Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trening Hipertenzija
PostPoslato: Pet Okt 28, 2016 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2016 5:21 pm
Postovi: 1
Postovani,

Hipertenzija mi je otkrivena u 7 razredu osnovne skole na lekarskom pregledu. Tada sam obavio sve analize u Decijoj Univerzitetskoj Klinici. Tada sam imao granicnu hipertrofiju zidova jedne od komora. Tada mi je uvedena terapija i redovno sam se kontrolisao nakon toga. Hipertrofija se povukla te je utvrdjeno da je nastala kao posledica pritiska. Kasnije se nikada nije vratila, a evo sada imam 20 godina i kontrolisem se redovno svakih pola godine. Odradio sam test opterecenja kod Dr Vukomanovica takodje u Decijoj Univerzitetskoj Klinici i dozvoljena mi je fizicka aktivnost i bavljenje sportom medjutim ne na profesionalnom nivou, takodje mi je i preporucena fizicka aktivnost. E sada dolazim u sukob misljenja pa ne znam sta da radim. Krenuo sam na studije i najlaksi nacin da svoje telo odrzavam u formi jeste teretana, naravno napomenuo sam instruktorima svoj problem da bi mi oni rekli kako ne smem raditi vezbe koje podrazumevaju konstantan napor misica tipa guranje, vucenje, izdrzaj itd. Ali da rad na spravama i to pri umerenim tezinama nije nikakav problem te da bi trebao raditi kardio treninge 2-3 puta nedeljno do 65-70% opterecenja. Takodje preporucili su mi suplementaciju OMEGA 3 (jedem malo ribe inace pa mislim da mi nece skoditi). Sve ovo sto su mi rekli je ono sto radim, medjutim zelim kod vas jos jednom da proverim da li sam u pravu te da ne napravim sebi veci problem nego sto imam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trening Hipertenzija
PostPoslato: Uto Nov 01, 2016 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Kardio trening ce ti prijati i to je u redu. Sa vezbama snage vec treba biti obazriv i ja sam njima ne bih puno ekperimentisao. Odnosno i ako se rade vezbe snage moraju biti sa malim tezinama. Sto se tice omege, moze samo da ti prija.Omega defend je sasvim korektan preparat, a moze i Natrue Well. 1 tableta dnevno je dovoljna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: