Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Pozdrav svima

Imam 22 godine i ovih dana mi se desavaju vrlo neprijatne stvari vezane za srce. Juce sam izasao malo na trcanje i nakon nekoliko minuta desile su mi se vrlo neugodne palpitacije koje prestaju CIM prestanem trcati, bukvalno istog sekunda, malo se nakasljem i prodje. Ali dok sam ne stanem ni one ne prestaju, vec postaju sve jace i neizdrzljviije. Prije godinu dana su mi se cesto znale desavati ekstrasistole, srce naprosto stane, ne lupa 2 sekunde, a onda nekoliko puta brze udari, i nakon toga se vrati u normalu. To me brinulo ali rekose mi da ako nisu ceste i ako mi se desavaju u mirovanju nije problem. I zaista nisam ih osjetio ima skoro pola godine, ali evo sad mi se nesto slicno desava, ali me mnogo vise zabrinjava jer se desava tokom fizicke aktivnosti i tjera me da je prekinem. Jedina 2 puta kad mi se to desilo bas prilikom trcanja, bilo je nekog dima u vazduhu, pa se nadam da to ima neke veze sa tim. Takodje juce sam bio kod zubara i primio neku jaku lokalnu anesteziju, pa se sve nadam da je to mozda bio triger, a ne nesto opasnije.
Sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 6:49 pm
Postovi: 12
Nisam strucan , moj savet ti je batali trcanje i idi kod kardiologa pa proveri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Ma zvao sam ja da se narucim, ceka se pola godine, nista od toga. Ako budem do tad cekao da vidim sta ce biti poludicu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Jun 12, 2017 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прескакање срца у мировању није проблем али прескакање срца приликом физичког напора веома је опасно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Uto Jun 13, 2017 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Zasto je opasno?
Sinoc mi se desilo u mirovanju, tacnije u laganoj stenji, kojoj nije prethodila nikakva jaca fizicka aktivnost taj dan. Bio sam opsuten, i taman kretao u stenju sa drugom, kad su se pojavile snazne ekstrasistole (?), po nekoliko njih u seriji. Toliko me je iznerviralo da sam otisao u hitnu. Tamo sam cekao 2h, i preskakanje i ekstrasistole su se smirile. Kad sam usao, uradili su EKG, bio je solidan, pritisak 120/80, puls normalan....Sve se to primirilo i od tad se nije javljalo. Rekli su mi da se narucim za ergometriju i holter. Ultrazvuk srca sam radio prije 3 godine, tada je bio uredan, a doktor je predlozio, ukoliko mi se smetnje nastave pojavljviati da uradim ergometirju, ali ja to ne uradih. Upravo vi aco ste me prije te 3 godine savjetovali sta da radim, i govorili kako to nije nista opasno. Dakle to preskakanje sam imao i ranije, pretezno U MIORVANJU, a onda su naprosto nestale. i nisu se pijavljivale u zadnjih 6-7 mjeseci, da bi mi se na pomenutom trcanju vratile, a onda pocele intezivno pojavljivati i u mirovanju. Ne smijem se bas upustiti ponvoo u neko trcanje sad, ali vjerovatno cu uskoro pokusati, da vidim da li ce mi se ponovo desiti i tokom trcanja.

E sad tu je onaj poemnuti problem, ceka se pola godine na pregled...sta raditi do tad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Sre Jun 14, 2017 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ваљда сам и тада рекао да прескакање срца у мировању није опасно али да треба да се реши. Немој ти као програмер у оном вицу када су се по Алпима у аутомобилу возили оператер, системски инжењер и програмер, да пробаш поново. Може скупо да те кошта.

Дакле нема експеримената док нешто не предузмеш. Прескакање срца приликом оптерећења је опасно јер ако нагло станеш могло би и срце да престане са радом.

Да ли си тада пре три године нешто предузео? Пијеш ли шта од суплемената? Колико пијеш воде? Пијеш ли можда витамин Б12?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Sre Jun 14, 2017 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Ako naglo stanem i srce bi moglo da stane? Cudno zvuci... U svako slucaju dsava mi se i u mirovanju i u kretanju, tako da je valjda ok :P
ma ici cu uskoro privatno na neki osnovni pregled, a za ovo ostalo, ako mi kardiolog bas kaze da moram, cekacu tih pola godine da dodje taj termin. Oni u hitnoj mi rekose da je dobro i cak pozeljno da trcim, tako da vjerujem da ne bi pricali takve stvari ako je to rizicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Čet Jun 15, 2017 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2017 12:43 pm
Postovi: 16
Trebalo bi da uradiš ergometriju (test opterećenja srca)...
Ergometrija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Ned Jun 18, 2017 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Kardiolog je potvrdio da mi je srce fizicki zdravo, ali da imam problem sa ekstrasistolama. Nije bio odredjen, nije htio nista konkretno da govori dok ne uradim jos neke pretrage (sad ne znam jel zato da ostavim jos para kod njega jer sam isao privatno, ili je suzdrzan dok ne bude siguran) ali mene ovo cekanje poprilicno nervira.

Mozete li mi vi reci, ako mi je srce fizicki zdravo, sto je potvrdjeno ultrazvukom, da li to znaci da su i ekstrasistole bezopasne. I ako nisu, kakve uopste probleme mogu da izazovu? Ja na netu za osobe bez srcanih bolesti, nisam nasao nikakve strasne probleme, cak i tamo gdje se navodi neko slabljenje srca ako dugo imam te ekstrasistole, pise da se piju beta blokatori i slicni lijekovi i da to sprijeci takve probleme.

Dakle da li su potpuno bezopasne kod fizicki zdravog srca, i ako nistu kakve uopste probleme mogu da izazovu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Jun 19, 2017 1:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па добро ако ти чудно звучи. Нема везе. А ти онда пред ергометрију узми да пијеш бетаблокатор па када те буду теглили на реанимацију, видећеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Jun 19, 2017 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Zaista ne znam o cemu pricas. Kakav betablokator, kakva reanimacija. Kao sto sam gore napisao, kardiolog je potvrido da je srce fizicki organski zdravo. I postavio sam pitanje ukoliko je srce zdravo, mogu li i pored toga ekstrasistole da stvore neke probleme, i ako da, koje?, ili su potpuno bezopasne u tom slucaju (ako znas molio bih da mi odgovoris). Ne znam otkud sad odjednom betablokatori i reanimacija naopako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ти си први споменуо бета блокаторе. Или ћеш да слушаш лекаре 100% или ћеш да се упустиш у медицину и помажеш сам себи. Нема трећег.

То што ти је срце здраво а имаш проблеме са њим говори само о томе да мораш да пронађеш узрок. Узрок може да буде мањак уноса воде, проблеми са кичмом, недостатак неког од минерала, премор и тако даље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Sub Okt 28, 2017 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Pozdrav Petre,

slicna je situacija i samnom, krenulo je sa povremenim preskakanjima u mirovanju (pre neke 3 god.), dok je sada situacije dosta gora. Preskoci se javljaju i u mirovanju i kod najmanjeg fizickog napora. Interesantno je to da ima momenata kada mogu bukvanlo volu rep da isupam i da se ne pojavi ni jedna, ali isto tako da par koraka uz stepenice izazove seriju preskoka.

Od pregleda, odradio sve moguce sem elektrofizioloskog ispitivanja. Doktori kazu da je srce perfektno i da nema nikakvog organskog ostecenja. Od terapije koristio i betablokatore (koje i sada koristim) ali i antiaritmike (koju su delimicno pomogali ali i odmagali). Aaacine preporuke u vezi magnezijuma, povecanog unosa vode, masaza, vitamina probao, ali nazalost to kod mene ne daje efekta, kao i mnoge druge stvari.

Ja jos uvek tragam sta moze biti uzrok tih problema kao i za resenje za isti, ali meni ovo bukvalno unistava zivot jer me limitira na mnogim poljima.

Nadam se da ces ti uspeti naci resenje za svoje probleme i podeliti ih sa nama.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Okt 30, 2017 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
macw, ево ти још један предлог. Провери да можда не унисиш превише витамина Б12. Мени он прави прескакања и код обичног ходања. Када сам о томе причао неким лекарима, рекли су да су то први пут чули. Провери и храну коју једеш у смисли витамина Б12.

Међутим проблем са прескакањем срца прави још неки из групе Б витамина ако се предозира, али не могу да установим који. Када пијем мало више Б100 комплекса јавља се прескакање, а који је од тих витамина не знам. Можда исто Б12 иако се у том комплексу налази у много мањој количини. Углавном знам да нису у питању ни Б1 ни Б6.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Okt 30, 2017 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Hmm, nisam siguran da je to uzrok, iako koristim b komplex. Meni ovo traje jos iz vremena kada nista od suplemenata uzimao nisam.

Pored preskoka (ventrikularnih ekstrasistola) imam i sinusnu respiratornu aritmiju - to je sto se tice srca.

Imam takodje i probleme sa zeludcem, puno podrigivanja, nadutosti, osecaja tezine u grudima nakon jela.. Neko bi povezao ovo i sa zeludacnom kilom, ali masa doktora mi je rekla da kila ili dijafragma moze da utice na brzinu ritma ali ne i na pravilnost (za sta su zaduzeni sinusni cvor i provodni putevi srca). Tako da sam ja u zacaranom krugu svih tih simptoma iz kojih ne znam napolje :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: