Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: beta blokatori u trudnoći?????
PostPoslato: Pon Apr 04, 2011 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 07, 2011 5:39 pm
Postovi: 4
Evo, vidim da ima puno zabrinutih na temu kardioloških lekova u trudnoći i uopšte upotrebe lekova.
Prvo da odgovorim na post draganvma..kad bi čitali kontraindikacije i mere opreza na svim lekovima uključujući i skoro sve biljne preparate, trudnice ne bi nište smele da koriste u trudnoći, jednostavno zato što se studije ne rade na trudnicama i farmaceutske kuće se naravno ograđuju. Međutim to u svakodnevnom životu naravno nije tako striktno, jer dosta trudnica ima svoje hronične bolesti i tegobe, koje zahtevaju terapiju.
Što se tiče terapije aritmija, napisala sam već da svaki kardiolog ima svoje mišljenje i praksu. Uglavnom, ako misle da su vam aritmije bezazlene, bez obzira koliko vam bilo strašno ako osećate svaki preskok ili učastalo imate tahikardije, kažu da probate bez terapije..ako vam baš jako ugrožava kvalitet života, onda da vratite lek.
E sad, za svaki pojadinačni lek, ipak treba pitati nadležnog kardiologa, jer možda ima neka adekvatnija zamena..
Inače, doktrine se jako razlikuju, od lekara do lekara, a pogotovo ovde i u inostranstvu..
Za primer ću uzeti beta blokere, koje u Americi daju u terapiji, dok za Verapamil navode da nema dovoljno iskustva i ne koriste ga, kod nas ginekolozi savetuju odmah da se pređe na Verapamil, dok internisti i kardiolozi, kako koji..uglavnom ne..pogotovo ako su doze bb male.
Pošto sam ja i žensko i trudnica, svakako nisam za zloupotrebu lekova, ali nisam ni za trudnoću provedenu u stresu, strahu i tegobama.
Svako će najbolje za sebe oceniti da li može ili ne može da se nosi sa simptomima, a lekar će na osnovu toga odrediti adekvatnu terapiju.
Moj savet ženama je samo da ne brinu unapred, jer se stvarno sve izmeni, možda će imati pogoršanje osnovnog stanja, a možda uopšte simptome neće ni imati, a možda će biti isto :).
Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: