na potrebnu kolicinu novca.

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sub Okt 24, 2009 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Peniko, ne diraj mi u čokoladu! Nemam ništa protiv astronomskih cena alkoholnih pića i duvana, jer dugoročno gledano imaju samo katastrofalne negativne efekte. Ali, čokolada... e, to mi ne diraj. I ovako je preskupa.

A ministri, pa imaju važan zadatak: Kako zadržati svoje astronomske plate i svoje fotelje a u isto vreme što manje raditi. Imaju vojsku činovnika, ne tako dobro plaćenih, koji im smišljaju te srceparajuće govore.

---

Jednoj poznanici slučajno se desilo da se saplete ispred Skupštine i udari glavom o zid - neznatna posekotina. Ali, odmah je reagovalo obezbeđenje, pozvan je vozač, dovezen je službeni auto i odvežena je u urgentni centar, iako je ona tvrdila da joj nije ništa. U Urgentom je prošla kao najnajnajhitniji slučaj - normalno, ništa nije pronađeno. Niko joj nije tražio ni zdravstvenu ni ličnu, nisu je čak ni pitali ni kako se zove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Ned Okt 25, 2009 2:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
peniko je napisao:
PONAVLJAM ZA ONE KOJI NE CITAJU A VOLE DA TRCE SA KOMENTARIMA... Citiracu sebe

Citam ja tebe i suvise dugo, pa mogu jednom valjda i da se javim, jest da nisam zavrsila masinstvo, ali inzenjer jesam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Omladinci, evo mene!Remi, ne znam odakle ti ideja da cu dobiti osteroporozu.Da li si procitala da nikada do sada nisam koristila usluge lekara ni iz zdravstvene stanice a kamoli ,,specijalaca``.Nisam se tebi obracala vec peniku.On se primio na kokosku.Bolje da ne svira bez veze nego neka pogleda dobro sta se nudi u Merkur osiguranju!Tesko NAMA Svima!Vama mladima, zelim sve najbolje!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 8:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
ramonda je napisao:
Omladinci, evo mene!Remi, ne znam odakle ti ideja da cu dobiti osteroporozu.Da li si procitala da nikada do sada nisam koristila usluge lekara ni iz zdravstvene stanice a kamoli ,,specijalaca``.Nisam se tebi obracala vec peniku.On se primio na kokosku.Bolje da ne svira bez veze nego neka pogleda dobro sta se nudi u Merkur osiguranju!Tesko NAMA Svima!Vama mladima, zelim sve najbolje!!!!!!!!!!!!



Statistička pretpostavka, ništa više. Delujete prilično prepotetno, pa sam samo htela da Vam skrenem pažnju da bolesti ne biraju ni vreme ni mesto i da treba danas zdrava osoba treba biti srećna što je zdrava a ne da zavidi bolesnima što navodno troše nečiji novac i što joj smetaju na ulici, u banci i... ne znam gde već.
Ne znam da li sam pravilno povezala stvari (ima na oftamologiji Ramonda) ali čini mi se da ste imali ozbiljih problema sa okom i da ste potrošili dosta novca na privatno lečenje. U tom slučaju, s pravom ste ogorčeni (može da se pobrka sa prepotetnošću) - uplaćivali ste za nešto, a onda kada Vam je to zatrebalo ispalo je kao da je novac bačen. Dobro, bar ste imali čime da platite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
U kom delu si nasla da sam prepotentna ne znam.Medjutim, jako me je povredila tvoja izjava da zavidim BOLESNIMA sto trose moje novce.Morbidna izjava.Ne poznajes me a vredjas.Pomazem kome god mogu i kako god mogu i novcano i na drugi nacin.Bas danas je jedna uplata otisla za distroficare.Dve nedelje pre moje operacije novcano sam morala da pomognem sestri koja je obolela od karcinoma, pomogla koleginici koja je takodje obolela od karcinoma....Necu dalje da budem prepotentna.samo da ti kazem da imamo istu strucnu spremu.Ja za svoju operaciju nikada ne bih zaradila od plate da se ne bavim dodatnim poslom koji mi donosi odlicnu zaradu ali i puno ulaganja i rada.Ni na kraj pameti mi nije da se ljutim na bolesne.Obratila sam se ministarstvu zdravstva i ministru(namerna pravopisna greska).Ja te puno pozdravljam i zelim ti bolje zdravlje od svog,bolja primanja od mojih.Ja sam ta ramonda!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
ramonda je napisao:
U kom delu si nasla da sam prepotentna ne znam.Medjutim, jako me je povredila tvoja izjava da zavidim BOLESNIMA sto trose moje novce.Morbidna izjava.Ne poznajes me a vredjas.Pomazem kome god mogu i kako god mogu i novcano i na drugi nacin.Bas danas je jedna uplata otisla za distroficare.Dve nedelje pre moje operacije novcano sam morala da pomognem sestri koja je obolela od karcinoma, pomogla koleginici koja je takodje obolela od karcinoma....Necu dalje da budem prepotentna.samo da ti kazem da imamo istu strucnu spremu.Ja za svoju operaciju nikada ne bih zaradila od plate da se ne bavim dodatnim poslom koji mi donosi odlicnu zaradu ali i puno ulaganja i rada.Ni na kraj pameti mi nije da se ljutim na bolesne.Obratila sam se ministarstvu zdravstva i ministru(namerna pravopisna greska).Ja te puno pozdravljam i zelim ti bolje zdravlje od svog,bolja primanja od mojih.Ja sam ta ramonda!


:oops:

Izvinjavam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 2:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
ramonda je napisao:
Ne jurim pogresnu kokosku, cim ste se Vi ,,PRIMILI`` na temu.Obzirom da ste mlad covek, verovatno da znate da Vam nema spasa u ovoj zemlji gde nista nije postavljeno kako treba.Stvarno ne lecim se putem interneta,nego hocu da mladi razmisle sta ce da rade ako se razbole, a ne rade, roditelji im ne rade ili imaju toliko male plate da ne mogu da im plate ni vadjenje krvi kod privatnika.....Kako cete da steknete penziju i od cega cete a prezivite kad budete imali 70, 80 godina.Vi, omladinci razmislite o mom slucaju.On je za mene zavrsen.Ja sam opet zaradila taj novac ali ne bih da ga ponovo dam za neku privatnu lekarsku uslugu.Za zdravstveno izdvajam 1850 dinara sa polovinom plate.To je 44400 dinara godisnje.Radim 22 godine i nikada do sada nisam bolovala ni od najobicnije prehlade.Sta sada kazete na sve?


Teska tema, iskreno napisano.... i na ovo samo mogu da kazem da mi je (i pored tolike daljine) milo sto su mi deca u belom svetu pa ipak zive nekako normalno, da cuknem o drvo..... ali nije resenje da nam deca odlaze.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GDE SU NASI NOVCI
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 8:01 pm
Postovi: 16
Postovana gospodjo Danka,Vi ste jedini shvatili na koju vodenicu hocu da skrenem vodu.Kako mi je strasno saznanje da Vas deli velika razdaljina od onih koje volite najvise na svetu,a opet, srecni ste jer znate da zive u organizovanim, sredjenim drzavama,gde se na prvo mesto stavlja osoba, jedinka a ne arheoloska iskopinaVakcine su narucene, sticice, a dotle ko izdrzi- pricace!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: