Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 25, 2012 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Upravo pomenuti Hašimoto(ali neki početni stadijum,tako da je na vreme krenula sa terapijom).Tvoji rezultati su neobični pošto je tsh ispod ref. vrednosti, a t3 i t4 normalni,plus imaš povišeni nivo antitela.Kod moje devojke je bio tsh nizak,a t3 i t4 povišeni.Savet:prvo kod endokrinologa.
I da sasvim je moguće da ti štitnjača pravi probleme sa srcem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Eh, da, zaboravih da pitam - da li sa holterom mogu da vezbam? Nesto mi se ne cini da sa tom aparaturom mogu da skakucem u nedogled :( A sa druge strane mozda ne bib ilo lose da se vidi kako mi srce radi "pod naponom".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 8:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Pa pomalo je nezgodno i nositi holter,ja sam se recimo probudio jutro posle stavljanja sav ukočen,a što se tiče vežbanja,tih 24h sam odmarao.Za rad srca u naporu jedino je merodovan stres test ili test opterećenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 8:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Vratila se od kardiologa sa holterom :D Nije znao nista konkretno da mi kaze za stitnu zlezdu jer je on zapravo deciji kardiolog, pa me prebacio kod interniste, koji ce sutra ocitati holter i reci mi nesto konkretnije. Ultrazvuk i EKG su u redu, nije uspeo ni jednu ekstrasistolu da uhvati na ultrazvuku.
Ono sto mi je rekao je da prolaps ne uzrokuje ekstrasistole, ali da se one srecu cesce kod osoba sa prolapsom, i da je moguce da ce mi internista uvesti betablokatore. Sve konkretnije saznacu sutra kod interniste.

Ja se samo molim da nocas imam preskakanja, bas bi bio bedak da ove noci izostanu :lol:

E sad htela sam za holter da te pitam, nije mi bas najjasnije sta od aktivnosti treba da upisujem, oni su mi rekli da uglavnom na 2 sata pisem, ali se pitam koliko to treba da bude detaljno. OK, kapiram da treba da upisem aktivnosti tipa "setnja, vezbe, odmaranje, penjanje uz stepenice, spavanje", ali ima tu dosta kolona pa mozda treba i detaljnije... Da pisem kad sam jela? :D I posebno me zanima da li bi trebalo da pisem kad nocu ustajem da idem u wc? Preptostavljam da bi trebalo, posto to vreme ipak ne provodim spavajuci :D I da, rekose mi da mogu normalno da vezbam dok imam holter, tako da ce biti veselo sutrasnje vezbanje, posto radim pliometriju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Eh,izvini što ovako kasno odgovaram,nisam bio kod kuće.
Pišeš uboičajene stvari,ne baš kad si jela,tj. ja to nisam upisivao :D.Ako osetiš neke tegobe,šta ti ja znam,ili preskok,probadanje,gušenje i sl.,to upisuješ.Ukoliko ustaješ noću zbog wc-a,upiši i to.
Ne brini za to da li će holter registrovati ekstrasistole,registrovaće i one koje nisi osetila. :D Ja recimo tog dana nisam registrovao nijedan preskok,ali je holter ipak registrovao ekstrasistole.
Što se tiče vežbanja,moj ti je savet da preskočiš trening,iz prostog razloga što se može dogoditi da zakačiš neku žicu na holteru i da očitavanje ne bude precizno,tj. da ispadne da si džabe nosila čitavu skalameriju.Makar je to meni moj kardiolog preporučio.E sad ako si dovoljno vešta da ne poremetiš sve to,onda samo napred,ja nisam hteo da rizikujem i isti pregled dva puta plaćam.
I na kraju,želim da lepo spavaš i ne probusiš se sa ukočenim vratom,kao što se meni desilo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Uto Mar 27, 2012 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Eee, puno ti hvala :D

Ovo je prvi put da se nadam da cu imati ekstrasistole :lol:

Da, u pravu si za vezbanje, zaista bi bilo nezgodno da nesto poremetim, a moze da se desi :-? Ne znam, videcu sutra sta cu. Sad idem da spavam i da se nadam preskakanju :lol:

Hvala ti jos jednom sto odgovaras na sva moja pametna i manje pametna pitanja :oops: , puno mi znaci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Uto Mar 27, 2012 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ocekivano, nisam osetila ni jedan jedini preskok, a celu noc sam provela u nekom polu snu, ocekujuci ih :roll: Treba mi holter na jedno mesec dana :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2016 8:43 pm
Postovi: 4
imam 17 godina prije 3-4 dana primjetio sam da mi je pocelo srce preskakat nekad kao da uspori a nekad ubrza obicno mirujem ili legnem da spavam desi se jednom dnevno osijetim i malu bol na lijevoj strani sve se desi trenutno svaki dan imam intenzivne treninge pijem 3-4 kave i ispusim do 1 kutju cigareta visok sam 176 tezak 77 kg zanimame jeli to opasno ocel prestat i sta da uradim da bi prestalo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 11:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Због чега ти је битно то што ти срце прескаче?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2016 8:43 pm
Postovi: 4
bitno mi je da znam zazo sto svaki dan imam nenormalne treninge i pitam se dal ce izdrzat i jeli to normalno ako moze odgovore na latinici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти је то битно зашто онда пијеш толико кафе и пушиш тако много цигара? Уопште како то да ти је стало до здравља а нездраво живиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sub Jan 30, 2016 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2016 8:43 pm
Postovi: 4
prije sam puno vise pusio i pio kavu pa mi nije preskakalo al evo sva sreca prestalo je smanjio sam kavu i nisam treniro dva dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sub Jan 30, 2016 10:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чуј, није ти пре прескакало?! Па ништа не може довека.

Када прекинеш да се трујеш онда треба да почнеш да користиш неке витамине и минерале да би опоравио свој организам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pet Feb 05, 2016 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2016 8:43 pm
Postovi: 4
ma nije to problem svaki dan jedem vitaminsku i visoko proteinsku hranu i treniram svaki dan samo eto sto pijem kavu i pusim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Feb 07, 2016 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Која ти је то витаминска и високопротеинска храна?!

На крају крајева каква год да ти је супер храна у питању, толико кафе и цигара поништиће њихово дејство.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: