Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Velike oscilacije u krvnom pritisku
PostPoslato: Ned Apr 24, 2016 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2016 2:06 am
Postovi: 5
Postovani, moja majka ima 55 godina i od skoro ima probleme sa variranjem krvnog pritiska .Pre mesec dana se jednog jutra probudila gornjim pritiskom 160, donjeg se tacno ne secam ali bio je i on povisen. Nakon toga , popila je tabletu i zaspala. Probudila se, i trazila pomoc, lek za pritisak jer je osetila kako je utrnula i nije mogla da se pomeri neko vreme a bila je svesna. Izmerili smo pritisak i on je bio 200/100 . Da ne duzim, dijagnoza je postavljena nakon toga, imala je mozdani udar koji nije ostavio nikakve vidljive i ozbiljnije posledice. Terapija je postavljena. U medjuvremenu, radila je holter za pracenje krvnog pritiska i ispostavilo se da zbog terapije njen krvni pritisak vise puta u toku dana bio 90/35. Receno joj je da terapija nije odgovarajuca i da su jako opasne i te niske vrednosti krvnog pritiska. Takodje, da lekove treba da pije po potrebi. Ona oscilacije i dalje ima, posto su rezultati krvi, holeseterola, ultrazvuka u predelu stomaka, krvnih sudova u predelu vrata, ultrazvuk stitne, hormoni stitne svi bili dobri, odnosno ne znaxajno poremeceni, receno joj je da krvni pritisak dosta skace pod uticajem stresa. Desava se nekada da joj pritisak skoci, i da joj se pre nego sto je lek uspeo da deluje spusti. Ona trenutno pije lekove za smirenje skoro svakodneno, i lekove za pritisak po potrebi. Jako sam uplasena zbog neredovne terapije jer se bojim da se ne ponovi isto sto je prezivela vec, mozdani udar. MOLIM VAS, dajte mi savet, sta da radim, kako ona da se ponasa , da li je neredovno uzimanje terapije los porez i kakav van je stav lecenja pritiska lekovima za smirenje. Izvinjavam se zbog moje nestrucnosti u izrazima i podugackog teksta. Jako bi mi znacio vas savet.
P.S. ona nije gojazna i prilicno se zdravo hrani.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: