Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: za dr Aleksandra
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 1:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2005 4:47 pm
Postovi: 54
Prvo bih se zahvalila na prethodnom odgovoru, i zezlela bih jos nesto da pitam.Da ponovim, imam 30 godina i dijagnostikovan mi je prolaps oba mitralna zaliska sa mitralnom regur. I/II i triskupidnom regur. I .Bilo je perida kada sam osecala zaista puno preskakanja, a dva puta mi se desilo i ovo:imala sam osecaj da mi je srce naglo pocelo da preskace bez prekida, odnosno i na pulsu sam osetila sasvim drugacije otkucaje.Osecaj je jako bio cudan, jednom je trajalo vise od pola sata, jednom oko pet minuta, naglo je pocelo i stalo oba puta.Kakve su ovo aritmije bile i kakve uopste aritmije prolaps moze da izazove.Da li to mogu biti neke opasnije aritmije ili samo simptomatske?
hvala unapred na odgovoru,
Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 11, 2005 9:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
Prvo treba utvrditi sta je uzrok prolapsa kod vas.Uzroci prolapsa jednog ili oba zalistka su razliciti.Opisuju se kao idiopatski u cetri odsto ljudi znaci nepoznate etiologije ili kao sekundarni u toku reumatske groznice,usled disfunkcije papilarnih misica posle infarkta m iokarda,.miokarditisa,mikardiopatije razlicite geneze,Marfanofog sindroma,traume grudnog kosa itd.Sto se tice aritmija kod prolapsa najcesce se javljaju ekstrasistole ili napadi lupanja srca a resenje je uraditi ekg u toku aritmije.Obicno su benigne prirode.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: