Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jos jedno pitanje vezano za presolol
PostPoslato: Pon Jan 24, 2005 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2005 9:30 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
u petak mi je doktorka prepisala presolol zbog pritiska 150/100. ja sam popila u petak i subotu ujutru i uvece po 1/4 kao sto mi je i receno, i pritisak mi je postao prenizak,pa sam juce popila samo ujutro jednu cetvrtinu.shvatila sam da ja verovatno nemam hipertenziju, vec da mi je tog dana iz nekog razloga bio povisen pritisak.cula sam da terapija ne sme da se prekine naglo.sta to znaci u mom slucaju kada sam lek uzela samo tri dana?cula sam da su beta blokatori jako stetni,uplasila sam se, hocu sto pre da prekinem sa ovim groznim lekom(koji mi je inace poremetio san, spavala sam samo 6 sati za tri dana)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 24, 2005 10:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
Postoji sindrom belog mantila,to znaci da pojedini pacjenti kada su u lekarskoj ordinaciji reaguju povecanjem krvnog pritiska sto je mozda u vasem slucaju rec ili se mozda radi o labilnoj hipertenziji.Presolol nije klasicni lek za krvni pritisak,doza od jedne cetvrtine se moze odma prekinuti,nesanica je nezeljena odlika kod pojedinih pacjenata.U svakom slucaju proverite tenziju u kucnim uslovima i za pocetak ako treba primenite nefarmakoloske mere;NESLANA ISHRANA,FIZICKA AKTIVNIST,REDUKCIJA TELESNE TEZINE U SLUCAJU GOJAZNOSTI,PRESTANAK KONZUMIRANJA CIGARETA I TD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 27, 2005 9:37 pm 
Dragana, posto si pila lek samo 3 dana, mozes slobodno da ga prekines.
KOntrolisi pritisak sama, bar 2Xnedeljno i belezi te rezultate pa to lepo odnesi kardiologu kada sledeci pit budes isla na kontrolu.

Presolol je selektivni beta bloker, odlican lek, ali mozda tebi ne treba jos.
Istina je da se beta blokatori ne smeju naglo prekidati, ali uzimanje samo 3 dana je totalno beznacajno.
Ca k i da si uzimala 3 nedelje, opet bi smela prekinuti jer se ti lekovi obicno uzimaju godinama.
pozdrav,
danka


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: