Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:57 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Poštovana Gđo
Nisam uočio vaš post pa da napišem koju reč o ovoj STD bolesti

UZROČNIK Gram-negative diplococcus, tzv. Neisseria gonorrhoeae.

Gonococcalna infekcija obično zahvata sluzokože tokom vaginalnog, analnog ili oralnog seksa.
Može se preneti na sluzokožu kontaminiranim prstima ili drugim predmetom.

SIMPTOMI KOD ŽENA (NA ŽALOST MOGU I IZOSTATI)

donji genitourinarni trakt
Mucopurulentan tj. sluzavognojav ili gnojav sekret iz grlića materice
Vaginalni sekret čak i uz sukrvicu

gornji genitourinarni trakt
PID
Bol u donjem delu stomaka
Bol pri pomeranju grlića
Adnexalni bol
Groznica

Bol u gornjem desnom delu stomaka ( perihepatitis)
Rektalno - sluzavognojav ili gnojav sekret iz debelog creva

Najčešća posledica dugotrajne ifekcije je hroničan pelvičan bol nakon "pelvic inflammatory disease" (PID), septični abortus, chorioamnionitis u rudnoći i sterilitet.


PS A kako su vama otkrili da imate gonoreju nakon tolikih godina?

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:06 pm
Postovi: 35
Baš mi je drago doktore što ste se javili, kao što rekoh, ja sam o tome detaljno pisala (možda čak i suviše) u temi koju sam postavila “Gonoreja – podmukla bolest”. Ako vas interesuje, možete da pročitate tamo, a ovde ću što kraće.
Prvi put sam uradila Papa test krajem 2004. godine I nalaz je bio: II grupa, masa LE.
Na osnovu toga, I zato što sam imala manju “ranicu” na grliću, doktorka je uzela bris da bi videla u čemu je stvar.
Ja ne znam da li je to bio ciljani bris na gonoreju (ne razumem se u to), odnela sam pločicu sa razmazom u laboratoriju, ali znam da je pisalo “mikroskopski preparat na Go- direktni” sa nalazom: “ Nađena je masa diplokoka u leukocitima I van leukocita, masa epitelnih ćelija – nađena je neisseria gonorrhoea”.
To je bio veliki šok za mene, ujedno I veliko iznenađenje, jer kao što rekoh, poslednji odnos sam imala 2001. godine.
Uglavnom, primila sam longacef, pila ciprocinal, I kasnije je bris bi u redu.
Ja nekako ni dan danas ne mogu da se pomirim sa tim, jer apsolutno nikave simptome nisam imala: svrab, izuzetno pojačan secret, bolove u stomaku, krvarenja van menstruacije, peckanje, neprijatan miris, pregled kod ginekologa me nije boleo…
I dok sam primala tu terapiju, ja nikave promene nisam osećala.
Doduše, doktorka je rekla da je bio secret na grliću, ja isti uopšte nisam primećivala na vešu, bar ne toliki da bi me to navelo da idem kod ginekologa.
Inače, da napomenem, da sam od 1998. svake godine išla na jednogodišnje kontrole, uvek sma bila VI grupa, nikad nisam bila IV, pa se pitam čemu služe te grupa, ako sam ja stvarno imala gonoreju, bez simptoma, a ni doktori je nisu prepoznali.
Bar u mom gradu rade tako, odrede grupu, daju vam vaginalete po potrebi I pošalju vas kući.
Inače sam imala I cistu Bartolinijeve žlezde još od 1998, koju sam izvadila 2005.Tek kada je pronađena gonoreja, doktorka je rekla da je meni ta cista sigurno od gonoreje, a apsurd je da sam unazad godinama išla baš žbog te žlezde kod ginekologa (nekoliko njih), I svi su mi rekli da to nije ništa, nikakva ispitivanja na bakterije mi nisu radili, sem određivanje grupe sekreta. Svi do jednog su mi rekli da se ponašam kao da je nemam, neko je ponekad davao antibiotike, neko vaginalete, neko ništa, uglavnom su me svi puštali kao potpuno zdravu osobu.
Hvala vam što ste se uključili, pozdrav I sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: opet upala jajnika
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 4:53 pm
Postovi: 12
U forumu "HSG" sam pomenula da su mi konstatovali "upalu jajnika", sto je, pretpostavljam, u stvari, ta upala jajovoda. Inace se to sve desava mesec dana posle uradjenog HSG-a. Pritom sam, pre odlaska na HSG, u Dr. Subotica, na Medicinskom fakultetu, uradila analize za chladimia, ureaplasma, i sve je bilo super! (na gonoreju bas nikad nisam ni radila, ali nisam nikad ni imala ni priblizno onakve simptome kakvi su navedeni za tu bolest.)

zbog osetljivosti pri pregledu rukom i "tecnosti u trbusnoj duplji" (nesto tako je pomenuo doktor) koja se videla na ultrazvuku, on je zakljucio da postoji neka upala, pa mi je dao terapiju Longacephom (3 dana, injekcija u meso, jednom dnevno po 2 g, dakle dupla). ja sam posle druge injekcije dobila snaznu alergijsku reakciju, zavrsila na urgentnom te veceri, pa su mi sledeceg dana umesto tog longacepha dali samo da popijem kutiju Hemomycina (posto sam njega uzimala i ranije i nisam nikad lose reagovala). na vaginalnom brisu (ciji je rezultat bio gotov kad sam vec uveliko bila pod terapijom) je pronadjena neka Streptokoka, ne znam koja tacno (koju su mi nasli u cervikalnom brisu i pre HSG-a, pa sam pila antibiotike i sledeci bris je bio sterilan).

da ne duzim vise, moje pitanje je: da li moze Streptokoka da izazove tu upalu i treba li i dalje da uzimam antibiotike i da se proveravam, nakon tolikih antibiotika? (napominjem da i dalje osecam neko boluckanje u donjem delu stomaka, mada samo povremeno, ne stalno, pijem Chymoral jos nedelju dana, a prilikom odnosa me na momente unutra prilicno zaboli, pa se mora jako pazljivo i polako...). uzela sam neke biljne preparate za sada (Palisept i vaginalete altajske mumije!).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: