Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: savet u vezi trapije
PostPoslato: Pet Nov 24, 2017 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2017 3:44 pm
Postovi: 4
Moj kardiolog mi je prepisao Farin od 5 mg.
Poceo sam od 1 tabletu dnevno, i posle 3 dana sam isao na kontrolu krvne slike, konkretno za koagulaciju, i rezultat mi je 1.13.
Kardiolog mi je menjao visinu terapije nekoliko puta, i sada pijem 1 i po tabletu dnevno, a poslenja dva rezultata su 1.51.

Da li je neko ima slicna iskustva, i koliko uzima Farina dnevno.

PS
Premda mi je u jednoj temi, najverovatnije iz dobrih namera, jedan korisnik savetovao da se manem lekova, moram da pomenem da imam 70 godina zivota, i da lekove moram da pijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savet u vezi trapije
PostPoslato: Pon Nov 27, 2017 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када неко у корисничко име стави број, онда он обично представља годину рођења, што би значило да имаш 47 година живота. У складу са тиме сам и дао савет, али пошто сте ви ставили своје тренутне године живота у корисничо име на форуму, ситуација је као она коју сам касније дописао.

Пошто сумњате у моје "највероватније добре намере" више нећу гледати ваше текстове нити одговарати, јер очигледно нема сврхе да вас "ометам".

П.С.
"Тај" корисник је кориговао свој савет, иначе погрешно парафразиран, а у складу са пређашњом примедбом о годинама али га "неко" изгледа није прочитао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savet u vezi trapije
PostPoslato: Pet Dec 08, 2017 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 08, 2017 10:43 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima, imam jedno pitanje.

Otac mi ima 84 godine, ima absolutu vec 4 godine i od tad pije sinkum. Pri svakom merenju INR-a ili je previsok ili je prenizak. Malo mu je gvozdje i opala mu je krvna slika. Napominjem da smo sve uradili sto se tice pregleda, da mu se negde ne gubi gvozdje. Culi smo za lek pradaxu i hteli bi da predje na taj lek, ali nam doktori ne dozvoljavaju do god se to gvozdje i krvna slika ne podigne.

Interesuje me koji je lekar merodavan za menjanje terapije, posto nijedan nece da mu promeni sa sinkuma na pradaxu(hematolog, gastroenterolog, internista..)?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: savet u vezi trapije
PostPoslato: Pon Dec 11, 2017 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно постоји разлог што промену лека условљавају гвожђем. Иначе на ресорпцију гвожђа из хране утиче витамин Ц, Б12, фолна киселина...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: