Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 03, 2007 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 03, 2007 11:49 am
Postovi: 2
Malo starija tema ali mi jedina delovala kao ok mesto gde da postavim pitanje.
Na s.and.i niko nije odgovorio sta znaci reci posle gr. mene to isto zanima pa ako neko zna nek napise.
Inace meni je na UZ srca data dijagnoza Prolapsus valvulae mitralis gr. minoris , dakle sta znaci minoris konkretno?
Lekar mi je prepisao Propranolol 2x1/4 dok traju tegobe (lose se ocesam u smislu laganih ostrih bolova u grudima, preskakanja isto laganih, gusenja blagog, sve u svemu posle toga 2 dana sam pospan i sav nikakav ). E mene interesuje da li sme propranolol da se uzima tako povremeno po potrebi, nisam nasao na celom forumu nista sem da oni koji stalno uzimaju ne smeju da ga naglo odbace, pa mi to stvara nedoumicu.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: problem
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2006 4:31 pm
Postovi: 5
i ja vec godinama imam isti problem ali sam se toliko navikao da mi vise nesmeta.inace ja propranolol pijem godinama.sada popijem jednu polovinu kada ustanem i miran sam ceo dan.do god obracas paznju na to imaces probleme.ja sam prve dve godine maltene svaki dan isao u hitnu pomoc.bitno je da znas da ti se nista nece dogoditi. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Taj minoris znači da je to najmanji stupanj tog prolapsa, znači ništa strašno kako kažu doktori ali dobro mi je poznat taj osjećaj da ipak nešto nije kako treba.I ja sam uvjerena da kod ove dijagnoze smetnje traju sve dok na nju ne zaboraviš a to nije baš jednostavno.Nevjerojatno koliko nas ima sa istim simptomima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 03, 2007 11:49 am
Postovi: 2
Hvala na odgovorima,
@trajan ne znam za propranolol da li bi mogao stalno da ga uzimam jer mi i snizi pritisak, videcu uostalom sta ce mi lekar reci na pregledu, jel tebi lekar to prepisao stalno da pijes?
@ticica jel i ti uzimas lekove ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Uzimam Concor -cor od 1,25mg od jeseni jedanput na dan to je čini mi se najmanja doza. Pomaže mi šta se tiče tih palpacija i ekstrasistola ali nisam prestala misliti na njih i zato mislim da se još neću riješiti tih problema.Ali ide nabolje!Bila bih najsretnija da tablete mogu odbaciti a da i dalje nemam smetnje.Ne znam koliko ću ih dugo morati piti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
pozdrav svima...
lepo je znati da nisi sam ja isto imam prolaps mitralnog zaliska i pocelo je da utice na moj zivot...vozim skejt i kad se umorim posle nekog vremena srce pocne nepravilno da mi radi tako sve dok se ne smirim...prolaps mi je otkriven 2003 godine imala sam 19 god i tad sam imala operaciju levog skocnog zgloba..gadan prelom...tad je i otkriveno....
takodje imam i napade panike...ja sam vesela osoba i volim da budem od akcije ali ovo je pocelo uzasno da me nervira i utice na moj socijalni zivot...niko od prijatelja me ne razume i posto sam vecinom kuci pocela sam da gubim prijatelje.....sve u svemu u petak imam pregled na VMA pa cu videti to ce biti 3. put da proveravam srce... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 9:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
marra84, niste napisali svoj poslednji ultrazvucni nalaz, ali tegobe najverovatnije poticu pre svega od napada panike! sa prolapsom mitralnog zaliska se uz redovne kontrole i korekcije terapije kojih ce tokom zivota biti zivi normalno. vazno je da pre svake stomatoloske i drugih manjih intervencija (svakako i velijih ako do njih dodje nekada) uzmete antibiotsku zastitu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
nemam ekg nalaz jer je to sve radjeno preko veze ali imam normalan pritisak 120/80 a nepravilan rad postoji kod mene i pre nego sto sam dozivela napad panike secam se da mi je i u osnovnoj skoli "preskakalo" srce....
da li obicno prolaps prate napadi panike?

imam kontrolu kod kardiologa 4.4.2008 pa cu moci nesto vise da kazem

hvala u svakom slucaju dokrore bgd :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 4:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
bila na pregledu sve ok u ponedeljak ultrazvuk srca dobila sam propranolol da pijem pola tablete i mogu vam reci da se osecam skroz bolje.......

:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
mnoooogo me smara ovaj prolaps od jutra kako ustanem prosetam po kuci,do prodavnice kad se umorim samo srce preskace.Popijem propranolol bude ok i tako opet.....nervira me onda onako iz nervoze udarim sebe po grudima...da kao da ce to da pomogne.....al jako neprijatan osecaj aaaaaaaaa sta da radim??? :(

Rezultati su mi svi OK!!!!!

_________________
Zdravom coveku potrebno je mnogo toga,a bolesnom samo jedno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 9:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nelagodnost koju osecate ima neurotsku etiologiju. prolaps mitralne valvule sa normalnim eho-nalazom (radjenim u ozbiljnoj ustanovi) ne daje nikakve simptome! ovaj nalaz treba da vam je na pameti samo utoliko da uzimate antibiotsku profilaksu pred stomatoloske i druge intervencije, i da redovno idete na kontrolni eho-pregled jednom godisnje.
kako je moguce da nije radjen ekg nekome ko se zali na preskakanje srca?
terapija beta blokatorima nema smisla da se uzima "po potrebi".
skoncentrisite se na dobrog psihologa/psihijatra koji ce resiti napade panike. postoje efikasne tehnike koje ce vas osposobiti da se i u situacijama kada se oni jave stvari drze pod kontrolom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 9:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
radjen mi je ekg samo nemam nalaz jer se to radilo preko veze rekoh...idem svakih godinu dana na pregled...sad sam promenila doktora do duse...

napade panike nemam od skoro i znam da razlikujem napad panike od nepravilnog rada srca...dobila sam propranolol pomaze mi ne zalim se ali necu sa 23 god da se navikavam na lekove....

hvala na odgovoru doktore ali sama sam uspela da izlecim napad panike tako da mi ne treba psihijatar...kad sam bila hteo je da mi uvali lekove...necu da pijem lekove.....

napad panike...sustina je u glavi i o tome uopste ne razmisljam vise....

zdrava sam!!! :wink:

_________________
Zdravom coveku potrebno je mnogo toga,a bolesnom samo jedno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 11:31 pm
Postovi: 10
Pozdrav svima....
I meni je nedavno otkriven prolaps mitralnog zaliska, 1.stepena, granicne vrednosti. Pijem Propanolol 1/4 tablete ujutro i 1/4 uvece. Na prvi pregled sam se i javila zbog aritmija (preskakanja i ubrzanog lupanja, ponekad osecam i kao neko treperenje u grudima i to najcesce kad sam u lezecem polozaju (nevezano da li sa strane ili na ledjima)..Takodje, nekad osecam i kao kratak nedostatk vazduha ili 'zastoj' (tako ga bar ja dozivljavam) koji se manifestuje osecajem slabosti i malaksalosti. Naravno, povremeno me uhvati panika, dok nekad uspevam, manje-vise, da 'ignorisem' te simptome. Znam da puno toga potice iz glave, ali opet-ne mogu reci da mi je bilo kada u takvim situacijama svejedno.
Zanima me, da li jos neko ima slicne simptome i kakve su prognoze tog prolapsa (postoji li mogucnost komplikacija) i da li je moguce da te aritmije vremenom uz propisanu terapiju u potpunosti prestanu?

Hvala unapred i pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
isto kao ja ja pijem pola propranola samo kad sam tahikardicna(kad mi "preskace" srce)...isti problem sa lezanjem i kad se umorim....isti problem imamo neverovatno.......... :o

_________________
Zdravom coveku potrebno je mnogo toga,a bolesnom samo jedno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 11:31 pm
Postovi: 10
marra84,eto, meni je lakse kad znam da nisam jedina, pa se nadam da je i tebi lakse,a i svima ostalima :wink: ..bice valjda sve to ok...lekar mi je osim prepisane terapije napisao i 'kontrola za godinu dana'....inace, nije mi rekao za bilo kakva ogranicenja sto se tice fizickog napora, pa pretpostavljam da se slobodno moze baviti rekreacijom, naravno u onoj meri koliko se oseas prijatno (mislim ti, ja, bilo ko)...pretpostavljam da ni u kom slucaju ne bi bilo dobro da se usedimo i da nemamo nikakve fizicke aktivno plaseci se novih aritmija. Naravno, ne treba ni preterivati.

Eto...ako ima jos ko sa slicnim problemom volela bih da se javi, posto jos niko nije nista napisao o tome kakve su prognoze tog prolapsa i da li te aritmije mogu vremenom da nestanu :-?

Veliki poz :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: