Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 02, 2009 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 5:40 pm
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
Imam i ja pitanje imam 23 godine i imam preskakanja i jaka lupanja srca, to je trajalo nekih dve tri godine, i ona se ustanovilo da imam Hypothyreosis i PCOS i naravno uz sve to i perifernu gojaznost, endokrinolog mi je prepisao Concorn od 2.5 mg i sada mi je mnooogooo bolje i ponekad se pitam kako sam mogla da zivim sa onim lupanjem i preskakanjem srca.
Pitanje je da li kad mi se srede hormoni (posto sam pod terapijom) necu morati vise da pijem Concorn?
I sta mislite da li Vremenske promene mogu da uticu na srce?(posto mi se desava kada su jaki vetrovi ili kada ce kisa da iako sam popila lek srce pocinje da treperi i stvara mi nemir ponekad i ubrzano kratko disanje, ponekad praceno bolom u grudima i otecenim prstima i sakama)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 02, 2009 9:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kada udjete u stabilno eutiroidno stanje, necete morati da pijete beta-blokator


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 5:40 pm
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
Jeeej.... sad samo jos da se resim podivljalih hormoncica :P i da se sve lepo sredi.... hvala na odgovoru!!!

Niste nista napisali o vremeskom uticaju na rad srca, ako nije problem volela bih da cujem misljenje o tome?
:roll:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Pozdrav svima...

jjeco, evo samo jedna stvar vezano za skidanje sa beta blokatora...

od septembra sam imao strasne tahikardije, preskoke srca, blage vrtoglavice, paniku i sve... malo su me vukli po lekarima i govorili da sam anksiozan, depresivan, psihijatar i ostalo da bi se na kraju ispostavilo da imam hipertireozu. Pio sam 2 x 50 mg PTU i 2x1/2 Propranolola i trebalo je jedno 3-4 meseca da mi se hormoni vrate u normalu i da prestanu ti odvratni simptomi... Posle mi je doktorka prepisala 2x1/4 Propranolola jer sam imao nesanice i neki cudan osecaj da cu se onesvestiti i od tada mi je dva meseca bilo super.. ma kakvi simptomi i gluposti. E onda na zadnjoj kontroli, doktorka kaze u Reemisiji ti je i smanji mi PTU na 2x1/2 i Propranlol postepeno da izbacim. Ja isto kao i ti... jeeeeaaa, i izbacio... posle 3 nedelje poce meni opet nesto cudno, klecaju noge, manta mi se, slabost, kratak dah, ponekad ubrzan puls, da bi mi danas iz cista mira dok sam sedeo i citao knjigu pocelo srce da udara ko ludo jedno sigurno 140 u minuti, da me zanosi, vruc talas me udari, nesvestica, odsekao sam se... zvao hitnu, kazu uzmi bendzu i 1/4 Propranolola da se smiris, nakon sto sam im objasnio stanje... evo posle par sati mi je bolje ali sad se opet vratila panika.... Doktorka mi na odmoru pa cu izgleda sam morati da ponovo uvedem Propranolol 1/4 barem dok se ne vrati, cisto da vidim jel od toga ili od cega bi moglo biti... videcu sutra i rezultate krvi posto sam danas vadio pa da vidimo... tako da beta blokatori... pa mozda su i dobri... ko zna... ne bih ja toliko ni zurio sa izbacivanjem, ma koliko da se hormoni vrate u normalu... izgleda da je to samo privremeno... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 10:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Neshar,

hipertiroza ima udela u vasem stanju, ali vi -ja vam to od pocetka govorim ovde na forumu-IMATE i elemente anksioznosti!
da li je uradjena scintigrafija stitaste zlezde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
da doktore, znam, ali ne mogu da opravdam prostom anksioznoscu ako mi je dva meseca uz ove doze lekova super, mislim osim razmisljanja o tome i shvatanja da sam ok... nista... a onda uz smanjenje doze dolazi do ovog...

nije radjena scintigrafija, samo ultrazvuk gde je pokazana normalna struktura stitne zlezde bez promena kako oni kazu... jedino sto su mi TSH i FT4 bili otisli u aut.

Znam ja da dobrim delom doprinosim tome i svojim nekim strahovima od tih simptoma, ali sta cu kad je to jace od mene.. nazalost... pokusavam da se borim ali ne uspevam... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 7:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
ali ne mogu da opravdam prostom anksioznoscu


Citiraj:
dobrim delom doprinosim tome i svojim nekim strahovima...pokusavam da se borim ali ne uspevam...


idite kod psihijatra (ne psihologa) koji se bavi stanjima strahova i psihoterapijom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 5:40 pm
Postovi: 16
Lokacija: Novi Sad
Neshar, Ne zuri se meni da se skinem sa leka, pa da zabrljam nesto, vec me zanima da li je i to do kraja zivota kao onaj eutyrox sto pijem, pa kad sa 20 pocnem da pijem lekove do 60 god.ima da imam citavu kolekciju, roze i plavi za dorucak, sareni i tri bela za rucak i zeleni i zuti posle vecere..... hehehe :lol:
Malo mi je to suludo da u zivotu imam obavezu te vrste, pa sam pitala cisto da znam,a i ceo zivot sam izbegavala svaki moguci lek, trpila bol i okretala se cajevima samo da ne pijem lekove i na kraju vec pijem tri kom....
A sto se tice tripova, mislim da ni jedan psiholog tebi nece puno pomoci ako sam ne resis te stvari u svojoj glavi, jer ipak samo ti zivis sam sa sobom i ti to treba da resis, sta god da je problem ima resenje, jer ne bi bio problem da nema resenja :P, a i kod tih napada, nema potrebe da frkises,desava se pa se desava, smiris se udahnes duboko i izdahnes i sam sebe dovedes u red.

Ja sam imala toliko jaka lupanja da mi se desavalo da u pojedinim trenucima nikoga ne cujem, a oko mene gomila ljudi,cujem samo lupanje srca i osecam da gubim dah, ali nikad niko nije saznao da mi se to desavalo i samo mirovanjem i disanjem sam sve dovodila u red...psiha je cudo i nikada je ne treba podcenjivati,a ti radi da ona radi za tebe, a ne protiv tebe i sve ce biti ok.... :)
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 11:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
pozz

znam da je psiha cudo ali ebi ga...

evo danas npr, probudim se, uplasen naravno od juce, celo prepodne mi cudan osecaj... opet neki pritisak, opet kratak dah, okrenem ja kardiologa da vidim za lekice, kaze on meni dodji na pregled... meni frka celo popodne do pregleda al nateram se da mi je ok...

odem na pregled, kaze on meni prolaps mitralnog zalistka al nista strasno.. dade mi lekice... ja odusevljen ko kucence.... mislim da bih sad mogao volu rep da iscupam... mislim, saznao sam uzrok i nema barem veceras, frke... ok, kad dodje opet neki napad, znam sta mi je.. :lol: :lol:

sto ti kazes, psiha je cudo...

proverio sam i hormone stitne, oni su mi ok... opet mi je dr rekao da ne uzimam propranolol ali mi je dao nebilet, sto vidim da je isto beta blokator... tako da izgleda da to jedino pomaze.... ko zna zasto su ti lekici i dobri... :-? :-?


rekao mi je doduse da malo posetim i psihologa, pa cemo i to videti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 05, 2009 12:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
rekao mi je doduse da malo posetim i psihologa


to je sustina, a ne "doduse" i ne psihologa - nego psihijatra! gubite dragoceno vreme od svog zivota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 5:39 pm
Postovi: 6
Lokacija: CACAK
Mojoj majci su pre mesec dana pronasli hipertenzio arterialis i Angina pektoris stabilis. EKG: sinusni ritam,Q zubac u DII DIII aVf.U dubokim inspirijumu znacajna redukcija dubine Q zubca.Simetricni negativni t talasi u DII, DIII aVf V3-V6 QS zubac od V1 do V3.
Isla je na kontrolu i novi nalazi EKG-a pokazuju:sin ritam,fr 62/min,simetricni negativni t talasi od V1-V6 DII,DIII, aVF. Ima i eho nalaz.
Od lekova uzima:
monizol 20mg 1+1
concor 5mg 1/4 ili 1/2 izjutra zavisno od pritiska
cholipam (holesterol joj je povecan) 20mg 1 uvece
cardiopirin 1uvece
nitroglicerin po potrebi.
Interesujeme koliko je ozbiljno oboljenje jer doktorka kaze da miruje i da nastavi sa terapijom i bez zamora.

_________________
grrr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ne valja terapija - concor treba da bude u konstantnoj dozi. ne znam samo kako "srce" moze da se podeli na 1/4??? valjda se prvo izracuna integral, pa se nacrta kriva pa se pod mikroskopom isece... :D
salu na stranu - ako i pored monizol-a i concora postoji hipertenzija, potrebno je uvesti jos jedan lek.

p.s. cholipam je najslabiji statinski preparat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 09, 2009 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 5:39 pm
Postovi: 6
Lokacija: CACAK
ono srce deli i pije cetvrtinu jer kada popije celu pritisak joj je 90 60 i dokttorka je rekla da pije 1/4 ili 1/2.Za sada joj je dobro ali kazu da nije odlicno jer je tek mesec dana pod terapijom.
Kakav je cardiopirin lek da li pomaze ili ne jer htela je da izvadi zub ali nesme jer ga uzima?

_________________
grrr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 09, 2009 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 5:39 pm
Postovi: 6
Lokacija: CACAK
Mojoj mami i meni nije jasno sta znace ovi negativni talasi da li je to opasno ili ne.Kazu da ima preskoke na srce pa me interesuje sta to znaci.

_________________
grrr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 04, 2008 12:30 pm
Postovi: 15
Danas sam iskusio nesto najgore od aritmija. Inace imam baretov jednjak, kaskadni zeludac i hijatus herniju. Isao sam na kontrolu srca zbog preskakanja i holterom EKGa mi je utvrdeno da imam tahikardiju i VES aritmije, ergometrija uredu, holter pritiska uredu, ultrazvuk uredu. Medjutim, danas kada sam izasao iz autobusa i kada sam krenuo da se penjem lagano uzbrdo imao sam pet velikih udaraca u grudnom kosu. Posle toga mi je bilo muka. Kad god bih nastavio dalje taj udarac se ponovio. Dosada nisam imao ovakvo iskustvo. Moram da priznam da sam se posle toga dobro uplasio. Celo telo mi je podrhtavalo. Inace vec 12 dana imam temperaturu. Radio sam analizu na koksaki i on mi je povisen. Normalno je do 10, a ja imam 15,89 u/ml. S-CRP je 20, a gvozdje mi je 7,3.

Da li je neko imao ovakvo iskustvo sa aritmijama i molio bih nekog doktora da mi odgovori sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: