Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Pa ne znam, ne verujem bas da miokarditis moze da traje 2 god, valjda bi do sad videli, radila sam 5 ultrazvuka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2012 8:11 am
Postovi: 20
Dugo niste odgovorili, pa sam prestao da čekam odgovor. Danas sam, sasvim slučajno, navratio na forum i video da ste odgovorili.
Težina Vam je odlična za tu visinu, pa sa te strane sigurno nemate problem. Velika je verovatnoća da ste strukturno sasvim zdravi, što znači da na srcu nema nikakvih promena, što je i ultrazvuk potvrdio, ali imate problem sa regulacijom ritma. Opšti naziv za takve poremećaje je "disautonomija", što znači poremećaj rada autonomnog nervnog sistema, zaduženog za kompletnu automatiku u organizmu. To nikakvi lekovi ne mogu da dovedu u red, a ako Vas tema zanima, pogledajte na internetu, pod "Dysautonomia International". Amerikanci pokušavaju da otkriju o čemu se radi, ali su tu istraživanja još u povoju, bez nekih naročitih rezultata. Mislim da će trebati još mnogo vremena, pre nego što budemo u stanju da tu nešto uradimo.
I drugi simptomi koje ste naveli, potvrđuju da je reč o disautonomiji. Znam da Vam godi da ste u ležećem položaju i, kad god je to moguće, budite u tom položaju. Nikome ne smeta, a Vama pomaže da se bolje osećate. Ubrzani rad srca, u Vašem slučaju, jeste ventrikularna tahikardija i ne dozvolite nikome da to pobrka sa fibrilacijom pretkomora. Da li je opasna? Pa, prilično... Sledeća stepenica je ventrikularni flater, što se ne može preživeti. Koliko je verovatno da ćete doći do sledećeg nivoa? Pa, ne tako mnogo, to se dešava relativno retko.
Beta-blokatori su lekovi koje morate izbegavati (bisoprolol, sotalol,...). Hranite se sasvim normalno, hranom ne možete uticati na disautonomiju. Pokušajte, kad god imate priliku za to, da TV gledate čučeći (ne nudim objašnjenje, ali je, u svakom slučaju, manje dosadno nego bez TV-a). To može da dovede do poboljšanja u Vašem slučaju, ali nema
garancije.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 9:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Упала траје годину дана уз лечење, а ако се не лечи... Да ли су рађене одговарајуће анализе?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Pon Jan 21, 2019 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Наравно, мислио сам на анализе из крви.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Čet Jan 24, 2019 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Nosila sam holter nekoliko puta, tj 5 Ventrikularna ekstrasisistola 0 Supraventrikularnih 0 itd ... Visee epizoda sinusne tahikardije pri fizickim aktivnostima. To pise na svakom holteru! Znaci meni nema pomoci!? :cry: Ako smem da pitam da li ste vi doktor!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Čet Jan 24, 2019 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам лекар ако си то мислила а доктор јесам. :wink:

Велики је број могућих узрока проблема са срцем а већина их се лако решава. Да не би све препричавао прво иди на мој сајт и прочитај све здравствене савете а нарочито оне о срцу: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/uputstvo. Наравно углавном су то искуства и неки закључци, а на теби је да ли ћеш и како их применити.

У сваком случају немој да се предајеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: