Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 09, 2010 9:57 am
Postovi: 3
Zdravo svima

Imam 41 godinu, muskarac.Aritmiju sam prvi put osetio negde na pocetku 2014 godine. Stalno sam imao neko treperenje u grudima, ali nisam obracao paznju. Onda na rutinskoj kontroli kod mog maticnog lekara na EKG-u su uhvaceni ekstrasistole u vidu bigeminije (svaki drugi otlucaj srca). Otisao sam kod internista i stavio me na 24 casovni EKG holter, koji je pokazao 24 000 (dvadeset i cetiri hiljada) VESa. Stavio me na amiodaronu i kako mi je srce bilo zdravo, rekao mi je da je sve na nervnoj bazi. Posle dva meseca opet EKG holter i rezultat je bio 11000 VESa. Bio sam kod 4 internista, 2 kardioologa i svi su mi rekli da nije nista strasno i da ce se sami povuci. Zadnji od nih mi je dao neke anti depresive i skinuo me sa amiodarona. Tako sam prosao celo leto (HIGH od paroksetina), a onda dodze jesen i resio da se proverim dokle sam stigo sa ekstrasistolima. Stavio EKG holter i opet shok, 36000 (tredeset i sest HILJADA ekstrasistola). Resio da spas trazim u najbolju privatniu kardio kliniku kod nas (Makedonija), a doktor mi je dijagnosticirao kardiomiopatiju ( prosirena leva komora), koja na pocetku moje price je bila normalna. Dao mi je terapiju i rekao mi je da kad se smiri srce da ce da mi radi koronografiju. Malo cackao po internetu i nasao sam da se kardiomiopatija moze dobiti od ekstrasistola. Bio sam na drug pa na treci lekar i svi su mi rekli da je komora prosirena (60-61mm) Nisam znao sta da radim, pa sam se vratio kod mog internista koji mi je rekao da proverim zeludac. Bio sam na RTG snimanju sa barium-kashom, a nalaz je bio kaskadan zeludac i hijatus hernija (kila zeludca). Rengenolog mi je rekao da mi ta kila pritisce srce i da je to njverovatnije razlog za ekstrasistole. On mi je rekao da dnevnu dozu hrane podelim u 10 obroka i da jedem stojeci a posle 6 satu uvece da ne unosim nista u stomaku. Isto tako mi je rekao da postoi operacija za resavanje hernije, ali da ima sanse da mi stanje bude gore.
Evo proslo je 10 dana od to snimanje i pridrzavam se koliko god mogu na njegov savet. Jedem cesce i po malo, ne veceram i osecam da je broj ekstrasistola znatno manji.
Srce ce mi najverojatno ostati sa prosirenom levom komorom, ali se nadam da nece imati pogorsenja.

Savetujem svakog da napravi ovo RTG snimanje zeludca, jer da sam ja to uradio na vreme srce bi mi bilo zdravo

Izvinite zbog mog srpskog :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 1:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пре него што се због аритмија будете замајавали којекаквим анализама, пробајте да бар десетак дана редовно пијете овај доле магнезијум. Ако то не уроди плодом, пробајте са масажама раменог појаса и горњег дела леђа. Ако ни то не помогне, а помаже у 95% случајева, онда крените код лекара.

Slika

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 9:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Onda krenite kod lekara, ako do tad "preteknete" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 11:13 pm
Postovi: 13
Dobro vece,trazim po netu postove o aritmiji i nabasam na ovaj vas,i zainteresovalo me da vaa upitam i da vam kazem kako imam slicnoh problema...Ja licno ne ali moja kcerka da,ima 15 godina i prije dvije sedmice je otkrila da joj srce preskace,prepala se,sta ce,razumijem je,ali niti ima bolova niti nista,rekla sam joj da cemo pratiti ako ucesta da cemo ici doktoru,nismo isli jos ali imam namjeru pa sam htjela cuti vase misljenje u vezi ovoga,je li to normalno sto nema bolove,i u roku od dvije sedmice osjetila je 5-6 puta preskoke srca ..uvijek joj je EKG bio uredan znamo jer ide redovno na sistemacki :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 12:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Bolovi nisu nikakvo merilo, narocito kada je aritmija u pitanju.
Bez obzira sto redovno ide na sistematski, ja bih dete odvela kod kardiologa.
Najcesce nije nista ali...
Tako su i meni u detinjstvu otkrili aritmiju i evo uz redovne kontrole vec skoro 40 god zivim sasvim normalno sa njom, a planiram bar jos toliko ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 9:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
tanja68 je napisao:
Onda krenite kod lekara, ako do tad "preteknete" :)

Од аритмије се не умире за двадесетак дана. Ако се има у виду спорост медицинског система и накањивање људи да коначно оду код лекара, много је боље да у међувремену сами предузму нешто него да кукају над својом судбином или игноришу проблем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Neozbiljno je i neodgovorno, prema samom sebi, procenjivati kao laik da li je to "samo aritmija" ili ne a jos vise se "vaditi" na nas zdravstveni sistem koji kakav god da je daje priliku da se neko urgentno stanje sanira.

Neozbiljno je, a i krajnje opasno davati savete, kao laik,da ljudi i pored tegoba cekaju i piju magnezijum a da se ne obracaju lekaru na vreme. O tome da se od aritmije ne umire za 20 dana tek ne vredi komentarisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 2:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Глупо је на основу главобоље одмах закључити да се ради о канцеру мозга. Пре тога треба проверити много других ствари (шећер, алкохол, вода, кичма итд.) а тек онда прећи на најмање вероватно. Исто је и са аритмијом.

Код 80% људи аритмија је последица мањка магнезијума који се јавља због велике количине стреса. Код 15% особа узрок аритмија је проблем са горњим делом кичме. Код 4% особа аритмија је последица тзв. спортског срца. Онда остаје фамозних 1% за остале узроке. Бројке сам написао по сећању.

Не вреди ни коментарисати фаталистичке изјаве стручних лекара који од аритмије праве анеуризму аорте а од бола у колену одмах праве мултиплу склерозу. Ако вас боли желудац или кичма одмах вас шаљу на магнетну резонанцу или мултислајсни скенер, а када ништа не могу да закључе тек онда раде гастроскопију и рендген кичме. Све стручњак до стручњака, господо.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Pa ti rece da se ne treba "zamajavati" kojekakvim analizama vec probati napamet i odoka sa magnezijumom itd.
Niko nije ovde pominjao magnetne i ne daj boze aneurizme, vec najobicniji odlazak kod lekara koji ce znati ima li potrebe za cim ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 3:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чуј, знати?! Да, да... :lol:

Пракса демантује реторику.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 3:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Ma da, zato svi treba da se lecimo kod dr Ace, internet eksperta iz svih oblasti medicine ;)
Ko prezivi pricace:)

ps: ona statistika od gore ti je zesci biser, prevazilazis samog sebe :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 4:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када недостаје знања и аргумената онда се служимо спрдњом и вређањем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 4:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Upravo zato i vredjas lekare :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 9:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Из претходних неколико постова лепо се види ко кога вређа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 18, 2015 11:41 am
Postovi: 4
Drage moje ,danas vam se necu zaliti,niti pricati o bolesti.Sutra cemo o tome...Danas vam svima cestitam 8.mart,i zelim nam svima da u svemu ovome sto nas muci,pored toga sto smo majke,sestre,kcerke,supruge i dadilje,ne zaboravimo nikada da smo ZENE,i da uvek mrvicu vremena odvojimo za sebe ,stvari koje nas opustaju i raduju.Voli vas sve vasa Sneza


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: