Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: COXSACKIE
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 13, 2006 2:13 pm
Postovi: 6
Cao,ja sam Srba i imam 21 godinu,do pre dva meseca sam se aktivno bavio americhkim fudbalom dok mi se nisu pojavile prve tegobe:cheste vrtoglavice i nesvestice jako neprijatne (s' obzirom da sam tad imao 108 kg...),malaksalost,glavobolje,zamaranje i naglo znojenje...Obishao sam 7 specijalista,2 privatne klinike,dok se posle mesec dana infektolog nije setio da poshaljem krv na torlak...Nakon dve nedelje mi je potvrdjeno prisustvo coxsackie virusa B grupe i to sa vrednostima: CB1-1:16, CB 2-1:32, CB3-1:32,CB4-1:64,CB5-1:32.. Vrtoglavice i nesvestice su mi i dalje jako ceste, zamaram se brzo i fizicki i psihicki... Interesuje me postoji li neka posebna terapija osim vitaminske koje sad koristim i da li cu moci da nastavim i dalje da se bavim sportom. Ultrazvuk i EKG srca su mi u redu, svi organi neosteceni. Isao sam kod tri razlicita neurologa i sve je u redu.Smrsao sam 12 kg. u periodu od 2 meseca, a nisam gubio apetit... Cekam u roku od 7 dana drugi nalaz sa torlaka, jer je proslo mesec dana od prvog.

Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 14, 2006 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 13, 2006 2:13 pm
Postovi: 6
Da dodam...danas sam vrshio josh jedan pregled kod prof.Univ.dr.sc.med. M.Kovacevica,i ustanovljeno je da je koksaki oshtetio neki zivac srednjeg uha i da odatle potichu vrtoglavice i nesvestice....sve ostale tegobe su pratece uz koksaki,a oporavak je dug....To je sve shto znam za sad !!!MOLIO bih nekog da mi odgovori da li cu moci da nastavim da se bavim sportom,s' obzirom da mi srchani mishic nije oshtecen ?????? Trenutna terapija mi je Cinerizin tbl 2x1 dnevno i vitamini,vitamini,vitamini...iskljuchivo C,B6 i E...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mala pomoc
PostPoslato: Pet Jul 21, 2006 5:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 16, 2006 12:15 pm
Postovi: 87
Lokacija: Valjevo
Dragi Srbo i ja sam imala slicne tegobe i otkriven je coxsackie virus Bgrupe 1:128 na sta je doktorka infektolog rekla da treba da sacekam drugi rezultat koji bi trebao da bude 4 puta veci od prvog ako stvarno imam ovaj virus. Skoro sam dobila rezultat i bio je 1:64 na sta mi je ona danas rekla da se smanjuje i da ako sam ga imala sad polako nestaje.
Terapiju konkretnu nemam, osim bedoxina (kompleks B vitamina), vitamin C,....
Ne bi trebao da lezis ili nedaj boze da ne izlazis iz kuce nego normalno da se kreces malo setnjice moze plivanje ali umereno ako osetis da se zamaras puno ti iskuliraj....
Ne znam sta jos da ti kazem osim da treba da pijes dosta vode jer ona smanjuje dejstvo virusa a ne bi trebao da jedes slatkise jer oni pomazu virusu da se duze zadrzi u organizmu...

Toliko od mene

POZDRAV i nadam se da ces se za par meseci vratiti sportu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 21, 2006 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 13, 2006 2:13 pm
Postovi: 6
Hvala puno na odgovoru,konachno neko neshto da mi odgovori !!! :lol:
Danas sam trebao da dobijem drugi nalaz,ali nije stigao... :evil: Stize u ponedeljak,utorak,pa cu objaviti rez. za zainteresovane....Iskreno se nadam da je u opadanju....
Inache,ja se osecam malo bolje,shetam,vozikam se,shetam malo uveche....ali mislim da mi plivanje ne bi prijalo poshto se zamorim dok se popnem na treci sprat.....


POZDRAV svima. . . .



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dobro je da sam od male pomoci
PostPoslato: Sub Jul 22, 2006 4:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 16, 2006 12:15 pm
Postovi: 87
Lokacija: Valjevo
Dobro je sto setkas.
Veruj mi i ja se zamorim kad se penjem na 4 sprat kod decka i bukvalno mi treba 15min da sedim i da se odmorim, ali mi plivanje "zabljim" :D stilom odgovara i malo me opusta ...
Poz pa javi rezultat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 16, 2006 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 13, 2006 2:13 pm
Postovi: 6
Juche sam konachno podigao drugi nalaz sa Torlaka(i to duplikat),poshto se u mom gradu negde zagubio....Rezultati su sledeci:
CB1 1:16
CB2 1:16
CB3 1:32
CB4 1:32
CB5 1:16
...shto znachi da je u opadanju,ali meni nije bilo uopshte bolje od terapije Cinarizin 2x1,bedoxin 2x1,E i C vitamin 1x1...pa sam se pre par dana uputio na VMA(shto sam trebao da uradim mnogo ranije)...
Ustanovljeno je posle duzeg i detaljnijeg ispitivanja da mi je virusno oshtecen centar za ravnotezu i da mi od toga potichu tegobe ova 3 meseca...
Sadashnja terapija mi je Urutal 3x1,beviplex3x2,C i E vitamini 2x1...i to da pijem mesec dana pa na VMA na kontrolu...
U ponedeljak imam zakazan (isto na VMA) ultrazvuk srca i test pod opterecenjem,pa cu javiti rezultate toga.
Takodje sam upucen da dam krv na analizu za borelije...ujed krpelja hoce da da tegobe kao shto ja imam,ali se ne secam da me je ujeo ni da sam imao neshto na kozi...danas sam dao krv za to,pa chekam rezultate...
Molio bih nekog struchnog da mi odgovori da li znachi da cu moci i dalje da se bavim sportom s' obzirom da je Koksaki u opadanju(i ako srce bude u redu,a centar za ravnotezu mi se oporavi)???????????


Unapred hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 16, 2006 2:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Dragi Srbo,

Na ovom forumu sam vec nekoliko nedelja i pokusavam da odgovorim na sva pitanja na koja znam ili pretpostavljam da znam odgovor, ili mogu da pruzim bilo kakav korisan savet. Nisam video vas post, jer je postavljen odavno (relativno). Ovako: posto sam lekar na utakmicama americkog fudbala u Pozarevcu (OUTLAWS se zove klub, mozda ste igrali protiv njih), primetio sam da ima veoma razlicitih tipova igraca. Ukoliko ste kvoterbek, onda ce sa vrtoglavicama biti malo teze. Isto vazi i za one momke sto trce napred i hvataju lopte. Ali, ako ste jedan od onih krupnijih momaka koji "ciste put" i sluze kao bedemi, onda nije problem. U medjuvremenu, zavisno od jacine vrtoglavica, uzmite pored URUTAL-a i TOREKAN, do 2 tablete dnevno. BICE SVE U REDU!

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: