Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
PP primljena sa odusevljenjem,u istom raspolozenju i uzvracena!
Hvala jos jednom na ovakvom objasnjenju,generacijo! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 7:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Iksa je napisao:
Neno, fibrinogen ti je malo iznad granice, ali mogao bi da ukazuje na neku upalu,zajedno sa SE, mada leukociti su kazes u granici. Mozda da das urin na analizu ili ako nisi skoro da uradis ginekoloski pregled. Moze biti i reumatski proces.

A gvozdje u okviru tih osnovnih analiza, ne znaci nista posebno, tj. obicno dr-i preporucuju malo konkretniju analizu gvozdja- serumski feritin, pa tek onda daju procenu.

A bilirubin je povecan zbog sindroma koji imas.



Idem redovno kod ginekologa, poslednji put pre oko mesec dana, PAPA nalaz uredan, na UZ desno paraovarijalno imam cistu od 22 mm, ispunjena bistrim sadržajem, desni jajnik blago policističan. Zbog tih cisti mi je Dr rekla da pijem Yasmin, ali sam odmah potom saznala za problem s jetrom, da se ne ponavljam.

Osećam se jako loše, temperatura se ne spušta, boli me želudac, od mučnine nemam apetit, pa jako slabo jedem, a poslednjih 7-8 dana (negde od 12. dana ciklusa) krvarim obilnije nego što je bilo prvih 5 dana ciklusa ovog meseca, imam jake bolove u donjem stomaku, i sve čekam da mi prestane krvarenje, kako bih otišla na UZ, ali nikako da prestane.

Pitam se, kakvu li sam sad glupost napravila od ovih pilula. Da mi nije pukla ta cista ? Vidim da Hiram Abif opisuje kakav je osećaj kad cista pukne, samo što mene konstantno boli u donjem stomaku.

Sutra mi je poslednja pilula za ovaj mesec, i nisam sigurna da ću da nastavim sa pijenjem, iako su fenomelno delovale na ten. Jetra mi pati, i tek ću da vidim šta gastroenterolog misli s obzirom da je bilirubin duplo skočio u odnosu na normalu. Izgleda da ja ipak spadam u grupu onih čiji organizam ne podnosi pilule... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 9:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Da pridruzim svim onim ranijenapisanim simptomima pri ispijanju konc.pilula i taj bol ispod densog rebarnog luka zbog kojeg sam mislila da mi jetra skici ali mi je Dr. objasnila da je mozda ipak zeludac odreagovao na neku komponentu u leku...ti si se,Nenno,sad vezala za bilirubin koji je nevazan,kao sto i sama znas,pa mozda zanemarujes zeludac,a zapravo on skiciiiii :-?
OK,popices tu poslednju :x pilulicu,za par dana bices bolje,ali to krvarenje...hm,malo je bljak,ali UZ rade i dok krvarenje traje,ako mora...ja probala prosle nedelje...uzas,ne znas kom je bilo gore,meni,sondi,Dr. ili sestri...al' prezivesmo...sama me zvala...Vidi da se ipak malo iskonsultujes sa svojom Dr.Nemoj da ti sada pada to vrhunsko gvozdje...Uzgred,i moj nalaz je bio dva puta veci nego ranije...provericu ponovo kad se malo ocistim...
Abife.pozdrav!!! :lol: Jos se smejem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 11:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
:lol: samo se vi smejte........
nenno, a zasto Yasmin??? bilo koje druge bi bile sasvim ok. ocigledno je da Yasmin treba da utice na cikluse da budu bezbolni, tebi su bolni. ceo ciklus si njanjava, temperatura, mucnina, pa sve i da nije od pilula, imas psihicku osetljivost i tu je kraj.
mislim, povisena temperatura hoce i od stresa, od napetosti. mozda je samo to.
ja sad ne pijem pilule samo zato sto moram da radim hormone ovih dana, ali imam nameru kada odradim sve te analize da ih uzmem. naravno, ovog puta nece da mi drze predavanja clanovi farmakomafije nego uzimam staro, provereno, isprobano.
Yasmin je jako tipican jer sadrzi taj sintetizovani hormon, sve ostale pilule iz palete Bayera imaju normalne hormone, ocu reci ''vec vidjene''
dakle, Yasmin ti ne prija, trazi da ti promene.
danas sam bila u GAKu i bas citam o tome, cini se da Yasmin imaju iskljucivo to antiandrogeno desjtvo ali imas jos pilula gde se spominje ten.
mada, mislim da bi ten trebao da ti bude ok neko vreme.

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Hiram Abif je napisao:

nenno, a zasto Yasmin??? bilo koje druge bi bile sasvim ok. ocigledno je da Yasmin treba da utice na cikluse da budu bezbolni, tebi su bolni. ceo ciklus si njanjava, temperatura, mucnina, pa sve i da nije od pilula, imas psihicku osetljivost i tu je kraj.
mislim, povisena temperatura hoce i od stresa, od napetosti. mozda je samo to.



Pa ne pijem Yasmin, nego Jeanine. Par dana pre nego što sam se odlučila za Jeanine, pročešljala sam net uzduž i popreko, i iščitala sve što sam mogla da nadjem o pilulama i iskustvima devojaka. Pošto je za Yasmin bilo dosta negativnih komentara po pitanju mučnine, a to je ono što mi je ostalo kao trauma od Diane, odluka je pala na Jeanine.
Za njih nisam pročitala nijedan negativan komentar, ali ja sam očigledno baksuz, ili je jetra krivac što ne može da preradi pilulu u predvidjenom roku, pa otud mučnine. :-? Ovaj moj poremećaj je u stvari nedostatak jednog jetrinog enzima, ili 50% smanjena funkcija tog enzima, pa jetra malo "sporije" radi...

Sve u svemu, tražiću neku zamenu od sledećeg meseca, neki preparat koji daje isti anti-androgenski efekat kao sintetički hormoni, a ne šteti toliko mom organizmu. Jednostavno, ja nisam ja dok pijem ove pilule, non-stop mi se plače zbog gluposti, a po prirodi nisam takva, naprotiv. Da ne spominjem mučnine i gladovanje. Sad mi je jasno zašto kažu da kod Yasmin i Jeanine nema gojenja... toliko ti je MUKA da ne možeš ni da zineš. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 2:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
nenna je napisao:
Sad mi je jasno zašto kažu da kod Yasmin i Jeanine nema gojenja... toliko ti je MUKA da ne možeš ni da zineš. :D

ahahah, nenno, bas si car :lol:

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Uhhh bas su te namucile :-? u tvojoj situaciji, ja bih dogla ruke, batalila pilule i pomirila se situacijom da ih organizam jednostavno ne zeli... Neno, nemoj toliko da insistiras na pilulama jer ti je ocigledno vrrrlo lose. Znam da je to jedini nacin da drzis ten pod kontrolom, ali zar po cenu svega? Ne znam... konsultuj se i trazi mozda neke druge, mada...mrka kapa da ce biti bolje (zao mi je stvarno ali tvoja jetra a eto i zeludac se muce sa njima :( ). Mozda bi podnela jedino one mini pilule ali te nemaju kozmeticki efekat (cini mi se) samo kontracepcijski.

Saberi, oduzmi, preispitaj, konsultuj jos malo- i odluci. Drzim pesnice! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 3:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
mini imaju i efekat na ten. i te kakav. :P

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 8:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 6:16 pm
Postovi: 62
Lokacija: negde iza duge
mene je doktorica ubedjivala da yasmin ne goji, vec da, stavise, utice na odrzavanje iste tezhine i izbacivanje vode
prilicno se zabezeknula kad sam joj rekla da sam se ja od njega u roku od 6 meseci ugojila 5 kila :|
sta ja sad da radim ? da menjam ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 2:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
Ja više ne znam šta ću... :-? Ako zanemarim sve druge nus pojave pijenja pilula o kojima sam pisala, pojavili su se neki bitniji problemi.
Počela sam da krvarim od 12 dana ciklusa, prvo pomalo, pa se sve više pojačavalo, a pre 2 dana (20. dan) je krenulo baš obilno, kao da sam dobila, a po svemu sudeći i jesam.
Moram da se izvinim na detaljima, ali na ulošku pronalazim čitave komade nekog tkiva, providno je, i rastegljivo... često imam situaciju sa zgrušavanjem krvi, kao i većina žena, ali sad otpadaju čitavi delovi "nečega", pri čemu imam jake bolove u donjem stomaku.
Da li se to ljušte zidovi materice ?

Druga stvar koja me brine, uradila sam juče samoinicijativno hormone štitne žlezde, T3, T4 i TSH. Osećala sam u poslednje vreme da me steže u predelu štitne žlezde, ali nije mi bilo ni na kraj pameti da imam neki poremećaj. Rezultati su:

T3 3.81 (ref. vred. 1.3 - 3.1)
T4 169 (ref. vred. 58 - 161)
TSH 1.39 (ref. vred. 0.400 - 4.000)

T3 i T4 su povećani, TSH u normali, šta to znači ? I da li su ove pilule mogle da daju lažnu sliku stanja ovih hormona ? Molim ako neko zna da mi protumači.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 17, 2008 9:22 pm
Postovi: 1
Hiram Abif je napisao:
fridakahlo je napisao:
chitam sve ovo, i vidim da svi koji su se javili imaju neki problem. Mene je doktor pitao za istoriju bolesti i moje i u mojoj porodici, i rekao je da bi nikada ne bi prepisao da imam neki hronican zdravstveni problem.

mislim da je ocigledno da imam izbor - ili cu naci pilule koje mi odgovaraju ili cu se zamajavati simptomima.
i sve i d apristanem na to, 5x veci progsteron od normalnog , u fazi ovulacije, pokazuje da moj organizam simulira trudnocu.
kako mislis da ostanem trudna ako moj mozak misli da sam trudna jer te informacije dobija od jajnika. na zalost, ne postoji ni jedan drugi nacin.


Pozdrav.

Mislim daimamo jako slicne probleme ja imam jaku anksioynost do psihoticnog nivoa konfuynosti i hormonalni disbalans. Na kraju me je i moj psihijatar poslao na enodkrinologiju u GAK. danas sam iyasla odatle radili mi hormonski status. imam cistu i policisticne jajnike sto vuce i povisen secer i trigliceride. To su mi lecili sa diane 35 dok mi nije potpuno nestala menstuacija!!!!

Naravno pojavila se sa time igojaynost pa i meni telo simulira trudnocu....MOlim te da mi javis ako najdes bilo kakav izlaz lek i resenje...Ja cu uskoro ici u london i probati tamo da se lecim...javljam iskustva...

Inace psihicki se stabilizujem sa moditen 1 mg i lorazepam 1 mg... naravno moditen dalje sludjuje hormone...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 12:38 am
Postovi: 103
U procesu sam navikavanja na pilule, Yasmin, i celog meseca mi je ishao braon sekret, ginekolog mi je rekao da je sve ok. Popila sam poslednju pilulu i nakon 2 dana pocelo je izuzetno blago krvarenje, vishe u tragovima nego pravo krvarenje. I sad ne znam, da li je to to, ili cje mi se pojachati. ??

Da napomenem, da sam ih uzimala svakog dana tachno u isto vreme, tako da ne bi trebalo da bude nekih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 2:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:21 pm
Postovi: 231
Meni se pojaca pa se vrati na te tragove, i to je to. Odlicno je sto ih uzimas u isto vreme, tako se najbolje stice navika. Ja to sad vec radim po inerciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Yasmin ili Jeanine ?
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 10:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2008 11:42 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
POcela sam da pijem Jeanine pilule pre tri meseca, i prvi mesec sam bila depresivna, i imala sam oskudna krvarenja ceo mesec, drugi mesec sam psihicki bila ok, ali sam posle petnaeste pilule ponovo pocela kao da krvarim nesto bezveze, a dobijem ciklus normalno samo sto mi traje krace i oskudnije nego ranije, sad sam ispila treci mesec ali mi se ponovo pojavilo to dosadno krvarenje braonkasto u srec ciklusa. Da li treba da nastavim, ili da trazim od doktora da mi da neke druge pilule, posto mi ove ocigledno neodgovaraju.

_________________
Dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Yasmin ili Jeanine ?
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 11, 2013 10:03 pm
Postovi: 1
Registrovala sam se samo da podelim svoja iskustva, možda nekom budu korisna.

Imam 27 godina i već 6 godina (sa jednim prekidom od 6 meseci) koristim Jeanine. Imala sam problema sa maljavošću, izuzetno bolnim menstruacijama i preteranim lučenjem lojnih žlezda još u pubertetu. Otkako sam počela da koristim Jeanine preporodila sam se u tom nekom estetskom smislu. Lice mi se normalizovalo, maljavost znatno smanjila, prolepšala sam se... Međutim, sad se već brinem za svoje zdravlje i nameravam da prestanem uskoro. Primećujem da mi udovi jako brzo utrnu (ponekad samo kada pri spavanju prebacim ruku preko glave). Pri analizama mi je uvek povećan fibrinogen. Od drugih simptoma ništa posebno ne bih izdvojila, možda samo depresiju i manjak libida, ali ništa preterano strašno.

Nikad nisam radila analizu hormona i nemam pojma šta je uzrok mojih problema. Drago mi je što sam sve ovo vreme dok sam pila Jeanine uživala sve te koristi, ali konačno sam došla do tačke gde se plašim za svoj život, posebno uzevši u obzir učestale naslove o štetnosti kontraceptivnih pilula.

Pretpostavljam da tek sad počinje prava borba sa hormonskim problemima, ali ne želim više da rizikujem zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: