Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: streptokoke u brisu pred biopsiju
PostPoslato: Sre Feb 24, 2010 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 24, 2010 2:20 pm
Postovi: 5
Mozda sam pogresila sto sam otvorila novu temu, ali definitivno nisam nigde nasla "alpha" streptokoke kao nalaz. Ako postoji, unapred se izvinjavam.
Od 2003. imam "ranicu" na grlicu materice tj. dg: Ectopio PVU ( AW epitel, mozaik ) PA II grupa. 2004. mi je rezultat vag.sekreta bio III grupa i od tada nikada vise nisam imala II grupu, ponekad VI gr. Promenila sam tri doktorke, sve kazu kako je to normalno u mojim godinama??? ( imam 29.god. stalnog partnera, nisam radjala niti imala prekide trudnoce, normalna menstruacija ). Koristila sam Canesten i Nystatin za VI grupu ( nju sam uspesno otklonila i nemam je vec tri godine ), a za III gr. Orvagyl, Gynodactanol, Polygynax ( 2006. god ), Lomexin+Diflucan ( 2007.god ), Macmiror Complex (2008.god ) sve naravno na preporuku lekara. Radila sam briseve na Chlamidia, Mycoplasma, Ureaplasma, Trichomonas 2007.god. sve negativno. Bakterioloski bris cerviksa i vag.mi pokazuje samo Lactobacile. U decembru prosle god.mi je PA bio ASCUS H pa sam koristila dve ture Fluomizin vag. Nakon toga, pre desetak dana mi je PA IIIb ( adekvatan za citolosku analizu, na razmazu prisutno nesto leukocita, celije skoro svih slojeva skvamoznog epitela, sa veoma brojnim atipicnim celijama, pretezno iz gornjih a retko iz dubljih slojeva ), BETHESDA- H-SIL ( HPV! )
Dobila sam uput za biopsiju, ali su mi pre toga radili ponovo mikrobioloski nalaz cerviksa i vagin.bris gde je nadjen Streptococcus Alpha haemolyt. veliki broj (SA PROFIT), sa antibiogramom. Doktorka medjutim kaze da slobodno mozemo raditi biopsiju!
Molim Vase misljenje. Zar ne mislite da ne bi trebalo raditi biopsiju sa prisustvom bakterija? Sta i kada je odradimo? Ranica ce se verovatno ponovo napraviti, pored tolikih bakterija. Pored svih navedenih lekova, cesto koristim Povidon jod, Hiperol, Hipervag, Propovag, Mumie vag. radila sam i tusiranje Albothilom.
Sta sa mojim deckom? Zivimo zajedno vec deset godina, zar ne bi trebalo i on da pije antibiotike?
Hvala unapred na Vasem odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: