Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problemi u grudnom koshu ili ???
PostPoslato: Pet Okt 21, 2005 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 5:27 pm
Postovi: 1
Imam 19 godina, i vec duze vreme osecam nelagodnost u grudnom koshu. Sa 17 godina sam dobio pneumatoraks, ali to se sve zavrshilo kako treba, operisan sam, nemam vishe taj vazduh u plucima (valjda ,normalno dishem). Kad sam prvi put bio kod doktorke na svo iznenadjenje ekg je bio strashno losh, ponovio sam ga 5x samo da bi videli da nije mashina pokvarena. Medjutim nije bila, imam ubrzan rad srca. Tad mi je doktorka dala neke lekove da pijem i na sledecoj kontroli stvari su bile dosta bolje.
Napomenucu da nisam gojazan, cak se trudim da se malo ugojim, nemam neku kondiciju, dosta boravim za kompjuterom. Oziljak od operacije je na levoj strani, oko 7 cm nize od kljucne kosti. A u tom predelu negde i osecam nelagodnost i povremeno zackanje.

Znaci problem je sledeci, na levoj strani grudnog kosha osecam neku nelagodnost, posebno kad legnem, navikao sam da spavam na stranu, a polozaj mi nikako ne odgovara, nikako ne mogu da se namestim. Takodje ponekad ne mogu da zaspim. Imam osecaj da mi srce prebrzo radi , jednostavno sam uplashen da zaspim. Cesto ostanem do kasno gledajuci neki film i nameshtajuci se. Ponekad se iznenada probudim osecajuci da mi srce lupa ko ludo.
Zackanje osecam skoro svaki dan, ponekad i vishe puta na dan. Moze da se opishe kao neko trenutno probadanje i onda me prodje. Ne postoji neki uzrok zashto se to deshava, ponekad kad sedim, odmaram, ponekad i kad neshto radim, nema neko pravilo.

Sad razmishaljm da kupim neku mashinu za trcanje i da nabijem kondiciju, mozda mi pomogne.

Nadam se savetima doktora ili ljudi koji su iskusili slicne porbleme. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao mali...
PostPoslato: Pet Okt 21, 2005 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 4:01 pm
Postovi: 16
Lokacija: Kragujevac
ti si stvarno jako mlad da bi imao neke smetnje sa srcem! Reci mi odakle si,mozes mi poslati privat poruku,pa cu ti se ja raspitati kod nekih prijatelja za nekog strucnjaka koji ti je blizu.Meni je rodjak jako dobar lekar i poznaje svud kod nas ko je dobar,zato ti to i kazem,ne treba ici kod bilo koga.Ja sam tako bez icijeg saveta otisla kod kardiologa i zajebala sebi zivot.Taj doktor me je istraumirao i nadavao mi lekove,terapiju...ma uzas.A razlog zbog kog sam otisla je isto kao i tvoj,nelagodnos u grudima,nesto sa leve strane i na sredini tu gde je srce sto je izmedju zarenja i probadanja,jednostavno nisam znala opisati bol.Sve sam mislila umrecu,pa mi se od toga svega razlupa srce i napravim jos veci haos. Prestala sam pusiti zbog toga ici u zagusljiv prostor,ma skroz promenila zivot,kao da sam baba a imam samo 23 godine. Meni je pritisak ok inace cak i puls,a tad kad se upasim od jednog udarca oko srca i oko tog bola,pritisak ode na 140/90 a srce bije preko 120. To nije ok ali ja sam se izgleda ubedila da ja to sama izazivam pa sam se sad smirila i ne obracam paznju na bol.A ako se bas osecam lose,onada sednem na krevet polako disem umereno i onda kad se smirim izmerim pritisak puls i bude mi bolje. Mozda ti imas nedostatk nekog vitamina. Pa ti srce zato ludi,nemoj pusiti nemoj piti kafu,mozes jednnu na dan. Proveri holesterol i secer. To bi ti bile obavezne analize. Idi u laboratoriju i kazi da ti urade Glikemiju i Lipidni status(4 vrste masnoce).I ako je to ok i ako pritisak u toku mirovanja bude dobar,nemoj se plasiti.Evo i dok ti pisem ja osetim taj neki bol.Ali kuliram,jer drugo ne mogu u ovakvim momentima. Obavezno uradi tu laboratoriju,mozda ti je smesno sto ti kazem da radis masnocu,jer nisi debeo ali to nema veze,cak sta vise mrsavi ljudi vise imaju masnoce u krvi no buce! Trebas znati da bolest srce pocinju od : visokog pritiska,masnoce u krvi,secera,stresa...godina! Tako da smiri se. Imas vreme se srediti pa i ako nesto nije kako treba. Za sad uradi sta sam ti rekla a mozes mi i poslati samo u kom si gradu i ja cu ti se raspitati za nekog strucnjaka u blizini. Znam da u Jagodini postoji mnogo dobar lekar za srce i zove se Jarkim , svetski strucnjak pa raspitaj se ili cu ti se ja raspitatai za broj. ako ti je to mozda blizu. Za sad toliko,OPUSTI SE TO JE ZA SAD LEK ! Puno pozdrava iz Kg-a


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: