Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da covek ne poveruje...
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 5:03 pm
Postovi: 6
U ponedeljak, kada mi je bio zakazan pregled u Klinickom centru Srbije na nefrologiji, doziveh nesto sto sam mislila da nikad necu..Sestra se izdrala na mene zato sto sam dosla par sati ranije nego sto je trebalo.

Naravno moja faca je bila u fazonu :o i prokomentarisah sta li bi bilo da sam dosla na vreme. Poucena predjasnjim iskustvima da nikad ali NIKAD ne ulazim u ordinaciju kada mi je zakazano, obicno dodjem, predam knjizicu i odem ili do Slavije ili do parka pa se vratim u neko vreme kad treba da me prozovu. Naravno, dosla sam jedno 45 minuta ranije i skontam da su svi pacijenti koji su bili zakazani pre mene jos uvek u cekaonici i vidim da niko ne izlazi da kaze sta se desava i zasto nikog ne prozivaju. Na kraju bukvalno isprepadam sestru na sred hodnika koja nam kaze da doktorka kasni sat vremena..Da li je to nacin da se postupa sa bolesnim ljudima?
Ok, ja kapiram doktorku i njoj ne zameram, moguce da je zena imala neki hitan slucaj, ali sam shokirana odnosom osoblja koje radi za tim salterom i koje nije smatralo za potrebno da nas obavesti o kasnjenju da bar ne bi sedeli tamo bezveze.

Za nekoliko nedelja me ceka kontrolni pregled na istom mestu i zivo me zanima sta ce me tada sacekati. Verovatno ce onaj kerber na salteru nefrologije pokusati da mi odgrize glavu ili nesto slicno :)

Btw, zanima me nesto..Da li se u KC-u sa dijagnozom G35 placa participacija ako je to naznaceno i kao dijagnoza na samom uputu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da covek ne poveruje...
PostPoslato: Sre Avg 10, 2011 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:01 am
Postovi: 7
Evo jos jedan primer da se ne poveruje...ne bih otvarala novu temu da ne zatrpavam forum a i prebolela sam nekako...
Beba 6mes temperatura 39,povraca,dehidrirala,place non stop...sta cemo mi u dz a red do ulice...nas pedijatar je na godisnjem radi druga doktorka...predamo knjizice vidim ja da su sve deca od deset i navise godina...kontrola inekcije i sl.Videla sestra da dugo cekamo a da bebi nije dobro stavila nas u sobu do doktorkine ordinacije a doktorka se raspricala sa drugaricom koja je dovela dete samo tako...sestra ulazi nekoliko puta kod nas i stalno govori rekla sam joj a doktorka nista....sestra je dala eferalgan(koji smo mi otisli da kupimo) temperatura ne spada...necete mi verovati ali doktorke nema ukupno tri sata!!!Ja i mm nismo mogli da verujemo...Naravno uletela sam u ordinaciju i zena mi je odbrusila majko nemam ja deset ruku docicete na red i nastavila da me ignorise!!!!Ja mislim da sam bila fer i kulturna sto sam cekala i ovoliko i nisam imala nikakvu primedbu ali ovo je strasno...Na kraju smo sacekali nas RED poslala nas na orl tamo pauza,sacekamo tu pauzu iako sam doktorki koja je rucala naglasila da dete nije dobro,prodje pauza dijagnoza upala grla odemo izvadimo krv odmah su izasli u susret i odmah smo dobili rezultate odemo kod pedijatra sa svim papirima zena izlazi ispred nas iz ordinacije i kaze PAUZA!!!Nema nista dodjite za pola sata!!!Ok sacekam i to i dobijem sinacilin sirup za dete...posle par sati detetu je pozlilo vristi ne mogu da ga smirim otisli u sred nocu na hitnu i tamo nam rekli da odemo kuci i poslusamo njihovu doktorku-pedijatra(kao da se ne suprostavlja njenom misljenju) ali dala nam je uput kao za svaki slucaj...okrenuli smo se i pravo na institut...bili smo nedelju dana na institutu....infuzija,antibiotik,eferalgan...dete je dehidriralo imalo je virus temperatura je isla od 38-39 a posle toga je bilo kao novo...ovom prilikom se zahvaljujem doktoru koji nas je primio na institut u pola noci detaljno pregledao moje dete i prisao mu tako lepo da je mali prestao da place kad ga je pregledao i nasao mesto za moje dete je su bili prepuni...nazalost ne znam ime...eto postoje i normalni i ljubazni ljudi kojima nije ceo svet kriv i rade posao iz ljubavi!!!! :D
Razumem koliko je posao u medicini stresan pa moja majka ga radi vec 25god,koliko su ljudi bezobrazni i nevaspitani ali vi ste tu da nam pomognete...to je vas posao svidelo se vama ili ne...ni moj posao nije zlato ali odgovornost svaki posao nosi... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da covek ne poveruje...
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2011 1:35 pm
Postovi: 7
Trazeci neke informacije, dodjoh dovde.. Tema je mozda stara i ne posecenja skoro ali moram da podelim ovo sa vama.Vec trecu nedelju imam jake (povremene) bolove na desnoj strani stomaka. Inace zadnjih 6. meseci su se slicni bolovi pojavljivali ali su prolazili, ali protekle 3. sedmice su katastrofa. Setali su me od dr do dr i samo su glupo cutali, kao nije to nista..ma gde nije nista kad ovoliko boli?! Pre 10-ak dana zavrsim u Ns (sasvim slucajno dr sa urgentnog mi da uput za pogresnog dr- abdominalni hirurg,ali koji samo prima pacijente koje je on operisao) koji me je jedva primio, ali je konstatovao hronicnu upalu slepog creva. Samo prilikom dodira. Ali ok bar neki pomak. Moram da napomenem da mi je krvna slika sasvim u redu. Zakaze mi prijem za tacno 7. dana ako pukne u medjuvremenu da dodjem na urg. Ja posle 3 dana dobijem opet jake bolove,dodjem na urgentni, oni mi kazu da ne mogu da me operisu jer nije puklo!Znaci bukvalno sam vapila za pomoc! Da mi neko pomogne, JER IMA DETE OD 7. GODINA ZA KOJE SE PLASIM DA NE OSTANE SAMO. Ali vapi ti Milkice koliko hoces to je licno tvoja stvar. Tuzno majke mi. Nastavak.. Posle 7.dana (juce) lepo odem sa sve ''torbicom za prijem'' a dr primarijus mi kaze da ce me staviti na listu cekanja! Kad se nisam srusila! Inace bolovi su i dalje povremeni ali jaki. "Pa doktore kada je to?" -" Javicemo vam se otprilike za 10-ak dana. Ako u medjuvremenu..znate vec.." Ja moju torbu preko ruke i polako kuci, sama, autobusom 40-ak km..U zagrljaj svom detetu koje me je ispratilo placuci. E Srbijo moja... Dzabe meni i moja lepota i sve..Ostaje mi samo ovaj optimizam..zbog mog deteta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: