Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 4:34 pm
Postovi: 6
Hm trudnoca za vreme menstruacije.Divno pa ni onda covek da se opusti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 8:41 pm
Postovi: 25
maja82 je napisao:
Pa i ja se nadam da nisi, sa obzirom da nisi sigurna bas da zelis bebu. Javi sta je bilo za desetak dana, vazi?
Hvala puno na lijepim zeljama, od srca hvala! :) I nema na cemu!


Ne, sada ne bih zelela da sam trudna, ali bih zelela jednog dana, kada budem to planirala i kada budem spremna. Ali bih prihvatila s obzirom na neke svoje stavove i na to sto sam u vezi sa deckom koga volim. Ipak, nadam se da nisam trudna. Poljubac za tebe i bebu. Kada ocekujes da ce se roditi bebica?

Makikikica, nema opustanja. Bolje je na vreme razmisljati nego posle biti u frci svaki dan, kao ja sada!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 4:34 pm
Postovi: 6
Uf ja sam svu tu frku prosla jos pre 4 godine i vrlo dobro znam kako je kad ostanes trudna a nisi sigurna da to i zelis.Ali nisam stvarno znala da za vreme menstruacije mozes da ostanes trudna,mada ja i to ne koristim kao kontraceptivno sredstvo jer tih dana sve zivo me boli a i ujedam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 8:41 pm
Postovi: 25
Makikikica, ako mozes reci mi svoje iskustvo i sve sto mislis da treba da mi kazes povodom ovoga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Naravno, jednog dana, jer djeca se planiraju, kao sto rece.
Pa ako sve bude kako treba, termin mi je 8.otobra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 4:34 pm
Postovi: 6
Pa eto ja sam ostala trudna sa 19 godina.Imala sam ceste upale jajnika i sekret i ponekad sam i pomislila da mozda ne mogu imati decu.Ali...imala sam odnos i to bas u vreme ovulacije i to sa kondomom!!!Ali gospodin nije video da mu je spao i onda je jeli zavrsio tamo gde ne treba.Sutradan sam odmah uzela tablete za DAN POSLE.Ali nakon dve nedelje ja nisam dobila i uradila sam test.Ona druga linija se jedva videla pa sam pomislila mozda i nisam trudna.Ali kako mi je kasnilo nedelju dana uradila sam drugi test i definitivno je bio pozitivan.Uradila sam takodje i Beta hCG to je naravno bilo pozitivno.Eto tako sad imam prelepu devojcu koja doduse sad ima vec 4 god.
Ali to je zaista jedna vrsta traume barem za mene jer sad uopste ne razmisljam vise o tome da rodim decu.Jer je bilo najgore saopstiti mojim roditeljima jer ja tada tek sto sam zavrsila sredju skolu.Za mene je bilo sramota biti trudna em sa 19 em neudata.Ali ja ti savetujem da ostavis sa strane sve ljude i svog decka i dobro razmislis sta je ono sto ti zelis.Jer je to sto ti zelis najbitnije.Sta god da je to zelim ti puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 8:41 pm
Postovi: 25
Maja82, beba ce znaci biti vaga (horoskopska). :) Bice lepa, vesela i srecna. Ja volim vage. I navijam da bebica bude vaga. Srecno!!!

Makikikica, pa to znaci da ni sa kondomom nije sigurno. Bas me je ovo zabrinulo. Ne bih da koristim neku drugu kontracepciju. Neverovatno kako se to desilo kod tebe, i pored kondoma, i pored pilule posle. Uff, cudo! Pa, tvoja devojcica je dar pravi. Ljubi je i voli je puno!!!
Imam 22 godine i kada sam konsultovala ginekologa oko kontracepcije, rekla mi je da je najbolje da koristim kondom kao zastitu od trudnoce i polnih bolesti. Sad vidim da ni kondom nije siguran.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 4:34 pm
Postovi: 6
Da definitivno dar.A kondom je ok samo ako se pazi da ne spadne ili slucajno ne pukne,mada sada durex ima raznih vrsta i velicina a i kvalitetni su.Mada kad bolje razmislim mene mama prvo sto je ucila samo pazi da ne ostanes trudna.A sida i sve druge polne bolesti nikada nije spominjala.Tako da ako imas stalnog decka ponekad samo prekinuti odnos je dovoljan.To naravno zavisi i od tebe i od njega.Ko kaze da neki drugi parovi se nisu negde zezli samo su imali srece da nije se zavrsilo trudnocom.Neke zene i pored nekog kiksa ipak ne ostanu trudne a nekima je dovoljo samo da pogledaju u onu stvar i eto... :D .A sto se tice toga da su neke zene neobrazovane to ipak zavisi i do naseg vaspitanja ali i doktora kod kojeg ide na na preglede. Nekada je postojalo verovanje da za vreme dojenja zena ne moze da ostane trudna a eto ja znam puno zena koje su ipak ostale trudne.I to nakon samo par meseci posle porodjaja.Tako da i trudnoca za vreme menstruacije...e pa to je samo mali broj koje tako ostanu trudne.Mada ja jos nisam cula za takav slucaj.Ali u posledje vreme me nista ne cudi jer sve je poremeceno pa i nasi organizmi tako reaguju.Mislim ostanes trudna i dobijas 6 meseci!!!Cula sam za takav slucaj ali mi nije jasno kako ta zena nije primetila nesto.I pored toga sto nije imala nikave simptome trudnoce ipak do 4 meseca mogu da razumem.Dok jos beba ne ozivi.Ja znam da meni sa 6 meseci je pravila sou u stomaku.I to ne mogu da shvatim kako ne oseti mrdanje i sutiranje bebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 8:41 pm
Postovi: 25
Ne bih da dobijem strah od trudnoce, ali ovo sve pocinje da me brine. Da li je mozda najsigurnija zastita od nezeljene trudnoce kontraceptivna pilula? Ali plasim se kako ce moje telo reagovati na tu kontracepciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 8:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 12:38 am
Postovi: 103
Valeri je napisao:
Ne bih da dobijem strah od trudnoce, ali ovo sve pocinje da me brine. Da li je mozda najsigurnija zastita od nezeljene trudnoce kontraceptivna pilula? Ali plasim se kako ce moje telo reagovati na tu kontracepciju.


Apsolutno su pouzdane, ja preporucujem jasmin, zato shto ih koristim, imaju nisku dozu hormona i nikakqav haos mi nisu napravile u telu i glavi :)

sa tom zashtitom, decko mozhe i da hm..zavrshi u tebe ako me razumesh.

no ako si nesigurna, uz pilulu je metoda prekinutog najbolja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Devojke,
Ja sam dobila tacno kada sam trebala, znaci da sam sve umislila.
Valeri, zelim ti da se i tebi desi isto.
Majo, sve najbolje u trudnoci. Zelim ti mirnu trudnocu, pre svega bez stresa, mnogo paznje i ljubavi od tvojih najblizih (sve zelje da ti ispunjavaju :D ) i naravno zdravu bebicu.

Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 8:41 pm
Postovi: 25
Aloha, drago mi je sto nisi trudna, ako si zelela da tako i bude. A ako si zelela trudnocu, zelim ti da ti se to uskoro i ostvari. Hvala ti na lepim zeljama, ali ja od sinoc imam simptome - mucninu nenormalnu, nagon za povracanjem, kao neku gorusicu, boli me glava, grudi su mi natecene. Ne znam da li sam to umislila, ili je to od vrucine, ali ovo me vec plasi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Jao, Valeri, ja sve nesto mislim da ti previse razmisljas o tome. I mene su bolele grudi, imala sam nagon da povracam, bila sam previse osetljiva, jela sam sve sto mi padne pod ruke....cini se pravi simptomi. I sto sam vise razmisljala, vise sam verovala da sam trudna. Ne mora da znaci da je sa tobom isto, ali ti predlazem da se ne nerviras i da sacekas jos malo.
Same promene vremena negativno uticu na organizam, jos ako tome dodas malo stresa..uzas. Opusti se malo i idi kupi uloske, da te ne zatekne nespremnu:).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
aloha, hvala ti puno, mnogo mi znace rijeci podrske, ipak trepa pozitivno razmisljati, a ja sam sama po sebi nevjerovatan panicar. Nisam shvatila da li si htjela da budes trudna, ako jesi i ako nisi, ne sjekiraj se, uvjek ima vremena za to.


Valeri, ja ti, kao dugogodisnji i iskusni panicar :lol: , moram reci da postoji velika mogucnost da ti je sve to samo u glavi i da si umislila! Opusti se, i ne razmisljaj o tome toliko! Po mogucnosti nimalo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Majo nisam ni ja bolja...Prosle godine sam se istripovala da me ujela zmija:), jer sam imala neke dve tackice na nozi. A zmija nema na 10 spratu 1000%. Pa zamisli dokle to ide:):):)
Nismo planirali bebu, ali ne bi imali nista protiv da se desi. Po nekada je potrebno da se nesto desi neplanirano i iznenada, jer smo svi po malo kukavice kada treba da se rese bitne stvari u zivotu. Iskreno, ja jedva cekam i pretpostavljam da je to stvarno 'blazeno stanje'. Ti to bolje znas od mene:).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: