Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 2:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
Molim, ako neko razume da protumaci. Razultat je stigao sa Torlaka, meni istekla zdravstvena knjizica, doktorka na odmoru a ja nista ne razumem.
Evo sta pise:
U serumu pacijenta nadjeno je prisustvo neutralisucih antitela za Coxsackieviruse B grupe u radjenju seruma

I Serum:
CB1 < 1:16
CB2 1:64
CB3 1:128
CB4 1:256
CB5 < 1:16

II Serum:
CB1 < 1:16
CB2 1:32
CB3 1:128
CB4 1:64
CB5 < 1:16

Da li je ovo u redu?
Hvala unapred


Ne, nije u redu... Milice, definitivno si pozitivna na Coxsackie b1, b2 i b3 tipa. Svaka vrednost koje je jednaka ili veca od 1:16 je pozitivna (zato se negativne vrednosti oznacavaju sa npr. cb3 < 1:16). Kolicina antitela opet ne mora nista da govori. Gledao sam zenu (cekala je samnom na torlaku) koja je imala samo cb3 povisen i to 1:64, a imala je strasne srcane komplikacije, dok je jedna devojka koju sam upoznao u studentskoj imala svih 5 vrednosti preko 1:256, a mislim da joj je cb3 bilo 1:1024, a osecala se sjajno i nikada nije imala nikakvu komplikaciju, osim sto je imala temp. 37... Totalno je sve individualno, a kada bi se testirala cela populacija, najmanje 30% ljudi bi sigurno bilo pozitivno na jednu od ovih vrednosti... Ja sam relativno i dobro, ali i lose prosao sa vrednoscu cb2 1:64. Sad sam ok, bavim se sportom i to prilicno forsiram, ali ranije sam se u nekim periodima jako lose osecao... Imas li ti neke tegobe??? Jesi li radila ultrazvuk srca??? U kom vremenskom razmaku su radjena ova dva seruma??? Ako je mesec ili dva, dobro je to sto kolicina antitela ima tendenciju pada, odnosno, to bi znacilo da je prosla ona najakutnija faza. Ali ipak je sve individualno... Pozz

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 2:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Dupla.....

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Kod mene su problemi poceli odavno, ali mi niko tada nije verovao, da mi je lose. Bila sam student i svi su mislili da se foliram. Nisam mogla ni uz stepenice da se popnem, temperatura, malaksalost, pa i bezvoljnost.
Radili su mi tada neke druge viruse i bilo je o.k. ali se problem nije resio.
Ove godine u februaru su temperature ponovo pocele da se pojavljuju, sada ih imam svakog dana, ali se osecam mnogo bolje. U sustini dobro.
Sada sam prvi put dala krv na Koksaki. Kada sam da davala krv, oba puta nisam ni temperaturu imala. Serumi su dati na 14 dana.
Radjen mi je eho srca, i nesto nije bilo u redu oko perikarditisa, kako sam razumela. Savetovali su mi mirovanje i vitamine ali se josuvek nisu znali rezultati.
Bice bolje, nadam se.
Hvala na brzom odgovoru, puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 4:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Sve potpuno isto kao ja... Evo kako sam ja resio moj problem po preporuci kardiologa, profesora na fakultetu: Beviplex 2x dnevno, Oligogal Se 1x dnevno, Vitamin C u prasku 1000mg dnevno, Vitamin E 400mg dnevno. Uz to naravno ide riba, koja je bogata omega3 masnim kiselinama, pivski kvasac ili toceno pivo (ali samo ono koje ima rok trajanja do nedelju dana, kako bi se eliminisali aditivi i konzervans iz ishrane) bogati koenzimom q10, puno voca i povrca naravno i lagana setnja. Nikako ne smes da se ulezis, ali ni da se forsiras... Jako ti je bitan pozitivan stav u toj prici. Pokusaj da ne dozvolis da udjes u anksioznost, koja je jako cesta pojava nakon koksakija i njegovog napada na srce.

Danas, u stanju sam da istrcim polumaraton, da veslam 40km, da se popnem na bilo koji planinski vrh u ex-Yu i da prepesacim 50km dnevno. To je tako samo zahvaljujuci pravilnom lecenju i pozitivnom stavu. Pozz

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 04, 2009 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 1:53 am
Postovi: 16
Peniko puno hvala!
Vec sam nacula da je dobro krenuti sa Beviplexom i Oligogalom. Krenucu i ja, u svakom slucaju moze da pomogne. Vitamin C i E takodje, a ribu jedem cesto tako da je to jos bolje.
Ne dozvoljavam da krenu crne misli. Jedino me ,u stvari, brinu skocni zglobovi jer jako cesto oticu, ponekad i bez razloga.
Poslusacu savete, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 12:18 am
Postovi: 15
Tokom 2008. godine imala sam koksaki virus sa mioperikarditisom. Promene na srcanom misicu su sanirane i srce je sada dobro. Poslednji rezultati sa Torlaka pokazuju prisustvo antitela na virus: CB1 1:16, CB2 1:16, CB3 1:32, CB4 1:32 i CB5 1:16. Moj problem je u tome sto su mi se niske temperature (od 37,1 do 37,4) vratile pocetkom septembra 2009. koje me mnogo ometaju u normalnom funkcionisanju. Umor sam osecala neprekidno od pocetka bolesti, pa i sada. Osnovne laboratorijske pretrage sam obavila, sve je u redu, osim prisustva bakterija u mokraci koje imam jos od pocetka 2008. Urinokultura je uredna. Da li nastaviti sa daljim ispitivanjima ili jednostavno cekati da ovo stanje prodje? Na infektivnoj mi nikada nisu uradili test na lajmsku bolest. Ima li potrebe da to obavim privatno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 5:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Unazad godinama imam povremene tahikardije koje su "lecene" niskim dozama anksiolitika i "povremenim" uzimanjem Propranolola.
Sada mi je to ucestalo pa sam opet potrazila pomoc kardiologa koji je rekao da se na UZ vidi da je tu mozda "protrcao"neki virus ali da se sada ne vidi aktivno prisustvo.Ja i dalje imam tahikardije ,sve cesce koje kratko traju ali me preplase i onda posegnem za sedativom.Sve onda brzo prodje.Imam u poslednje vreme problem i sa cestom stolicom.Dr je rekao da uradimerolosko testiranje na Ig G na CMV,EBV,adeno Coxsackie.Cemu onda to ako je virus bio pa prosao?Ima li mesta za strah?Sada se blizim 50-oj godini.
Analize krvi su u redu jedino je sedimentacija 15 ,Le 3,7(ispod) i limfciti malo uvecani.
Na UZ perikard je malo zadebljao
Dg.St post perimiocarditem virosam susp.Prolaps partialis cuspidis posterioris v mitralis cum insuf gr minoris .
Molim savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pet Nov 20, 2009 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 10:11 pm
Postovi: 4
Procitala sam celu temu o kosaki virusu.

Danas sam dobila rezultate sa Torlaka ,moj tata ima koksaki. Tata ima 69 godina.
Zanima me da li koksaki moze imati neke veze sa sinkpama?
Moj tata je imao kratke gubitke svesti 6-8 pta u zadnje dve godine. Uvek se sam osvesti pre dolaska hitne pomoci ( sinkope traju oko 3-5 minuta). On ima problem : kad sedne da jede (uglavnom je to isto vreme, reme rucka) , oseti da mu udari vrucina u glavu, bride i gore dlanovi i tabani, pece zeludac, zatim ima potrebu da ode u toalet zbog dijareje. Te simptome ima cesto. Tada ode da odmori, odlezi i vrati se posle 15 minuta, najnormalnije da dovrsi obrok. Medjutim, ti isti simptomi su ga isto dovodili tih 6-8 puta u stanje kratkog potpunog gibitka svesti. Ispitan je neuroloski kompletno u KBC (dve magnetne, izmedju ostalog nisu nista pokazale), otpusten je sa dijagnozom kriza svesti nepoznatog porekla. Sad idemo, zapoceli smo sa pretragama, kod neurokardiologa.
Na samom pocetku ispitivanja, osim ustanovljene hipertenzije, ustanovili smo i koksaki od danas.
Zanima me da li su i ove tatine krize svsti poznate u vezi sa koksakijem. Iz tekstova koje su mnogi ovde ostavili, vidim da se cesto javlja ansioznost, a za mog oca ja cesto pomislim da je u depesiji, kaze da vise ne moze da radi jer se umara, cesto sedi staticno na jednom mestu u zatvorenom prostoru,zatvara se u sebe, nije vise zainteresovan da cita koliko je to cinio, islim i da ne je izgubio samopuzdanje, najsigurniji je kod kuce, plasi se da mu se "to ne desi" ako je recimo u banji, pa zato vise ne ide , skoncentrisan je samo na sebe.....( ne bih da gnjavim. bili smo i kod psihjatra pre godinu dana, koji je preporucio da se pozabavimo nekim organskim poreklom bolesti, nije ga video kao pacijenta za sebe).
Bar nesto da saznamo, dok ne odemo kod doktora na zakazani pregled za 8 dana.
Hvala svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Nov 22, 2009 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Koliki su titri na nalazu iz Torlaka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Nov 22, 2009 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 10:11 pm
Postovi: 4
Mrs_Parker je napisao:
Koliki su titri na nalazu iz Torlaka?



U serumu pacijenta nadjeno je prisustvo antitela za coxackieviruse

CB1 1:16
CB2 <1:16
CB3 1:32
CB4 1:128
CB5 1:128

Hvala![color=#400080]
[/color]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pon Nov 23, 2009 2:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Ovo su mali titri za koksaki da bi izazivao vece tegobe a narocito krize svesti. Imam poznanika koji je imao neuroloskih problema ali sa 10x vecim titrom ali su se ti problemi vecinom odnosili na telo, npr. slabost u rukama, podrhtavanje...
Mislim da je svako stanje koje se javlja tacno u neko vreme vezano sa psihom. Da je do hrane i varenja javljalo bi se i pri dorucku. Meni, a ja nisam doktor, to lici na jaci panicni napad koji nekada prodje bez krize svesti a nekada ne. Idite vi dalje kod neurokardiologa ali posetite opet psihijatra sa svim tim rezultatima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pon Nov 23, 2009 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 10:11 pm
Postovi: 4
Hvala na misljenju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 9:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
profesorka je napisao:
Procitala sam celu temu o kosaki virusu.

Danas sam dobila rezultate sa Torlaka ,moj tata ima koksaki. Tata ima 69 godina.
Zanima me da li koksaki moze imati neke veze sa sinkpama?
Moj tata je imao kratke gubitke svesti 6-8 pta u zadnje dve godine. Uvek se sam osvesti pre dolaska hitne pomoci ( sinkope traju oko 3-5 minuta). On ima problem : kad sedne da jede (uglavnom je to isto vreme, reme rucka) , oseti da mu udari vrucina u glavu, bride i gore dlanovi i tabani, pece zeludac, zatim ima potrebu da ode u toalet zbog dijareje. Te simptome ima cesto. Tada ode da odmori, odlezi i vrati se posle 15 minuta, najnormalnije da dovrsi obrok. Medjutim, ti isti simptomi su ga isto dovodili tih 6-8 puta u stanje kratkog potpunog gibitka svesti. Ispitan je neuroloski kompletno u KBC (dve magnetne, izmedju ostalog nisu nista pokazale), otpusten je sa dijagnozom kriza svesti nepoznatog porekla. Sad idemo, zapoceli smo sa pretragama, kod neurokardiologa.
Na samom pocetku ispitivanja, osim ustanovljene hipertenzije, ustanovili smo i koksaki od danas.
Zanima me da li su i ove tatine krize svsti poznate u vezi sa koksakijem. Iz tekstova koje su mnogi ovde ostavili, vidim da se cesto javlja ansioznost, a za mog oca ja cesto pomislim da je u depesiji, kaze da vise ne moze da radi jer se umara, cesto sedi staticno na jednom mestu u zatvorenom prostoru,zatvara se u sebe, nije vise zainteresovan da cita koliko je to cinio, islim i da ne je izgubio samopuzdanje, najsigurniji je kod kuce, plasi se da mu se "to ne desi" ako je recimo u banji, pa zato vise ne ide , skoncentrisan je samo na sebe.....( ne bih da gnjavim. bili smo i kod psihjatra pre godinu dana, koji je preporucio da se pozabavimo nekim organskim poreklom bolesti, nije ga video kao pacijenta za sebe).
Bar nesto da saznamo, dok ne odemo kod doktora na zakazani pregled za 8 dana.
Hvala svima.
Izvini,molim te,jel ste se negde testirali pre Torlaka?I koji vas neurokalrdiolog leci?Zanima me jer su meni predlozili testiranje u privatnoj klinici da se vidi da li je bio virus a ja imam tahikardije(kratke)otprilike u odredjeno vreme pa sam mislila da bi se i neko drugi pozabavio time.Hvala.,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pet Nov 27, 2009 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 10:11 pm
Postovi: 4
gogi959
Koksaki nikgde sem na Torlaku!!!! (Ne znam za VMA)
Za odlazak tamo potrebno je i misljenje lekaske komisije i to da su sva tri clana komisije dala svoje odobrenje -licnim potpisom, a da bi eventualno dobila te potpise neophpdno je da je kardiolog napisao da je to potrebno. U protivnom , palcas oko 25 000. Rezultat dobijes za oko 3 nedelje.
Neurokardiolog koji ga leci je na Bezanijskoj Kosi.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Okt 19, 2010 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 1:27 pm
Postovi: 1
Imam konstantno povisenu temperaturu 37-37,5 vec skoro godinu dana. biohemijska analiza krvi je u redu, nema povisenih vrednosti sedimentacije i crp. Analiza urina i urinokultura su takodje u redu, kao i stitna zlezda,pluca, bris grla i ginekoloski pregled. testirala sam se na hepatite i hiv i ti nalazi su negativni. Na kardioloskom pregledu mi je receno da sam tahikardicna, ali da je to ''verovatno od samo trenutno od treme tokom pregleda''. Osim temperature, jedini simptomi koje imam su cesto i brzo umaranje, nekad cak i prilikom obavljanja laksih kucnih poslova i tada nastaje preznojavanje, zadihanost, lupanje srca i potreba da legnem. Molim Vas za misljenje o tome da li treba da obavim jos neke preglede i da li ovi simptomi ukazuju na koksaki virus ili neku drugu bolest. unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: