Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ne
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 12:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Ovako drustvo ja se ne slazem da to nije nista jer je ocigledno neka aritnmija srca i tu treba pronacu razlog i leciti.Moj je slucaj taj da mi je holesterol jako veliki i triglicerini i da nisam htela na dijetu.Zbog moje tvrdoglavosti sada placam cenu ali cu uskoro morati na tablete ako ne skinem holesterol.EKG snima sve abnormalije srcanih otkucaja zato ako se bilo sta se desilo prije 1-2 dana ili mesec to bi bilo pokazano.Aritmija nije normalna i to ni jedan doktor nece reci.To treba leciti!!!!!!
Razlig za preskakanje postoji i mora ga biti bilo psihicki ili ne!!!!!! :P :P :P
Uzroke treba pronaci jer nikada se ne zna!!!! :o
Toliko od mene ja vas sada POZDRAVLJAM!!!!!!!!! :P :P :P


sve ovo napisano potpisujem!
moj slučakj je vrlo sličan tvome,s tim da nemam problema sa holesterolom i trigliceridima,kao ni tlakom,ali ostalo mi je kao u tebe.
nije to "normalno" jer ja kad sam bio "normalan" nisam ništa od svega toga imao,a a sada imam.
i ja ću morati da n"kopam" po uzrocima,imam ja i čvorić na štitnjači,ali ma koliko god da me on smetao,ne može on biti uzrok stalne napetosti u grudima,i lupanja herca,jer su hormoni u redu.
puno sreće,..oboma!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2005 1:22 am
Postovi: 37
Zbog ucestalog preskakanja srca koje mi se cesto javlja, dva puta sam isla vec holter (snimaju vam srce ceo dan)....

Jedino to vam moze lepo utvrditi koliko vam puta u toku dana preskace srce i da li je za lecenje ili ne....

Isla sam kod vrhunskog strucnjaka iz Kamenice, i izmereno mi je oko 360 preskakanja u danu, sto su oni rekli da je nista, jer i profesionalni sportisti imaju veci broj preskakanja, pa im se ne daju lekovi....

Nastanak moze biti iz svakojakih razloga> najcesci je naravno stres, ali ne mora da bude u tom periodu kada nam se desio stres, nego i dosta vremena posle stresa (tako se meni desilo nekoliko nedelja posle velikog stresa)..
Jer, vi zaista ne znate koliko ste nekog stresa uspeli da podnesete, a koliko ste ga zadrzali u telu...pa srce pocne da preskace....

Takodje sam cula da je povecan broj aritmija na prolece i jesen....

Toliko iz mog iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 1:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Drustvo DA nije nista NE BI POSTOJALE TABLETE za aritmiju koje pije moja majka!Iz anatomije/cardiology sam bila naj bolja u razredu i jasno mi je kako srce radi.Zbog VPA sam zavrsila u hitnoj i istu stvar mi rekli to je STRES! Iako je EKG zabiljezijo VPA oni su ga iskljucili kada se reguliso tlak koji je takode bio povisen 159/99.Tada sam bila jako ljuta jer cim je tlak pao oni su iskljucili EKG i naravno nisu pratili moj nepravilan rad srca i preskakanje.Sve je trajalo nekih 2-3 sata i nije mi bilo svejedno.Tada sam imala nesto sto se nadam se nikada vise nece desiti!Svaki puta kada mi je srce udarilo ja sam prestala disati na momenat i izgubila zrak.Dali su mi kisik!Trebale su po njihovoj preporuci biti radene daljne pretrage ali posto me ne podnosi bivsi kardiolog nisam mu se htela vise obratiti za pomoc.Za drugog nisam pitala jer mi se to samo povremeno desi u toku dana nije 2-3 sata kada sam zaista mislila da umirem.
Potpuno isto kao i lekari u Kamenici!
Ma ja to znam ali oni ne znaju da ja imam 2 dece i da je SVA MOJA familija samo od srca umrla,a ko je ziv to mi je majka sa 2 mozdana i tetka sa 3 sloga,jer su svi otisli sa nekim prosecnim godinama.Problem je jer vide da si mlad,a posebno ako zaplaces sto te nesto boli za njih je stres i sita sam vise njihovih dijagnoza.Ma mogu me praviti ludom koliko hoce ja necu odustati dok me ne pretresu naglavacke jer treba decu izvesti na put.
p.s.
Samo me zanima ako je sve stres pa kako od stresa dobih VISOKI HOLESTEROL I TRIGLICERIDE?
Ma sve me mogu ubediti ali cu ih u tome pobiti! :wink: :wink: :wink:
Svima pozdrav :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 1:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Jesensky ne ODUSTAJ od pretraga to ti je moj savet od srca!
Ako svi nalazi budu uredu,ali SVI ni tada nemoj biti 100% siguran jer uvek postoji ono STA AKO......ali ces bar mirno spavati i leciti se na psihickoj bazi sto je naravno za ljude!
P.S.
Bolje je NEKADA biti i hipohondar! :P : :wink: :wink:
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
ontario,nemojte toliko da budete pesimisticni u smislu:sta ako..?

a,sta ako izadjete danas napolje i udari vas auto?sta ako vas udari grom?u zemlji Srbiji dnevno nestane 1,5 covek(iz nepoznatih razloga),pogine u saobracajkama 3 i td.
moja poenta je da ne treba zivot dozivljavati kao nesto gde iz svakog grma vreba opasnost,vec da svuda oko nas postoji mogucnost!
mnogo cete vise uzivati u zivotu,ako gledate stvari pozitivno...
naravno,da aritmije mogu da budu izazvane svim i svacim,ali zato su tu doktori...ako ne postoji neko ostecenje srca i ako aritmije nisu tog inteziteta i te vrste koje mogu da oslabe srcani misic,onda nema razloga za brigu.DR.IVICA kaze da srce mora povremeno da "se resetuje".postoji orgoman broj vrsta aritmija i mnogo je bitnije gde se javljaju,na kom mestu,koje su i td. nego njihov broj.to mi je potvrdilo najmanje 3 kardiloga...

ako stitna zlezda radi kako treba,ako je krvna slika dobra,ako ne postoji ni jedan virus(koksaki,* REKLAMA *...),i ako dr.kaze da je srce kao organ zdravo,slobodno se opustite...(ili bar pokusajte...)
ja sam imala veliki broj preskoka u toku dana,i VES I jedan par VES,i AV blok I i II stepena i td...,pa nisam dobila nista od lekova protiv aritmija,vec sam vec skoro dve godine pod terapijom vitaminima,setnjom i td...moj holter nalaz sada je veooomaaa bolji i dr. mi je rekao da uzivam u zivotu... :D

preskoci su neprijatni,a jos ko ima prolaps mitralnog zaliska moze da ocekuje te neprijatne osecaje u gdrudima,ali da znate da su meni rekli da je sve to bezopasno...

ovo sve vam kaze jedna panicarka koja nista ne bi prepusila slucaju!!! :lol: :wink:

pozdrav svima...ontario vidimo se na "nasoj" temi! :wink:

caos! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
tarcika je napisao:
moja poenta je da ne treba zivot dozivljavati kao nesto gde iz svakog grma vreba opasnost,vec da svuda oko nas postoji mogucnost!
mnogo cete vise uzivati u zivotu,ako gledate stvari pozitivno...
naravno,da aritmije mogu da budu izazvane svim i svacim,ali zato su tu doktori...ako ne postoji neko ostecenje srca i ako aritmije nisu tog inteziteta i te vrste koje mogu da oslabe srcani misic,onda nema razloga za brigu.DR.IVICA kaze da srce mora povremeno da "se resetuje".postoji orgoman broj vrsta aritmija i mnogo je bitnije gde se javljaju,na kom mestu,koje su i td. nego njihov broj.to mi je potvrdilo najmanje 3 kardiloga...


U potpunosti se slazem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Tarci,ma znam da si upravu!!!! :wink: :wink: :wink:
Sve sto si rekla je na mestu!! :P :P :P
Cekam te tamo na forumu!!!!!!!!!
Caos......
Mico veliki pozdrav!!!!!!!! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 1:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 1:39 am
Postovi: 1
i meni se to desava obicno pred menstruaciju ,stalno samu hitnoj jer kad se to desi skoci mi pritisak,imala sam upalu stitne zlezde,obavezno uradi TSH i F4,F3,dobro bi bilo i estrogen da proveris meni je dosta snizen tako da bas imam probleme sa srcem oko ciklusa,preskoci pa mi pripadne tesko,sumnjala sam i na koksakim,ali mi je sve to dosadilo i vise nista ne ispitujem sveo mi se zivot na nagadjanje sta je ovo ili ono,hoce i od anksioznosti ma prakticno od svega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 09, 2007 12:00 pm
Postovi: 28
Ontario, malo kasno sam procitala vase pismo,mozda ste vec sredili holesterol i trigliceride,ali ipak saljem vam siguran i isprobani recept za caj, koji odlicno cisti krv. To je ustvari macerat jer se ne kuva.

U 3 l.hladne vode stavlja se:
1 supena kasika kantariona
1 ~ ~ kamilice
1 ~ ~ konjski repic
Dobro se promesa i ostavi da stoji 24 sati.Procedi se i pije po 1 kafena soljica 3 puta na dan.Tako se ponavlja mesec dana i ide se na kontrolu.Ako je u redu,prekida se terapija,ako ne jos mesec dana se produzuje,i tako sve dok se krv dobro ne ocisti.
Ja sam stavljala caj u palsticne flase od 1,5 l, u frizideru. Neverojatno je efikasan.Moj muz je imao krv kao mleko od tih triglicerida i holesterola. Odma nam je biohemicarka rekla za ovaj caj i za samo dva meseca je sve doslo u normalu. Vec vise od godinu nema pokacene masti u krvi. :)

_________________
Kupila sam Kombuhu i otkrila vas predivni sajt.Puno hvala za mnogo stvari koje sam od vas naucila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ljudi, ne bih da protirecim, ov o je vise kao uteha, ali ovaj podatak sa emedicine.com, koji je zaista relevantan, pouzdan, moze da vas makar malo uveri da nije svaki preskok tragedija:

Kod oko 60% sredovecnih ZDRAVIH ljudi kojima je Holter EKG radjen zbog nerazjasnjenih simptoma, a na kraju nije nadjena ishemija (koronarna bolest), nadjene su ventrikularne ekstrasistole.

Zakljucak - vise od polovine ljudi ima preskoke, ali ih ne osecaju svi, niti se desavaju svima u isto vreme i u istim okolnostima. Problem je kada se javi autoinspekcija, samoposmatranje i "osluskivanje", koje uzrokuje preteranu senzibilizaciju i prejako dozivljavanje svakog od ovih - realno receno - NORMALNIH preskoka. Zato mnogi ljudi medju ovih 60% ZDRAVIH osecaju i dozivljavaju svoje bezopasne preskoke kao smetnju i bolest.

Kad srce ne bi nikad preskakalo, radilo bi mnogo krace. Fiziologija srcanih elektricnih zbivanja je takva da su preskoci neminovni. Neminovna su mala "resetovanja" u sistemu sprovodjenja, mala sudaranja "impulsa", mala pomeranja praga akcionog potencijala, mala pomeranja duzine refrakternosti, itd...

Glavu gore, manje pipanja pulsa, manje merenja pritiska, manje samoposmatranja. Da ne ispadnemo kao Stevo Zigon u seriji "Majstorska radionica", kad se onako patoloski brine za zvuk svog automobila. Ko je gledao ovu nezaboravnu seriju, dobro se seca kako su Zoran Radmilovic i Pavle Vujsic "lecili" Stevu :D

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Uzred, Tarcika: SVAKA CAST za pozitivan duh! Vidi se da ste prosli sa uspehom nas spontano nastali "grupni tretman" na forumu :D

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 09, 2007 12:00 pm
Postovi: 28
Samo da dodam da sada redovno uzima Omega 3.

_________________
Kupila sam Kombuhu i otkrila vas predivni sajt.Puno hvala za mnogo stvari koje sam od vas naucila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: draga ontario
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 4:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
pronasao sam dijagnozu je napisao:
citao sam svacije postove posto sam novi ovde i mogu ti reci da mi se tvoji postovi veoma svidjaju ,ali imam jednu zamerku kada upucujes micu da vrsi snimanje pluca jer ja ti mogu reci ja sam iz doktorske porodice i ti i svi ovdje izegavajte zracenje rendgen ili xray ili ako nemate problema dobicete ih tim putem... prijateljski pozdrav!!!! :D :lol: :P


Ne preterujte! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 9:59 pm
Postovi: 6
Lokacija: Indjija
Pre tri godine prvi put sam osetila preskakanje srca.Uradila sam EKG nalaz,vadila krv,ultra zvuk srca,radila test opterecenja i sve je bilo u redu,osim sto mi je utvrdjena aritmija i tahikardija.Prepisan mi je Presolol,koji mi je pomogao jedno odredjeno vreme.Posle sest meseci sam otisla na kontrolu i utvrdili su da imam Mitralnu regurgitaciju.Lek mi je promenjen i dobila sam terapiju Concor 5mg i Bromazepam 1.5mg po potrebi.Sve je bilo u redu jedno odredjeno vreme,nisam imala nikakve tegobe,ali sa terapijom nisam prestajala.Doktori su rekli da to nije nista i da nastavim da zivim sa tim.Sada,i dalje imam preskakanje koje me uznemiri ali zivim sa tim.Osecaj je neprijatan i traje po mesec dana a onda se smiri na dva meseca pa ponovo se javlja,I tako vec tri godine.Nisam se jos uvek pomirila sa tim,s obzirom da je to sve pocelo kada sam imala 25 godina.Cesto se pitam,ako to nije nista ozbiljno zasto pijem Concor?Volela bih da mi se ljudi sa istim problemom jave i da popricamo na tu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nije nista ozbiljno zato sto imate srece da zivite na pocetku 21. veka kada postoje beta-blokatori! izbor ovih preparata je veliki, moze se doci do preparata koji ce imati optimalno dejstvo, bez smetnji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: