Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za doktora ili doktorku,molim Vas za odgovor
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
Postovani,
pre izvesnog vremena sam se osecala lose,vrtilo mi se u glavi,cak i kada sam sedila imala sam osecaj da cu da padnem sa stolice.Bila sam kod doktora i poslao me je da vadim nalaze.E sada me zanima,krvna slika mi je u redu,pritisak mi je bio 40 sa 60,inace imam nizak pritisak 100 sa 60 .Najvise me zanima snimak srca,snimala sam dva puta posto prvi put je bila ravna skoro linija kao da srce ne radi,drugi put sam brze disala i kao ima nesto.Rekao mi je da imam /dva negativna i odkud to meni/ zanima me sta,sta je to negativno imam 25 godina,pre 3 godine kada sam se vracala s posla kuci nesto me je steglo u grudima i imala sam osecaj da cu da se srusim,ne znam da li to ima neke veze sa ovim.Znam da sam otegla pitanje ali molim Vas da mi odgovorite sta bi to moglo biti.

Srdacan pozdrav i hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mnogo pisali malo rekli
PostPoslato: Pet Mar 17, 2006 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Kod koga doktora ste isli i sta ste snimali? Verovatno EKG. Kakav je to kardiolog koji vam je nesto rekao a nije dao dijagnozu i prepisao lekove ili bar uputio na odredjeno specijalisticko ispitivanje bar na ultra zvuk srca.Toliko nizak pritisak i mala razlika izmedju dijastolnog i sistolnog je apsolutno nenormalna i idi te sto pre kod nekog ozbiljnog kardiologa.Dobro ste uopste ostali na nogama. Stvar je hitna i opasna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: mnogo pisali malo rekli
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
donkihot je napisao:
Kod koga doktora ste isli i sta ste snimali? Verovatno EKG. Kakav je to kardiolog koji vam je nesto rekao a nije dao dijagnozu i prepisao lekove ili bar uputio na odredjeno specijalisticko ispitivanje bar na ultra zvuk srca.Toliko nizak pritisak i mala razlika izmedju dijastolnog i sistolnog je apsolutno nenormalna i idi te sto pre kod nekog ozbiljnog kardiologa.Dobro ste uopste ostali na nogama. Stvar je hitna i opasna



Da radjen je EKG,nije ga gledao kardiolog on je samo snimio i rekao da imam ta dva negativna,cega je stvarno ne znam,posto je on privatno rekao mi je da odnesem kod svoga doktora,ovaj je ljekar opste prakse i on je rekao kao ma nije to nista,kada mi je izmjerio pritisak tada je bio 60/90.Rekao mi je samo da pijem vode i jedem,tako vam je kod nas u Bijeljini doktori su stvarno odgovorni da nemam rijeci,ali imam zakazano od kardiologa za 2 april pa cu da vidim sta je u pitanju.Ponovo me je pocela boliti glava kao i prosli put,sve je krenulo sa glavoboljama.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kratak savet
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 9:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Dobro je sto konacno ides kod kardiologa, jer vecina doktora opste prakse uopste nezna da procita EKG.
Don ne odes, meri pritisak, ako ti je nizak pij dosta tecnosti i jedi slaniju hranu pa prati efekat. To je jedino sto ne moze da ti skodi. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rewbrak
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 10:42 pm
Postovi: 5
Supruga mi je bolesna ima zacepljenje arterije pod kljucnom kosti
prepisan joj je lek rewbrak
interesuje me kakav je to lek i gde se moze naci ili koja je njegova zamena?
Unapred se zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje lekova
PostPoslato: Ned Mar 26, 2006 11:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Postoje neke osnovne sytvari kako se traze informacije o lekovima.
Mozete prvo pogledati Listu A i Listu B lekova koji se nalaze na nasem trzistu. Te liste se mogu skinuti sa sajta www.rzzo.sr.gov.yu Prva se osdnosi na lekove koji se izdaju na recept a druga na lekove koji su dozvoljeni na nasem trzistu/znatno veca/.Tu je najvaznije da se nalaze genericki nazivi lekova pa vam je posle lakse da dalje trazite i vidite koje su pralele istog sastava.Jer lekari obicno preporucuju iste lekove razlicitih naziva trgovackih bez stvarnog razloga. Pretpostavljam da je to neki od lekova koji poboljsava reologiju, svojstva krvi u pogledu smanjenjenja viskoziteta povecanja tecljivosti.
Sledeca je da recimo na Googleu otkucate samo tacan naziv leka i dobice te ogroman broj clanaka o svemu vezano za taj lek.Naravno uslov je da bar toliko znate engleski da mozete da razumete napisano.Najlaksa ali i najmanje pouzdana mogucnost je da zatrazite informaciju u apotekama.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 04, 2006 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 6:49 pm
Postovi: 63
Bila sam kod kardiologa na uvz i nalaz je dobar,rekao mi je da je i ekg dobar,moze li neko da mi kaze sta su to kuspusi ,jer pise kuspusi tanki, i sta znaci perikard b.o.
:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 08, 2006 8:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Kuspisi su listići koji čine srčane zaliske. Srčani zalisci sprečavaju da se krv vraća unazad u srčane pretkomore ili komore (zavisi koji zalistak, ali to sad nema veze).
Treba da budu tanki, jer ako nisu tanki znači da na njima ima nekih naslaga koje ih zadebljavaju i to ne valja (obično kod endokarditisa i nekih autoimunih oboljenja).

Ovo je slika polumesečastog zaliska koji se nalazi između plućne arterije i desne komore. On ima tri kuspisa. Slično ovome izgleda i aortni zalistak.
Slika

Evo trikuspidalnog zaliska i on ima tri kuspisa. Nalazi se između desne komore i desne pretkomore. Slično njemu izgleda i bikuspidalni ili mitralni zalistak koji se nalazi između leve komore i leve pretkomore, ali on ima dva kuspisa.

Slika

b.o. znači bez osobitosti, znači nema ništa neobično, odnosno bolesno. To je oznaka za normalno.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: