Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim vas, spasite me...!
PostPoslato: Pon Jul 17, 2017 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 17, 2017 2:16 pm
Postovi: 4
Zdravo ljudi, novi sam clan i ovo je moj prvi post, nadam se da cete mi pomoci oko tumacenja nekih nalaza i spasiti me masivne anksioznosti i napada panike ako je uopste i do toga.

Zovem se Damjan i imam 23god. Imam 65kg sa visinom od 165cm.
Problemi su poceli pre 2 godine, to si bila neka blaga preskakanja srca kojima nisam davao znacaj, medjutim zbog 3 smrtnih slucajeva u porodici pre 4-5 meseci ta preskakanja su postala mnogo jaca i cesca. Radio sam EKG holter 24h i sada cu vam napisati neke stavke iz tog testa jer mi doktori nisu nista rekli vec samo "dobar si, slobodan, mozes da ides" medjutim da li ja umisljam ili ne, ja stvarno osecam nesto.

Heart Rate:
min: 47
max: 162 (mini trening od 10tak min)
srednje: 81
otkucaja: 114555

ST segment analysis:
Total ST minuta CH1: 30
Total ST minuta CH2: 0
Total ST minuta CH3: 80
Max Abs. ST depression: -3.7 CH3
Max Abs. ST Elevation: N/A
Max ST episode: 32min
Max HR in ST episode: 157

Ventricular Ectopy:
VE ukupno: 399
V-Pair total: 0
V-Run total: 0
Longest V-Run: N/A
Maximum HR V-Run: N/A
Minimum HR V-Run: N/A
VE's per 1000/na sat: 4/17
Ventricular R on T: 1

Supraventricular Ectopy:
SVE total: 4
SVE pair total: 0
SV-Run total: 1
Longest SV-Run: 4 beats
Maximum HR SV-Run: 74
SVE's per 1000/za sat: 1/1
Total Aberrant Beats/Runs: 2/0
Atrial Fib/Flutter: 0.0%

Heart Rate Variability:
SDNN-24 hour: 141
SDANN Index: 122
SDNN Index: 66
rMSSD: 334
pNN50: 13
Spectral Power-24 hour: 4258.5
Min spectral power hour: 1994.2
Max spectral power hour: 6737.5

Pauses in Excess of 2.5 sec: 0
Max pause: N/A

QT:
Max QT: 428ms Ch1
Max QTc: 472
BBB 25

"Prosecna srcana freknvenca je bila 81. Minimalna srcana frekvenca je bila u 47 u 10:22. Maksimalna srcana frekvenca je bila 162 u 15:24. Pauza vecih od 2.5 sec je bilo 0. Ventrikularnih ektopija je bilo 399, sa 0 V-Niza i 0 V-Para, Ventrikularnih bigeminija je bilo 0 i Ventrikularnih trigeminija je bilo 0. Supraventrikularnih ektopija je bilo 4, sa 1 SV-Niza i 0 SV-Para, Supraventikularnih Bigeminija je bilo 0 i supraventrikularnih trigeminija je bilo 0. Ukupno minuta ST epizoda je bilo 80. Ukupno A-Fib je bilo 0min 0 sec. Maksimalna Delta ST promena je biloa -3.7."
Ovaj tekst stoji u deskripciji i opisu holter 24h monitora.

Inace sam krenuo juce da pijem Propranolol 1/4 na 12h. I osecam drasticno olaksanje, srce malo sporije kuca i ne lupa vise kao ludo..

Ljudi molim vas kazite mi da li je ovo nesto opasno, da li imam razloga za brigu, i kazi te mi kolika je sansa meni da stane srce jer sam ja doso do tog stadijuma da 24h drzim i osluskujem rad srca. Bio na hitnoj 50x u roku od 3meseca. Ponekad kad osetim extrasistole osetim ih kao slabije, nekad ih osetim bas jako, nekad imam osecaj kao da mi stane srce i nema ga da otkuca duze vreme. Da li je moguce da ja samo to umisljam. Inace pusac sam, i ponekad konzumiram alkohol. Koristio sam i marihuanu zadni put pre 1.5 godinu. Pocinjem da padam i u neku vrstu depresije jer ne mogu nigde da izadjem i da se druzim sa ljudima jer mi se raspolozenje promeni za sekundu i onda krecem da slusam srce nastaje panika i zavrsavam na hitnoj. Molim vas pomozite mi. Hvala puno svima koji procitaju ovo. Pozdrav ljudi!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, spasite me...!
PostPoslato: Uto Jul 18, 2017 11:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па искулирај мало, што би рекли ви млади. Сви се нешто масовно боје смрти као да нас све то не чека једног дана. Није тако било некада, хоћу рећи није толико страха било.

Иначе проблеме са срцем имаш због мањка магнезијума. Неправилна исхрана плус много стреса и ето проблема које лекари не могу да реше јер их 80% нема појма. Појам је појам а они о појму појма немају. Узми да пијеш NowFoods магнезијум од 400mg уз доручак или ручак.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, spasite me...!
PostPoslato: Uto Jul 18, 2017 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 17, 2017 2:16 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Па искулирај мало, што би рекли ви млади. Сви се нешто масовно боје смрти као да нас све то не чека једног дана. Није тако било некада, хоћу рећи није толико страха било.

Иначе проблеме са срцем имаш због мањка магнезијума. Неправилна исхрана плус много стреса и ето проблема које лекари не могу да реше јер их 80% нема појма. Појам је појам а они о појму појма немају. Узми да пијеш NowFoods магнезијум од 400mg уз доручак или ручак.


Kralju hvala ti puno na odgovoru, pio sam magnezijum mada ne taj vec onaj u apoteci sumeci, ali znam da taj ne valja, kupicu taj sto si mi rekao. Inace krenuo sam da pijem Propranolol 1/4 na 12h, i primecujem drasticne promene. I osetim mozda samo 1-2 preskoka. Da li je do leka, ili mozda do psihe ne znam. Ne znam ni koliko je bilo to pametno da poslusam doktore da pijem taj lek...Inace sam i pusas i imam ta neka probadanja kroz grudi, mozda su i medjurebarna mozda i pluca, sto se tice stresa ne mogu da slazem, ima ga, i to u znatnoj meri nazalost. Ishrana mi je dobra, kao i fizicka aktivnost(12h fizicki rad-mozda previse). I ja to sam sebi kazem da je od stresa, manjak magnezijuma, mozda hrana ili neko pice ali druze kad krene taj napad panike nikakve mi reci utehe ne pomazu... :/ Ne znam samo kako da izadjem iz ove anksioznosti i prekinem te napade panike.

Ovo mi je i nalaz sa ultrazvuka pa ako se iko razume bio bih mu veoma zahvalan da mi kaze iskreno misljenje:

Ehokardiografski pregled srca sa Color Dopplerom.

Leva komora je normalnog diajmetra, EDD/ESD 46//29mm, fibrouno izmenjenog septum koji normalno deblja, IVS/PW 7/7mm, ocuvane globalne sistolne funkcije EF 65%FS36%. Prednji mitralni velum, ehogeniji ocuvane amplitude pokreta, registruje se uzak mlaz regurgotacije, Mr1+u 1. pretkomoru, normalnog dijametra 27mm..Aortni koren, normalnog diajmetra 29mm, aortna valvula je trovelarna ocuvane separacije 25mm, registruje se uzak mlag regurgitacije, AR1+. Desna komora normalnog diajmetra, registruje se centralni uzak mlaz regirgitacije TR1+u d. prekomoru normalnog diajmetra, SPDK 26mmHG...Plucna arterija normalnog diajmetra, max transvalvularna brzina protoka 0.94m/s. Perikard, izrazito zadebljao u bazalnim segmentima, slobodan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim vas, spasite me...!
PostPoslato: Čet Jul 20, 2017 11:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Неки људи могу да пуше и пију и није им ништа, деценијама. А неки други не могу да издрже ни једну цигару. Нажалост то зависи од организма и на то се не може утицати. Осетљивије особе морају да се чувају, а они робуснији би много дуже живели када не би пили и јели смеће.

Препарати из апотека су 80% смеће. NowFoods није лако наћи а много је јефтинији ако се купује преко иХерб сајта.

Иначе погледај још по неки здравствени савет са мог сајта http://www.aca.rs јер верујем да ћеш имати користи, а и да не буде да сам џабе правио сајт.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: