Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 19, 2008 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Dr. Ivice, hvala vam mnogo, na tako strucnom objasnjenju. Zaista nisam to povezala , a sad citajuci sta ste vi napisali dobija puno znacenje sa onim sto sam cula predhodno i nije mi bas pomoglo .

Procitala sam hrpu knjiga o panici , emociji, dosta toga sam razjasnila sebi , ali ipak ima situacija koje me bas /dokace/ pa ni malo zavidno. Jedino sa svim sto sam proucila i ucim i menjanja misljenja sa svima vama na ovom forumu, nekako opet pronadjem balanc. A vama kao strucnjaku, mogu samo reci veeeliko hvala za sve . Vase vreme i zelju da pomognete svima nama koima to treba.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 9:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ljudi ja danas prespavah ceo dan ,jedva sam skuvala ručak i osećam se kao da sam šikala celu noć :o , auuuu sad mi je MM napravio ceđeni grejpfrut možda se malo kovarnem !
A i ubi me ono uzimanje antibiotika u 4h ujutru :x ,odspavam do 4h ,pa dok ga popijem ja se rasanim ,pa mi treba vremena da se uspavam :cry: !Ostalo mi još 2 ,pa ću konačno da se ispavam ko čo'ek, ....ma biće fora da se naviknem na ovo buđenje u 4 ujutru :lol: ,pa da mi pređe u naviku! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 2:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
E ti stvarno nisi normalna Minja, kako si lepo podesila uzimanje leka :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 21, 2008 5:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
cao,drustvo...

ja cu mozda krace nego obicno,posto mi cerka otima sve vise i vise racunar... :roll: :lol:

minja,jel ti je pomogao hemomicin?vidis da se "hrabrost" isplati,sada znas da smes i hemomicin,a za,ne daj Boze,sigurno smes i klaritromicin.bitno je da znas da nisi alergicna na te lekove nego da je ono bilo nezeljeno dejstvo eritromicina...ja iskreno nisam primetila da su mi se aritmije pojacavale od leka,ali mi je kardiolog rekao da se aritmije kod nas "virusaša" pojacavaju svakog puta kada nas dohvati neka prehlada,virus i td.pa,mozda se i tebi to poklopilo...
kako je majja?kako se ona drzi?kako joj je mama?
DR.IVICA nas ohrabri da se bar tesimo da smo inteligentni,zar ne? :wink: cini mi se da nam to nije bas mnogo pomoglo u zivotu,ili se tek sprema da nas iznenadi ta prednost inteligentnih ljudi...? :wink:

ja sam bila za vikend sa cerkom i muzem u Nisu i malo napunila baterije...bas mi je bilo dosta setanja po mom malom gradu,gde sve obidjete za sat vremena...

pozdrav svima.. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Mrs Parker ma znam , noćas gotovo! :lol, Pa budala računala sam da popijem prvu dozu preko dana ( za ne daj Bože da mi treba medicinska pomoć :oops: ) to je bilo u 16h,pa druga u 4h ujutru(na 12 sati ) i....................samo sam previdela da se prva dve piju tako posle druge se normalno nastavlja 1x1 ,jednom dnevno :lol: ,ma dobro prošlo je!


Tarci ,eto hrabrost :lol: :lol: :lol: :lol: se ponekad i isplati! Sad znam da smem i Hemomicin, a ispitivanja mi otpadaju jer počinjem sa poslom 12-og maja i nema šanse da odem za to vreme u bolnicu ,ide Uskrs ,....pa onda do neke sledeće prilike ,bar sad dobih još jedan lekić koji smem!Jupiiiiii :lol: :lol:

Maja ,pa retko se javlja, bilo je pomaka kod mame ,žena je jaka kao lavica i bori se svaka joj čast, .......ma svi da se ugledamo na nju!Kaže Maja da ima apetit ,da čak pokušava da se pridigne sama,naravno ne može ......eto to je ono što znam, ma obe su jake ,ipak to sve preživljavati ,svaka im čast i jednoj i drugoj ! Sa ove tačke gledišta , ja bih odavno bila sakrivena negde i molila da pomognu mami, samo da je ne vidim kako se muči! Na žalost to još moram da vežbam ,jačanje duha i da ne budem tooooliko zaštićena,mada je to ne moguće kad imam pored sebe MM i ne dozvoljava mi da se ''suočim'' sa ,pa da kažem normalnim i bolnim situacijama u životu!Mene glava zaboli pri pomisli ,šta li bih radila da ostanem bez njega ....e pa sad koliko sam samostalna bila ,vrlo lako sam se navikla na ''nemoj ti ja ću'' ! :x

Eto tako društvo pa se kuckamo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Prosto neverovatno, ali istinito, mama je svaki dan sve bolje. :D

Kad je stavimo da sedi, to može sada bez asistencije i pridržavanja (inače ne može sama da se pridigne niti da se okreće, to moramo mi), a NAJ VEST od danas je ta, da je počela da mrda prstima šake i da pomera zglob na nozi (ovo što je bilo totalno nepokretno)!! :D :D :D

Danas sam se ubila od plakanja (od sreće) kada sam to videla. U stvari, obe smo se site isplakale, ali brine me što nije znala da ne može to da pomera (do ovog sad trenutka), jer kad sam ja to videla i kad sam počela da skačem od sreće i plačem, ona me upitala: "A jel ja to nisam mogla do sada da radim?" :roll:

Inače, postala je jako nervozna, sada bi ona već da šeta, a to je potpuno neizvodljivo. Puls joj je povišen, danas je bio preko 100 (tačnije 106) i kada se to tako desi, onda samo "ufće". Pritisak je niži nego obično (oko 110/60), rekli su mi da izbacim Kortiazem, sada pije samo Hemopres po pola tablete svaki drugi dan, i antipileptik koji je dobijala i u bolnici. Ne znam da li joj je pritisak od njega opao?! :roll:

Meni se danas vrti, kao da sam na ringišpilu, a ovih dana sam se muški držala!!

Pozz svima i javljam se čim ugrabim malo vremena. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 4:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Super MAjooooooo!PA diiiivno i zaslužile ste da malo sreće!
Ajde javljaj nam lepe vesti da se i mi radujemo!

Ja odoh opet na Zlatibor ,za 1 maj , jedva smo ,preko veze našli mesto za tri dana ,i to na mišiće!Časti muž zbog posla :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Majjo, bas si me obradovala sa mamom i vasoj uzajamnoj radosti :lol: :lol: :lol: Samo neka se oporavlja , a ti nam se odmori maksimalno i neka ide sve na bolje sto moze biti.

Mijab, a ti nam odo na Zlatibor :lol: svaka cast, uzivajte u tim lepotama i svezem vazduhu :lol:

Ja odo kod dr. da vidim sta predlaze za ovu alergiju, prosle godine poce u junu , a izgleda ove godine poranila i ona :roll:

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 7:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Zola pa vidi nemoj da se mučiš!?

Ha ,idem ,idem ,ali sad vidim prognozu ,najavljuju sneg u tom periodu na Zlatiboru ,samo mi fali još kad se vratim da se razbolim :x , Ma kako god ,ja odoh jer posle 6 meseci nema ništa !

Prošle godine ,zeznuh MM za more ,pa jadan ni ove godine ništa (a on baš voli da putuje ,za razliku od mene) , a bar da odemo na par dana, vajdica! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 12:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Minjab, ma samo se ti spremi za Zlatibor i ne misli na vremensku prognozu, neka je i sneg, vazno da vi idete i da vam bude lepo, a bice jer zato i idete :lol:

Evo i meni je dr. rekao da mogu da probam aeruis, pa ako nista ne radi za mene da dodjem ponovo. Posto za to ovde ne treba recept, nego mozes da ga uzmes na slobodno. Jos mi je rekao da se ove godine alergija ovde mnogo ranije javila , a za aeruis, kaze da moze da se uzima za vreme cele sezone alergija.

E , sad jedino nadam se da ce to uraditi posao , pa da ne moram menjati nekolko medecina kao prosle godine.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 1:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Dr,Ivice imam jedno konkretno pitanje ,ako možete da mi objasnite i da li uopšte ima razlike (a ima ,zvuči mi :lol: )
Koja je razlika između apsolutnih aritmija i ventrikularnih aritmija i koje su ,pa da kažem opasnije!

Ako to uopšte ožete da mi ukratko prevedete !

Hvala

Zola pomoći će ti aerius!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 4:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Apsolutna aritmija je aritmija potpuno neuredne frekvence, koja nastaje kao rezultat atrijalnog flatera, leprsanja pretkomora. To je najcesci tip aritmije kod starih ljudi i ne leci se posebno, osim sto se sprovodi zastita pacijenata antikoagulantnom terapijom.

Za razliku od toga, ventrikularne aritmije su najcesce ekstrasistolne (pravilan ritam, pa preskok, ili nekoliko preskoka za redom), tu je u pitanju postojanje izvora impulsa u zidu komore koji na EKG zapisu daju ekstrasistole (preskoke) koji su bizarnog izgleda.

Prema preporukama mnogih, nekomplikovane (izolovane, monomorfne, ne tako brojne ekstrasistole, kod kojin ne postoji opasnost od "R na T" fenomena), nije potrebna terapija. Ja se licno sa tim ne slazem, jer znam da pacijenti koji su navikli, prirodom svoje anksioznosti, da se samoposmatraju i osluskuju, i od jedne jedine ekstrasistole umeju da naprave katastrofu. Zato pacijentima koji imaju anksiozni sindrom ili anksio-depresivni sindrim sa somatizacijama, i kod kojih postoji infarktofobija, treba smanjiti ekstrasistole cak i kad nisu opasne, kako bi njima "laknulo".

Kao preporuku za pacijenet u poslednje vreme cesto navodim jedan sasvim praktican aparat, koji nameravam i da kupim za svoje pacijente, to je svojevrsni "event recorder". ali ne holter tipa, vec mala sprava velicine mobilnog telefona, koja se prisloni na grudi onda kad pacijent oseca preskoke ("palpitacije"). Ovaj jednokanalni EKG zabelezi 30 sekundi rada srca, i ima memoriju za oko 30 takvih merenja. Tako pacijent moze sebe "snimati" kadgod oseti palpitacije, pa se time dobija uvid po porjedinim klinickim karakteristikama slican Holter EKG-u. Zanimljivo je i sto se ovako moze pacijentima dokazati i da imaju cesto palpitacije koje nisu srcanog porekla - mnogi dozivljavaju poigravanje zeluca i grcenje jednjaka kao preskoke u grudima. Losa strana je sto ima i pacijenata (posebno starijih) koji ne osecaju nikakve palpitacije, iako imaju veoma ozbiljne aritmije.

Pozdrav!

Ivica

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 23, 2008 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Počeli su veliki bolovi, od večeras mami dajem Trodon (za početak samo 10 kapi na 4 sata po potrebi), ceo dan je slabo jela (izuzev večeras), sve živo je boli. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 24, 2008 12:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Majo ,ljubim te ,evo sad sam pročitala možda je neka kriza u pitanju !
Nemoj samo da padneš ! Drži se ,vidiš da kad si mislila da je svemu kraj , počelo je na bolje ! Molim te čuvaj mi se!

Dr.Ivice hvala Va , a što se tiče tog aparata , meni se čini ,ma ne čini mi se znam da ste već pričali o njemu ,ali ne znam gde može da se nabavi .....Pa ako nije proble još i to da nas informiete ,i pošto vam toliko verujemo ( ali ja stvarno ) ja bih se potrudila da nabavim taj aparatić! Verujem da bi pomogao!

A štose tiče aritmija ,moju mamu kad sam odvela na kontrolu ,hitno su dozvali doktora jer nije bio dobar ekg, ona nije ništa osećala a zabeležene su aritmije - tačno znam o čemu pričate .Ali ona vodi jedan normalan život ,kao da se ništa ne dešava ,upravo se dogovara sa drugaricama da ide za Barselonu :o , e to je da se posramimm !

Al šta ću ja ,kad ih osećam ,samo tako!

Ali još malo pa put , pa posao :lol: , pa valjda će biti bolje!

Dr .Ivice hvala vam na objašnjenju , stvarno ste nam od ogromne pomoći!I ne mrdadjte od nas :oops: , bar sam se ja vezala za vas ,kao da ste mi kućni lekar :lol: ! Hvala vam na svemu! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 25, 2008 1:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Dr Ivice, jel smem da koristim Rivanol (u tečnom stanju) za ispiranje dekubita, nakon fiziološkog i 3% hidrogena??

Hvala, majja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: