Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: aritmija i ubrzan puls
PostPoslato: Sre Jul 12, 2006 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 11, 2006 6:39 pm
Postovi: 2
pre godinu dana osecao sam nesvesticu , trnjenje sake i podlaktice, dok se jednom skroz nisam ukocio i zavrsio u hitnoj sa koktelomu...posle njega mi je bilo bolje.lekar je konstatovao aritmiju srca a puls mi je bio preko 140.pijem presololcetvrtinu uvece i ujutru i za smirenje po potrebi( sto sambatalio posle 6 meseci) i sada je mnogo bolje.juce su mi deca otisla na more ( 8 i 6 godina) sa bakom, a meni je ponovo lose, pa sam popio bromazepam 1,5mg i kasnije sam dosao sebi. cini mi se kao da imam napad panike ali nesvesno i postao sam uplasen i jako osecajan. ako neko moze da me posavetuje bio bih mu vrlo zahvalan jer ne znam sta da radim.
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 12, 2006 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
evo ja mogu samo iz ličnog iskustva.Tebi je konstatovana aritmija, ja je isto imam i znam kako je to neugodan i jeziv osećaj sad nisam najbolje razumela ali mislim da imaš i tahikardije ,što može biti na nervnoj bazi.Ako tebi bromazepam rešava problem zašto ne odeš kod nekog od lekara da vidi da li imaš napad panike,ja sam letos imala isto napade panike.Lečila sam se od virusa koji mi je mi je pri tom oštetio srce,odatle i aritmije.Tri meseca nisam izašla iz kuće i navučem strah da posle toga nisam bez supruga smela nigde.Odem do psihijatra on konstatuje da treba da pijem neke lekove za smirenje , takodje po njemu su i aritmije od tog strahai tako se ja lepo prepadnem da nisam počela da ludim.... sve se vrtelo ukrug.Dignem ruke od svega i sad aritmije trpim kad se pojave tako što sebe ubedjujem da me ne sme uhvatiti panika -inače dijagnoza mi je ARITMIJA EXTRASISTOLA VENTRIKULARIS .
Bez sekiranja i dobar kardioloćški pregled i posavetuj se sa lekarom šta dalje, moj iskren savet je to :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 11, 2006 6:39 pm
Postovi: 2
hvala na odgovoru, idem kod privatnog lekara na kontrole a posavetovao sam se i sa drugim, sve se svodi na zivot bez stresa i nervoze a lek za smirenje po potrebi , a kako u ovo sadasnje vreme to izvesti ne znam. imam dvoje male zlatne dece pa sam osecajniji nego pre, pa je tesko kontrolisati emocije. guramo napred sto veseliji pa sta nam bog da.
p.s. jos uvek nesmem da se uputim kolima 50km od kuce, odmah se uznemirim ali se borim. hvala na svemu

kristijan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: