Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 1:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Peniko napisao:
A zbog greske lekara umiru ljudi. Uopste nije bila poenta omalovaziti inzinjera, vec ukazati na ono sta lekar treba da prodje i koje su posledice ako ne uspe... Citajte malo bolje.
----------------
@Peniko, greske lekara su POKOPANE! Bukvalno su njihove greske zakopane u zemlju!
Ne postoje! Pojela ih maca! (ovde u Srbiji)
Koji lekari su ti koji ce optuziti svoje kolege!?
Vrana vrani oci ne vadi!

Kada inzenejr informatike pogresi itekako snosi posledice jer se greska vidi, a kada lekar pogresi to se nikada ne prizna, njihove greske ne postoje, ne vide se jer "odu pod zemlju".

U razvijenom svetu se njihove greske vide (ali ne uvek!), tamo ih "udare po dzepu" (tj udare obicno bolnice u kojima rade, mada i to ide tesko) ponekad odgovaraju zbog njih, ali cesce imaju posledice tako sto ih teze zaposljavaju zbog osiguranja koje ih pokriva... da ne potezem drugu temu, ali poenta je da za svoju gresku oni u razvijenom svetu odgovaraju isto kao sto bi odgovarali i inzenjeri, a ovde ni toliko!

E, sad, ja ovde ne ulzam u dushu samog coveka-lekara kako se on oseca ako mu pacijent umre jer je on pogresio, a pitam se dal` uopste o tome i razmislja jer mnogi vremenom dobiju "komplex nepogresivosti"...

@Peniko, izvini sto ti rekoh da filozofiras, znam da nije opravdanje, ali napisah to u trenu i zao mi je sto sam to napisala, nije ni fer a ni kulturno s moje strane, ali eto desilo se..... :roll:

Moj muz koji je inzenjer elektrotehnike uvek govori kako svako ko je zavrsio elektrotehnicki fax moze da zavrsi i medicinski, ali da svako ko je zavrsio medicinski ne moze da zavrsi elektrotehnicki jer je za njega potrebno imati "kliker za matematiku" (on radi vise od 35 god u svojoj struci i kada je on upisivao elektrotehnicki, to nije moga svako da upise).... pa onda nije ni cudi sto je njegovom (i mom) sinu matematika bila najomiljeniji predmet (pored fizickog) i sto je on kao informaticar izuzetno priznat u svojim krugovima u jednoj evropskoj zemlji (tu su geni ocito odigrali svoju ulogu jer je i moja sestra, k`o sto vec rekoh, priznati ing elektrotehnike, dok ja plivam u sasvim desetim vodama).
-----------------------
@Miodraze, moje razmisljanje je da ne treba da stalno castimo lekare (na primer hirurge) ako obave dobro posao. To je kao kada bi detetu davao neki poklon uvek kada dobije peticu, navikne se i razmazi, a to ne valja.
Dovoljno je da mu se iskreno zahvalim - pa on je samo radio svoj posao, zar ne.

Zato mi se i dopada privatna praksa - kada sam se pre 4 god operisala (isla u N.Sad iz Bgd-a), lepo sam platila kolko treba, bez cascavanja i sl.
A doticnog hirurga sam svima toplo prporucivala, ali da nosim neke poklone, to necu da ih ucim!
Naviknes ih na poklone, pa onda nije cudo sto posle traze i pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Citiraj:
Pretpostavljam da si zavrsio matematicku :-? :-? Pogledaj samo malo dalje od svog nosa.


Nije ti prvi put da pogresno pretpostavljas...iskreno, nadao sam se da su vas na masincu to naucili da ne radite...masinac je bio izvanredan fakultet, ali je vidna dekadencija (slabljenje kriterijuma i znatno olaksavanje studija) od 90-ih pa na ovamo, nasledje Milosevica ili jednostavno pregrupisavanje intelekta na drugu stranu...hm, definitivno ovo drugo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2007 4:56 pm
Postovi: 102
Masinstvo je odavno propalo kada je industrija traktora i kombajna propala. Pokusali su oni da se moderniziju ali nije to vise ona slava kao nekad sto je bila. Mislim da je matematicki fakultet odsek informatike itekako tezi od bilo kog odseka na masinstvu. Znam jer imam poznanike i na jednom i na drugom pa se cak i oni slazu u tome.

Sto se tice lekara mislim da nema pravila ima ih i dobrih i losih, sve je individualno pa ne bi pravila uopstavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 6:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
@Peniko, greske lekara su POKOPANE! Bukvalno su njihove greske zakopane u zemlju!
Ne postoje! Pojela ih maca! (ovde u Srbiji)
Koji lekari su ti koji ce optuziti svoje kolege!?
Vrana vrani oci ne vadi!

Kada inzenejr informatike pogresi itekako snosi posledice jer se greska vidi, a kada lekar pogresi to se nikada ne prizna, njihove greske ne postoje, ne vide se jer "odu pod zemlju".


Slazem se da je u zemlji Srbiji tako, ali uopsteno gledano, kao nauka, medicina nosi daleko vise odgovornosti od bilo kog drugog zanimanja, zato sto kao takva nosi direktnu odgovornost prema covecijem zivotu. Drugo je to sto je situacija u nasem drustvu takva da svako moze da radi sta hoce, da se na medicinskom fakultetu j... i polazu ispite na taj nacin, da se na Masincu uci princip avionskog motora na modelu iz '55, da se na ETF, gradjevini i pravu kupuju diplome... Da se prebijaju ljudi na ulicama, da lekar moze da te ubije i da niko ne odgovara. Od toga sam i odustao da pricam...

MACHINE je napisao:
Citiraj:
Pretpostavljam da si zavrsio matematicku :-? :-? Pogledaj samo malo dalje od svog nosa.


Nije ti prvi put da pogresno pretpostavljas...iskreno, nadao sam se da su vas na masincu to naucili da ne radite...masinac je bio izvanredan fakultet, ali je vidna dekadencija (slabljenje kriterijuma i znatno olaksavanje studija) od 90-ih pa na ovamo, nasledje Milosevica ili jednostavno pregrupisavanje intelekta na drugu stranu...hm, definitivno ovo drugo...


U tom slucaju ne znam odakle tebi koji nisi isao ni u jednu ni u drugu skolu pravo da o njima pricas meni, koji sam isao u obe... Anyway, slazem se da je nivo obrazovanja u Tesli, Nekim sekcijama Drapsina, Matematickoj mozda ponekoj gimnaziji (iskljucivo prirodni smerovi) po Srbiji i Beogradu daleko ispred ostalih skola. Ali ipak, tek na fakultetu, ili cak i posle, se razdvaja zito od kukolja. Kao sto ce sa medicine izaci i sjajni lekari i idijoti, tako ce biti i na ETF-u i na bilo kom drugom fakultetu... I to se ne moze spreciti. Tako da prozivanje same nauke na osnovu samo onih idijota koji je zavrse nije na mestu...

Citiraj:
iskreno, nadao sam se da su vas na masincu to naucili da ne radite...
Pa svaki dokaz treba da polazi od pogresne pretpostavke. Valjda si radio analizu IKADA... :o :o A ako si ti uspeo da ustanovis da kriterijum Masinca pada na osnovu mojih postova, ne znajuci nivo moje ekspertize, onda ti imas problem... A intelekt sigurno nije otisao tamo gde ti mislis. Opet ti kazem da pokusas da pogledom dobacis malo dalje od vrha svog nosa i bice ti jasno gde je najveci deo intelekta otisao i gde jos ovo malo treba da ode...

klarica je napisao:
Masinstvo je odavno propalo kada je industrija traktora i kombajna propala. Pokusali su oni da se moderniziju ali nije to vise ona slava kao nekad sto je bila. Mislim da je matematicki fakultet odsek informatike itekako tezi od bilo kog odseka na masinstvu. Znam jer imam poznanike i na jednom i na drugom pa se cak i oni slazu u tome.

Sto se tice lekara mislim da nema pravila ima ih i dobrih i losih, sve je individualno pa ne bi pravila uopstavanja.
Pa 100% je tako, a onaj ko zeli nesto da nauci, mora sam da se snalazi. Mada, gledati kompletno masinstvo u svetlu industrije traktora i kombajna je malo, kako da kazem, :-? Ali ova prica u principu stoji. Propala industrija, pa i onaj ko i zeli da nauci nesto vise od 40ak predmeta nema nacin za to, osim da se potuca po Norveskoj ili drugim drzavama kao ja...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Citiraj:
U tom slucaju ne znam odakle tebi koji nisi isao ni u jednu ni u drugu skolu pravo da o njima pricas meni, koji sam isao u obe...


Ako pokusavas da me zabavis moram ti priznati da uspevas u tome :) ne moram ici na mesec da bih znao da tamo ima prasine, ne moram biti lekar a da umem da pruzim prvu pomoc...zar ne?

U ostalom se mozemo, manje ili vise sloziti, ali cu ipak definitivno potvrditi ono sto je danka rekla: veliki broj dipl.ing elektrotehnike moze da zavrsi medicinu bez vecih problema (ako im ne smetaju lesevi i krv), sto je obrnuto proporcionalno tvrdnji da lekar uspe da zavrsi ETF. Ja sam imao poznanike koji su isli na medicinu i na ETF paralelno, s tim sto su medicinu uspeli da zavrse :lol:

ETF je jedinstven po cuvenim govorima dekana koji se prvi put obraca brucosima pred punim amfiteatrom, kaze: "Buduci pravnici, ekonomisti, filozofi, lekari i poneki elektroinzenjeri zelim vam uspesan pocetak u starim klupama..."

Evo i par viceva cuvenog zabavljaca Borisa Bizetica o ETF-ofcima, veruj mi nije bez razloga (cisto da se vise smejemo a manje svadjamo)


- Dolazi sin sa ETF-a i sav revoltiran ispred oca baca zbirku elektronike sa recima: "cale ja ne mogu vise, resio sam da odustanem od faxa". A otac mu na to odgovara: "ti sine kako hoces, ali ja i deda ne odustajemo"

2. Ide anketa po fakultetima o tome koliko je potrebno vremena da bi odredjeni studenti naucili japanski jezik. Na ekonomskom nalaze studenta i pitaju ga: "za koliko biste mogli da naucite japanski", a ovaj odgovara "pa, mozda za par godina". Sele se oni na maticni filoloski fakultet i postavljaju isto pitanje studentkinji: "za koliko biste mogli da naucite japanski", dobijaju odgovor: "mogla bih za godinu dana ali nista drugo da ne spremam". Upute se oni na ETF i u hodniku nalaze momka sa naocarima, u jednoj ruci drzi matematicku analizu a drugoj impulsnu i digitalnu elektroniku, uspevaju da ga zaustave i pitaju ga u svoj zurbi: "za koliko biste vi mogli da naucite japansk jeziki", student uspeva da nekako bojazljivo sklopi ruke i odgovori: "molim vas, nemojte samo za sutra".

:):):):)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
A vi? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 12:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne vredi, evo opet danas slusam Vukajlovicku koja govori o sprezi lekara i mafije iz farmacije, non-stop lekari udruzeni sa farmaceutima preporucuju lekove koji se skupo placaju (jer su na duplom platnom spisku: imaju doktorsku platu + promotersku za "lekice")...moze se reci izvanredan kriminalni tandem (koliko stvari isplivava na kraju ce biti da je svaki drugi bio umesan). Imam bliske rodjake u Austrioji i Svedksooj i ovoga tamo nema ni izbliza a kod nas se po DZ samo dele letci u ordinacijama za kvazi lekove koji ne rade nista ali deluju vrlo efikasno na novcanik. Zasto da ti da neki sa + liste RZZO kada moze onaj koji je na B listi i koji se placa, iako radi isto sto i onaj prvi...SRAMOTA I BEZOBRAZLUK!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
@peniko

Posto u velikom broju tema provlacis "LDP i B92 fore i fazone" ovoga puta moram da reagujem.

Nisam fan nijedne partije, nisam imao protiv Cede nista dok je bio sa pokojnim Djindjicem, mada sam ih postovao ne mogu da progutam cinjenicu da su i oni, kao i vecina, ipak bili u mutnim krugovima, mozda manje nego Seki, Sloba i slicni ali ipak niko nece znati sta je i kako zaista bilo u Kuli, Silerovoj...ja im nisam drzao svecu, mogu samo da nagadjam a to ne zelim, jer ne volim pausalnosti. Sto se B92 tice, osim par emisija to je ista seljana kao i Pink, pogledajte debiloidne programe Veliki Brat i Farma i bice vam jasno a o Grand Paradi i slicnom da i ne govorim. Mozda je jedino "Trenutak gluposti, pardon Istine" vece g***o od ovoga...Olja Beckovic i glupe emisije u kojima ona drzi pridike o moralu sa sinom koji je vaspitan da koristi samo lakse droge (jer su teske rezervisane za politicare), kakve je mozda i Cedica koristio 90-ih frustriran nemogunosti opozicije da preuzme kormilo koje i dalje, nakon 10 godina, drzi strogo usmereno ka ambisu. Razne Gace, Biserci, Gihtovi i slicne "nezavisne" kreature koje nisu nista bolje od druge krajnosti kakvi su stari i novi radikali, mackari i njima slicni...e, sada smo dosli do onoga bitnog a to su cigani i pederi. Najpre malo o jeziku. Zasto se sada izmisljaju nazivi kao sto su Romi? Sta su to Romi? Jesu li oni iz Italije-Rima ili Rumunije? Cigani su se zvali i i pre I svetskog rata, Gipsy-ciganin, pogledajmo Vujakliju, ja ne vidim nista nakaradno niti uvredljivo u tom nazivu. Mada stoji da su im zivotne navike nakaradne, bar vecini. Pederi ili jedan deo homoseksualaca isto tako. Kod kuce nek radi sta hoce, ja ih na ulici nikada necu tuci, niti opravdavati nasilje nad njima sve dok njihove sumanute ideje ne ugrozavaju normalan zivot. Zasto sumanute? Nisu oni krivi sto su razliciti ali je abnormalno javno propagirati neprirodnost (nemogucnost razmnozavanja). Ali kako su to oni ugrozeni??? Da li se prilikom vadjenja zdravstvene knjizice i socijalnog i zdrqavtvenog osiguranja ljudi izjasnjavaju da li su homoseksualni, da li te neko pri zaposljavanju tako sto pita? Ne. Da li te u pozoristu, bioskopu...neko za to pita? Ne...Pa kako su onda ugrozena prava ako im nijedno nije uskraceno? Kako smo jednaki, kada bih se u samoodbrani potukao sa pederom ili ciganinom on bi bio kaznjen za tucu a ja i za tucu i za "atak" na manjine i dodatno kaznjen. Zar onda ja nisam gradjanin drugog reda a ne on? Paradiranje kakva vidjamo u svetu su obicno ruglo, onda ce tako isto pravo zatraziti zoofili, pedofili...jer i oni nisu krivi sto su nastrani i njima je ta anomalijia od rodjenja uslovljena mutacijom ne znam kog DNK gena, kako se to danas popularno naziva. Takve abnormalnosti ne treba gusiti u smislu da ih treba tuci, omalovazavati-nista slicno, ali nemojmo ici u drugu krajnost i dozvoljavati guranje prsta u oko raznim paradama, dozvolom brakova i slicno. Ne opravdavam ni crkvu koja precutno poziva na nemire (i sam sam zestok protivnik ckrve kao besmislene pretece ni sam ne znam cega, posebno jer je ovo svet nauke a ne praznoverja) ali reklamirati i toliku halabuku dizati na medijima (B92) je potpuno degutantno i iritirajuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 5:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
Posto u velikom broju tema provlacis "LDP i B92 fore i fazone" ovoga puta moram da reagujem.
:o :o Ja sam sokiran ovim zakljuckom i mestom gde se iznosi. Mislim, to je ono staro srpsko (bar od 2000) "ako ti se nesto ne svidja, okrivi ustase,pedere i b92". To sto zoves :"fore i fazoni" su samo moj stav, a njega cu braniti uvek, ako ga neko fizicki ugrozi - silom, a ako neko pokusa da ospori - hiljadama argumenata. Mislim da ovo nije mesto gde treba sada jos i tebi da objasnjavam zasto je i sta pozitivno i negativno vezano za neku ugrozenu populaciju i kakve korake treba preduzeti. Moje znanje dosta seze u pravo i filozofiju i na osnovu toga gradim neki stav, a ko ce da ga usvoji, njegova je stvar. Uopste ne mogu da ulazim u to ko je apsolutno u pravu, zato sto ipak zivim u realnom svetu (za razliku od onih koji misle da su uvek u pravu - blago njima, ludima), gde stav drustva prema necemu zavisi iskljucivo od broja osvojenih glasova neke opcije i samim tim, ne postoji nista sto se moze smatrati za relevantno i ispravno... Zato ce i tvoj i moj stav po bilo kom pitanju biti krajnje irelevantan dok god na izborima mozemo samo jednom da zaokruzimo. I svako ko sebi pridaje veci znacaj nego sto zasluzuje, obozava sebe u iluziji da misli i radi ispravno, divi se svakoj svojoj reci, jos je veca budala od onog koji cuti i nema misljenje. Dakle, sta znaci biti glup ili pametan, sta su "fore i fazoni" i ko kako treba sebe da zove, nikada nece biti stvar jedne nebitne jedinke, ma sta ona mislila o sebi. A sto vise na osnovu sopstvene devijantne percepcije, ta jedinka pokusavala da izreklamira sebe, svoj intelekt i svoje znanje, to ce biti iskljucenija od realnosti u svojoj mentalnoj masturbaciji (samozadovoljavanju je mozda bolja rec, ali nisam mogao da odolim)... Poenta svega je da ti, MACHINE, koliko god za sebe smatrao da si u pravu, zapravo toliko odstupas od realnog zivota i zdravog razuma. A samoproklamovani genije, nije genije.

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 11:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Evo jednog vica, crni humor (made by myself):

Sta dobijate kada lekarima oduzmete ono sto nisu sami izmislili: EKG, UZ, pejsmejker, rentgen, skener, stetoskop...a ostavite im lopatu??? Dobijete grobare!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 11:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne bih mesao pojmove kao sto su intelekt i genijalnost - to su 2 potpuno dijametralna pojma, ma koliko bila slicna tj. ma koliko stremila pozitivnosti. Trenutno na planeti ne postoji zivi genije, to nije ni Stephen Hawking. Genije svakako nije bio ni Enstein...ali TESLA jeste. Koliko ja znam, Tesla je poslednji genije (do sada) koji je hodao zemljom. Neko moze biti sokiran necijim stavom a neko cak i slogiran...to je vec privatna stvar. RTVB92 i forsirane teme o pederima & co. sam pomenuo samo iz jednog razloga a to je da pokazem da je to ista neukost, intrigantnost, sumanutost, glupost...koliko i RTVpink...zasto bi neko pljuvao samo Grand Paradu, Trenutak Istine i Farmu kada je to isto smece kao i Veliki Brat, Utisak Nedelje i Reklamna Propaganda Devijantnosti? To je sto se tice usporedbe kvaliteta pomenutih maloumnih emisija...kako god da ih posmatramo necemo videti znacajnije razlike, jedino je vidljiva razlika u lopovskom stazu takvih medijskih kuca...ali to je vec neka druga tema


peniko je napisao:
Citiraj:
Posto u velikom broju tema provlacis "LDP i B92 fore i fazone" ovoga puta moram da reagujem.
:o :o Ja sam sokiran ovim zakljuckom i mestom gde se iznosi. Mislim, to je ono staro srpsko (bar od 2000) "ako ti se nesto ne svidja, okrivi ustase,pedere i b92". To sto zoves :"fore i fazoni" su samo moj stav, a njega cu braniti uvek, ako ga neko fizicki ugrozi - silom, a ako neko pokusa da ospori - hiljadama argumenata. Mislim da ovo nije mesto gde treba sada jos i tebi da objasnjavam zasto je i sta pozitivno i negativno vezano za neku ugrozenu populaciju i kakve korake treba preduzeti. Moje znanje dosta seze u pravo i filozofiju i na osnovu toga gradim neki stav, a ko ce da ga usvoji, njegova je stvar. Uopste ne mogu da ulazim u to ko je apsolutno u pravu, zato sto ipak zivim u realnom svetu (za razliku od onih koji misle da su uvek u pravu - blago njima, ludima), gde stav drustva prema necemu zavisi iskljucivo od broja osvojenih glasova neke opcije i samim tim, ne postoji nista sto se moze smatrati za relevantno i ispravno... Zato ce i tvoj i moj stav po bilo kom pitanju biti krajnje irelevantan dok god na izborima mozemo samo jednom da zaokruzimo. I svako ko sebi pridaje veci znacaj nego sto zasluzuje, obozava sebe u iluziji da misli i radi ispravno, divi se svakoj svojoj reci, jos je veca budala od onog koji cuti i nema misljenje. Dakle, sta znaci biti glup ili pametan, sta su "fore i fazoni" i ko kako treba sebe da zove, nikada nece biti stvar jedne nebitne jedinke, ma sta ona mislila o sebi. A sto vise na osnovu sopstvene devijantne percepcije, ta jedinka pokusavala da izreklamira sebe, svoj intelekt i svoje znanje, to ce biti iskljucenija od realnosti u svojoj mentalnoj masturbaciji (samozadovoljavanju je mozda bolja rec, ali nisam mogao da odolim)... Poenta svega je da ti, MACHINE, koliko god za sebe smatrao da si u pravu, zapravo toliko odstupas od realnog zivota i zdravog razuma. A samoproklamovani genije, nije genije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 11:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Mislis li da bi bilo racionalno i ekonomicno u ekonomskoj krizi, pored ionako nestvarnih kradja politicara, dodatno izdvojiti milion evra (kao za onog sugavog Miladina Kovacevica) za obezbedjivanje ljudi koji bi propagirali dodatne privatne i vanljudske osobine? Posto obicni ljudi to ne zahtevaju...ako su samosvesni valjda bi uvideli da je potrebno unajmiti hiljade policajaca da bi se isti skup obezbedio od ljudi koji su na slican nacin devijantni (slepci poput organizacija Obraz, 1389)...iskreno ne vidim smisao ni u delovanju ostalih budalastina koji samo opeljese narod (utakmice slj kategorije, razne "muzicke" grupacije sumnjivog morala i zivotnog delovanja...)...ma koliko da se trudim ne vidim da je zivot nakon famoznog 5.10. kvalitativno bolji od onog pre 5.10. Samo neki novi klinci sa nekim starim navikama...I, II, III...Srbija, kako sebe nazivaju pojedine struje (bile one politicke, verske ili ne znam vec kako obojene) nije nista drugo do obicna seljana kakva je bila od pocetka 90-ih...posle pljujemo Titoizam, uz sve mane, ipak je ostavio vise infrastrukture i kulturne zaostavstine (moralno vaspitanje) nego bilo sta pre i posle famoznog komunizma...demokratija? - to bese ono kada svi politicari mogu da kradu a niko da ne bude osudjen? Ja sam bio i uvek cu biti za diktaturu samosvesnog, postenog i pravicnog homo sapiensa...uz obavezno uvodjenje smrtnih kazni i radnih logora za ubice, lopove i ostale kriminalce. Eto, malo smo skrenuli paznju sa lekara na drugu bransu sa jos vecim falinkama u prozivodnji...poenta je da lekari nisu najgora bransa (daleko od toga), ispred njih itekako prednjace politicari u sprezi sa koruptivnim sudovima, policijom koja ne radi nista + (osim sto sakupi mrtve), "nevladinim" organizacijama placenim preko ko zna cijih stranih racuna...ako ovako gledamo na stvari lekari su cisti pozitivci...samo ja se licnio ne bih zadovoljio tako niskim stremljenjima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 12:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
RTVB92 i forsirane teme o pederima & co. sam pomenuo samo iz jednog razloga a to je da pokazem da je to ista neukost, intrigantnost, sumanutost, glupost...koliko i RTVpink...zasto bi neko pljuvao samo Grand Paradu, Trenutak Istine i Farmu kada je to isto smece kao i Veliki Brat, Utisak Nedelje i Reklamna Propaganda Devijantnosti? To je sto se tice usporedbe kvaliteta pomenutih maloumnih emisija...kako god da ih posmatramo necemo videti znacajnije razlike, jedino je vidljiva razlika u lopovskom stazu takvih medijskih kuca...ali to je vec neka druga tema
Ali nije mi jasno zasto mene stavljas u kontekst sa tim. Zasto mislis da je nekome ko ima stav koji je drugaciji od tvog automatski verni gledalac i slusalac B92. Sve sto si rekao o paraleli izmedju emisija na b92 i na Pinku, kao i na vecini televizija stoji 100%, ali to nema apsolutno nikakve veze sa tim kako sam ja formirao svoj stav o bilo cemu. Mislim, to sto se moj stav o nekim stvarima poklapa sa stavovima jos nekih ljudi, svakako se ne moze pripisati delovanju nekih medija. To su samo varijacije u senzibilitetu ljudi prema nekim stvarima. One formiraju stavove kod inteligentnog coveka.

Citiraj:
Mislis li da bi bilo racionalno i ekonomicno u ekonomskoj krizi, pored ionako nestvarnih kradja politicara, dodatno izdvojiti milion evra (kao za onog sugavog Miladina Kovacevica) za obezbedjivanje ljudi koji bi propagirali dodatne privatne i vanljudske osobine? Posto obicni ljudi to ne zahtevaju...ako su samosvesni valjda bi uvideli da je potrebno unajmiti hiljade policajaca da bi se isti skup obezbedio od ljudi koji su na slican nacin devijantni (slepci poput organizacija Obraz, 1389)...iskreno ne vidim smisao ni u delovanju ostalih budalastina koji samo opeljese narod (utakmice slj kategorije, razne "muzicke" grupacije sumnjivog morala i zivotnog delovanja...)
Delimicno se slazem i sa tim, ali ne gledajuci ekonomski interes, Ustav i razne konvencije UN decidirano navode da je svaki covek slobodan da izrazi svoj stav i da ima pravo na organizovanje u skladu sa zakonom. I koliko god se nekome to svidjalo ili ne, osnovno ljudsko pravo tih ljudi je ugrozeno, a drzava je porazena od sacice morona, besposlicara i divljaka. To NE SME da se desava...

Citiraj:
Ja sam bio i uvek cu biti za diktaturu samosvesnog, postenog i pravicnog homo sapiensa...uz obavezno uvodjenje smrtnih kazni i radnih logora za ubice, lopove i ostale kriminalce.
Pitanje: A ko ce da odredi ko je pravicni homo sapiens??? Kome od nas ce pripasti ta privilegija??? Zasto mislis da bilo koja drzava ili drustvo ima pravo na ubistvo nad bilo kojim pojedincem??? To nije sankcija, to je zlocin... Cinjenica je da bi nestalo raznoraznog sljama, ali ko to moze da ima pravo da oduzme zivot???

Citiraj:
Sta su to Romi? Jesu li oni iz Italije-Rima ili Rumunije?
Rom na romskom znaci covek.

Citiraj:
Takve abnormalnosti ne treba gusiti u smislu da ih treba tuci, omalovazavati-nista slicno, ali nemojmo ici u drugu krajnost i dozvoljavati guranje prsta u oko raznim paradama, dozvolom brakova i slicno.
Zasto ne pravno priznanje veze izmedju dvoje ljudi koju su oni prihvatili slobodnom voljom. Pravni aspekti braka su jasni i nedvosmisleni, a pravni aspekti veze mogu biti i te kako pausalna kategorija. Zato je najprakticnije resenje priznati brak, a pokrenuti strucne diskusije o usvajanju dece i tu videti sta je najpametnije.

Ovo moze biti jedan kratak osvrt na situaciju u drustvu. Ona obuhvata i zdravstvo i univerzitet (bez izuzetaka) i privredu i politiku i maltene sve aspekte drustvenog zivota. Mislim da su za korupciju u zdravstvu (posto se ovde ipak govori o tome) krivi sistem i drustvo u celini. Zasto??? Ni jedan sistem nema pravo da od pojedinca trazi da bude moralan, zato sto niko nema pravo da kaze sta je moralno, a sta ne, vec samo sta je kaznjivo a sta nije. Sistem moze da poznaje samo princip sankcije za krsenje zakona. Iz tog razloga, nije onaj lekar koji trazi mito kriv za to sto ga trazi (pod uslovom da zna da ce proci nekaznjeno), jer nije njegova obaveza da razlucuje sta je moralno a sta ne, vec je to iskljuciva krivica onoga ko mu je dozvolio da prodje nekaznjeno. Ali, pored mnooogo problema koji nas ophrvase, korupcija ce i dalje biti 23459284592458141939834123870132 rupa na svirali i ostaje nam da se protiv nje borimo svak' na svoj nacin i da izbegnemo te namete...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 12, 2009 10:14 am
Postovi: 11
Slazem se da je dosta ljekara nehumano,korumpirano,bezobzirno.
Ali,ne svi.
Dosta njih je,kao i u svakoj profesiji ostalo casno i posteno.
A vas velike pljuvace bih zamolila da samo JEDAN dan odete u urgentni blok,nista ne radite,za nikog ne odgovarate,samo gledate...
Pa da mi kazete da li biste to radili za 500e mjesecno?
Bez filozofiranja,onako iskreno i posteno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DOKLE VISE, SUNCE MU POKVARENO???!!!
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 7:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Vidi se da ne citate pazljivo! "ER" (urgentnu i hirurge) medicinu sam IZUZEO od ostalih. Po meni oni nisu obicni lekarski kadar, to su najbolji od najboljih, vrlo predani, strucni i zarade platu svima, i sebi i mastiljarima po domovima zdravlja. Zato molim, nemojte napamet da pisete, vec najpre protumacite vec napisano. Ja sam kritike upucivao samo onima koji se bave "konsultativnim" poslom i "lecenjem pilulama", kakvih je sigurno 50% u zdravstvu, to su opsta praxa i internisti. Cast izuzecima! Evo, ovde bih izdvojio jednog lekara, cini mi se specijalista opste prkase, sa aliasom "SEVERUS" koji odstupa od vecine, on je ociti primer dobrog lekara kakva je nekada bila vecina, pre recimo 50 godina. Vecina ostalih samo palamude po forumu neke gluposti i daju apsolutno neupotrebljive savete koje mozete dobiti i na pijaci, onako usput, to mogu da potpisem za one oblasti koje licno odlicno poznajem. Toliko od mene!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: