Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:45 pm
Postovi: 14
Povecan je cb3 i cb4. Uradite kardioloski pregled i UZ, ukoliko to vec niste uradili. Jedino sto se preporucuje je odmor i uzimanje sto vise vitamina. To ce vam svi reci, jer ne postoji nikakav specifican lek za koksaki.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ajd i ja da pitam
PostPoslato: Čet Maj 22, 2008 2:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
devojka mi ima sledece simptome:

pocelo je kao kijavica i zapusen nos...nije mogla da dise 7 dana bez pumpice za nos...limun i med je sva terapija...pri kraju kad joj skoro bilo ozdravljenje dobije blagu temberaturu 37.5....povukla se kijavica ostala samo temperatura i izbacivanje sekreta na nos (dosta je radila inhal
aciju).doktor joj dao Hemomicin....prestala temperutura koja se kretala od 37.2-37-6. na jedno 7 dana sve je bilo OK..posle 7 dana samo temperatura sa istim vrednostima...i tako mesec dana...uradila pregled sinusa..kazu bilo neko zapaljenje ali nije to uzrok temperature...rendgen pluca-OK, mokraca-Ok, ultrazvuk srca-OK... (inace kao mala pati od tahikardije iznenadne-nije otkriven uzrok)..analize krvi-sve OK osim Lymfocita-povecani..opet uzimala neke lekove.....i vitamina C....posle jedno mesec dana opet uradimo krv i sve je na normalu ...temperatura spala na 36.6...uvece se digne do 36.9.....i to je to..sve zive briseve je radila i samo na krajnicima joj nasli Kandidu....jer je grlo peckalo..svrbelo...e sad uzimam neki gel.......ono sto je ostalo do sada,.posle 2 meseca je da nekad kad pesaci dugo ,...skoci temperatura na 37.2. Kad se odmori...sve je u redu..vrati se na normalu..ali ne skoci stalno temperatura kad seta..tek po nekad.....

sad ne znamo dali je Kandida uzrok temperaturi ili je Kandida posledica pada imuniteta zbog mozda koksakija na koga nismo radili test....

devijci mog brat aisto bilo 1 mesec temperatura i sve zive radila analize i nista nisu nasli..osim na koksaki nije radila test..ali samo od sebe joj proslo..

ne znam sta da radimo jos...dali je simptom koksakija povecana temperatura pri zamoru...

hvala unaored na savetima

PS/ Drugar lekar kaze da prvo uradio test reumo faktora pa posle koksaki?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 28, 2008 4:53 pm
Postovi: 1
Molim vas da mikazete,meni zvuci kao glupost, da li moguce da se koksaki virus dobije od boravka u klimatizovanim prostorijama? Tj sta su rizici za dobijanje ovog virusa?Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 10:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 26, 2006 10:51 pm
Postovi: 13
Ja sam u Novom Sadu i zvao sam medicinske laboratorije, medjutim ne rade te CB1-CB5 testove, rade samo

lgg i iga - samo to nesto rade.

Da li mi mozete reci gde ste to radili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Mozes raditi na Torlaku ili na VMA, oba u Beogradu. Ako moras placati,na Torlaku je oko 19 000 din a na VMA 8000 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 8:14 pm
Postovi: 3
santa klara je napisao:
Koji titar koksakija treba da imas da se smatra da je virus aktivan?
Da li je to 128 ili veci?

I mene ovo zanima! Molim nekoga da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 12:18 am
Postovi: 15
128


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 8:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
pozdrav svima
sve preko 50 ukazu je da koksaki aktivan .bar su meni tako lekari rekli a imam ga vec godinu dana i radila tri analize na torlaku .
ali sta je tu je .veliki pozdrav i samo glavu gore hrabro .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 8:14 pm
Postovi: 3
Nije mi jasno zasto neki kazu jedno, neki drugo. Ja na dva mesta imam po 64, a doktor mi kaze da nemam virus. Imam povisenu temperaturu vec 10 meseci, zamaram se, povremeno imam aritmije...Doktor kaze da je sve ispod 100 normalan titar. Kako da znam sta je tacno,kad svi razliito govore?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 5:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
kokasi virus moze biti veoma opasan . ako ne vodis racuna .
nije vazno koliki je titar nego kako to delije na organizam , recimo znam zenu koja ima 512 i 1024 ciji simptomi nisu nista bili gori od mojih . meni kao i vecini sa manjim vrednostima bilo i to jako lose . sve zavisi od coveka i organizma . nemoj da se puno sekiras i najvaznije da gledas pozitivno na sve pa i na to . i odmaraj , puno vitamina i samo napred . to je najbolji lek . pozdrav i srecno .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 1:28 am
Postovi: 10
Lokacija: svugde po malo
Pijem vodu sa vodovoda koji koristi kao zahvat manju reku, iznad koje se, uzvodno, nalazi manje selo. Problem je u tome sto su kuce i objekti za smestaj stoke relativno blizu reke, te se desava da se kanalizacija iz kuca i farmi izliva odmah pored reke (koja naravno dodje do vode reke).

Svi nas uveravaju da je voda ispravna za pice, ali cim se dese padavine (pojacano spiranje fekalija iz zemlje pored reke) fabrika ubacuje povecane kolicine hlora, sto rezultira takozvanom belom vodom na slavini ( bela od mehurica) i snaznim mirisom hlora.

Pitanje: Da li fabrika vode koja se nalazi 3 km nizvodno, moze da precisti vodu od koksaki-ja, odnosno da li ja i ostali stanovnici jednog malog grada pijemo vodu koja je ispravna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koksaki
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 6:29 pm
Postovi: 13
Ja sam od drugarice cula da joj je aloja pomogla za KOKSAKI virus. Mogu vam dati e-mail gde mozete naruciti. Prave aloje od FLP nema u apotekama. Mail je [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 5:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Pravu aloju, 100% pure, imate u apotekama! Ne morate da jurite nikakve dilere!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aloja
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 6:29 pm
Postovi: 13
Aloju od FLP-a nemate u apotekama. Ako imate, kazite mi gde. Ona moze samo od distributera da se dobije. Mozete to proveriti na bilo kom forumu. U apotekama je aloja koja je napravljena od celog lista, a od FLP-a cede samo sok. Ceo list unistava sluzokozu u organizmu.
Izbor je na vama, proverite ko je imao iskustva sa tim. Licno ja sam imala, a i neke moje prijateljice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 7:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Ma nemoj pricati price za malu decu! Aloja koja se prodaje u apotekama je prosla odredjene kontrole, a to sto vi prodajete je prodavanje magle-takvi proizvodi ne podlezu nikakvoj kontroli!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: