Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Čet Mar 22, 2012 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 5:16 pm
Postovi: 1
Evo da se i ja pridružim...
Sve isti simptomi... Preskakanje, povišen puls, strah i napetost kad osetim preskakanja...
Preskakanja mi se javljaju periodično, na svakih par meseci... Nestanu, vrate se i tako u krug...
"Problem" vučem već nekoliko godina i više puta radio EKG, ultarzvuk, testove opterećenja, krvnu sliku i dr... Svi rezultati uvek odlični
Komentari različitih kardiologa uvek drugačiji, terapije koje ne pomažu (između ostalog i propanolol od koga mislim da mi je stanje bilo gore) sa bromazepanom, dijete, rekreacije i ko zna šta sve...
Poslednja terapija verapanil + ksalol i idalje preskakanja bez pravila....

Jedino u čemu su se svi (ukupno 5) kardiologa složili, da ću živeti 100 godina ako se nebudem nervirao jer mi sav problem dolazi iz glave, odnosno da je glavni uzrok stres i nervoza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Čet Avg 16, 2012 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2012 4:50 pm
Postovi: 2
Evo i mene sa slicnim problemima :)

Imam 30 godina i profesionalno se bavim fudbalom ... nikad nikakve komplikacije do pre 4-5 meseci ... Preskakanje srca posle napora ( znaci sprintam na treningu i dok mi je puls 180 sve je savrseno, tek kad puls krene da pada krecu kako doktori kazu ventrikularne extrasistule ili kako vec .

Obavio sam sve moguce preglede koji postoje kod nas :

- full krvna slika i mokraca
- sve vezano za koksaki i stitnu zlezdu
- snimanje krvnih sudova vrata
- ultra zvuk i ekg ( vise desetina puta)
_ 24h holter
- test opterecenja kod najboljeg sportskog kartiologa kod nas
- neku neinvazivnu metodu sam proso na VMA ( neko novo cudo ) itd itd

sve mi je bilo ne dobro nego apsulutno savrseno.

na testu opterecenja sam na super max nivou ( 8 nivo) imao puls 183 ... doktor mi je rekao da nikada zdravije i bolje utrenirano srce video ...

zakljucak je : nervoza

Sve sam to prihvatio, malo se opustio do pre nedelju dana dana. 2 meseca je bilo sve ok bez preskoka medjutim pre nedelju dana upala grla i preskoci su se vratili u istoj meri kao i pre. Bio sam kod lekara za grlo i pod terapijom sam od tad (panklav 2x 1000 dva puta dnevno) 5 dana nisam trenirao i cim sam prvi trening odradio sve se vratilo na staro... Sada kad gledam kako mi je prvi put pocelo setim se da me je isto grlo bolelo ... dal to ima kakve veze ili nema nemam pojma ...

Ima li ko slicnih problema ili predloga sta jos da uradim? ... pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pet Avg 17, 2012 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Balzamon26 je napisao:
Evo i mene sa slicnim problemima :)

Imam 30 godina i profesionalno se bavim fudbalom ... nikad nikakve komplikacije do pre 4-5 meseci ... Preskakanje srca posle napora ( znaci sprintam na treningu i dok mi je puls 180 sve je savrseno, tek kad puls krene da pada krecu kako doktori kazu ventrikularne extrasistule ili kako vec .

Obavio sam sve moguce preglede koji postoje kod nas :

- full krvna slika i mokraca
- sve vezano za koksaki i stitnu zlezdu
- snimanje krvnih sudova vrata
- ultra zvuk i ekg ( vise desetina puta)
_ 24h holter
- test opterecenja kod najboljeg sportskog kartiologa kod nas
- neku neinvazivnu metodu sam proso na VMA ( neko novo cudo ) itd itd

sve mi je bilo ne dobro nego apsulutno savrseno.

na testu opterecenja sam na super max nivou ( 8 nivo) imao puls 183 ... doktor mi je rekao da nikada zdravije i bolje utrenirano srce video ...

zakljucak je : nervoza

Sve sam to prihvatio, malo se opustio do pre nedelju dana dana. 2 meseca je bilo sve ok bez preskoka medjutim pre nedelju dana upala grla i preskoci su se vratili u istoj meri kao i pre. Bio sam kod lekara za grlo i pod terapijom sam od tad (panklav 2x 1000 dva puta dnevno) 5 dana nisam trenirao i cim sam prvi trening odradio sve se vratilo na staro... Sada kad gledam kako mi je prvi put pocelo setim se da me je isto grlo bolelo ... dal to ima kakve veze ili nema nemam pojma ...

Ima li ko slicnih problema ili predloga sta jos da uradim? ... pozdrav


nešto slično kao i ti,imao i povremeno imam,trebao bi kod psihologa ili možda još bolje kod psihijatra. sve si živo istestirao - zdraviji si od pilota,jedino ovo.
a u međuvremenu,naleti to nekada i obično dok "proigra" svoje nestane samo od sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sre Avg 29, 2012 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2012 4:50 pm
Postovi: 2
moracu da probam ovako vise ne ide :) hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Ned Sep 09, 2012 2:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 28, 2009 8:21 pm
Postovi: 4
Evo ja se vec 4 godine mucim...

Imao sam srce kao metronom, i onda dobijem neki grip koji me
skroz upropasti...prvih godinu i po dana nisam ni imao toliko problema,
samo sam osetio da mi je puls ubrzan.
Ali evo od pre neke 2 godine, imam cesto preskoke, nestaje mi dah,
zamaram se brzo, a u martu ove godine padnem i u nesvest ujutru.

Zakljucak? Ostecenje od virusa...sa neznatnim strukturnim promenama.

Kako da se leci? Niko ne zna...trenutno sam na homeopatiji, u koju ne
verujem niti sam ikada verovao, ali trpim to jer ovaj doca koji "me vodi"
ima holter EKG i pritiska i jos razne testove moze da obavlja.

Problem mi je sto mi je puls visok, uvek iznad 80, a maksimalan je
oko 150, sto je malo. Kaze da imam i AV blok, doduse samo u snu,
i da sam imao jedan SV-niz...

Od guglanja me glava zabolela...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 8:18 am
Postovi: 7
GILBERTE ti si car,slazem se sa tobom veci deo...ljudi ocigledno ovde niko nema jasnih i dokazanih problema sa srcem i u vecini vasih slucajeva je psiha problem,zato sredite svoje misli ,setajte,ne drzite se stalno z avrat i ruku i ne merite puls i ne razmisljajte samo o tome kako vam srce jace ili slabije lupa,disite punim plucima,cak i vi koji imate manjak zraka,malo se isforsirajte,sigurno mozete,i zivot ce vam biti lepsi i ta preskakanja zanemarite to je sasvim normalno i ja ih imam nekad cesce nekad redje samo sam prestala da obracam paznju i samim tim su i one redje i manje se stresiram,inace radila sam sve te preglede i sve mi je u redu od A do Š :D dakle pomirite se sa aritmijama kao i sa kijavicom ,da preformulisem GILBERTA :DD simptomi koji se ne smeju zanemariti su mucnine,povracanje ,jaka stezanja u grudima,vrtoglavice,to sve ostalo je sastavni deo zivota nista nije savrseno :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 07, 2012 4:31 pm
Postovi: 6
Da li neko zna sta znaci kad pise normogram na nalazu ekg-a ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2012 7:57 pm
Postovi: 1
pozdrav svima, nova sam na forumu, drago mi je da sam naisla na ovu temu, u svoj mojoj muci ukratko, taj osjećaj preskakanja srca kod mene se počeo javljati prije nekih tri-četiri godine, ali se događalo vrlo rijetko, ponekad mjesecima ništa i u početku uopšte nisam obraćala pažnju na to, pripisivala sam to nervozi, stresu i sl. U posljednjih godinu dana počelo se javljati sve češće i to uglavnom uveče, kad legnem da spavam, preskakanja su nekad trajala i po par sati i to je bio živi užas... Na kraju, kad više nisam mogla da ignorišem, krenula sam sa pretragama - EKG i UZ srca uredni, kao i ergometrija, štitna žlijezda, krvna slika, RTG želuca, ali na holteru je zabilježeno oko 3.000 VES za 24 sata, uglavnom monomorfnih i nekoliko bigeminija i trigeminija. Ljekari ne znaju šta je uzrok, ali s obzirom da je meni to počelo da smeta u tolikoj mjeri da više nisam mogla normalno da funkcionišem, dali su mi da pijem antiaritmik (sotalol) u malim dozama - uzimam ga već tri mjeseca i mogu reći da mi je jako smirio es, mada ih i dalje osjetim svakodnevno bar desetak puta, uglavnom popodne. E sad, vidjela sam ovdje da većina vas to veže za anksioznost i psihu i zanima me da li sve to zaista može biti uzrokovano time, s obzirom da sam prije desetak godina patila od jake anksioznosti i paničnih napada - dakle, sklona sam takvim stanjima molim vas za pomoć, savjete, bilo šta, živim u strahu i već me depresija hvata od ovoga, ne mogu da se pomirim s tim da će me to pratiti cijeli život ili da ću do kraja života morati da pijem lijekove...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Dec 11, 2012 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2012 11:24 am
Postovi: 1
Poštovani svi,

43 godine, nepušač, 185 cm i 103 kg, pijem lijekove za visoki tlak već 4 godine, oduvijek sam imao preskakanja srca ali u zadnju godinu dana mi je baš počelo smetati. Kad nešto pojedem preskače, kad sam gladan preskače manje, kad sam napet preskače, kad sam neispavan preskače, kad fizikalim skoro ne preskače itd. Svakako me počela povremeno i panika loviti zbog ovoga. Otišao sam kardiologu i evo nalaza dolje. Doc kaže: "Dobro, ima tu aritmije, ovo-ono, nemaš razloga za brigu, UZV je dobar, pit ćeš lijekove i bit će to u redu...".Ipak sam zabrinut oko ovoga nalaza Holtera (polimorfne, parovi, pauze, tri u nizu). Krv u redu, u 12-kanalnom ekg uhvaćena jedna VES (doktor veli da ta ne izgleda opasna). E, sad pijem ovaj Darob 80mg 1/2 tablete ujutro 1/2 navečer i već, doslovno nakon prve tablete, ES su skoro nestale, srce mi je usporilo ali ne osjećam neke tegobe zbog toga. Šta mislite, jesam li jednom nogom u grobu a drugom na kori od banane ili...

HOLTER EKG

Dana 30.11. izvršeno je kontinuirano ekg snimanje u trajanju 23 sata i 45 minuta.
Ukupno analizirno 78 519 QRS kompleksa.
Temeljni ritam bio je sinusni prosječne frekvencije 58/min, minimalne 35/min u 05:11 sati, a max 154/min u 19:32 sati.
Ektopična aktivnost sastojala se od:
78 pojedinačnih politopnih SVES,
4000 politopnih VES, od čega je 2981 pojedinačnih, 380 parova VES, 109 epizoda bigemnije VES, te 4 salve od 3-4 VES u nizu.
Zabilježeno je 10 asistolnih pauza RR intervala od 1,9 sekundi, a maksimalno 1,97 sekundi u 05:21 sati.
Nije zabilježena signifikantna depresija ST spojnice.


ULTRAZVUK
- Normalni promjeri svih srčanih šupljina, osim blago proširene lijeve klijetke (LVIDd 60 mm; LA 40 mm), korijen aorte promjera 32 mm.
- Normalna debljina stijenki lijeve klijetke (IVSd i LVPW po 10 mm)
- Hipokinetičan intraventrikulski septum
- Uredna sistolička funkcija lijeve klijetke (EF Teich. 58%)
- Parametri transmitralnog utoka su u referentnim rasponima
- Valvule su normalne morfologije, blago pojačanih su odjeka, primjerenih su anterogradnih protoka, kolor doplerom bilježi se TR (Vmax 211 cm/s; PG 17,7 mmHg, PAPs 22,7 mmHg) i MR angiost. +1 te PR u tragu. PvacT 121 ms.
- Ne nalazi se perikardnog izljeva, intrakavitarnih tvorbi niti međukomorskog šantiranja.

ZAKLJUČNO:
Uredna sistolička i dijastolička funkcija lijeve klijetke. Bez porasta tlakova u plućnom krvotoku. Trivijalne regurgitacije na mitralnoj i trikuspidalnoj valvuli. Hipokinetičan intraventrikulski septum.

Th:
Norprexnil 5/5 mg, 1 tableta ujutro
Darob mite a 80 mg, 2x1 tabletu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pet Dec 14, 2012 11:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ohoho, bucko si kao i ja. Moraš da nađeš uzrok visokog pritiska, a ne da ga potiskuješ tabletama. Visok pritisak je posledica nečega: masna jetra, bubrezi, ukočeni mišići ramenog pojasa, nedovoljan unos vode, neredovna stolica, stalna nervoza.

Najverovatnije su ti mišići ramenog pojasa ukočeni, zbog čega su krvni sudovi stisnuti i nedovoljno krvi dolazi u mozak. Onda organizam reaguje i diže krvni pritisak kako bi dovoljno krvi došlo u glavu i eto. A ti sada piješ tablete za snižavanje pritiska, što će imati posledice po organizam za još koju godinu - ako već nije.

Detaljnije možeš da pogledaš na mom sajtu: aca. Nisam još sve završio, ali verujem da ćeš naći korisne stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 4:36 pm
Postovi: 17
Pozdrav! Evo da se pridruzim i ja. Imam slicne probleme, preskakanje srca, ujutru kad ustanem obavezno ubrzan rad srca...Vise puta sam zbog ovog problema isla kod dr, radila EKG i UZ, krvnu sliku, hormone stitne, UZ stitne i sta sve ne...ali nista konkretno nije pronadjeno. Pijem propranolol 1/4 ujutru. Tahikardije se smiruju ali javi se po koji preskok...narocito kad se nerviram. Isla sam i kod psih.i jesam anksiozna. Sve se vrti u krug. Isla sam i na kognitivno bihejvioralnu terapiju jednom nedeljno, 2-3 meseca (privatno) dok nisam dekintirala, a nista posebno mi to nije pomoglo. Sat vremena 4000 din...pa mislim stvarno, ko ima toliko para da obilazi takve ordinacije godinama. AD ne zelim da pijem jer sam majka trogodisnjeg decaka i planiram jos jednu bebu u skorije vreme. Ne zelim da budem "zombi mama" jer sam probala Eliceu od koje nisam samu sebe mogla da prepoznam. Da li je moguce da imam neko srcano oboljenje koje nije moglo do sada da se ustanovi pored ovih testova, da je doktorima promaklo jer prosto ne mogu da verujem da mi je sa srcem sve ok? Da li da odem kod kardiologa jos jednom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sre Dec 26, 2012 8:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
cici78 je napisao:
........... Da li je moguce da imam neko srcano oboljenje koje nije moglo do sada da se ustanovi pored ovih testova, da je doktorima promaklo jer prosto ne mogu da verujem da mi je sa srcem sve ok? Da li da odem kod kardiologa jos jednom?

Ама да ли си видела ауто који иде без уља и воде?

Провери гвожђе. Оно је веома проблематично код жена - због менструације. Мада не мораш ни да га провераваш. Почни да пијеш квалитетан препарат гвожђа са малом количином истог. Препоручујем ти искључиво Twinlab. Имаш слику на мом сајту http://www.*.

Осим гвожђа, треба ти магнезијум да неутралише последице стреса на срце. Њега искључиво марке Now.

И вода, вода, вода. Скокни до мог сајта и прегледај га: Аца Савети Здравље

И опет се понављам, мишићи раменог појаса и они мишићи који иду уз кичму између рамених лопатица изазивају огромне проблеме у раду срца и мозга. Иди на масажу и намештање.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 4:36 pm
Postovi: 17
aa-aco, proveravala sam i gvozdje, sve je ok. Magnezijum sam pocela da pijem pre par dana, one sumece, mislim da je sa B vitaminom neka kombinacija. Ova preskakanja sam imala nekad i ranije ali ne pamtim otkad nisam osetila ni jedno da bi mi se sad pojavilo, vec tri dana svaki dan. Jeste da sam ovih dana pod stresom, nervoza u kuci i to me jako pogadja. Opet sam danas uzela uput za kompletnu biohemiju i hormone stitne. Nadam se da ce kad prestane stres prestati i preskakanja ali te tahikardije ujutru obavezno imam bez obzira na stres ili bilo sta drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 4:36 pm
Postovi: 17
E da samo jos ovo, to za vodu si potpuno u pravu...ja jakooo slabo pijem vodu, casu dnevno, prosto je ne volim, pijem sokove, glupo, znam :roll: Ma nije problem pocecu da se nalivam samo da mi se makne ova beda s vrata koja me muci vec dve godine, umorilo me je sve ovo :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Čet Dec 27, 2012 12:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
cici78,
Немој да се наливаш водом. Да би навикла организам да користи литар воде дневно уместо једне чаше, биће потребно пола године. Мораш веома полако. И нађи воду која ти прија.

Немој да чекаш да стрес престане, јер неће проћи. Почни постепено све здравије да живиш, да би за коју годину потпуно нормализовала своје стање.

Шумећи магнезијум слободно баци, да не кажем одмах. Када си бацила све те силне паре од раније, можеш и ове. Ништа ти не вреди лош магнезијум, ако га уопште ту има. Узми оне које сам споменуо - марка NOW. И сваки дан по једну дозу - 450mg.

Гвожђе почни да користиш иако ти је крвна слика у реду, али искључиво оно гвожђе у малим концентрацијама, као што је горе поменуто: TWINLAB. Такође сваки дан по једну дозу - чини ми се да је од 18mg.

И не заборави - УЗ ЈЕЛО - како пише у упутству.

Ове препарате као и још многе друге најбоље је куповати у специјализованим спортским продавницама као што је Панспорт.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: