Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PITANJA ZA KARDIOLOGA
PostPoslato: Sre Jan 26, 2005 4:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2005 9:30 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
Vec sam pisala o uzasnim tegobama koje mi smetaju u normalnom zivotu (nedostatak vazduha, uzasni bolovi u grudima, tahikardije...).Nisam pusac i napominjem da sam veoma srecna i zadovoljna osoba koja nije u depresiji (lekari tvrde da je mozda psiha,mada sebe smatram vrlo stabilnom, realnom i srecnom osobom bez problema i strahova).Uradila sam rendgen pluca i srca,ekg i ultrazvuk srca, i sve je, navodno u redu, zanimaju me sledece stvari-da li postoji nesto sto jos treba da se uradi kako bi se eliminislo neko oboljenje srca?da li postoji nesto sto ne moze da se vidi na ekg-u i na ultrazvuku a moze na holter monitoru (24h) ili se to stavlja samo kada se vidi neka nepravilnost na ekg-u?Da li se iz analize krvi moze videti srcano oboljenje?Moze li se infarkt predvideti na osnovu ekg-a, pritiska i pulsa?Da li su tahikardije opasne i ima li im leka?
Imate li vi neki predlog kom specijalisti da se obratim ako kardiolog kaze da je sve ok?Nemojte samo reci psihijatru, jer nije moguce da neko izmisli ovako jake bolove u grudima i strasno otezano disanje (dahcem ko pas, pa to nije normalno)
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 26, 2005 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
Mislim da ste isuvise optereceni navodnim srcanim oboljenjem, tegobe koje osecate objektivno postoje i realne su ali Vi ih stvarate .Nejednakim disanjem menjate pH vrednost krvi, grudni misici plivaju u krvi i promenom ph vrednosti u krvi dolazi do bolnih senzacija. Ubrzan rad srca moze biti vezan za predhodno receno. Medjutim, da bi ste se Vi rasteretili uradite Holter-monitoring, hormone stitne zlezde T3,T4,TSH i eventualno obratite se reumatologu i pulmologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 26, 2005 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Zasto dises otezano? Verovatno od bolova pri pokretanju grudnog kosa, da li je tako?

Ovo mozda zvuci kao suvisno pitanje ali pazljiv odgovor puno otkriva.
Sledece pitanje bi bilo da li te manje boli kad "dises stomakom"? Sta to znaci? Pluca su velik organ, ako je infekcija pluca disanje bi te bolelo u svakom slucaju bilo da li se pomeraju grudi ili ne, ako te boli zbog pluca. Srce... da li te grudni kos boli kad ne dises? Da li, kad u trenutku bola zaustavis disanje, bol prestaje? Da li prestaje momentalno ili par sekundi kasnije? Krvni sudovi... Ovo bi bilo problematicno i strucnjaku da utvrdi da li je od toga. Ali moze biti i slomljena grudna kost npr. Ona moze biti slomljena sasvim slucajno i po nekoliko meseci, a zatim da sama zaraste. Na osnovu ovih pitanja moze se bar jedna dijagnozan iskljuciti i orjentisati se ka srcu, ili plucima, ili itd... Sto se tice snimaka njih treba narocito pazljivo razmotriti, po njima sve je fizicki u redu. To znaci da nije doslo do promena u radu srca npr. sto ne znaci da to mozemo odmah odbaciti. Moze biti promene na plucnoj maramici ili srcanoj kesi izazvano upalom. Nisam siguran kakav snimak bi to mogao pokazati, mislim da nijedan i vrlo sam skeptican u nase lekare oko utvrdjivanja ovakvih i drugih dijagnoza, ali ne verujem da bi bilo jednostavno postaviti dijagnozu i veoma dobrom lekaru bez detaljnog i visenedeljnog ispitivanja. Sto se tice samih krvnih sudova pregledi mogu biti komplikovani i utvrdjuju uglavnom ocuvanost protoka. Sto nista ne govori o eventualnim promenama na samim krvnim sudovima koje mogu, po meni, biti i u ovom slucaju problem, kao i u mnogima drugima koje lekari tesko mogu otkriti i pomocu najsavremenijih snimanja i imati pravu sliku o njima.

Lekari, ima strucnih verujem, i treba naci dobrog, jer uglavnom se svede uputom za psihijatra.
I naravno, ti najbolje znas da li je sa tobom sve u redu ili ne, ti znas da li je fizicki ili psihicki. Zelim ti srecu u izlecenju i pronalazenju dobrog lekara.
Pozdrav

Nadam se da ce neko strucan javiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 17
Ove tvoje simptome shvati iskljucivo kao psihogene.
Iako ti ne mislis tako, sigurno imas podsvesna desavanja koja ti prave ove probleme.
Ukoliko uradis Holter videces poremecaje srcanog rada u vidu ekstrasistola i aritmija, i nosta novo neces cuti.
Kroz sve ovo ja sam vec prosao i godinu dana uzimao presolol, pa kasnije presao na kvalitetniji i selektivniji bloker Concor.
Ja nisam kardiolog, ali ti ovo govorim iz iskustva, jer imas slicne tegobe kao i ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 2:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
nista samo da dodam da su mene isto tako pravili ludu , otisla ja i kod psihijatra i da mi jedna zena koja se bavi bioenergijom rekla da trazim uput na analizu koksakija ode ja u ludaru ili epilpticare , jer njima je to tako izgledalo , sve sam ja to sama izmislila , i tako najveci titar provela na poslu pentrajuci se po bagerima, da bi mi na kraju rekli pa mogla si i da umres temo . , hvala njima lepo ali , ja bas to u toliko i ne verujem iz licnog iskustva nebih da te nesto plasim ali kontrola svega pomalo , pa videces . veliki pozdrav .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 8:35 pm
Postovi: 19
Ja bi htela nesto da pitam u vezi moih lekova sto ih trenutno uzimam,e pa ovako:Ja sam imala operaciju stitnjace pre sest meseci zbog cvorova na njoj pa su mi pola izvadili.Sad uzimam L-tiroxin 100mg jednom dnevno ali isto tako su mi dali pred operacije da uzimam i beta blokator da mi se srce umiri jer sam imala tahikardiju.Taj lek zove se Bisoprolol 5mg a ranije su mi dali metropolol 50mg.E sad cesto osetim da mi je lose pa ja odma izmerim pritisak i vidim da mi je dosta nizak primer 95/55 ili pa mi srce kuca manje od 60 otkucaja u minuti.I sad bih htela da ih polako ove tablete za srce ostavim al znam da covek mora da pazi kako ih ostavlja da se ne bi opet vratio problem sa tahikardijom.Da napomenem da mi se srce smirilo i da nemam tahikardije ko ranije e sad mi se desi da kad se nesto uzbudim bilo pozitivno ili negativno meni se odma losi pa dobijem tahikardiju.Pa bih htela znati dal ja treba da ove tablete ostavim il ne?Jer mi je kardolog rekao da ih pijem6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kome verovati
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 9:18 pm
Postovi: 1
Imala sam gusenja i lupanje srca danima, a bol u grudima mesecima. A svemu je prethodio realno stresan period i plac bukvalno mesecima. Jedan kardiolog smatra da treba da pijem konkor 5 mg dnevno, drugi-kucni prijatelj da ne treba uopste vec da je to od stresa i da cu zdravim nacinom zivota, redovnim vezbama tipa pilates ili yoga, a narocito izbegavanjem stresnih situacija moci da zivim normalno i bez bilo kakvog leka. Nikad nisam imala problema sa srcem, ovo mi je ustanovljeno sa 29 godina.
Kazu da imam: sistolni sum na vrhu 2/6, prolaps prednjeg mitralnog kuspisa, laka mitralna insuficijencija, srf 85/min, singular SVES 251, nije bilo znacajne ST devijacije, min.fr. srca 55 max 110/min, mean HR 78/min, test opterecenja - nema znakova redukcije koronarnog protoka, nije bilo poremecaja ritma, nije bilo disregulacije krvnog pritiska, reducirana tolerancija na napor.
Vec 4 meseca pijem konkor nema gusenja nema lupanja srca. Kad sam pokusala, doduse na pocetku trapije da postepeno prekinem da pijem po savetu drugog kardiologa lupalo mi je srce i nastavila sam da pijem konkor.
Da li postoji mogucnost da je ovaj drugi lekar upravu i da bi sad mogla bez leka jer se smirilo srce. Treba da pocenem sa hormonskom terapijom radi regulacije menstrualnog ciklusa, a pise da treba ukazati lekaru ako se uzimaju beta blokatori. Kako da postupim, kome da verujem. Bojim se da ce se nesto lose desiti bez konkora, a ipak ne bih da pijem ako ne moram. Sta da radim kome da verujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 6:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Eto vidis i ja neznam sta da radim.Pre godinu dana na obicnom pregledu pronasli su NESTO!Dobila sam uput za ultra zvuk i nosenje holtera.Posto kod nas u Zrenjaninu na to se ceka i po godinu dana moji ukucani su se uplasili i kod dr koji mi je dao uput za te preglede zakazali sve to.Platili smo 6000din.I on mi je pronasao anginu pektoris mada ja nisam znala da bolujem od toga niti sam imala neke napade.Pila ja taj CONCOR jedno 3 meseca i sama prekinula.Ponekad poijem dijazepam od 3mg i to bas kad osetm da mi je puls ubrzan i vidim pomaze mi!Pa ja sad pitam nekog doktora da mi odgovori sta sad ja da radim?Ja se super osecam,a opet me je stah.Napominjem da mi je doticni doktor napomenuo da je najbolje da me on leci. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 2:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@emili:
Citiraj:
ultra zvuk i nosenje holtera........on mi je pronasao anginu

:-? ?????

ovo nisu dijagnosticke metode kojima se moze utvrditi angina pectoris!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Pa sta da radim?Meni je za sada dobro,da li da krenem opet po lekarima?A kave analize i sta treba da radim da bi se ustanovilo da li ja uopste bolujem od angine?Napominjem da ne mogu da idem na opterecenje posto mi je ugradjena totalna endoproteza kuka?MOLIM VAS POMOZITE! :oops: :oops: :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 12:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
dobutaminski test: ubrizgace vam u kontrolisanim i postepeno povecanim dozama supstancu koja ubrzava srcani rad, i kao da trcite na traci dobiti rezultat da li se usled (hemijskog) opterecenja pojavila promena u ekg-u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Hvala vam puno,odradicu to i da znam na cemu sam! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 9:00 pm
Postovi: 3
Molim Vas da mi pomognete! Vec nekoliko dana nemam mira. Radi se o mojoj sestri. Ona je student i prije nekoliko dana kada je dosla kuci imala je bolove u zelucu i povracala po nekoliko puta na dan. Kada se javila lekaru imala je otkucaje srca 130, tako da je odmah upucena da radi EKG. Tako je sve pocelo. Zatim su je uputili kod kardiologa koji je rekao da je sve u redu sa srcem, da je potpuno zdravo ali da ima produzen PQ. Ako nesto znate pomozite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 7:34 pm
Postovi: 4
Lokacija: Sarajevo
ja imam pitanje za kardiologa i clanove ako je neko imao slicnih problema. imam povremeno bockanje u predjelu srca znaci na lijevojstrani bockanje i probadanje. zatim ponekad tesko disem navece kad krenem da spavam imam ubrzano lupanje srca tako da mi dah prekida i nemogu normalno da disem, kao da imam neke jake odkuvcaje srca, cini mi se da se na svaki odkucaj pomjerim jer.. ne znam sta je. bio sam na pregledau nosio sam holter i vrsio EKG zatim ultrazvuk i snimak pluca sve kazuda je uredu. i dijagnoza je arithmya cordis. nisam dobio nikakve lijekove nista. imam i nalaze krvi i urina i brz grla i nosa sve kazu uredu ali mi ni su rekli sta mi je sta je problem i gde se lijeciti. Ja jos imam taj problem i neznam da li bih se smio bviti psportom i zamarati se. ako neko zna sta je u pitanju nek odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 10:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ako je konstatovano da su pojedinacni ekg i holter u redu - dijagnoza ne moze biti aritmija!!!!!!! to vam je valjda jasno i bez medicinskog znanja.
obratite se psihijatru koji se bavi neurozama, imate znake anksioznosti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: