Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 5:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Jeli to povisen pritisak posledica nepravilne terapije Propranololom?I zasto su ga ukinuli kad on valjda moze da snizi i pritisak?
Ja ga uzimam u najmanjoj dozi i to od skoro a ranije su mi govorili da ga uzimam po potrebi ,sto vidim da sada kazu ne treba.
Najboje je da se javi drbgd jer i on kaze da je Propranolol lek za prolaps a kakva je razlika tacno ,ne znam.
Sta savetuje Vas lekar ,kako da ga postepeno ostavite kad ga je zamenio drugim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 11:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Mrs_Parker je napisao:
Kako da sa Propranolola predjem na Concor. Propranolol sam zbog prolapsa i tahikardije pila vise od 10 godina, polovinu uvece. Sada imam probema sa povecanim pritiskom i prepisan mi je Concor. Cula sam da propranolol treba postepeno ostavljati. Kako ste vi to uradili?



ja sam sa propranolola presla na concor . .doduse nisam ga ni dugo pila, ni veliku dozu, pa nisam imala problema sa ostavljanjem.
zanima me da li propranolol moze da regulise i pritisak ili samo rad srca?
ja isto imam prolaps, ali sam pocela zadnjih 6 meseci da imam i povisen pritisak i tahikardije ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 3:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
gogi999 je napisao:
Jeli to povisen pritisak posledica nepravilne terapije Propranololom?I zasto su ga ukinuli kad on valjda moze da snizi i pritisak?
Ja ga uzimam u najmanjoj dozi i to od skoro a ranije su mi govorili da ga uzimam po potrebi ,sto vidim da sada kazu ne treba.
Najboje je da se javi drbgd jer i on kaze da je Propranolol lek za prolaps a kakva je razlika tacno ,ne znam.
Sta savetuje Vas lekar ,kako da ga postepeno ostavite kad ga je zamenio drugim?

Ne znam zasto je pritisak povisen. Nosila sam holter za pritisak i sokirala sam se kada sam videla da je skoro tokom celog dana povisen. Propranolol nije moga da mi spusti pritisak, samo mi je spustao puls. Zaboravila sam da pitam kardiologa za nacin zamene leka a kontrolu imam za dve nedelje. Zato i pitam ovde jer znam da su neki prelazili sa Propranolola na Concor. Nisam bas srecna zbog promene leka jer neurolog zbog migrenoznih aura trazi Propranolol, ali 160/110 mi je ipak alarm jer to je pritisak pod propranololom koji sam pila polovinu uvece. Lek mi je zamenjen i zbog pluca jer negativno utice na opstruktivnu bolest pluca.
Sada sam u frci kako to da izvedem a da mi ne bude losije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Dec 18, 2009 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Izvinite,ali zasto neurolog trazi Propranolol,bas me zanima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Sub Dec 19, 2009 3:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Neurolog trazi Propranolol zbog migrenoznih aura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 7:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Ja sam uvek imala nizi pritisak sa povremenim "skokovima" ali nista spektakularno!
Ranije sam Propranolol pila kad dobijem tahikardiju a sada posto je tahikardija bila ucestala rekli su mi da ga pijem ujutro po 1/4.
Desava se da se srce razlupa bas u vreme kad treba da popijem i ja onda uzmem i 1,5mg Bromazepama.Sve se tvo vrlo brzo smiri ali se bojim da se ne naviknem na tu terapiju i da mi bez toga nece biti bolje.Uhvati me neki nemir i nervoza.
Poslednjih nekoliko dana pritisak mi od ujutro skoci na 135/90 i onda sa terapijom stoji oko 128/87 a puls cas ovako cas onako.
Kardiolog mi rece da popijem joj 1/2 Proranolola medjutim vidim na nije znacajno spustio pritisak.
To u stvari i nije neki visok prtisak jedino ja koja je uvek imamla 90/60 kad mi tako skoci pocne zujanje u usima,pritisak u glavi,bol u ocnim jamama itd.
Dr rece da probam lek Treetace(mislim dase tako zove)ali ja jos nisam jer mislim da ovo ipak nije tako visok pritisak posto sam cula da je taj lek za bas visoke vrednosti.
Probacu da ga merim odredjeni period a ako ne uradicu i holter pritiska.
Sto se tice prolapsa on verovatno napreduje s odredjenim velikim fizickim a i psihickim naporima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
gogi, iste simptome imam i ja kada mi pritisak "skoci" na 130, 135. . to generalno i nije neki pritisak, ali meni smeta jer nisam navikla na njega, pa isto kao i ti imam glavobolju, pritisak u glavi, nesvesticu . . :( ja pijem concor, ranije sam pila propranolol, ali mi nesto nije bas odgovarao.
zasto ne probas da umesto bromazepama, popijes persen? ja sad tako radim, da se ne bih navukla na bromazepam, a persen uspe da se smiri i zaustavi lupnjavu koja zna da bude bas nezgodna. . .
reci mi nesto. .sta su tebi predlagali za prolaps? kako to mislis da se sa naporima pogorsava? sta moze da nam se desi? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Prvi lekar mi je rekao da mi je stanje prolapsa takvo MR+1 i da ne zahteva lecenje ni tretman samo redovnu UZ kontrolu npr 1 godisnje,cak mi nije ni Lek prepisao a prvo je mislio da mi da Concor.Rekao mi je da je sve na nervnoj bazi,verovatno i da to potvdjuje poboljsanje stanja posle Bromazepama ali...pocelo je da bude tako da stalno posezem za Brtomazepamom a to je najizrazenije u periodu 10-tak dana pre menstruacije.
Drugi lekar mi je prepisao Propranolol i on mi odgovara mozda zato sto moze da se uzme i u toku dana ako se ponovi napad a Concor se uzima jednom dnevno.
Mislim da sam se jako preopteretila problemom,svaki cas meim pritisak ,nervozna sam sto mi nije dobro i sto nisam ona stara,bojim se da ne dobbijem srcani napad itd...bas uzasno stanje.Od uvek sam bila plasljiva ali sad je to bas preterano.
Za prolaps jejos rekao da je opasno da se bavis teskim fizickim radom i trcanjem maratona,npr :) ali i stresova...ako si ta koja moze da ga kontrolise?
Naprosto ne znam kako da vecinu dana provedem a da ne razisljam o tom problemu i kako da skrenem misli?
Jos jedna dopuna,lekar mi je rekao da pijem i Mg,Se,C vitamin ,Oligovit,Q10.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Jel mislis da cu uspeti da Bromazepam zamenim Persenom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Sub Dec 26, 2009 11:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
gogi999 je napisao:
Mislim da sam se jako preopteretila problemom,svaki cas merim pritisak ,nervozna sam sto mi nije dobro i sto nisam ona stara,bojim se da ne dobijem srcani napad itd...bas uzasno stanje.Od uvek sam bila plasljiva ali sad je to bas preterano.
Za prolaps je jos rekao da je opasno da se bavis teskim fizickim radom i trcanjem maratona,npr :) ali i stresova...ako si ta koja moze da ga kontrolise?



gogi, identicno!!!!!
negde sam procitala da je doktor napisao da uz prolaps cesto ide i anksioznost, ali zasto ne znam??!! :roll:

pokusaj da pijes persen umesto bromazepama, kupi onaj jaci persen forte (ima 20 kapsula), pa pokusaj. . bar je na biljnoj bazi pa ne izaziva zavisnost. . mene uspe da smiri, jedino ako sam bas jako, jako uznemirena, posezem za bromazepamom, inace gledam da ga izbegavam. i pijem beviplex 3 dnevno, to mi je rekla jedna med. sestra. ima nesto u vezi toga da se vitamini piju .. moja mama je kao devojka stalno imala problema sa srcem i njen doktor joj je uvek prepisivao vitamine. kazu jos da je najbitnije voditi uredan zivot, dovoljno sna, sve polako, bez jurnjave . . ali stres ne mozemo da izbegnemo. ja sam imala nekoliko jakih stresova letos i to jedan za drugim i sigurna sam da su oni sve ovo i pokrenuli.
u ponedeljak idem kod doktorke pa cemo videti .. zadnje dve noci osecam i gusenje, borim se za vazduh, kao da mi je neko legao na grudi. . i to me je probudilo iz sna. a inace se jako zamaram preko dana, sigurno sam opet anemicna, a nisam se ni kontrolisala.
sta da ti kazem gogi, da se nadamo da ce nam biti bolje. . drzi mi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 5:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
meni je juce terapija promenjena. sada ponovo pijem propranolol 2x1/4 , diunorm 1x1/2 po potrebi, kod skoka pritiska, i bedoksin
posle praznika moram da uradim veliku listu, i da odem kod ocnog, neurologa i na spirometruju.
to sam dobila jer sam se zalila doktorki na nesvesticu i glavobolju pri skoku pritiska kao i da osecam da ne mogu da se nadisem .. pa kao ajde da proverimo
kako ste mi vi ostali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 09, 2009 5:26 pm
Postovi: 3
Zeleo bih da vas pitam za misljenje u vezi teretane.Posto sam rekreativno isao u teretanu dok mi nije dijagnostikovan prolaps, zanima me da li smem da idem i dalje?Da li postoji mogucnost da mi se stanje pogorsa?Napominjem da se teretanom bavim iskljucivo rekreativno, i da ne dizem neke preterano velike tezine.A i prolaps je mali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 11:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
sto se sporta i prolapsa tice . .meni ej doktor rekao da je dozvoljeno rekleativno se baviti sportom, a takmicarski ne!
ja sad ne mogu da znam koliko ti intenzivno treniras, ali u svakom slucaju treba da pitas svog lekara sta misli. . :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Andjelija,kako si?
Nije me duze bilo pa eto,da vidim kako je ovde? :) Vidim da si promenila terapiju.Zasto su ti opet vratili Propranolol?Kako ga ti uzimas i jel ti dobro od njega?
Ja ga uzimam jednom dnevno(ujutro)1/4 (uvek se trudim da odlomim manje parce).Koliko dugo ga vec koristis?
Nekad imam problem s kasljem i to najcesce kad se menja vreme a cula sam da on nije dobar za ljude koji imaju problem s plucima.
Puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolpas mitralnog zaliska
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
gogi, isla sam da vadim krv jutros pa sma jako nervozna. nabijem sebi strasnu nervozu kada treba da vadim krv ili ide na pregled, danima sam nepodnosljiva.
ja sada pijem 2x1/4 propranolola, uglavnom ujutru i uvece. .ali ako mi nije dobro popodne, onda ga ranije popijem.
doktor ovde na forumu smatra da je propranolol lek broj jedan za prolaps, a ne concor. . i meni se cini da m je sad bolje sa njim. prvo sam pila lodoz, pa concor, pa sad propranolol .. a prosle godine obrnuto, propranolol, pa concor :roll: sta znam sta je bolje . .mozda je bolje da pijem propranolol jer se pije nekoliko puta dnevno (ranije sam pila 3x) i onda mozes da nesto popijes kada ti nije dobro,a concor samo 1x i to to je sto ti je ..
kako si ti sada? jel si probala da pijes persen? ako ti je slab, uzmi persen forte (kapsule)
pozzzzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: