Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OPET PROLAPS
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 2
BILA SAM NA U. Z. SRCA I UTVRDILI SU DA IMAM BALONIRANJE * PROLAPS ( PREDNJEG MITRALNOG KUSPISA A2 SEGMENTA.
GRUDNI KOS MI JE DEFORMISAN ( PECTUS EXCAVATUM ).

PRESKAKANJE SRCA MI JE POCELO PRE 2 GODINE. ARITMIJE SU TAKVE DA JA NE MOGU DA IH TRPIM I STALNO ZIVIM U STRAHU, USTAJEM I LEZEM U STRAHU. PRVA TERAPIJA MI JE BILA PRESOSOL, PA ONDA VERAPAMIL, ALI NI JEDNO NI DRUGO SA USPEHOM. CAK STA VISE BUDE MI JOS GORE. ZATIM SAM PRESLA NA AMIODARON 6 MESECI I TU JE BILO MALO BOLJE. BILO JE I JAKIH ARITMIJA ALI SU ONE BILE REDJE NEGO RANIJE. U MEDJUVREMENU MOJ DOKTOR JE ODLUCIO DA ME POSALJE U KAMENICU NA ISPITIVANJA I TAMO SU MI ZABRANILI DA PIJEM BILO KAKVE LEKOVE. TAKO JE PROSLO DVA MESECA. U TOKU OVA 2 MESECA NIJE MI BILO JAKO LOSE ALI POSLE POCINJE OPET PAKAO. ARITMIJE SU TOLIKO UCESTALE I UDARCI JAKI DA JA NISAM SPOSOBNA NI DA RADIM, MA NISAM SPOSOBNA NIZASTA.

ONDA SAM OTISLA OPET KOD MOG DOKTORA KOJI NI JE PREPISAO CHINIDIN. OVAJ LEK MI TAKODJE NISTA NE POMAZE. ISTO MI JE KAO DA NISTA NE PIJEM.
I JOS DA KAZEM DA SAM BILA NA HOLTERU
KOJI JE POKAZAO 200 EXTRASISTOLA SA UCESTALIM TAHIKARDIJEMA.

ONO STO MENE BUNI JE TO DA SU DOKTORI U SUSTINI PROTIV LEKOVA I SMATRAJU DA NE TREBA DA IH PIJEM, I KAZU JOS I TO DA MI JE SRCE ZDRTAVO. PITAM SE ONDA ODAKLE OVOLIKE PATNJE KAD SAM ZDRAVA.

AKO MOZE NEKO STRUCAN MALO DA MI POJASNI I DA MI KAZE STA DA RADIM STO JOS NISAM URADILA? STA DA RADIM DA PRESTANU ARITMIJE? DA LI CE IKADA PRESTATI?

INACE DIJAGNOZA JE ARITHMIA EXTRASYSTOLICA ATRIALIS ET VENTICULARIS; EKG : COR. COMP. BLOCK RAMI DEXTRI FASCIC. HISSI, INCOPLETUS DN.

ZANAM DA STE VEC DOSTA PISALI NA OVU TEMU ALI JA MOLIM NEKOGA KO JE VOLJAN DA ODGOVORI I NA MOJE PITANJE. HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovana,

Vi verovatno imate takozvana ektopicna zarista koja se nalaze nege u plucnim venama ili u okolini srca. Ovaj je poremecaj relativno cest, ali kod mnogih ta zarista nkadad ne okidaju. radi se o tkiv koje je isto kao i tkivo koje daje elektricne podrazaje unutar srcanog misica (takosvani prirpdnipejskmejker), ali je to tkivo u emripnalnom dobu rasejano i u druge okolne strukture, pa odande ponekad i kod pojedinih salje impulse i izaziva ekstrasistole, odnosno aritmije. Jedan je nas poznati kosarkas imao ovaj poremecaj, pa je uradjeno hirursko odstranjenje pronadjenih ektopicnih tkiva. Ali, zahvat je izveden u Italiji, a cena je skoro 20.000 evra. Na zalost, postoji medicina za nas, smrtnike, i medicina za "njih"...

Uskoro ce se na nasem trzistu pojaviti OMRON-ovi mini-EKG aparati, kojima ce se moci pacijent sam da snimi kadgod oseti aritmije. Ovo je kao da imate svoj holter monitoring aparat. Ovi mali EKG aparti su velicine aparata za brijanje, veoma su jeftini, oko 150-200 eura i vec su u prodaji u inostranstvu. Samo ga prislonite na grudi, drzite 30 sekindi i imate zapis. Cim se pojave kod nas, savetujem da sa svojim lekarom razmotrite kupovinu. Apart ima memoriju za 30 merenja, pa je mnogo bolji od holtera... Takvim merenjima znacete i Vi i Vasi lekari kakve su zaista arimije, da li su ozbiljne i kako ih leciti.

U medjuvremenu, uzmite kombinaciju Propafen 2x150mg i Verapamil 2x40mg, plus sedativ kao sto je Ksalol, 1-2xdnevno po 0,5mg.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 10:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Marijana b, evo mene opet na ovoj groznoj temi ako i tebi mogu da pomognem koliko-toliko.Ako si našla moje postove ,sličan problem je i kod mene .Mene su lečili u kliničkom centru 4 godine inderalom ujutru i uveče(preko veze sam išla suprug mi inače tu radi),potom mi je terapija promenjena i pila sam par meseci propafen.....I polako sam počela da ludim jer sam upala u napade da ne smem sama na ulicu (šta ako mi se to dogodi) ,pa kako ću sama do lekara,pa kako ću sama .........BILO GDE-zavisila sam od supruga :cry:
Potom me je odveo kod lekara koji me je ''pretresao '' uzduž i popreko i ukinuo bilo koju terapiju.(jedan od naših najboljih kardiologa-namerno ne imenujem da ne bude reklama)Onda sam ja imala takve aritmije da je to bilo stanje užasa :o ......Nisam znala šta ću,opet kod njega ,inače redovne kontrole su bile na dve nedelje, on mi ''nakači '' holter opet sve pretrage i opet citiram : ''ne dam ti nikakvu terapiju nije ti potrebna'' .
Zaista evo polako ulazim u fazu kada sve manje imanje se pojavljuju (kod mene je propafen imao maltene kontraefekat -gore mi je bilo od njega).Sad jedino što imam strah i treba da idemo na more ja i dalje odlažem (o daljim destinacijama ne smem ni da razmišljam ) nego tu nešto ... :o ....da možemo da se vratimo ako mi ne bude....grrrrrr :evil: Ne znam ni kako me više suprug trpi ,jer sam ja zadnjih 5 god posvetila i upravljala se aritmijama .
Inače dijagnoza mi je Arithmia Extrasystolica ventricularis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 1:24 pm
Postovi: 6
Cao Mirjana

I ja dvije godine zivim u paklu zbog aritmija. U pocetku nsu bile toliko ucestale, ali u zadnje vrijeme skoro svakodnevno mi srce preskace. Ultrazvucnim pregledom nije nadjena nikakava anomalija(bila sam kod nekoliko ljekara). I ja sam pila i propanolol i inderal i propafen, ovaj zadnji nikako nisam podnosila. Sada ne pijem nista , samo s vremena na vrijeme cetvrtinu propanolola. Prosto ne znam kako se opustiti i zivjeti normalno sa ovim problemom. Ja se trudim koliko najvise mogu da se opustim, ali... Na ovom forumu stvarno ima dosta mljadih ljudi sa slicnim problemom. Meni je trideset godina (uskoro :D )mozda je to samo prolazna kriza u tim godinama :D. Daj boze!

Puno pozdrava i javi se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 5:46 pm
Postovi: 2
HVALA VAS SVIMA NA ODGOVORIMA!
ZELIM DA VAM BOG DA STO PRE ZDRAVLJE I DA SE NE MUCITE VISE VEC DA MOZETE DA SE POSVETITE VISE VASIM PORODICAMA.

IMAM JOS JEDNO PITANJE ZA DOKTORA IVICU.

KAD SAM BILA U KAMENICI RADILI SU MI RENGEN PLUCA I PISE OVAKO:
VIDE SE BROJNE PLEUROPULMONALNE ADHEZIJE, PERIBRONHOVASKULARNA SARA DESNO ZADEBLJANA PO TIPU OSKUDNIH PNEUMONICNIH LEZIJA.

DA LI IMA NEKE VEZE SA ONIM " VASIM TKIVIMA " I AKO NEMA KAKO SE TO UOPSTE OTKRIVA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ektopija se otkriva posebnim kateterizacijama. Vas nalaz na plucima nema veze sa ektopijom, ali moze da objasni pojedine tegobe, kao sto su bolovi pri udahu i slicno. Ponekad ljudi sa adhezijama (priraslicama plucne maramice) osecaju svesno ili nesvesnopovremen bol, to pokrene svesni ili podsvesni strah, srce se "ulup", i eto tahikardije - a gde je tahikardija, tu se lako moze pojaviti i po neki preskok, sto se dozivljava kao palpitacija, odnosno neugodan osecaj aritmije.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: