Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: CUDNI NAPAD KOKSKIJA...
PostPoslato: Pet Feb 18, 2005 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:20 pm
Postovi: 6
Iako svi kazu da su stalne temperature, glavobolje posledice koksakija moj otac nema te simptome.Analizom krvi od 25.01.2005.god. ustanovljeno je da je pronadjen koksaki virus B grupe (rezultat: CB1 1:128; CB2 1:512; CB3 1:32; CB4 1 :32; CB5 1:128;).Doktori kazu da su ostecenja na srcanom misicu posledica koksakija.Da li sme da se bavi teskim fizickim poslovima? Koje lekove (vitamine) da koristi za oporavak posto u poslednje vreme oseca malaksalost i bolove u predelu srca?Da li koksaki moze da nestane iz organizma?Moze li pored srca da napada i druge organe? Da li se on prenosi i kako?Ako znate jos nesto opsirnije o koksakiju molim vas napisite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: koksaki virus
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 7:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
Posto najveci deo pitanja iz kardiologije je vezan za koksaki virus ,pokusacu detaljnije da objasnim .Najveci deo populacije tokom zivota dodje u kontakt bar sa jednim od trideset serotipova koksaki virusa .Medjutim te infekcije najcesce prolaze asimptomatski ,sto znaci bez simptoma. U pet posto ljudi postoji infekcijski sindrom sa blagom klinickom slikom koja lici na grip.Amerikanci ovu bolest zovu upravo zbog toga "DJAVOLI GRIP' a koksaki virus je dobio naziv po selu Koksaki blizu Njujorka ciji su stanovnici bili oboleli od ovog virusa.Kod vrlo malog broja ljudi dolazi do komplikacija a one se manifestuju najcesce na srcanom misicu a redje na mozdanim opnama,pankreasu i plucima i to se obicno desava kod ljudi sa oslabljenim imunitetom i u zavisnosti od tipa virusa.BITNO JE ZNATI DA SE VIRUS PRENOSI PUTEM PRLJAVIH RUKU,PREKO ZARAZENOG PREDMETA,VAZDUHOM.PERIOD INKUBACIJE TRAJE DO PET DANA A AKUTNA FAZA DO NEKOLIKO NEDELJA I TADA JE VIRUS NAJOPASNIJI.


Poslednji put menjao Dr Aleksandar dana Ned Feb 20, 2005 7:18 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KOKSAKI
PostPoslato: Ned Feb 20, 2005 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
Jedina prava zastita je redovno pranje ruku i izbegavanje posete boledniku u akutnoj fazi .Epidemijsko javljanje virusa je retko jer ne spada u respiratorne viruse .
U slucaju Vaseg oca ako je postavljena dijagnoza upale srcanog misica izazvanog koksaki virusom savetuje se mirovanje u trajanju od godinu dana,vitaminska terapija i eventualno lekovi u zavisnosti od srcanih manofestacija bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KOKSAKI
PostPoslato: Čet Feb 24, 2005 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2005 9:03 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd :)
Pre par dana mi je potvrdjen virus koksaki.
Moje pitanje je, koliko je verovatno da je moj decko inficiran ovim virusom i da li bi bilo pozeljno da i on da krv na analizu (s obzirom da smo cesto zajedno, pretpostavljam da ima razloga ZA)?
Ako kod njega nema problema, da li u skorije vreme uopste mozemo funkcionisati kao i do sada ( mislim pre svega na intimni kontakt, poljupce )?
Zaista sam zbunjena, i uopste nisam pitala svog lekara za ovakve stvari.

Do tada, zamolila bih strucno misljenje, savet. HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 3:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 1:09 am
Postovi: 13
Ja zaista nisam nimalo strucan po pitanju odgovora na koksaki....ali moja devojka ima koksaki virus. Pre nekih godinu dana njoj je ustanovljen koksaki virus.Kod mnogih ljudi koksaki virus samo prodje kroz organizam i ne ostavi nikakve posledice.Onda se on manifestuje samo kao mala prehlada ili slicno... Mozda sam i ja imao koksaki ali je prosao.Kod 5% ljudi on ostavi posledice i to uglavnom na kardiovaskularnom sistemu,odnosno srcu. Leka za taj virus nema,a treba se samo pridrzavati odredjenih pravila da se saniraju posledice koje je on ostavio.Vas otac sigurno vise nije zarazan po okolinu jer on nije nosioc virusa vec boluje od njegovih posledica.Te posledice se moraju leciti... Pravilna ishrana,unosenje jako puno vitamina,mirovanje,izbegavanje svih vecih fizickih napora,jednom recju zdrav zivot. Ta devojka koja ima koksaki je sada u odlicnom stanju i vise nema nikakvih teskoca... Covek treba da povede racuna o sebi i sigurno je da ce se vas otac osecati bolje... Pa neka mu je sa SRECOM!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 6:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
ponavljam,koksaki virus spada u entero(crevne) viruse i ne prenosi se vazdusnim putem vec putem ruku,kontaktom sa predmetima skojima je u dodir oboleli,putem pljuvacke. (zato nema epidemija).U akutnoj fazi sa izrazenim simptomima savetuje se izolovanost obolelog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CUDNI NAPAD KOKSKIJA...
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 7:16 pm
Postovi: 34
dr aleksandre (imate najljepse ime na svetu, ali nisam zbog toga ovde ;) )

svidja mi se jedan decko koji ima koksaki virus tj on je imao taj virus sada vise nema siptome pa me zanima da li je taj virus i dalje u njemu...

i ako jeste da li mogu da ga dobijem od njega na bilo koji od sl nacina:
poljupcem, oralnim, analnim sexom...

hvala na odgovoru unapred ;)

ja sam Djordje btw :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: