Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Zamolio bih za misljenje
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 5:50 pm
Postovi: 4
Jesen stize dunjo moja je napisao:
nikiliki je napisao:
U ishrani sam gurman ali ne bih rekao da se nezdravo hranim.


Nije sija nego vrat :) Od kada je to gurmanski nacin ishrane = zdrav?

Ne moz' jetra da obradi toliko masti i zacina.... pa postane i ona masna i skoce transaminaze.

:lol: :lol:
U pravu si nema sta. zamolio bih za komentar sta bi bilo najbolje u tom slucaju, poceo sam da vodim dosta racuna o ishrani. Praktikovao sam i ispijanje dosta kafe, sad je max redukovana, stres na poslu konstantan, treba li otpoceti terapiju medikametnima, koliko su rezultati zabrinjavajuci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Korišćenje SORTIS-a
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 11:40 am
Postovi: 2
Imam 59 godina,beograđanin 7-ma generacija,adm.službenik,otac dvoje dece,sedentaran posao u AD,u mladim danima svestrani sportista,pre 20 godina ostavio duvan(80 cigareta dnevno),nekada umereni korisnik dobre kapljice,sada samo povremeno kvalitetnog crnog vina isključivo(francuska metoda uživanja)!Večiti zaljubljenik u humanističke nauke,posebno Medicinu, koju izučavam od najranije mladosti!
Pre 7 godina imao infarkt,"vukao ga 8 dana na nogama",imao sreću da "naletim" na starog-iskusnog asa dijagnističara slučajno u DZ N.Bgd.U Zemunskoj Bolnici naišao na neviđeni haos,nerad,neznanje i lekarsku sujetu,danima bez ikakve lekarske pomoći,izvan procedura,analiza,nagledao se smrti i aljkavih lekara, praktično nelečen,iz "inata" i božjom voljom još uvek živ!!!
Na IKVB Dedinje bio u 3 navrata(tokom 4 godine!!) posle ogromnih nužnih a lažnih i nepotrebnih skupih procedura. Naišao na neverovatnu birokratiju,aroganciju,dezorganizovanost,nadmenost i licemerje, a sve o trošku mog višedecenijskog Zdr.Osiguranja.Sramota i blamaža za Državu Srbiju, Ministra Zdravlja Milosavljevića i sve tzv.najveće stručnjake u kardiologiji Srbije! Skinut sa procedure ugradnje više Stent-ova zbog krize na Wall Street-u,iako kao pacijentu sa 3-sudovnom bolesti(i ogromne opstrukcije-svaka veća od 90%),formalno-birokratski predložena By-pass surgery(3x)!Predlog posle 1 godine odbio i toplo se zahvalio na pokušaju ubistva!!(naravno ubrzo skinut i sa liste čekanja(2x) na šta imam neotuđivo trajno pravo za života! Šah je ćudna igra nerava,i crni može da dobije partiju iako potpuno ogoljen i u cajtnotu!!! Mnogi, pa ni uvaženi Dr.Prof.M.Đ izgleda da nisu spoznali da i njihovi šahovski satovi i sat života otkucava vreme neumitno,birali ili ne za svoje pacijente-protivnike slabije domaće igrače ili bogate strance!!!

Moja lična iskustva sa upotrebom Sortis-a u dozi od 1x20mg-uveče,su jako pozitivna! Koristim ga unazad 2 godine, posle testiranja drugih statina bez odgovarajućeg željenog učinka! Lipoproteinski status i holesterol potpuno normalizovan,transaminaze potpuno OK i stabilno u okviru normale! Glavni lekovi dobro odabrani i izbalansiranih doza,kontrole redovne,rezultati LAB iznad očekivanja,EKG i EHO nepromenjeni,čak šta-više parametri poboljšani! Uz rigoroznu restriktivnu ali ipak razumno kontrolisanu dijetu,poboljšanu fizičku aktivnost,redovan i kontinuiran rad u službi i privatno u vidu neophodnih hobi aktivnosti,ignorisanja važnosti praćenja dnevne domaće i svetske politike u životu čoveka,svođenjem na jednostavne formule,izbegavam nepotreban nalet adrenalina.U mojim lepim zrelim godinama a još mlad i optimista, naravno kad sam u izbeglištvu iz tzv. HIRURGIJE!
Pratim neke od dobrih medic foruma u svetu i ovaj odskora,vidim da su iskustva vrlo različita, no jedno je zajedničko: disciplina i istrajnost u sprovođenju dobre medikamentozne terapije uz najbolje higijensko-dijetetske mere mogu dati čak i bolje rezultate u dužem vremenu nego rezultati hirurškog tretmana(bilo neinvazivnog bilo invazivnog)!
:D [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terapija "Sortis"-om
PostPoslato: Ned Jul 04, 2010 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 6:15 pm
Postovi: 3
Pozdrav, bio sam kod kardiologa,presuda glasi :


Presolol 2x 1/2 100 mg
Monopril 10 mg
Aspirin 100
Sortis 10 mg

Pritisak me je unistavao ,180/ 110 ,krv:
Holesterol 5.6
Trigliceridi 4.91
HDL 0.90
LDL 3.54
Glikemija 6.2


Doktorica kaze da ako zelim dobro sebi treba da pijem terapiju dozivotno
a i SORTIS dozivotno?!
Da li se Sortis moze piti neograniceno i da li je tacno da ostecuje jetru?

Imam 45 god,oba roditela su mi imala srcanih problema( majka anginu pektoris)
i oba roditel su mi umrla od mozdanog udara ,majka u 81 a otac u 74 god. zivota !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: