Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: da li su virusi ili bakterije...
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Od septembra 2008 imam povisenu temperaturu koja bude oko 37.3 ,malaksam,preskace mi srce,imala gusobolje,vrtoglavice,a u poslednje vreme jake glavobolje,probleme sa stomakom i bolove u nogama i rukama da ne mogu da spavam.Ja jesam imala pre 4 god. koksaki,epstbar,citomegalo i adeno viruse.Imala sam miokarditis a pre dve godine tecnost u srcanoj kesi.Ono sto me brine jeste sto je poceo pritisak da mi varira kao i secer da mi pada.Isla sam kod kardiologa za 3 nedelje uradice mi ultra zvuk srca i neke laboratorijske analize da uradim.Ja sam davala bris grla i nosa i ispljuvak i od septembra prvo sam imala streptokoke viridans,pa stafilokoke spp i na kraju stafilokoke aureus.pila sam neke jake antibiotike poslednji sam pila visiren al i dok sam pila to i dok sam primala injekcije imala sam sve ove simtome (gore navedene) i plus i temperaturu.Muka mi je vise od tih tableta i injekcija da bar pomazu nego...Uz sve ovo da kazem da imam prolaps mitralne valule ,al mene zanima dal bakterije mogu sve ovo da mi rade ili mislite da je mozda opet neki virus.Nekad nemam snage da se pomerim i brinu me ove jake glavobolje i preskakanja srca.Radila sam toxoplazmu i to je u redu ,sad mi dali da radim mikoplazmu ,ne znam ni sama sta je to al uradicu.Ako neko moze bila bih zahvalna da mi odgovori.Hvala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: da li su virusi ili bakterije...
PostPoslato: Ned Jul 11, 2010 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 11, 2010 8:42 pm
Postovi: 4
Od septembra 2008 imam povisenu temperaturu koja bude oko 37.3 ,malaksam,preskace mi srce,imala gusobolje,vrtoglavice,a u poslednje vreme jake glavobolje,probleme sa stomakom i bolove u nogama i rukama da ne mogu da spavam.Ja jesam imala pre 4 god. koksaki,epstbar,citomegalo i adeno viruse.Imala sam miokarditis a pre dve godine tecnost u srcanoj kesi.Ono sto me brine jeste sto je poceo pritisak da mi varira kao i secer da mi pada.Isla sam kod kardiologa za 3 nedelje uradice mi ultra zvuk srca i neke laboratorijske analize da uradim.Ja sam davala bris grla i nosa i ispljuvak i od septembra prvo sam imala streptokoke viridans,pa stafilokoke spp i na kraju stafilokoke aureus.pila sam neke jake antibiotike poslednji sam pila visiren al i dok sam pila to i dok sam primala injekcije imala sam sve ove simtome (gore navedene) i plus i temperaturu.Muka mi je vise od tih tableta i injekcija da bar pomazu nego...Uz sve ovo da kazem da imam prolaps mitralne valule ,al mene zanima dal bakterije mogu sve ovo da mi rade ili mislite da je mozda opet neki virus.Nekad nemam snage da se pomerim i brinu me ove jake glavobolje i preskakanja srca.Radila sam toxoplazmu i to je u redu ,sad mi dali da radim mikoplazmu ,ne znam ni sama sta je to al uradicu.Ako neko moze bila bih zahvalna da mi odgovori.Hvala....

Poštovana,
Epstein- Barr, Cytomegalo virus su virusi koji doživotno ostaju u telu i preegzistiraju(prezivljavaju) u limfocitima, tako da do kraja života ćete imati slabiji imunitet i ukoliko vam jako opadne imuni odgovor postoji mogućnost njihove reaktivacije (ponovo da napadnu telo)l
Moj savet vam je da počnete da jedete beli luk (2-3 čena) svako veče, u toku dana bar jednu presnu šargarepu, bademe i drugo koštičavo voće, meso (ribu najviše) i da pijete dosta mleka a kao dodatak jelima (sendvičima, pizzi ...) ORIGANO!!!
Naime beli luk je jak anti-virotik (znači deluje na viruse i na bakterije) i prirodni je antibiotik. Pokriva širok spektar bakterija a ubija herpes viruse (u čiju familiju se ubraja i citomegalo), reguliše krvni pritisak, i štiti krvne sudove.
Šargarepa poseduje veliku količinu vitamina A koji regeneriše krvne sudove, jetru, zeludac (koji pretpostavljam da vam je izgrižen od silnih lekova) ubrzava stvaranje IgA antitela koji su bitni kao periferna odbrana u suzama, telesnim tečnostima, ... i što je još bitnije poboljšava aktivnost CD4 i CD8 limfocita (koji se bore protiv infekcije)
Origano - ista priča kao i beli luk samo što još bolje deluje.
Bademi i riba (sardina, oslić, tunjevina) - puni mikro i makro elem. esenc. masnih kiselina... koji štite krvne sudove koje ovi virusi uništavaju, Omega 3 obnavlja srčani mišić tj. ćelije endoderma, poboljšavaju krvnu sliku, proteini iz ovih namirnica su efekni za jačanje imuniteta.
Pokušajte da se držite ovog protokola, meni je pomogao, a za vit. C najbolja je paprika zuta. Gledajte da je jedete presnu.
Govorim vam iz ličnog iskustva jer sam i ja imao problema sa imunitetom, pio razne lekove i veštačke vitamine koje izbegavajte jer je učinak vrlo mali a mogu da naprave problem jer su čista hemija.

Nadam se da sam bio od pomoći.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: