Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 16, 2008 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Hvala ti puno! Više su nego korisne sve ove informacije! Želimo ti puno uspeha!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm
Postovi: 39
Imam 37 godina i usla sam u program besplatne VTO na klinici u Novom Sadu. Dobila sam gomilu analiza da uradim, pocev od hormona, preko chlamidie, do markera za hepatitis b i c, rubelu, toxoplasmu, kolor dopler I sl.

Interesuje me, ako je neka vec sve ovo prosla, da li se ista od gornjih analiza moze uraditi preko uputa ili se sve placa?

Takodje, posto nisam iz Novog Sada, da li je u toku postupka potrebno lezanje u bolnici I sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 8:19 pm
Postovi: 3
Astra je napisao:
Imam 37 godina i usla sam u program besplatne VTO na klinici u Novom Sadu. Dobila sam gomilu analiza da uradim, pocev od hormona, preko chlamidie, do markera za hepatitis b i c, rubelu, toxoplasmu, kolor dopler I sl.

Interesuje me, ako je neka vec sve ovo prosla, da li se ista od gornjih analiza moze uraditi preko uputa ili se sve placa?

Takodje, posto nisam iz Novog Sada, da li je u toku postupka potrebno lezanje u bolnici I sl.

Što se tiče prikupljanja rezultata za VTO...žao mi je, moram te razočarati... Ja sam sve odradila privatno! Pokušala sam da se raspitam šta mogu uraditi u državnoj ustanovi, shvatila da je to premalo analiza i da ću predugo čekati rezultate pa sam odustala! Znam da posebno poverenje ukazuju laboratoriji ,, BIOTEST,, i da te rezultate priznaju... Tamo možeš uraditi sve ( što se tiče laboratorije ).
Možeš ležati u bolnici od dana prijema tj od dana početka terapije. Ležanje moraš sama da tražiš, oni te ne obavezuju da ostaneš do dana pred aspiraciju. VTO sam radila 4 puta, neuspešno! Ako želiš mogu da ti dam još brdo informacija i nadam se pomognem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
moja prijateljica je takodje radila privatno sve analize potrebne za VTO. ja bi ti preporucila da uradis to sve u lab.BIOTEST u novom sadu jer tamo pregleda uzorke ista osoba koja radi na klinici pa zbog toga imaju najvise poverenja u rezultate iz te laboratorije. tako sam ja cula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 25, 2008 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2008 12:34 am
Postovi: 13
Usla sam u program VTO u klinici "Genesis" Novi Sad, pa ako ima jos neko ko je tamo usao u program neka se javi da razmenimo iskustva. ja za sada pijem kontraceptivne pilule, i ako sve bude u redu tj. ako ne dodje do stvaranja cisti , pocetkom sledeceg meseca krecem sa stimulacijom ovulacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2007 1:58 pm
Postovi: 10
Moje iskustvo sa klinikom Genezis je sledeće:
1. Nepotpun nalaz spermograma koji niko od ginekologa ne može da protumači
2. Pri svakom dolasku posebno naplaćuju pregled ultrazvukom (2.500,00) a posebno razgovor sa dr nakon pregleda (1.000,00 din)
3.Cene izražavaju i naplaćuju u evrima i neprijatno su iznenađeni kada im nudite dinare, koje zatim pretvaraju u evre po gornjem kursu
4.NE IZDAJU RAČUN NI ZA JUEDNU USLUGU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm
Postovi: 39
JP, ako govoris o onima koji placaju VTO iz sopstvenih sredstava, onda je to placanje valjda ok, ali ako se ovo desava pacijentkinjama koje su u programu za besplatnu VTO, sve treba, pod HITNO, prijaviti Ministarstvu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 7:41 pm
Postovi: 14
Lokacija: Ruma
Ja sam konsultacije za VTO platila 1000,00 din, nije bilo reci uopste o evrima. Niko mi ih nije trazio. Pre toga su pacijentkinje kupovale injekcije za stimulaciju tamo na prijemu kod sestre i nijednoj nisu trazeni evri.
Posebno naplacivanje UZ i razgovora nije nista neobicno, jer smo i mi tako prosli u privatnoj klinici u Novom Sadu kod urologa dr Marusica, kada je suprugu radjen kolor dopler.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 30, 2006 9:53 am
Postovi: 132
Lokacija: novi sad
ja sam danas bila kod dr kopitovic u genesisu i imam samo pozitivne komentare. pogledala je suprugov spermogram i nalaz urologa i rekla da ne trebamo da gubimo vreme vec da se prijavimo u program za vantelesnu na betaniji. nikakve nepotrebne preglede niti briseve nije uzimala.samo je uzela cervikalni i uradila uz da vidi stanje materice.ustanovila mi je da imam polip i rekla da zakazem histeroskopiju u betaniji. nisam platila posebno konsultacije koje mnogi ovde spominju a naplacuju ih 1000din. meni je naplacen samo uz i bris.
sto se tice placanja sve je u dinarima a svo osoblje je jako ljubazno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Pozdrav svima od novog clana.Sa Dr.Kopitovic,Dr.Trninic-Pjevic i saradnicima sa Betanije i Genezisa imala sam samo pozitivna iskustva.Prosla sam dva puta TVL i histeroskopiju na Betaniji i sada sam,zbog mojih gpdina i osrednjeg rezultata spermograma supruga na programu za vantelesnu,prvi put,iz drzavnog budzeta.Trenutno na kontraceptivima,krajem marta,nadam se na stimulaciji.Do sada nisam primetila da neko kidise na nas dzep,videcemo nadalje. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 7:07 pm
Postovi: 39
Da li je neka devojka iz Beograda bila u program besplatne VTO na klinici u Novom Sadu. Zapravo, interesuje me koji je postupak za uput. Jasno mi je da se uput uzima od svog ginekologa iz Doma zdravalja, ali da li ga i gde overavate…da li je to Republicki zavod za zdravstveno osiguranje ili …? I, da li je dovoljan samo jedan uput ili za svaki odlazak u Novi sad, npr. na ultra zvuk ili na primanje injekcija morate imati novi?

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
ja sam uzela uput u Domu zdravlja u Siminoj gde nisu verovali u mogucnost da se ne overava pa sam krenula put Nemanjine i ostalih ekspozitura Zavoda i -NE OVERAVA SE!Drzava finansira GAK Front ,Visegradska,Novi Sad i nema veze sto nismo osiguranici Vojvodine.To je,doduse,informacija od juna 2007.Ja sam placala samo dijagnostiku a koliko sam shvatila,kad te stave na program za VTO,uput vazi za ceo postupak.Injekcije dobijes u paketu pa ako hoces bockas se u BG-u...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
jesa71 je napisao:
ja sam uzela uput u Domu zdravlja u Siminoj gde nisu verovali u mogucnost da se ne overava pa sam krenula put Nemanjine i ostalih ekspozitura Zavoda i -NE OVERAVA SE!Drzava finansira GAK Front ,Visegradska,Novi Sad i nema veze sto nismo osiguranici Vojvodine.To je,doduse,informacija od juna 2007.Ja sam placala samo dijagnostiku a koliko sam shvatila,kad te stave na program za VTO,uput vazi za ceo postupak.Injekcije dobijes u paketu pa ako hoces bockas se u BG-u...



Sada moram sama sebe da demantujem:danas sam saznala da ,po nekom novom pravilu,IPAK TREBA OVERITI UPUT,ali niko ne zna gde,valjda u Nemanjinoj(bila sam u Dobrinjskoj i Vojovde Milenka-nemaju pojma)ali su mi rekli da uz uput ordinirajuceg ginekologa SVE ANALIZE MOGU DA SE URADE NA TORLAKU,i to o trosku drzave,ako si vec na drzavnom programu za VTO.A ja sve platila...majko Srbijo!Postani dosadna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 11:11 am
Postovi: 250
Lokacija: beograd
Imate novu TEMU-obavestenje na ovu temu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PROBA
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 1:44 pm
Postovi: 10
Lokacija: OKOLINA NOVOG SADA
PROBA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: