Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 1:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Cmok za sve vas!
Ja sam jako nervozna jer sam sinoc dosla kasno iz druge smene i muz mi je navio satu u 6 jutros da li se zabunio ili namerno ne znam ali sam jako ljuta i od besa sam oplakala.Uzasno,uzasno sam umorna,a danas trebam na poso,spavala sam 5 ipo sati.......lepo zar ne?
Idem za dva sata kod mog psihoterapeuta pa cu videti sta kaze,zaista mi nesto treba za zivce jer pucam sa svih strana.Treba mi odmor!
Iva sve je to tacno ali :cry: :cry: :cry: ja ne vidim napredka iduci kod njega jer price u prazno ne vode nicemu zar ne?
Jesensky javi se ponekad,Ana kako si?Pavlov da li je sestra dosla?
Pa gde ste narode :cry: :cry: :cry:
Caos........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 4:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Ljudi moji, mrtva sam bolesna.. . .. :cry:
Dolazim od ginekologa gde sam zbog Esherichie i Candide dobila najpre 5 inekcija Gentamicina, pa 2 kutije Palitrexa, plus 2 kutije Polyginaxa i 1 kutiju Lactovaga. :cry: Pored toga, izasao mi je vec drugi herpes za nedelju dana sto znaci da mi imunitet katastrofa, glava me rastura, grlo mi je oteceno. . . :cry: A sutra treba jos i da dobijem. :x Bas je jadno osecam. . . .
Naoruzala sma se cajem protiv bakterija Josif Pancic, uvinim cajem, susenom brusnicom, propolisom sa ehinaceom, B vitaminom, kupicu i irigator i sada cu da pobedim tu bestiju Eserihiju!! :lol:
ZA promenu , osecala sam se ovih dana sasvim dobro psihicki. Da kucnem u drvo! kuc, kuc. . . :lol:
Danas sam u ambulanti primila tu prvu inekciju Gentmicina i uhvatila me je frka da nisam slucajno alergicna! Sedela sma 10-ak minuta ispred ambulante pokusavajuci da pozovem mamu da je pitam da li sam nekada vec primala te inekcije. Naravno, baterija me je izdala kada mi je najvise trebala! :x Polako sam krenula ka gradu do apoteke, ali mi nije bilo bas prijatno. Plasila sam se da mi ne pozli na ulici i da ne stignu da mi pomognu. Cak mi je i srce bas jako kuckalo! Da li zato sto sam se uplasila ili zato sto sam slabo jela a primila sam inekciju, nemam pojma. Uglavnom kako sam stigla kuci, najela se i ispricala mami sta je bilo (naravno, ona me uvek grdi zbog toga sto stalno nesto strepim i izmisljam), i sad mi je mnogo bolje.
Ovih dana treba da odem i kod moje dr.opste prakse, da izvadim krv, pa onda kod interniste. Ala me poteralo .. .. . :(

ontario, nemoj biti tuzna! Ja redovno spavam po 5 sati jer ne mogu vise, pa nekako preguram dan. Kazem sebi izguraj sad, odmaraces kasnije. Nemoj biti ljuta na muza i nemoj da places bez potrebe. Ne verujem da bi ti to namerno uradio samo da te nervira. Ne znam kakav ti je ritam i koliko radis ali pokusaj da nadjes malo vremena za sebe i da se odmoris, npr. lezi ranije, citaj nesto, prosetaj, rastereti se malo. . .

Pozdrav za sve ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 7:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Ontario, što se tiče muža u potpunosti te razumem. Nemoj se nervirati, takvi su muškarci. Moj se prekjuče prehladio i ponaša se kao da je smak sveta. Samo priča o prehladi. Kao, loše mu je, pa onda legne da spava, a ja sama skačem oko klinaca. Mi žene i kada se ne osećamo dobro radimo, a oni jedva dočekaju da se izvuku od posla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 2:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
*Ontario da li si dobila moj PP?
Sto se tice muza nije problem,ali se trudi da vise spavas,jer je san neophodan,posebno za ljude koji imaju nekakve srcane smetnje.Naucno je dokazano da ljudi koji spavaju duze,imaju manji rizik za dobijanje infarkta,pod uslovom da nemaju neke druge faktore rizika izrazene.

*Andelija,zao mi je sto se tako sve izdesavalo.Ali kada se krene sa jednim antibiotikom on izazove drugi i tako u krug.Naprimer kad izlecis sad te bakterije,postoji mogucnost da ti se u vaginalnom otvoru stvori candida ili neka druga bakterija,jer antibiotici poremete PH koze.Pokusaj malo vise ad uzimas svezeg voca i povrca,posebno voca i kojem ima vitamina,da ponovo povratis imunitet,jer je ocigledno da ti je sve izazvao njegov pad.

*Ana22,ti sada imas i troje dece.. :roll: ,to ti je sad dodaatan psiholoski pritisak,jer muskraci su zahtevniji od zena kada je bolest u pitanju.Ali oni se stvarno razlikuju od zena i mislim da ce se brzo oporaviti on,nemoj da brines.Kako tvoje aritmije?


Sve vas puno pozdravljam! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Ivamatić, mm je ozdravio :evil: Sada smo prehlađeni beba i ja :-? Što se tiče aritmija, da kucnem u glavu poslednjih dana mi je malo bolje. Preskače mi srce, ali ne mnogo. Ne znam da li je to od mog meda ili zato što me malo smirilo ono šta je rekao dr, pa manje paničarim kada mi srce preskoči.
Ostalo društvance, kako ste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 12:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Ja pocinjem ozbiljno da sumnjam da nisu moje aritmije od hiatus hernije! :roll: U poslednje vreme uopste ne mogu da jedem normalno, kao da mi se zeludac smanjio, pojedem malo hrane i odmah mi je tesko. Zeludac mi je bas visoko, ispod same dijafragme, pa onda jos i hiatus hernija. . .Toliko me nekada zaboli ispod dijafragre, da moram momentalno da legnem i skinem brushalter (on mi neopisivo smeta! ), pocne da me boli kroz grudi, cak do grudne kosti i jedva disem.
Sledece nedelje cu otici na kontrolu kod interniste (premda malo ranije nego sto bi trebalo) i onda cu sve da ispricam. Stvarno sumnjam da mozda to ima udela u bolovima kroz grudi i aritmijama. :roll:

ana22, kakav to med uzimas? Oprosti, malo sam se kasno ukljucila na temu. Nadam se da ces brzo ozdraviti, a posebno bebica. :D

ontario, sta je sa tobom, jesi li dobro?

Pozdrav za sve ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Pozdrav za sve
Ma i ja sam prehladjena , prvo kcerka sad ja
Toliko kisem da me sve boli jedva disem, a asrce bije uvjek preko 100 otkucaja i jos preskoci
Bila sam kod dr juce kaze samo mirovanje
ma bas sam se prehladila ne mogu ni pisati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 11:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Evo i mene šmrcave, danas me bolila i glava od sinusa. Želim svim šmrculjama brz oporavak. Andjelija81, koristim med sa zelenim orasima, koji se savetuje onima koji imaju hipotireozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
vidim da se dosta lijepih stvari desilo u vrijeme mog izbivanja,drago mi je sto ste psihicki bolje,.ja u posljednje vrijeme ne osjecam aritmije,istina kuburim sa upalom uretre ali je i to sada bolje od antibiotika,..malo ste mi se dali u duohovnost,sto je za pohvalu,mada sam po prirodi vise prirodnjak i na zalost skeptik,..puno va sviju pozdravljam! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 12:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
moram da se - nepozvan - ukljucim u diskusiju!
kao sto ste primetili, na pitanja o aritmijama gotovo da nikada ne odgovaram na ovom podforumu jer se kod vecine zapravo ne radi o aritmijama nego o manifestaciji neuroze.

cak i kod onih kod kojih postoji aritmija, STRAH koji se javlja dodaje neurotsku komponentu tako da znacajan deo simptoma pripada neurotizaciji a ne srcanom oboljenju!

nekoliko stvari je vazno da shvatite (citajuci postove na "Kardiologiji" uglavnom znam o cemu se radi kod vecine) - niko od vas nije zivotno ugrozen! to je prva stvar koju treba da utisnete u podsvest!
sledeca stvar sa kojom se treba pomiriti je da se razvila neuroza, tacnije anksiozni poremecaj koji se kod nekih od vas manifestuje kroz panicne napade, kod nekih kroz razlicite fobije, itd. u nasem narodu se sve sto je iz domena psihijatrije smatra za sramotu i prva linija odbrane je negiranje postojanja problema! vecina ljudi ce nebrojeno puta otici kod kardiologa, neki ce (znam iz iskustva na poslu) zavrsiti i na koronarografiji od koga NE MOZE DOBITI POMOC, nego sto ce otici kod psihologa/psihijatra koji bi mogao pomoci!
dakle, druga stvar koju treba prihvatiti je postojanje psihickog problema (NE BOLESTI, u njih se ubrajaju psihoze, mozdani organski sindrom, itd.) cije postojanje NE PREDSTAVLJA SRAMOTU , i koji je sto je najvaznije IZLECIV!
sustina anksioznog poremecaja je da strah pravi nadogradnju straha.
izlecenje se nalazi u vama samima, a pomoc treba potraziti kod psihijatara obucenih za kognitivno-bihejvioralnu psihoterapiju. to je metoda koja prilicno brzo (mereno u mesecima, kod pocetnih formi nedeljama) donosi izlecenje.
sve dok na ovom mestu razgovori teku u smislu opisivanja tegoba, nadanja da ce se sutra izdrzati dan - niste na putu poboljsanja! ovakvim mislima samo hranite strah!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
*Ana22 ta bol u "sinusima' i kijavica i sve to ti je alergijskog porekla.Mozes da radis inhalacije ili da uzmes "Pressing "ili "Aeirus",jer je sad koncentracija alergena najveca,zbog ambrozije.I svaka bolest se pre "prenese" sa dece na odraslog coveka,nego obratno.Kod tebe je bio suprug taj koji je bio okidac za ovu prehladu. :(
*Pavlov isto tako.Samo opet ponavljam *Bolest je stanje a ne proces i trebalo bi ubrzo da prodje.Ti miruj koliko mozes,ali se kreci naravno zbog cirkulacije krvi,to je vrlo bitno.Doktor je mislio verovatno na neke teze fizicke napore koje bi trebalo da izbegavas.
*Jesensky drago mi je da si se javio,nesto te nije bilo dugo?Osim te urinarne infekcije stanje ti je zadovoljavajuce?Jeste bas smo postali duhoviti :wink: ,cenim ako si ti vise za neke egzaktne stvari,covek se ponasa i misli onako kako misli da treba.
*Andjelija sasvim je moguce da zeludac izaziva aritmije,posebno ako je podignut i to su takozvane dijafragmalne aritmije.Tu samo treba da pazis ad ne opteretis zeludac hranom da je hrana dobro sazvakana i da zeludac moze adekvatno da je preradi.

*Hammond kako si ti?
*Ontaario,ponovo da te pitam,jesi ti dobial moj PP,ako nisi da ti posaljem ponovo?Nadam se da nije greska u slanju.....

Svima veliki pozdrav od Ive... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
drbgd je napisao:
kod vecine zapravo ne radi o aritmijama nego o manifestaciji neuroze.
Tako nesto slicno nam je profesorka iz psihijatrije objasnila kada smo obradjivali temu anksioznost, somatizacije anksioznosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Drbgd hvala vam puno sto ste nasli i malo vremena za nas,i hvala vam na savjetu to svima puno znaci
Ali vidite dosta nas i ide psihijatru ali nije neka pomoc za sada, jer znate i sami sve senzacije vezane za srce nisu ni malo prijatne, i naravno da se strah ostane i kad to prodje jer ja kad pricam sa nekim o tome i taj neko me pogleda sa uzasem i kao ja i ne znam kako srce kuca kad bi meni tako kucalo ja bi odmah dr,e onda to ponovo vrati strah i idemo ispocetka
Vama hvala jos jednom i molila bih vas ako opet nadjete vremena da svratite malo i do nas jer svaki savjet od dr je dobrodosao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 1:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
sto se tice borbe protiv neuroze - prvo, listajuci stranice interneta a i u razgovoru sa dr sigurno ste vec potpuno svesni da vam se nista ne moze dogoditi! zato sto: pijete terapiju, srce nije drasticno osteceno, itd...
utisnite u svoju podsvest da vam se nista ne moze desiti!

sto se tice psihijatara-ako nema nikakvog efekta, promenite ga! problem sa nasim psihijatrima je sto u drzavnim ustanovama nema mnogo vremena, a ne mogu svi da plate privatne sesije. druga stvar, kod nas jos uvek ima dosta frojdovaca, psihoanaliticara, itd. a kod ove patologije pomaze metoda koju sam vec pomenuo - kognitivno bihejvioralna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Nikada nisam isla na kognitivno-bihejvioralnu psihoterapiju, ali bas me zanima kako to ide...
Meni je pomogla psihodinamicka psihoterapija! Aritmije, napade anksioznosti i panike, preskakanja, gusenja, infarkte, mozdane udare nemam od 2005-te godine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: