Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trudnica-rubela, za Obgyn
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 4:34 pm
Postovi: 8
Vec sam se jednom javljala i tada ste zaista obradovali konstatacijom da nemam razloga za brigu, nadam se da ce ovaj put biti isto. Trenutno nisam u prilici da se vidim sa svojim gin. pa Vas molim da mi odgovorite i protumacite rezultate.
Trudnica sam, 26. nedelja.
Upravo sam dobila rezultate sa Torlaka, rezultati su sledeci (nisu date referentne vrednosti):

Elisa test Igm za:
Rubella - rezultat upisan hemijskom olovkom, tako da izgleda kao prekrizena nula
Cytomegalo virus - ista oznaka

Elisa test IgG za:
Rubella - +, napomena: nadjena su IgG antitela za Rubella virus

Proba vezivanja kompleta sa antigenom
Herpes simplex - 1/16 H
Cytomegalovirus - 1/8H

Analiza radjena u Gradskom zavodu za zas. zdravlja
Toxo IgG - 0 IU/ml
Toxo IgM - 0.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 4:34 pm
Postovi: 8
Da, ja uvek nesto zaboravim...
Decembra 2002. god. imala sam mised, posle cega sam odradila TORCH i tad je bilo sve u redu.
Ovo je zeljena trudnoca, u 9. nedelji imala sam hematom na posteljici koji je saniran terapijom progesterona i velikom kolicinom mirovanja. Grlic materice mi je skracen, ne znam da li to ima neke veze ali cisto da pomenem (nije radjen serklaz).
Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Micka Vas ginekolog koji narucuje tolike testove negdje ne zna sta i zasto se desava u trudnoci !
Nakon jednog spontanog pobacaja u 1. trimestru raditi TORCH ???
Besmisleno. I sta je dobio sa tim rezultatima ??? Nista.
Kad ste bili mali imali ste rubelu i imate trajnu imunost protiv iste ? I to je sve ? Da li je TORCH screen odgovorio na pitanje zasto ste imali spontane pobacaje ? Ne, naravno...imali ste nepotreban test, potrosili pare, i jos Vam nije ni protumacio test.

Komentar...
Citiraj:
u 9. nedelji imala sam hematom na posteljici koji je saniran terapijom progesterona i velikom kolicinom mirovanj
niti Vam je pomogao progesteron niti Vam je pomoglo mirovanje, nego je trudnoa sama od sebe dobar i ostace ! Niti jedno niti drugo nije potvrdjeno da ima ikakvu ulogu u prevenciji i tretmanu spontanih pobacaja...procitajte o progesteronu na jednom od topika.

Skracen grlic ???? :o :o :o Ukoliko ne krvarite i PAPA nalaz Vam je normalan ne dajte Vasem ginekologu da Vas pregleda do termina porodjaja,ukoliko za to ne postoje indikacije...da Vam nece na taj zdrav grlic da stavi serklaz pa da izgubite ovu normalnu trudnocu ?
Grlic je dinamicka struktura i mijenja se u toku zivota zene i u toku trudnoce...recite to Vasem ginekologu, njegov pregled ne znaci nista ! i nije osnova ni za kakvu novu terapiju a posebno ne za serklaz.

Gdje se Vi to lijecite ? Nadam se da bar ne placate za to sto dobijate pod specijalistickom uslugom...srecno.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 4:34 pm
Postovi: 8
Meni ostaje samo da Vam se toplo zahvalim na brzom ogovoru.

Vidim i ja da moja doktorka luta, (pre nje imala sam jednu, koja je bila jos "zbunjenija" pa sam je mjenjala), pored TORCHA radila sam jos mnogo toga o cemu ne bih ni da pricam jer bi Vam se vjerovatno, sto kaze nas narod, digla kosa na glavi. Na svu srecu najmanje o toga sam placala ali se moj muz sit nasetao po silnim komisijama kako bi dobio upute da se izvesne pretrage urade.

Jos jednom hvala Vam na recima ohrabrenja.
Srdacan pozdrav,
Micka

P.S.
U novembru Vam se javljam sa lepim vestima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trudnica-rubela
PostPoslato: Čet Nov 03, 2016 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2016 11:26 pm
Postovi: 3
Dobar dan svima prvi put sam na ovom forumu i molim sve koji mogu da mi pomognu. Javljam se iz Fr u 7.nedelji sam trudnoće i juce sam uradila prvu analizu krvi a sl put kod ginekologa imam tek 17.i jako se brinem sto mi u rezultatima pise za virus rubeola IgG 140 a referentne vrednosti su ispod 5, od 5-10 i vise od 10. Sa prvim detetom pre 5 godina sam imala IgG 30 taj IGM se nigde ne spominje. Molim vas da mi pojasnite malo da li je to problem za plod jer sam se bas uplasila
Hvala od srca unapred svima i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: