Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
minjab je napisao:
dobila sam nešto za sinuse isto su tablete Cinnabsin

Ovo ti dodje kao kanabis........

Od toga sve prolazi, a možda i poletiš!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 4:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ma ćuti Majo ,ja ako ne poludim od silnih virusa i raznih lekova :cry: !
Al za ove još čula nisam ,pa zato sam i pitala dr.Ivicu, a moram da se iščupam do ponedeljka kako znam i umem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 5:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pozdrav!

Marocen je isto sto i Ciprocinal, iliti ciprofloksacin, odlican antibiotik koji cesto prepisujemo za respiratorne, uro i kozne infekcije.

Ovo drugo "cudo" sam morao da trazim po Nacionalnom registru lekova, to je HOMEOPATSKI 'LEK" :roll: :roll: :roll: A sastav mu je potpuna enigma za vecinu farmaceuta:

CINNABSIN - Deutsche Homöopathie-Union DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG.

Cinnabaris, triturat D3, Echinacea, triturat D1, Kalijum-dihromat, triturat D3, Hydrastis, triturat D3 -



Imam potpunu informaciju kako su ove homeopatske "vodice" dospele na trziste, poznajem cak i osobu koja je morala da "izglasa" da se to progura, ali o tome kad dodju bolja i sigurnija vremena. Homeopatski lekovi pomazu isto koliko i destilovana voda, bio koji caj ili mazanje nosa narodnom "devet puta opranom" svinjskom mascu! (ili bese sedam puta opranom, moram da pitam babu???) Takodje, pomazu otprilike koliko i svaka bajalica, a za zaboravne i one koji nisu bliski mom rodnom kraju, evo jedne bajalice kojom je moja baba meni lecila upalu krajnika sredinom 1970-ih godina:

Pacijent lezi sa temperaturom oko 40 stepeni celzijusa, ima lako bunilo, jeci od bolova i iznemoglosti i jedva guta. Pre toga ga tetka i baba dobro istrljaju komovicom po celom telu, sto jace, to bolje, tako da se po grudima, vratu, rukama i nogama vide masnice od njihove rodbinske neznosti. Pacijentu se obavezno obuje par debelih vunenih carapa natopljen rakijom komovicom, a posle masiranja se obavezno i dobro pokrije sa najmanje 7-8 cebeta i carsava. Zatim, dok se pacijentu ukazuje bela svetlost na kraju tunela, u izmaglici maligana koji isparavaju sa pacijentovih grudi, obraza, cela, a po malo i iz babinih usta, baba se nadnese nad pacijenta, kaziprstom koji zaudara na dzibru kruzi u pravcu kazaljki na satu po njegovom celu i izgovara sledece stihove:

"Иде миш по полици,
носи тикву на гузици,
миш прде, тиква пуче,
беж'те уроци у потоци!"


Bolest porolazi skoro uvek, u roku od tri do trinaest dana. Ako ne prodje, pacijent se vodi kod lekara, ili se sahranjuje uz druge prigodne drevne narodne pesme-naricaljke.

Eto...

Nemojte samo da se puno smejete, lecenje duhovnom energijom (da, bas tako, doslovno citirano iz podzakonskog akta, DUHOVNOM ENERGIJOM!) je odobrio i "ozakonio" premudri nam ministar zdravlja, a na preporuko premudrog profesora doktora Vuka Stanbolovica. Jos samo da smisle kako da licenciraju one koji se ovakvim lecenjem bave, pa da babu posaljem na usavrsavanje svoje bajalice o misu i polici, tikvi i guzici!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 6:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Pročitah bajalicu naglas i stvarno mi je lakše ha ha ha :D :D :D :D Ja neznam što će nam naučnici, ljekari i što se doktori muče na fakultetima, neka fino svi otiđu u "Hogvorst sa poznatim Hogvorst Ekspresom" nađu nekakav štapić i to je to, još upoznaju Hariya Potera on im još kaže dvije tri "cake" i onda su konpletni :D :D :D

Stvarno čovjek da se naježi kojekakvih "narodnih" lijekova.

A da sedam puta doktore to je pravi recept za hemoroide ne šest jer je premalo nego sedam puta. Sjetih se toga jer sam imao malo žešću raspravu sa našim "ljekarom iz naroda" koji me je ubjeđivao da je to prijeki lijek....zamislite svi oni lijekovi za hemoroide koji su proizvedeni su nula prema ovome, koje lud?????
Ali dobro je da se bave tim "sitnim bolestima" najgore kad počnu liječiti sve, ali baš sve...

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 7:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
:lol: :lol: :lol: :lol:
Dakle dr.Ivice ja koja sam protivnik nazovite to kako hoćete homeopatijom ili kako već, pa ja uredno kupila ''lek'' (sad ga stavlljam pod navodnike jer sam mislila da se tako nešto ne prodaje u apoteci ) i pogledam unutra 100 tableta ,počnem da pijem 5 puta dnevno (kako mi farmaceut reče 8) )A i šta li bi mojoj doktorki :o :o :o ,dal ona zna da je to homeopatsko ili .....je počela da veruje i ona ( ma ne verujem ,žena je stara garda ,dobrih lekara,samo provereno)

I čita moj suprug sastav i ne može da veruje jer je sastav 100 puta manji nego u pravom leku ....još komentariše kako polovinu stvari može on sa fakulteta da mi donese pa da uzimam kaščicom (sem ehinacee) :lol: :lol: ,pa smo posumnjali zbog te travuljke šta li je..........


I šta sada? ja popih uz Marocen jedno 10-15 tih homeopatskih , ali meni i dalje glava ko tocilo ,a u sredu ujutru treba da završim sa antibiotikom ! :cry:
Koja je varijanta (po vama ) ako bude trebalo da se nastavi ,kad sam pola apoteke popila! :-? :lol:

P.S.
Sad smo se iskidali suprug i ja sa vašom bajalicom ,al mi on reče čuo je ali sa drugačijim krajem :lol: :lol: :lol: ,no to ćemo uživo razmeniti, zlu ne trebalo :lol: :lol: :lol: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
E , posle ovakog teskog dana , sad sam se nasmejala samo tako. Dr. Ivice , svaka cast toj vasoj babi i medecini :lol: :lol: :lol: Nemam sta da dodam , posto i ovde homoterapija na svakom cosku, a cene da se ne govore koliko su visoke za nepoverovati.

E, sad kako to radi/ne radi nemam iskustva. Ali prosle godine u leto i to moj sef mi je preporucio da ce mi sigurno pomoci posto njemu uvek pomaze. Posalje me sa preporukom na akumputuru . Ja od sve moje muke poverujem coveku jer dosta skolovan i jos kaze da radi.

Prvi i zadnji put sam ja tamo bila , udari ona meni iglica koliko hoces po telu i lezi nepomicno pola sata. Ja dodjem nazad kuci ,a moj pritisak goooreee doleee , pa u krug. Nazovem je i kazem sta se desava , kaze nije od toga. Tri dana mi uze da se telo smiri i dvesta dolara iz djepa. :oops:

Minjab, leci se kako god znas , da u ponedeljak budes u najboljoj formi :lol: :lol: :lol: Moras , nemas izbora.

Pozdrav drustvo .

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 12:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Zola znam zato sam i navalila da čujem mišljenje dr.Ivice ,ako mi ne uspe sa Marocenom (pošto sam ''trla baba lan'' prestala da pijem nego mi žao 350din .koje tresnuh ,a mogla sam kupiti nešto od kozmetike :lol: )šta da nastavim a da bude efikasno.
Ja do ponedeljka moram d'oživim :lol:

Večeras mi je glava ko bubanj ,zapušeno sa svih strana,a ja još samo sutra pijem lek (tj.danas)

Koji bi antibiotik mogao da ide posle ovog (mislim ,stvarno zvuči kao da tražim koje bi žvake mogla da probam posle orbita :lol: :oops: ali vi me bar znate da se ne kljukam osim kad mora.
Laku noć!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 2:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Mozda mogu da ti pomognu kapi koje sam ja svojevremeno koristila. profesor bivsi sa VMA mi je napisao recept za pravljenje, pa su mi pravili u apoteci. Antibiotik je u njima... mislim geramicin. Meni su mnogo pomogle i imam skeniran recept.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 2:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
dr ivica je napisao:
Pozdrav!
... u izmaglici maligana koji isparavaju sa pacijentovih grudi, obraza, cela, a po malo i iz babinih usta, baba se nadnese nad pacijenta, kaziprstom koji zaudara na dzibru kruzi u pravcu kazaljki na satu po njegovom celu i izgovara sledece stihove:

"Иде миш по полици,
носи тикву на гузици,
миш прде, тиква пуче,
беж'те уроци у потоци!"


Meni ovaj lek dobro zvuci. Od tolike komovice sve bi me proslo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 10:57 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Evo da vam se javim pozdravom tek da me ne zaboravite. :D

A vidim da je veselo drustvo, bar mi je ova bajalica koju je naveo dr ivica vrlo zabavna. :lol: :lol: :lol:

Kod mene uobicajeno.
Svima veliki pozdrav jos jednom saljem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pozdrav veeeeeliki Danka za tebe !

Ljudi ja sutra ujutru završavam antibiotik (5dan) jutros sam se pojavila sa herpesom na nosu :o ,pa stvarno ovo je više kuga! :cry:

Sutra ujutru odoh do doktorke ( ali odoh i na ORL) da vidim šta ću i javljam vam se .
Dal ja imam imuniteta uopšte ? 8) :lol:
A kad bi znali koliko vodim računa .....ma lepo sam ja rekla odkad sebe da prelazim na škembiće i ostale krkanluke!možda bude bolje! :wink:

Sve vas pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 12:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
danka,pozdrav za tebe!ne mozemo mi da te zaboravimo,ali lepo je da se javis.. :D

minja,ti si bas nadrljala...moja majka je imala tako seriju boljki ove zime....isto se zavrsilo herpesom na nosu! :-? pa,valjda bi trebalo i kod tebe tako da bude! :roll: nista,ti za posao stavi neku maramu na lice,kao furas neki novi modni hit! :wink:

DR.IVICE,posto Vas zna cela moja porodica(preko mene 8) ),jutros me je zvala sestra iz Nisa da mi kaze da Vas je gledala u jutarnjem programu!pa,svaka Vam cast!postadoste Vi prava medijska licnost! :D

pozdrav ostalima! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 1:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pozdrav svima.

Jeste, Tarci, bejah opet na jutarnjem programu RTS, opet zbog pasosa i zbog tih mojih putovanja oko borilackih sportova.

Minjab, ja bih rekao - sto svi vec znamo - da je to kod Vas virus (ma kakav virus, VISRUSCINA!) i da ce on da tako traje dok mu samom ne padne na pamet da ode. Dalje lecenje antibioticima bez briseva zaista nema smisla.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 7:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Na žalost dr,Ivice doktorka poznavajući moje ''rapidno'' stanje koje se od obične kijavice u roku od sat vremena pretvori u katastrofu,nije smela da me ostavi bez ičega !
Juče sam bila na kontroli ,i ona je svesna da je trebalo uraditi bris ali nije smela da me ostavi bez antibiotika .Danas mi je malo bolje ,herpes se već pretvara u krasticu (sad sam kao šugavac) :lol: , sinusi se smiruju ,uzela sam na svoju ruku uz kapi za nos (koje mi otvaraju sinuse ) i Marisol (slana voda sa pantenolom ) .
Međutim mene buni to što ja nemam šta da izbacim zbog zavaljenih nekih kostiju ( a izgledam sasvim normalno :lol: ) I nije mi jasno gde odlazi taj sekret (osim što se sliva niz grlo)

Posle jučerašnjeg pregleda dijagnoza !"
Odran zid(sluzokoža) ždrela ,slivanja ali manja nego na početku , i nastavak Marocena!

Danas sam bolje!

Nego sam se prepaa kad mi je drugarica ispričala da su njenom mužu (zbog upale sinusa) ušli kroz nozdrvu iglom ,pri tom je pao u nesvest od bola par puta i izvukli ''sadržaj'' da ne bi došlo do sepse !

:oops: :oops: :oops:
Ja ne mogu da se otresem te priče! Što bi mi rekao MM ,''možeš li pomisliti nešto lepo ,recimo da je krenulo na bolje i da ćemo ići u pet shop'' (koji jedva čekam da obiđem i častim moje psiće nečim odande)

Što se posla tiče ,ljudi ja počinjem (trebalo bi) :oops: u ponedeljak mene niko još ne obaveštava o tome gde da se javim!
Stvarno se nadam da nije predizborna zezancija ,da se vidi ko će kako da prođe u nedelju i u ponedeljak samo mi jave ''izvinite šalili smo se'' :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja vam ispričah sve što sam propustila ovih dana !

Pozdrav svima !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
ma,minja,bice sigurno bolje...i gde nadje ta drugarica da ti prica tu horor pricu!ja stvarno prvi put cujem da od kijavice i upale sinusa neko dobije sepsu!ja bih onda mom muzu davala ovih dana godisnji pomen ili nesto slicno,ne daj,Boze!

nemoj mnogo da mozgujes nego uzimaj terapiju i ne nerviraj se!znas da briga i imunitet ne idu zajedno!samo se ti spremaj za posao i ne brini!

mene opet zvali,sada iz druge banke,da mi jave da sam usla u uzi izbor!u ponedeljek(na moj rodjendan) idem na intervju,ovoga puta u Cacak!ne znam ni sama da li da se nadam bilo cemu,jer kao sto znate prosli put ja dodjoh do "finala" i nista!ali,idem,pa kako bude!vezu,opet,nemam,pa moram svim silama da se borim da ih sarmiram! 8) :lol:

inace,pri kraju sam diplomskog,pa sam ga planirala za pred kraj maja,da ga branim!bar tu znam da mi veza ne treba!mada,ko ce ga znati... :roll:

ostali,kako ste?

ja sam danas prvo sa cerkom pun sat cekala u banci da podignem novac,pa posle jos dva sata bila kod frizerke!osecam se kao zgazena glista!kao da sam kopala celi dan!a,cerka,nikad nemirnija!dete vec zaboravilo(za razliku od mene) da je usivalo usnu u subotu!

ja ustvari zaboravila to da vam pisem...vodila sa je na neke sprave za decu,i posle dva sata tobogana,sela da jase neko konjce i udarila usnu(tj.iznad nje).rasekotina je mala ali je delovala strasno,kao neka rupa!trceci sam je nosila kod hirurga koji je odmah "udario" jedan sav,i hvala Bogu,dobro je!sutra skidamo konac!bila sam veoma hrabra kada je sve trajalo,ali zato posle toga sam se pola sata treslaa kao mis!zamislite devojcicu od 4 godine koja se usiva,a njena hrabra majka asistira doktoru i drzi je da ne skace sa stola! :roll:


tako je to bilo...udavih ja...ajde pa se cujemo...

pozzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: