Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem ovde
PostPoslato: Čet Maj 26, 2016 4:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Naime, imam 16 godina i znam da je veoma velika retkost da se koronarna bolest srca razvije u ovo doba, mozda je samo zbog puberteta, ali ja bih ipak da proverim.
Vec malo vise od godinu dana imam povremene bolove u grudima koji se manifestuju na razlicite nacine, nekad je to kao bockanje neko, nekad klasican bol...Takodje kad igram recimo kosarku, srce mi kuca mnogo brze i jace nego sto bi trebalo...
2-3 puta sam isao kod doktora i radio sam EKG i ultrazvuk srca, cak sam i holter nosio i oni mi kazu da nemam nikakve srcane smetnje niti su mi krvni sudovi zapuseni...Ponekad imam ubrzanu lupanje srca, ali to je veoma retko...Zeleo bih da znam neka vasa misljenja o tome
Ps.Moram da napomenem da sam pusac pa mozda to uzrokuje brzo lupanje srca prilikom igranja nekog sporta zbog kondicije, ali mi i dalje ne idu u glavu ovi povremeni bolovi...
Jednom sam imao povisen krvni pritisak kod doktora kad sam bio, ali ja mislim da je to od nervoze i treme, jer sam se bas unervozio kad sam prvi put isao da pregledam srce...Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико си висок и тежак?

Колико течности пијеш у току дана и шта пијеш?

Имаш ли икаквих проблема са леђима, раменима или кичмом?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sre Jun 01, 2016 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
ovo aca sto ti je rekao moze da bude uzrok tvoj a moze i ova varijanta

reci mi sto pusis? pazi svaki treci pusas ce umreti od raka...znas li ti sta je pusenje? jedan biolog je to lepo opisao... kaze to je kao kad majstor uzme mistriju pa baca malter na zid.. e tako vam je nikotin iz duvana mistrija za holesterol...on vam samo talozi holsterol na zidove krvnih sudova... i onda vam se zapusi krvna zila... ne moze krv da dodje do srca, ne moze da dodje do mozga...dovoljno je samo 2 do 3 minuta da nema krvi... jer preko krvi se prenosi hrana do svih nasih celija... dakle samo 2 do 3 minuta nema hrane u srcu ili mozgu...i vi dobijete srcani udar ili mozdani, celije odumiru... i vi se slogirate, ili se samo srusite , srce vam stane...zapusi se krvna zila...jbt, a nikotin samo talozi masnocu, ...pazite u biljkama nema holesterol...nasa jetra proizvodi holesterol koliko nama treba...a mi unosimo dodatni holesterol preko namernica zivotinjskog porekla...pazite.. kad ste videli da je neki monah oboleo od raka debelog creva ili dijabetesa? zivi u prirodi,fizicki je aktivan ,hrani se biljnom hranom... ne moze da oboli.. i ne razmislja o duhovnim stvarima... ne gleda televiziju ne nervira se...ne gleda horor filmove,utakmice...znate vi kad ste u stresu , vi gledate dal ' ce da , da gol...znate vi sta se desava u stanju stresa? vase srce pocinje jace da lupa zato sto se vase krvne zile skupljaju, jer da bi krv brze proticala kroz vase krvne zile i da bi raznosila hranu... to je isto kao kad vas na ulici napadne pas...vi ste u stanju stresa, zenice vam se sire... OPASNOST!... srce pocinje brze da radi... da pumpa krv do svih celija tela...i sad vi gledate utakmicu, horor film..akcija.. sta ce se desiti , jedete hamburger pun masnoca od bolesnih zivotinja, koji ih kljukaju antibioticima...trujete svoj organizam, krvne zile vam se zakrcavaju, a vi u stresu ... a stres jos dotatno suzi krvnu zilu...i samo se srusite...(kaze nista mu nije bilo samo je odjednom pao) pa nije odjdnom ljudi....

- sad prelazim na tebe...

kaze jaoo bole me grudi.. pa bole te grudi zato sto imas anginozni napad , zato sto dovoljno krvi ne dolazi u srcani misic... i onda srcani misic reaguje bolom , a duvanom samo talozis , ovde unosis nezdravu hranu, ovde samo talozis otrov na zidove krvnog suda..a vidite zato u integralnim zitaricama postoji jedna supstanca koja se zove lecitin... koja cisti krvne zile...kaze neeee, necemo da jedemo taj seljacki hleb.. hocemo beli...pun hemije, aditiva, znate u belom hlebu ima samo 7% hranljivih sastojka u odnosu na celo zrno zita... a nasi preci na vodenici samelju zito...pa integralni hleb umese, u koji ima lecitin...koji cisti njihove krvne zile...ne mogu da dobiju srcani napad ili mozdani udar...a-a... jok... nema...

budi fizicki aktivan, batali cigare, otrove, pocni zdravo da se hranis da pijes sto vise tecnosti.... i procice taj problem osim ako nije na psihickoj bazi jer i to moze da bude treici uzrok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Pet Dec 30, 2016 11:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
aaaca je napisao:
Колико си висок и тежак?

Колико течности пијеш у току дана и шта пијеш?

Имаш ли икаквих проблема са леђима, раменима или кичмом?

Pazi ovako, mrsav sam lik, sto me jos vise zbunjuje, jer obicno takve probleme imaju gojazniji ljudi, visok sam oko 180cm, a tezak samo 60kg... ne znam zasto se ovo desava, ali me takodje buni to, jer ovo mnogo dugo traje, msm na ove bolove i prvo je sve to pocelo sa strahovima od toga i sve, da je to doslo do tog nivoa da mene kad zabole grudi recimo, ja se iznerviram zbog toga, jer je postalo dosta iritantno i nekad se i razderem, tipa sto me vise ne udari infarkt pa da umrem kao covek, a ne ovako da me podbada malo po malo vec vise od godinu dana...
Sto se ledja i kicme tice, kad sam bio na pregledu za ovo, predlozili su mi ujedno i pregled kod fizijatra i ustanovljena je neka blaga kifoza, ali ne verujem da to predstavlja neki problem...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Pet Dec 30, 2016 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
_david_ je napisao:
ovo aca sto ti je rekao moze da bude uzrok tvoj a moze i ova varijanta

reci mi sto pusis? pazi svaki treci pusas ce umreti od raka...znas li ti sta je pusenje? jedan biolog je to lepo opisao... kaze to je kao kad majstor uzme mistriju pa baca malter na zid.. e tako vam je nikotin iz duvana mistrija za holesterol...on vam samo talozi holsterol na zidove krvnih sudova... i onda vam se zapusi krvna zila... ne moze krv da dodje do srca, ne moze da dodje do mozga...dovoljno je samo 2 do 3 minuta da nema krvi... jer preko krvi se prenosi hrana do svih nasih celija... dakle samo 2 do 3 minuta nema hrane u srcu ili mozgu...i vi dobijete srcani udar ili mozdani, celije odumiru... i vi se slogirate, ili se samo srusite , srce vam stane...zapusi se krvna zila...jbt, a nikotin samo talozi masnocu, ...pazite u biljkama nema holesterol...nasa jetra proizvodi holesterol koliko nama treba...a mi unosimo dodatni holesterol preko namernica zivotinjskog porekla...pazite.. kad ste videli da je neki monah oboleo od raka debelog creva ili dijabetesa? zivi u prirodi,fizicki je aktivan ,hrani se biljnom hranom... ne moze da oboli.. i ne razmislja o duhovnim stvarima... ne gleda televiziju ne nervira se...ne gleda horor filmove,utakmice...znate vi kad ste u stresu , vi gledate dal ' ce da , da gol...znate vi sta se desava u stanju stresa? vase srce pocinje jace da lupa zato sto se vase krvne zile skupljaju, jer da bi krv brze proticala kroz vase krvne zile i da bi raznosila hranu... to je isto kao kad vas na ulici napadne pas...vi ste u stanju stresa, zenice vam se sire... OPASNOST!... srce pocinje brze da radi... da pumpa krv do svih celija tela...i sad vi gledate utakmicu, horor film..akcija.. sta ce se desiti , jedete hamburger pun masnoca od bolesnih zivotinja, koji ih kljukaju antibioticima...trujete svoj organizam, krvne zile vam se zakrcavaju, a vi u stresu ... a stres jos dotatno suzi krvnu zilu...i samo se srusite...(kaze nista mu nije bilo samo je odjednom pao) pa nije odjdnom ljudi....

- sad prelazim na tebe...

kaze jaoo bole me grudi.. pa bole te grudi zato sto imas anginozni napad , zato sto dovoljno krvi ne dolazi u srcani misic... i onda srcani misic reaguje bolom , a duvanom samo talozis , ovde unosis nezdravu hranu, ovde samo talozis otrov na zidove krvnog suda..a vidite zato u integralnim zitaricama postoji jedna supstanca koja se zove lecitin... koja cisti krvne zile...kaze neeee, necemo da jedemo taj seljacki hleb.. hocemo beli...pun hemije, aditiva, znate u belom hlebu ima samo 7% hranljivih sastojka u odnosu na celo zrno zita... a nasi preci na vodenici samelju zito...pa integralni hleb umese, u koji ima lecitin...koji cisti njihove krvne zile...ne mogu da dobiju srcani napad ili mozdani udar...a-a... jok... nema...

budi fizicki aktivan, batali cigare, otrove, pocni zdravo da se hranis da pijes sto vise tecnosti.... i procice taj problem osim ako nije na psihickoj bazi jer i to moze da bude treici uzrok


Shvatam sve rizike pusenja cigareta kao i unosa nezdrave hrane i nedovoljne hidratacije tela i postujem sto si izneo svoje misljenje o tome, ali covece ja imam 17 godina sad, pusim samo 2 godine i kako je moguce za 2 godine da se natalozi toliko, obicno se problemi javljaju posle 20-ak godina pusenja, a ja ne pusim ni paklicu dnevno...
Kazes angina, hmm ne znam, moguce, ali zar to ne bi ustanovili kad sam bio na pregledu i nosio holter i radio eho i ekg...vise ne znam ni sta da mislim, mozda je cak i zbog zeludacne kiseline, jer cesto imam gorusice i to, stvarno vise ne znam sta da mislim, a mislim da je besmisleno da opet idem kod lekara, jer znam da ce opet da mi kazu da nije nista strasno...neki kazu da je to zbog puberteta kao zato sto sam naglo izrastao, jer sam pre 2 godine bio oko 170, sad 180...ne znam ni ja....pozzz
P.S. sto se tice hrane, ja izbegavam masno, tako da bar sa tog aspekta, ne bi trebalo da mi pravi problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sre Jan 04, 2017 10:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако будеш решавао своје проблеме у складу са посетама својој теми на форуму, лоше ти се пише. Осим тога нездраво се храниш, не пјеш воде, пушиш, много си мршав итд. И хтео би да будеш здрав(?!)

Могуће је да ти срце виси због велике мршавости и да му то ремети рад. Поремећаји кичме такође утичу на рад срца. А када се дода веома лоша исхрана...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Pet Jan 13, 2017 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 13, 2017 1:40 am
Postovi: 1
Od pocetka 2016 pa do jeseni sam imao 3 puta jak bol u grudima i to nocu, koji su trajali po nekoliko casova, jednom znam da sam se prejeo bio, a za ostale se ne secam... I ja sam ustajao, pio vodu, pa legnem ono nista ne vredi, i na kraju samo prodje... Inace od leta 2014 osecam blag bol u levoj ruci, levom gornjem delu ledja i mucninu... Otisao sam na pregled... EKG mi nije bio bas najbolji, poslan sam kod kardiologa on je nesto posumnjao, ali kaze nista ozbiljno jer 90% mladih danas to ima, i rekli su mi da dodjem na kontrolu posle 2-3 meseca... U februaru 2015.kada sam otisao na kontrolu rekli su mi da snimim srce, i posle toga mi rekli da ne dolazim vise jer je sve u redu... Posle toga, to jest pocetkom 2016 mi se javio prvi put taj jak bol u grudima, i jos dva puta, i dan danas nekad osetim bol u levoj ruci, levom zadnjem delu glave, i nekad mi je muka... Od pre nekoliko dana osecam i blag bol u zadnjem gornjem delu ledja koji se prebacuje sa leve na desnu stranu, i mnogo lose spavam zadnje 2-3 godine, pogotovo u zimskom i prolecnom periodu, mozak mi ne odmara i kada zaspim stalno sanjam neke stvari koje su mi se desile u skorije vreme ili koje tek treba da se dogode... Znam da nesto nije u redu, ali nzm.sta da radim, ako ima neko savet dobro bi dosao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sub Jan 14, 2017 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да радиш оне класичне вежбе разгибавања нарочито за горњи део тела. Прочитај шта сам овде писао на мом сајту: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja. Прочитај и оно под Леђа-2, Кичма, Рамена-рачунари...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sub Jan 21, 2017 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Brate, zar mršavost nije znak da imaš manjak masnoće u telu što automatski smanjuje rizike od holesterola i visokog krvnog pritiska?
To da l' se zdravo hranim to zavisi, hranim se kao i svi ostali u mom okruženju pa opet oni nemaju nikakve probleme, to što si rekao za kičmu možda i ima nekog smisla...
Slušaj brate, nemoj da mi pričaš to na fazon loše ti se piše i to sve, jer ja nisam čuo da je neko umro u 17. godina, a da nema nešto urođeno(a ja nemam, hvala Bogu), došao sam na ovaj sajt u nadi da će neko da mi da neki savet ili nešto, a ne da mi glumi doktora ili nekog vizionara pa da mi gleda u budućnost kako mi se piše, jer sam kod doktora već bio...tebi svakako hvala na tvojim odgovorima, ali ja ipak mislim da je meni sve to zbog nedostatka fizičke kondicije koju lako mogu da popravim vežbanjem, što sam i počeo da radim...
Radim ponedeljak, sreda i petak sklekove, zgibove, čučnjeve itd... a ostalim danima se baziram na šetnju i dodao sam 2 kilograma za mesec dana...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Pon Jan 23, 2017 9:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мршавост очигледно значи мањак масноће НА телу али то нема баш никакве везе са холестеролом, крвним притиском и срчаним проблемима.

Ако се храниш као и сви остали онда ћеш и проћи као и сви остали. Само погледај статистике о срчаним и малигним обољењима.

Што се тиче раног умирања нисам то рекао него да те велики проблеми чекају у будућности. Пажљивије читај. А ја их превише знам који су умрли пре 17 година живота.

Иначе ништа нисам прорицао већ сам само рекао да ако будеш сипао зејтин уместо моторног уља и дизел уместо бензина, лоше ће ти аутомобил проћи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sub Mar 18, 2017 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Brate ti koji su umrli pre 17 su u većini slučajeva imali nešto urođeno ili su se predozirali nečim, evo batalio sam cigarete i vežbam sad kardio i trening za mišićnu masu, kondicija mi se polako vraća, ali i dalje imam povremene bolove u ruci, što se tiče grudi, veoma retko i to je nešto blago...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 11:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Грешке лекара нису урођене.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sre Nov 22, 2017 2:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
aaaca je napisao:
Мршавост очигледно значи мањак масноће НА телу али то нема баш никакве везе са холестеролом, крвним притиском и срчаним проблемима.

Ако се храниш као и сви остали онда ћеш и проћи као и сви остали. Само погледај статистике о срчаним и малигним обољењима.

Што се тиче раног умирања нисам то рекао него да те велики проблеми чекају у будућности. Пажљивије читај. А ја их превише знам који су умрли пре 17 година живота.

Иначе ништа нисам прорицао већ сам само рекао да ако будеш сипао зејтин уместо моторног уља и дизел уместо бензина, лоше ће ти аутомобил проћи.


Želim da obavestim da sam skoro nešto oko škole radio sistematski i naravno krv su mi proveravali, šećer normalan, holesterol normalan, uglavnom sve normalno osim triglicerida koji su blago za 0.5 ili 0.05 nisam siguran iznad, ali su me doktori tad pitali da l' sam jeo nešto to veče slano ili tkt i povezao sam to sa dosta grickalica pojedenih te večeri i popijene koka kole, dolazimo do zaključka da je i krvna slika normalna, znakove hipertenzije nikakve nemam i mogu da izjavim da mi tek sada ništa nije jasno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sre Nov 22, 2017 10:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени није јасно шта ти није јасно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem ovde
PostPoslato: Sre Nov 22, 2017 2:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
aaaca je napisao:
Мени није јасно шта ти није јасно.

Pa nije mi jasno, kako sve to, nemam holesterol, nemam šećer, mlad sam, nikad ranije nisam imao nikakvih stresova velikih, nesreća itd...
Dugo vremena sam trenirao fudbal intenzivno bez ikakvih problema, svaki sistematski na kojem sam bio i radio ekg, merenje krvnog pritiska i sve to je uvek sve bilo školski primer zdrave osobe, u porodici mi niko nije umro od srčanih problema niti od dijabetesa i svi su dugovečni(babe i dede su svi još živi, svi preko 70 godina, prababa skoro 90 godina živa nikakvi zdravstveni problemi), aritmiju nemam.
Jedino što je deda bubrežni bolesnik i ide na hemodijalizu, ali to nema veze sa ovim plus čovek ima 81 godinu...
Šta meni uzrokuje ove bolove, nije mi jasno, da je srce, davno bi se meni pogoršali simptomi, s'obzirom da ovo traje već preko 3 god...
Jedino logično objašnjenje bi možda bilo da mi se kosti još nisi lepo razvile pa one uzrokuju bol ili neki aritritis ili nešto...To mi nije jasno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: