Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Odvezbah turu danas, jeste malo sa strepnjom, ali nisam se dala preplasiti :D I bilo je skroz ok. Mislim da sam par puta osetia preskakanje ali nisam sigurna, zato sto slabije osecam srce kad sam u pokretu :-? Ali kad god sam pravila pauze slusala sam i radilo je pravilno. I nakon vezbanja je bilo u redu, proslo je par sati od tad i ne preskace mi srce, nadam se i da ce kad legnem biti tako. Naravno, nista od ovih simptoma koje si naveo nisam iskusila nikada. A na kraju vezbanja sam pojela bananu (nisam procitala da treba tokom vezbanja, tako cu ubuduce), i bas mi je prijala :D U stvari, mislim da cu od narednog ponedeljka kad pocinjem da vezbam uz p90x (i tada cu smanjiti na sat-sat i po 6 dana u nedelji, po programu, za sad je to bila neka kombinacija vezbi-iskoraci, mrtva dizanja, vezbe za bicepse, tricepse, trbusnjake+Brazil Butt Lift, sto znaci kombinacija aerobnih i anaerobnih), da uzimam svaki dan po jednu bananu, jabuku, pomorandzu i kivi. Posto mi je ostalo jos par kg da smrsam, racunam da nece valjda tih 100g UH nesto posebno da poremeti proces mrsavljenja. Sto se tice tecnosti, imam stalno uz sebe vodu, vec sam se navikla da pijem kad god mi casa udje u vidno polje :D
Jel si mozda imao iskustva sa p90x?

Bas cu sledeci put da izmerim puls da vidim u kojoj sam zoni, mada pretostavljam da nisam sve vreme u istoj, jer se uz neke vezbe zadisem vise a uz neke manje.

Uh, trcis i po dva sata i mogao bi jos :o Sokantno :lol: Letos sam se malo bavila trcanjem, trcala sam po kraju koji je prilicno brdovit, i jedva sam uspevala da trcim sat vremena bez prestanka, to mi je bio maksimum. I daleko od toga da sam osecala da mogu jos, a-a, c, ni u ludilu :D Dobro, ti se ipak dugo godina bavis sportom, i eto trcao si maraton, ali meni je ipak to skroz neverovatno, svaka cast :) Pa ako tebi s takvim tempom nisu naudila preskakanja, valjda nece ni meni :D

Ono sto sam zaboravila da napomenem je da imam problem sa glavoboljama i migrenama zbog cega po prepouci lekara iz Migrena centra uzimam magnezijum, Cinedil (pola tablete uvece) i po potrebi Ketonal. Ne znam da li je neki od tih lekova mogao da utice na preskakanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
lala06
Ok,130 otkucaja jeste tahikardija i zbog toga si dobila beta blokatore.Koja vrsta aritmije je pronađena na ekgu?Uzroka može biti dosta,i to ne samo kardioloških,već i endokrinoloških,npr. pojačani rad štitnjače.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 10:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
girl_from_nowhere
Odlično,izabrala si da ideš u susret problemima,i ubeležila jednu malu,ali značajnu pobedu(u borbi sa svojim strahovima).Bravo za tebe.
Upoznat sam sa konceptom p90x,ali ga nisam primenjivao,mada ima elemenata koje već primenjujem u svom treningu.Imaj na umu da kao i svaki drugi program,i ovaj treba shvatati elastično,dakle,prilagodi ga svojim ciljevima,potrebama i sposobnostima.
To što piješ magnezijum je odlično,i za mišiće i za srce(koje je isto tako jedan mišić,ali mnogo moćan :D)Dobro si me podsetila,trebam i ja da ga kupim :D .Lekove koje uzimaš nisam koristio,ali sumnjam da mogu da uznemiravaju tvoje srce.
Što se tiče trčanja maratona i sl, sve je to u glavi.Čovek može toliko toga samo ako se usudi.A ti si već trčala sat vremena u komadu,e pa bravo i za to.Veruj mi da je to baš baš odlično i da 99%ljudi to nisu u stanju.Vidiš,kako se meni čini,nemaš razloga za preteranu brigu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 12:49 pm
Postovi: 7
uliks1978
ne znam ,nije mi doktor ništa rekao ,za vrstu ili šta već . Dao mi je da radim hormone t3 i t4 čini mi se ali to još nisam uradila pošto se čeka 2,3 meseca. A radila sam eho štitne ,imala neku kvržicu na desnoj strani pa kad su me poslali da to proverim ,štitna je bila "školski" srazmerna ,pa je doktoru i to bilo sumnjivo . Ne znam jedino da li piše na nalazu koja je vrsta aritmije ,pa ako nađem nešto i protumačim ,napisaću.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
lala06
Dobro,sad je sve malo jasnije.Tvoj lekar s pravom sumnja na pojačani rad štitnjače,i zbog toga ti je dao da proveriše t3 i t4.Pojačani rad štitnjače može biti uzrok tahikardije ali i aritmija(i stezanja u grudima).Sa terapijom nemoj da prekidaš jer beta blokatori smanjuju frekfenciju rada tvog srca,i na taj način ga čuvaju.Jedino što mogu da ti preporučim jeste da privatno odradiš analize,kako bi što pre dobila odgovarajuću terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 12:49 pm
Postovi: 7
uliks1978
Rekao mi je da ako ne bude bolje, daće mi da radim i test opterećenja i da nosim 24h holter ,međutim meni se čini da mi je srce sad solidno ,muči me samo to stezanje ,nastavila sam da pijem sada svakog drugog dana po četvrtinu pa videćemo . Dok ne odradim analize za štiznu znači ništa ne mogu da razjasnim.
hvala na odgovorima :) prvi put ovde razmenjujem mišljenja i istina je da je malo lakše :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 12:49 pm
Postovi: 7
i :( .... ništa ,osuđena sam izgleda na propranolol .. dovoljno je da ustanem naglo ,srce se divljački uzlupa :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sub Mar 24, 2012 9:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Mislim da sam otkrila uzrok preskakanja, sto mi je jako drago, jer vec postaju nesnosna, svako jutro me bude, niti mogu da se naspavam niti da normalno funkcionisem preko dana... Vise me cak nije ni strah ujutru kad me probude nego slusam srce, slusam slusam, i mislim se:"Dobro bre, dokle ces... :-? ".
Elem, hormoni stitne zlezde su mi u haosu, a nasla sam da upravo to moze da izazove preskakanje, a i glavbolje i migrene, koje me rasturaju u poslednje vreme. Ici cu dalje kod endokrinologa i kod kardiologa cu zakazati holter, nema mi druge nego da se uhvatim u kostac sa problemima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Sub Mar 24, 2012 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Javi rezultate.Holter sam i ja nosio,tako da mogu da ti pomognem,ako bude nekih nejasnoća :D .Što se tiče štitnjače,moja cura je imala problema sa istom,i sad je zahvaljujući terapiji sve u najboljem redu.I da,dok ne završiš to sa štitnjačom,i ne vidiš kako tu stvar stoji,malo uspori sa treningom,što ne znači da trebaš u potpunosti da prestaneš da vežbaš.Biće dana za skidanje viška kilograma :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 25, 2012 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
A koji je ona problem imala?

Meni je TSH jako nizak - 0,018 (ref. vrednosti 0,400-4,000), AMC-At (TPO) je 15,31 (ref. vrednosti 0-10) a ATG-At je 498,3 (ref. vrednosti 0-25.3) :o T3 i T4 su normalni. Prvo sam mislila da je Hasimoto tj hipotireiodizam, medjutim za njega bi TSH trebalo da mi je previsok, ovako vise lici da je hiper, mada ne nalazim kakva antitela treba da budu za njega, ne uspevam da pronadjem. Ne znam, juce sam pola dana provela pokusavajuci da izguglam nesto pametno i na kraju sam odustala, sutra cu da zakazem kod endokrinologa i kardiologa, nema vajde od mog mozganja.

Inace slucajno sam nasla resenje za jutarnja preskakanja od kojih ne mogu da spavam, mozda ce korisitti jos nekome ko ima isti problem - natrpam brdo jastuka ispod glave i srce radi kao podmazano :D To sam provalila tako sto sam shvatila da kad lezim ne prestaje da preskace, a kad sednem nista. I onda sam nasla srednje resenje, naspavah se konacno :D

Javicu cu rezultate, hvala sto se interesujes :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Ned Mar 25, 2012 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Upravo pomenuti Hašimoto(ali neki početni stadijum,tako da je na vreme krenula sa terapijom).Tvoji rezultati su neobični pošto je tsh ispod ref. vrednosti, a t3 i t4 normalni,plus imaš povišeni nivo antitela.Kod moje devojke je bio tsh nizak,a t3 i t4 povišeni.Savet:prvo kod endokrinologa.
I da sasvim je moguće da ti štitnjača pravi probleme sa srcem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Eh, da, zaboravih da pitam - da li sa holterom mogu da vezbam? Nesto mi se ne cini da sa tom aparaturom mogu da skakucem u nedogled :( A sa druge strane mozda ne bib ilo lose da se vidi kako mi srce radi "pod naponom".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 8:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Pa pomalo je nezgodno i nositi holter,ja sam se recimo probudio jutro posle stavljanja sav ukočen,a što se tiče vežbanja,tih 24h sam odmarao.Za rad srca u naporu jedino je merodovan stres test ili test opterećenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 8:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Vratila se od kardiologa sa holterom :D Nije znao nista konkretno da mi kaze za stitnu zlezdu jer je on zapravo deciji kardiolog, pa me prebacio kod interniste, koji ce sutra ocitati holter i reci mi nesto konkretnije. Ultrazvuk i EKG su u redu, nije uspeo ni jednu ekstrasistolu da uhvati na ultrazvuku.
Ono sto mi je rekao je da prolaps ne uzrokuje ekstrasistole, ali da se one srecu cesce kod osoba sa prolapsom, i da je moguce da ce mi internista uvesti betablokatore. Sve konkretnije saznacu sutra kod interniste.

Ja se samo molim da nocas imam preskakanja, bas bi bio bedak da ove noci izostanu :lol:

E sad htela sam za holter da te pitam, nije mi bas najjasnije sta od aktivnosti treba da upisujem, oni su mi rekli da uglavnom na 2 sata pisem, ali se pitam koliko to treba da bude detaljno. OK, kapiram da treba da upisem aktivnosti tipa "setnja, vezbe, odmaranje, penjanje uz stepenice, spavanje", ali ima tu dosta kolona pa mozda treba i detaljnije... Da pisem kad sam jela? :D I posebno me zanima da li bi trebalo da pisem kad nocu ustajem da idem u wc? Preptostavljam da bi trebalo, posto to vreme ipak ne provodim spavajuci :D I da, rekose mi da mogu normalno da vezbam dok imam holter, tako da ce biti veselo sutrasnje vezbanje, posto radim pliometriju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Eh,izvini što ovako kasno odgovaram,nisam bio kod kuće.
Pišeš uboičajene stvari,ne baš kad si jela,tj. ja to nisam upisivao :D.Ako osetiš neke tegobe,šta ti ja znam,ili preskok,probadanje,gušenje i sl.,to upisuješ.Ukoliko ustaješ noću zbog wc-a,upiši i to.
Ne brini za to da li će holter registrovati ekstrasistole,registrovaće i one koje nisi osetila. :D Ja recimo tog dana nisam registrovao nijedan preskok,ali je holter ipak registrovao ekstrasistole.
Što se tiče vežbanja,moj ti je savet da preskočiš trening,iz prostog razloga što se može dogoditi da zakačiš neku žicu na holteru i da očitavanje ne bude precizno,tj. da ispadne da si džabe nosila čitavu skalameriju.Makar je to meni moj kardiolog preporučio.E sad ako si dovoljno vešta da ne poremetiš sve to,onda samo napred,ja nisam hteo da rizikujem i isti pregled dva puta plaćam.
I na kraju,želim da lepo spavaš i ne probusiš se sa ukočenim vratom,kao što se meni desilo :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: