Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sub Dec 12, 2015 9:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Искрено, немам појма шта је PDW, али знам какве проблеме сам имао. А онда сам почео да посматрам особе око себе и видео шта се дешава и какве све проблеме могу да направе неправилна исхрана у комбинацији са стресом, укљштења на ребрима, мањак уноса воде и магнезијума и тако даље. Онда дохватиш књиге у шаке и бациш се на проучавање.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sub Dec 12, 2015 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 10, 2015 3:27 pm
Postovi: 4
PDW je raspodela trombocita po volumenu. E sad, ja bih jako voleo kad bi mi neko objasnio na "srpskom" sta to znaci. :D tacnije da li moze da izazove neka teska oboljena, npr tromb ili tako nesto. Mislim verovatno ja sad lupam gluposti ali sta cu, prvi put da mi se u zivotu nesto desava, do sada najveca bolest koju sam imao je temperatura. Pogotovo sto danas imam neku cudnu bol u listu, i kao da osecam cirkulaciju u toj nozi. Inace stojim na poslu po 7 sati, pa je mozda i od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 3:03 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima,

vidim da se ovdje okupljaju svi koji imaju problema sa aritmijama, pa računam da je pravo mjesto da potražim nekoga ko je imao iskustva sa ablacijom srca.
Ja imam 36 godina i vučem probleme sa aritmijom od 2011-te kada mi se prvi put desio napad, posle koga sam radio sve analize (UZ, Holter, EKG, krv, Hormoni i sl.). Sve su se pokazale dobrim i nije bilo nikakvog vidljivog fizičkog razloga za pojavu aritmije. Posle prvog napada sam bio miran dvije i po godine, da bi posle drugog napada bilo utvrđeno da imam Hijatus herniju i kardiolog je smatrao da je ona uzročnik apsolute. Po savjetu istog sam prestao da koristim betablokator koji sam do tada pio, ali se aritmija učestala u poslednjih 8 mjeseci sam 4 puta prolazio kroz ovu fazu, doduše bez većih problema sam medikamentozno konvertovan u sinus u roku od par sati.

Sada sam već postao prilično napet i nervozan oko svega što mi se dešavalo. Konstantno mjerim puls i pratim preskoke koji su se učestali iako sam na propafenu i concoru. Radi se o ekstrasistolama koje prilično iritiraju i značajno kvare kvalitet života, teško mi je da se fokusiram na posao ili da negdje putujem sa porodicom, tako da sam riješio da se posavjetujem sa kardiolozima u KCS oko ablacije.

Zanima me da li neko na ovom sajtu ima iskustva sa ablacijom i da li bi bio voljan da ih podjeli sa mnom? Naslušao sam se različitih priča, od prosvjetljenja do razočaranja, pa bi mi neka iskrena priča iz prve ruke dobrodošla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Jan 22, 2016 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:15 pm
Postovi: 4
Imam povremeno cudne aritmijie (ne volim da idem po bolnicama )
ponekad mi srce zastane na jednu -dvije sekunde pa onda pocne da kuca kao malo ubrza.
npr. DUM DUM DUM ---------DUMDUMDUM DUM DUM DUM :D Da li je opasno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 10:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
kandrax, да ли ти се прескакање јавља само у стању мировања? Шта се дешава приликом физичких активности?

Колико си висок и тежак?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 4:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:15 pm
Postovi: 4
Pa uglavnom prilikom mirovanja ali povremeno,samo mi je jednom prilikom dan dva konstantno preskakalo.Inace primjetio sam da ponekad posle ispusene cigarete nastane aritmija.Visok 1,82 a tezak 85kg.Inace sam pomalo aniksiozan .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Онда треба да користиш овај препарат магнезијума, једну капсулу дневно, уз ручак или доручак: http://www.nowfoods.com/Magnesium-400mg-180-Veg-Capsules.htm

Немој само да узмеш да пијеш неко смеће па да после кажеш да ти није помогло. Само овај горе препарат ваља на нашем тржишту. Ако имаш неку другу варијанту, прво ме питај јер их већина не ваља.

Води рачуна колико дневно пијеш чисте воде. За твоју килажу минимум је 2,5 литра чисте воде дневно. Наравно да се у ту воду не рачуна она за купање. :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:15 pm
Postovi: 4
Hvala!!!!Sto se tice vode ne koristim flasiranu vodu a vodu u ljetnom periodu pijem mnogo najmanje 2-3 litra dnevno dok u zimskom vrlo malo oko pola litra pa i manje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То постепено треба да исправиш јер ти је минимум 2,5 литра не рачунајући знојење и остале летње активности.

Онај магнезијум можеш да нађеш у Панспорту а и понеким апотекама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 9:28 pm
Postovi: 2
prije 4 godine dobio sam dijagnozu fibrilaciju atrija,upočetku to je bilo povremeno i trajale su oko sat dva.Bilo je obično po noći i povezano sa položajem tjela.Uzimao sam ritmonor 2 puta150 mg.Kako je vrijeme prolazilo počelo je sve češče da mi smeta saginjanje nagli pokreti sve dok prije godinu dana počelo je da mi pijenje vode često izaziva aritmije koje poslije kratkog vremena prelaze mu ubrzani rad srca koji traje po 5 do 10 sati.Po noči ako popijem samo gutljaj vode često želudac pri prolasku vode iz jednjaka napravi nekoliko snažnih spazmi i to pređe na srce koje počne da radi nepravilno a onda i ubrzano.Nekad i hrana kad dože u želudac isto počinje nesinhronizirano da se rekao bih trza .to izaziva fibrilacije ali ako minutu dvije nema spazmi prestaju te izmene mogu trajati i do pola sata,i onda pređe u fibrilacije sa otkucajuma do 120 u min.Jako sam zbunjen napravio sam ranije ergometriju holter imam dosta aritmije no brine me što srce kao mišič je u redu .Imam gastritis nemam simtomi kiseline podigivanja pečenje pa ni nekih bolova .Samo često prtisak u gornji ljevi dio želudac koji zna često preči u fibrilacije .Od 100 fibrilacije svi počinju na isto mjesto gornji dio želuca i sličan način pijenje vode čudni spazam koji prelaze u fibrilacije .Šalju me na ablaciju srca no ja stalno pokušavam da im objasnim da nijednom fibrilacije nisu počeli onako u srci već na isti način u želucu .Sada imam skoro svaki drugi dan i pored svega smiren sam iako neznam šta da preduzmem .Pijenje vode da izaziva fibrilacije izgleda ni kardiolozi se ne susreču sa ovakvim fenomenom ćesto kad im izgleda čudno posebno gastroentrolog.Ležanje na ljevu stranu ili leđa poslije 15 minuta počinje da stvara aritmije i zna preči u fibrilaciju koj traje satima.Ja mislim 50 posto da mi se želudac izokrene u neki položaj koji zatvara kardiju pa kad popijem vode nepravilno otvaranje kardije prenosi impuls na srce ili živac vagus na neki način se iziritira.to je moje amatersska pretpostavka ,iako sam toliko toga pročitao zbunjen sam i neznam šta raditi dalje .Molim za iskusni i pravi savjet .Nemam želučanu kilu na gastroskopiju.UNAPRED ZAHVALAN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Jan 28, 2016 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
pesov321, па онда је најбоље да ништа не једеш и не пијеш. :wink:

Колико си висок, тежак и колико имаш година?

Шта једеш и пијеш - детаљно?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Jan 28, 2016 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 9:28 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
pesov321, па онда је најбоље да ништа не једеш и не пијеш. :wink:

Колико си висок, тежак и колико имаш година?

Шта једеш и пијеш - детаљно?


Imam 55 godina visina 166 sm,61 kg,pazim što jedem, ne pušim ,ne pijem alkohol,ne koristim kavu,Pijem uglavno čaj kamilica ujutro samedom,doručkujem neke žitarice sa mlijekom ,ili posni sir,integralni kruh no i bjeli ponekad mleveni suncokret ,orasa ili sezama kašika dvije koje stavljam u hrani voče bananu ili jabuku češče isitnnjenu na rendu ,jogurt,ručak krompir.riža ,proso, heljdu,sko jedem grašak onda ga izblendiram,ili mahune i to u manjim količinama,ribu kuhanu u vodi pari sa prirodnim začinima ,uglavno ništa prženo,od slatkog urme banane nekad običan biskvit 2-3 komada ,ne koristim tvrde sireve skoro nikad mesa ne jedem sem ribe kuhane ,oduvjek sam pazio na pravilnu ishranu i moja težina je konstantna 30 god plus minus 1-2 kg,Nemam nikakvih problema sa stolicom ni crjevima.Pisao sam da rijetko imam osječaj kiseline u par mjeseci 1 put i tad ,može biti da hrana nije ,baš pogođena ili nije na vrijeme ,mislim da ishrana pijenje i jedenje t.e kvalitet ili kakvoča nemaju veze sa ovim događajima,jer ja uzmem umereno hranu i dosta sam diciplinovan u pogledu toga i ne zamaram se i ne podležem nekoj ovisnosti o bili kojoj hrani ,jednosstavno dajem telu ono što mogu izabrati kao zdravije,kako kaži ne živim da bi jeo,zahvalim Bogu za darove i izobilje ali pokušavam biti načelan u ishrani.Moj problem kako sam pisao je lociriran u samom vrhu želuca ljevo 3-4 cm u ljevo ,tu nastaju neka vrsta nadržaji ili jako brzi spazmi koji odmah se prenesu na srce i to zna biti 5-10 puta na dan znaju biti par sekundi ali naglo i brzo i to osetim kako odmah se prenosi na srce dali fizički preko dijafragme ili preko živca vagusa to ne znam,Nekad ne prelazi u fibrilacije no često dobijem od toga fibrilacije oko 120 u min..Kako vidite jedem i pijem,no pokušao sam i samo sa jednom vrstom hrane jedan dan ili da ne jedem do 16 sati no isto opet se pojavljuje ,često zna boti neka vrsta pritiska u ljevu stranu koja traje i do 1sat i onda dobijem aritmije koje pređu u fibrilacije od nekoliko sati onda uzimam 2x150mg ritmonorma jedan sobycor 1,25 ponekad tabletu spazmeks ako spazmi traju duže.to ponavljam za 4-5 sati dok nestanu.Inače imam nizak otkusaj 52-pa nadalje uglavnom ispod 60 u minuti,Bavio sam se ranije sportom,tlak mije često ispod 100 sa 50-60 zna biti 80 /50 ali pokušavam malo da ga držim izad 100 sa tekučinama koliko je u mojoj moći,Pisao sam da nagli pokret isto zna izazvati fibrilacije često osjetim kad se sagnem pa ispravim ko da srce mi kuca u želucu ko da krv ide pa se vrati bukvalno osjetim to.Nekad kad silazim stepenicama ko da želudac ide gor dolje,zato sam napisao prošlog puta da pretpostavljam da mi želudac ne stoi u svojoj loži ili mesto.Doista mislim da ablacija neče mi rešiti problem jer nikad srce ne počne da radi ubrzano ili nepravilno onako samo od sebe ,zato i ne znam kamo da se obratim dali možda ct želuca može da nešto otkrije ne znam pozdrav i puno hvala ,možda se nađe jož neko ko ima ovkvih problema pa da me posavetuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sub Jan 30, 2016 9:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Киселина је увек последица лоше хране или предугог задржавања хране у желуцу због спорог варења. Проблем могу да буду житарице, посни сир, интегрални хлеб и уопште куповни хлеб, куповни јогурт, урме, бисквит.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 02, 2016 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2016 5:06 pm
Postovi: 3
iscitao sve. Puno pomoglo. Hvala svima na nesebicnom delenju iskustava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 19, 2016 1:03 pm
Postovi: 1
Zdravo svima. Imam 22 godine a prvi put sam osjetio aritmiju u 16oj godini. Od tada sam posjetio 3 razlicita kardiologa, uradio 2 puta holter testa, sve moguce nalaze i svi su uredni. E sad, prilicno sam siguran da ovo sto imam psihosomatski poremecaj ali iskreno, sve me brine a evo iz kog razloga. Prvih par godina, otkad sam poceo da osjecam tegobe, aritmije su trajale npr. 15 uzastopnih dana jednom u 3-4 mjeseca, plus, nekoliko puta sam imao i iznenadnu tahikardiju koja je trajala najvise minut. Ode odjednom puls do 180, dok lezim, igram tenis...Prvi kardiolog je rekao da ce proci sa 18om godinom. Stanje se nije promijenilo, samo su aritmije, tahikardija postale ucestalije. Isao sam kod jos par kardiologa, radio test opterecenja, ali sve opet uredno. Sada, bukvalno svaki dan imam aritmije, dok skoro uvijek pri igranju tenisa, dobijem tahikardiju koja traje do minut, prestane kad duboko udahnem i zadrzim vazduh. Takodje, generalno mi je ubrzan puls i u slucaju da popijem par piva uvece, ujutru se budim sa ubrzanim pulsom, 100-120. Nisam citao mnogo prethodne postove, ali svaki savjeti su dobrodosli. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: