Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sub Apr 19, 2014 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 11:48 pm
Postovi: 11
Zdravo,
Dobila sam virus koksaki pre nekih mesec dana. Srecom odmah smo to ustanovili, i srecom se sve vreme osecam dobro... imala sam samo 2 kriticna dana, kada sam se osecala konfuzno i umorno, ali to je sve. Ne znam koji tip virusa imam, ali znam da nije u onaj koji ide na srce, vec na pankreas... Tako da imam specijalni rezim ishrane.

Ono sto sam htela da pitam, primetila sam da mi od tada zuji u usima, konstantno?
Ne obracam paznju na to, vec sam se navikla, ali me nocu jako nervira, ne mogu da spavam lepo. Da li je ovo povezano sa virusom, da li je neko imao ovakve simptome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Jun 17, 2014 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 12:42 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima,

zbog cestih tahikardija i aritmija doktor mi je predlozio da uradim analizu na koksaki i ovo su moji rezultati, pa ako moze neko da mi ih malo pojasni

IGM - 3,83 (ref.vrednost neg<10 poz>15)
IGG - 30.39 (ref. vrednost neg<11 poz>15)

inace analize sam radila u privatnoj laboratoriji.

Pre analize na koksaki nosila sam holter24h koji je pokazao da imam problema sa sprovodjenjem impulsa, tj. aktiviranja nekog akcesornog puta (?), koji izaziva ekstrasistole i tahikardije.

Takodje, kad god sam bolesna, prehladjena, kad me boli grlo, tahikardije i preskoci su izrazeniji (cak i kad nemam temperaturu), desava li se ovo jos nekome?

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Jun 18, 2014 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Povisem igg ukazuje na raniju infekciju koksakijem a posto vam je dobar igm nalaz znaci da trenutne infekcije nema.
Nije iskljuceno da vam se sve ovo desava zbog te ranije infekcije a i aritmije i takihardije prilikom prehlada nisu nista neobicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Jun 18, 2014 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 12:42 pm
Postovi: 9
Znaci ja sam imala virus, a da to nisam znala. :o Secam se perioda pre 5 godina kada su tahikardije pocele i kada sam konstantno bila umorna, trajalo je par dana. Pripisivala sam to neispavanosti. Je li moguce da se koksaki vrati i sta dalje? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Čet Jun 19, 2014 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Postojanje igg-a znaci da kod tebe postoje antitela pa samim tim tvoj organizam ima imunitet na koksaki virus za ubuduce. Sada bi se trebalo usmeriti na jacanje imuniteta i otklanjanje posledica. To ce ti kardiolog posle ultrazvuka reci sta i kako dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Dec 09, 2015 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 09, 2015 1:52 pm
Postovi: 1
Dobar dan!
Eto i ja da se prikljucim temi,ja sam pre 6 godina imala miokarditis,tada sam imala 15 godina,i srecom je na vreme spreceno nesto gore.Kada su na Torlaku radili analize,nije izolovan koksaki,i kazu da miokardits moze biti posledica mnogih virusa i bakterija.Danas imam skoro 22,uspesno izlecena i sve sto mi je ostalo od miokarditisa je anksioznost koja je u prvo vreme bila bas izrazena,plasila sam se da ako zaspim uvece,ujutru necu da se probudim,na svakih pola sata merila sam otkicaje srca,pritisak,plasila se guzve,gusenja,gotovo svega sto je potencijalno moglo da ugrozi moje srce.Sada je puno bolje,anksioznost je javi jednom u 5-6 meseci i traje kratko,mozda ni toliko.
Ono sto me ineresuje jeste,posto planiramo bebu,da li se trudnice koje su ranije bolovale od miokarditsa razlikuju od zdravih trudnica,da li se razlikuju trudnoce i sam porodjaj?! Puno pozdrava!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 24, 2016 8:17 pm
Postovi: 5
Lokacija: Cacak
Problem mi se javio pred kraj avgusta, dok sam isla ulicom, kao neka aritmija, osjecaj brzog i jakog lupanja srca. Posto nikad nisam nista znala o tome, nisam obracala paznju na to. Trajalo je desetak dana dok nisam dobila jos neki novi cudniji osjecaj - osjecaj preskakanja srca. I to sam ignorisala dok jednu noc nisam morala da se javim u hitnu. Oni su mi uradili ekg i rekli da hitno podjem u bolnicu. Bilo je tu dosta preskakanja - ventikularnih ekstrasistola. Uradili su mi nalaz stitne zlijezde koji je bio u redu. Sjutradan sam nosila holter i nalaz je bio 1348 ojedinacnih monomorfnih VES, nema poremecaja funkcije SA cvora, ni AV provodjenja. Sledeci dan sam uradila test na viruse i rezultat mi je bio 1,1 Adenovirus (povecan) i Koksaki B IGG At 0,2 a treba manje od 1,0 (ako dobro shvatam oev parametre) Koksaki B IGM 0,40 (takodje negativan valjda) i Koksaki B IgG 1,10 a treba do 1,5 (Znaci ovaj je reaktivan tj. pozitivna sam na njega). Setala sam od doktora do doktora i mnogima je bila prica kao svi imaju koksaki, nista to. Ultrazvuk srca je bio u redu. Sve je bilo na svom mjestu i dobro ali se vidio virus na srcu. Doktor mi je dao propafen koji sam uzimala 20 dana i bilo mi je bolje od njega i rekao da imam neki virus na srcu, ponovio je test na koksaki i rekao da mi je na granici i da uzimam vitamine. Ja nisam vise koristila beta blokatore, jedno vrijeme sam koristila vitamine i prestala. Preskakanja su bila popvremena i ne tako uecstala. Medjutim, od prije 15-tak dana su mi se ponovo javila sad udruzeno sa tahikardijom. Opet sam morala u hitnu, opet holter i rezultat 282 epizode tahikardije, preko 120 (cak i do 157), 1222 VBP, 1 couplet, 31 bigiminiae, st devalvacija limitirana. Sve u svemu doktor mi je rekao da imam koksaki, opet preporucio propafen i neke vitamine, Magnezijum 375 i ImunoShark. Da dodam da me ovih dana boli glava i da sam uhvatila neku prehladu. Moze li to da jos pogorsa stanje? Sad ja ne znam sta da radim i da li je to sto je proslo 6 mjeseci prakticno bez ikakvih lijekova uz povremeno uzimanje vitamina moglo da osteti moje srce i kako se rijesiti tog koksakija s obzirom da sam sve najgore cula o njemu.
Imam 24 godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 10:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Питање је да ли је коксаки када су му вредности у дозвољеним границама. Иначе 1,10 је мање од 1,5.

Колико пијеш и шта пијеш од течности? Висина, тежина?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 24, 2016 8:17 pm
Postovi: 5
Lokacija: Cacak
da verovatno je neki drugi virus, nalaz je pokazao da imam jos jedan. 55/170
tecnosti onako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 3:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Много си мршава и то је највећи чинилац код твојих срчаних проблема. Срце виси без адекватне потпоре и више не може лепо да ради. Очигледно се не храниш правилно и то је још један чинилац. Недовољно воде је још један узрок.

Премало течности - тахикардија.
Мањак магнезијума, калијума, натријума, хлора - аритмије.
Превелика мршавост - општа збрка.
Проблеми са кичмом - катастрофа за срце а и шире.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Čet Jan 28, 2016 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 24, 2016 8:17 pm
Postovi: 5
Lokacija: Cacak
Da, upravu si. Samo jos da dodam krvnu sliku.
Natrijum 147, 9
Hloridi 108,
Kalijum 3,78
Eritrociti i leukociti su ugranicama. Jedino limfociti 1,20 ili 19% (25-40%) i ovamo trombociti PLT 139 (140-440),
MPV 11,7 (7-11) i
PCT 0,16 (0,17-0,35).
Ostalo je u redu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sub Jan 30, 2016 9:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То ти је све горе-доле, мање-више. Треба да средиш свој живот, правилно се храниш, довољно спаваш...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Okt 04, 2016 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 04, 2016 1:04 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima! Vidim da u poslednje vreme niste preterano aktivni, ali molila bih da mi neko odgovori ukoliko poznaje sledeću problematiku. Naime, kao i većina vas, borim se sa koksaki virusom, sada već dva meseca (simptomi unazad tri meseca - tahikardije, aritmije). Terapija kao kod većine je simptomatska - vitamini, mirovanje, lekovi protiv tahikardija... Ono što mene muči jeste to da mi je po nalazima virus aktivan već dva meseca odnosno IGG je negativan konstantno dok je IGM stalno pozitivan (varira od 15-25). Da li ima neko ko ima slično iskustvo, da mu aktivna faza traje toliko dugo (dva meseca)? Uglavnom se svuda navodi da aktivna faza traje od 2-4 nedelje... Hvala unapred svima koji odgovore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Okt 05, 2016 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам за активну фазу али знам да лечење у просеку траје годину дана. Препоручујем ти одличан домаћи препарат против вируса који се прави од белога лука и јаке комовице. Детаље можеш да прочиташ овде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

Наравно пожељна је и већа количина воде и квалитетног витамина Ц као што је онај марке Натрол.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Okt 05, 2016 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 04, 2016 1:04 pm
Postovi: 2
Hvala puno na savetu, svaka preporuka je dobrodošla u ovom momentu. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: