Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Okt 09, 2011 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 6:10 pm
Postovi: 3
Dodajem jos jedan od mogucih uzroka nelagodnosti u grudima i lupanja srca - a to je zeludac! Kada pojedete nesto posle nekog vremena zeludac vraca zeludcanu kiselinu prema gore koja nagriza predeo unutar grudi i zbog toga sve te nelagodnosti osetite. Takodje kod nekoga zeludac moze da se naduva toliko da pritiska zile ili nerve pa isto moze da izazove smetnje u radu srca...
Dobar lek je bavljenje fizickim aktivnostima i fizickim radom ali sve umereno i koliko vam to vas organizam dozvoljava! Toliko od mene :wink:

_________________
Covek je cudno bice po tome sta je sve u stanju da izdrzi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Apr 03, 2012 6:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Molim Vas ako neko može da ih protumači dok ne odem kod infektologa:

CB1 <1:16
CB2 1:16
CB3 1:128
CB4 1:128
CB5 1:16

Piše mi iznad: U serumu pacijenta od 09.03.2012 (serum br. 1) nađeno je prisustvo neutrališućih antitela za Coxsackie viruse B grupe.

Inače, istovremeno imam i mononukleozu i infektolog mi je na ove rezultate rekao kako to ne smatra pozitivnim. Uradio sam i drugi put analize i čekam rezultate još nekih nedelju dana.
Inače imam 20 godina i pritisak mi periodučno skače na otprilike 2 nedelje, kardiolog mi prepisao rawel po potrebi. Mislite li da je koksaki uzročnik pritiska? Ili kombinacija mono-koksaki? Ili nešto treće?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pon Jul 02, 2012 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2012 5:40 pm
Postovi: 3
Koliko su opasne ove reference
CB1 <1:512
CB2 1:256
CB3 1:16
CB4 1:16
CB5 1:16


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Nov 28, 2012 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 12:51 am
Postovi: 3
Vidim da je tema stara pa ukoliko sam na pogresnom mestu izvinjavam se moderatorima. Da skratim jer jedva sedim...
Prvo sam pre mesec i po dana imao dijagnozu zapaljenje pluca(uradjen rentgen) a nakon 8 dana lekarka konstatuje povlacenje(opet rentgen). 14 dana od prve dijagnoze mi je saslusala pluca i zakljucila-povuklo se. Ja sam se zalio na bol oko srca i malaksalost koju imam od prvog dana samo malo izmenjeniji kao da me bas srce boli pa me poslala na UZ srca gde mi je kardiolog rekao da imam verovatno koksaki.Nesto na jednom zalisku imam,ali nije sigurna da li sam mozda to imao...kaze da ce se valjda srediti,nemam pojma...Bio sam na torlaku pre 7 dana i za 7 dana dizem rezultate.
Posto sam skroz iscrpljen,neke me crne slutnje (hah..) spopadaju da nisam mozda zaradio HIV s obzirom da sam stalno umoran,preznojan itd. mada simptomi odgovaraju koxakiju. Da li na jos nesto da radim test ili da se strpim?
E,sad da me covek pita sto sam sve ovo pisao....:)))..... verovatno opsta konfuzija jer sam navikao da radim stalno ,a prikovan sam za krevet...
Pozdrav i hvala unapred,

Panicar!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Čet Nov 29, 2012 11:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Pozdrav.

Da to su klasični simptomi Koksakija, mada se mora potvrditi i testom koji ste radili u Torlaku, ne UZ-om srca.

Test na HIV možete uraditi bez problema, iako kao što rekoh vaši simptomi odgovaraju koksaki virusu, neće škoditi svakako a i bili biste mirni :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Koksaki virus?
PostPoslato: Sub Dec 01, 2012 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 2:27 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Trebam misljenje strucnjaka, iz BIH sam, tacnije iz Banja Luke, pre 7 dana mom djecaku starom 1 godinu i 3 mjeseca su se pojavili plihovi po tabanima, dlanovima, podkoljenicama, oko usta u ustima, na unutrasnjim stranama prepona i na guzi sa temperaturom. Vodila sam ga ovdje na Klinicki centar i doktorica mu je napisala dijagnozu koksaki virus, uradili su nalaz krvi i urina klasicni i nista nije pokazao. Poslali ga kuci i rekli da dodjemo za 10 dana na kontrolu. Njemu se sve to siri po tjelu, sad su ti plihovi krenuli pucati i najgore je kad piski onda vristi, pece ga :( vidim da je ovo ozbiljan virus, a nama ga nisu takjo predstavili. Sta da radim? Da li da ga vodim za BG na detaljne analize ili da cekam? Ubija me ova neizvjesnost a njemu se to sve siri i dalje, prosao je vec 7 dan i nema poboljsanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sub Dec 01, 2012 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Da,po simptomima,najverovatnije se radi o koksaki virusu.Mislim da nema potrebe da dolazite čak u Beograd,da bi Vam isto rekli.Za ovaj virus ne postoji konkretna terapija,potrebno je da dete miruje i unosi dovoljno tečnosti.Virus obično prolazi kroz desetak dana i samo u izuzetnim slučajevima može da izazove komplikacije.Znam da Vam nije lako,ali budite strpljivi i sačekajte lekarsku kontrolu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pet Dec 07, 2012 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 07, 2012 2:00 am
Postovi: 2
poz svima , nisam ni znala da ima ovaj forum , slucajno sam natrcala , imam probleme sa srcem od 14 god i pratim se redovno svaka 3 mj kontrola, dijagnostikovan mi AV blok II stepena , pula min 34 mnogo pauza i tako jako usporen rad , posle 8 god sada u novembru mi implantiran pacemaker , i imala sam nekih komplikacija uglavnom stave mi jednokomorni pacemaker jer nisu mogli da mi postave drugu elektrodu jer mi pucali kapilari ti i sl , e sada od implatacije 3 mjeseca sam imala temp 37.2 a nikada ranije mi to nije bilo , radjen mi eho srca 5-6 puta sve u redu , nalazi krvi ok , poslata na 10 mjesta reumatolog , neurolog , kolor-dopler vrata , hormoni sve ok . Posle implatacije srce pocelo kao ludo da mi radi puls do 145 ukljucili mi presolol 2x dnevno . Medjutim ja se ne osjecam uopste dobro , oni kazu sve je u redu a meni se desava u vecernjim satima temp mi poraste na 37.3 i konstantno osjecam iznemoglost , ako bilo sto uradim zadisem se do daha ne mogu doci , takav umor i stalno se zalim , medjutim na ovim nalazima dr mi kaze sve ok i ispada kao da umisljam , inace sam iz mne i kod nas rade test samo na jedan tip , a doktor mi nikada nije pomenuo da ima mogucnost virusa niti su mi ikada zapravo i otkrili razlog ovog mog oboljenja , sta da radim , citajuci na forumu ove simptome vecina mi se poklapa , da li na svoju ruku da odradim taj nalaz , i gdje da odem , i koliko to kosta ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Pet Mar 29, 2013 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 2:18 pm
Postovi: 46
Nalaz sa Torlaka je sledeci:
U serumu ser.br. I nadjeno je pris. neutralisudjih antitela za coxsackie..

CB1 1:128
CB2 1:64
CB3 >1:1024
CB4 >1:1024
CB5 <1:16

Sta mislite o rezultatima?
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sub Maj 04, 2013 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 03, 2013 7:58 pm
Postovi: 14
mmilice, u svakom slucaju ako su lekari sve pretrage vrsili i sve je dobro, a nisu radili na viruse, ne bi bilo lose da odradis analize na viruse(adeno, cytomegalo, epstajn bar, i koksaki).Svi oni mogu davati slicne simptome, npr te niske subfebrilne temperaturee, ja sam npr imao mesec dana te subfebrilne tempr do 37.5 i na kraju na Torlaku su mi pronasli koksaki, i to isto kao i Urosu, cb3,cb4-1024..mislim da mozes i privatno da uradis neki test da vidis dal je virus aktivan ali on nije uopste siguran kao analize na torlaku...u svakom slucvaju dok to ne uradis, savetujem odmor, odmor, i odmor, za svaki virus pa i ovaj samo mirovanje, vitaminska ishrana i prolazi ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Maj 05, 2013 12:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Samo da se zapljunem. Imao sam koksaki B, perikarditis i miokarditis uz to i bolovao sam dobrih 4 godine od zamora, anksioznosti i raznih gluposti... Ne gubite nadu da ce vam jednog dana biti jako dobro! Pre 4 dana sam dosao iz Svajcarske gde sam za mesec dana osvojio 5 najvisih vrhova u zemlji. Svi su preko 4000m... Cisto da se pohvalim i da malo motivisem one koji sada pate. Uglavnom, poslednjih godinu dana sam posvetio povratku svojoj velikoj ljubavi - planinarenju i blazoj varijanti alpinizma. Pocelo je kao jedan krug bajsom oko Ade, islo preko 10 minuta vezbanja u otvorenoj teretani, da bi vremenom postalo ozbiljnije, kroz 1h kosarke svaki drugi dan, 50km bajsa i 3-4km trcanja, da bi na kraju dovelo da cilja. Svakodnevni treninzi, vezbe, bez opravdanja i prava na posustajanje, doveli su me sa 115kg na 85 i doveli me u takvu kondiciju da sam, na Durmitoru, na visinskim pripremama pred odlazak, na 1500-1850m nadmorske visine, dnevno, u proseku, trcao po 20km. Zasto ovo smatram konacnom pobedom? To je, otprilike bilo fizicko i psihicko stanje koje mi je i presekao koksaki i ucinio da ne mogu da izadjem na treci sprat. Tek sada je konacno zatvoreno to ruzno ruzno poglavlje i tek sada ga mogu smatrati potpuno okoncanim i zavrsenim. Zato, molim vas, ne posustajte i odnecete pobedu. Sigurno!

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 10:18 am
Postovi: 1
Postovanje svima. Volio bih dobiti odgovor od nekog ko sebe smatra strucnim u ovoj oblasti. Prije 4 mjeseca sam osjetio tegobe u grudnom kosu (imao sam osjecaj kao da mi neko sjedi na grudima) i osjetio sam preskakanja srca koja su bila sve ucestlija. Javio sam se kardiologu koji je ustanovio da imam koksaki virus. Nalaz je pokazao IGM 26.3 i IGG 517.5. Interesuje me: Da li ima lijeka? Da li sad mogu da ga prenesem poljupcem ili polnim putem? Da li je opasno zbog ovolikog broja antitijala (igg 517.5)? Da li ima neki ljekar, kojem mogu da se obratim, a da je strucan po pitanju koksakija? Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Uto Maj 14, 2013 11:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
mijo bp, не треба да се замараш тиме да ли га можеш пренети или не. Мораш што пре да га се ослободиш. Колико је мени познато, једини лек је мировање и већа количина квалитетног витамина Ц. Не знам да ли би могао да помогне домаћи препарат од белога лука и комовице који се пије по кашику дневно. Рецепт имаш на мом сајту њњњ.аца.рс под Савети, Здравље, Имунитет. Иначе, коксаки се преноси преко уста, орално.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 03, 2013 7:58 pm
Postovi: 14
Mijo
ne mozes ga preneti tako lako...a pogotovu ne poljubcem!prenosi se feko-oralnim putem, sto znaci pipas prljav novac ko zna ko je i sta radio sa njim, pa prste u usta, a ni tada se ne prenosi bas lako ako ti je imunitet ok a ne sjeban zbog nekog virusa ili gripa koji nisi prelezao par dana pre..itd..itd..znaci treba da ti je los imunitet u tom trenutku da bi ga dobio..a cak ni to nije sigurno po nogim lekarima koji smatraju da ga svi mi imamo u sebi, samo je pitanje kome ce zbog losijeg imuniteta nekad u zivotu da proradi...
a sto se tice lecenja, samo odmaraj i kljukaj se vitaminima!i ispostuj sta ti je rekao lekar posto je kod tebe udario i malo na srce sto je vrlo cesto kod koksakija...Znaci q10, magnezijum obavezno, a kardiolog ce ti reci ako treba neke lekove za aritmije da pijes...i odmor mesec dva jer mu toliko treba minimum da popusti...kao svi ti malo jaci virusi(mononukleoza npr)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koksaki virus?
PostPoslato: Ned Jun 02, 2013 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 12:14 am
Postovi: 1
Koksaki... Meni su odmagali neki tekstovi. Covek koji je vezan za krevet ne treba da cita kako je neko umro od te bolesti. Treba neko da nas bodri u tim situacijama. Imala sam koksaki cb2:1024. Tako sest meseci. Sada mi je 256. Pijem omega 3, koenzim q10, oligolal se. Mislila sam da necu istrpeti te muke. Uspela sam donekle. Nadam se da ce mi titar opasti skroz. ZELIM VAM DA STO PRE OZDRAVITE.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 150 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: