Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: hlor i neplodnost
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2006 10:53 am
Postovi: 48
Evo nekih studija o hloru:

- deca majki koje piju hiperhlorisanu vodu su manje telesne tezine, manjeg obima lobanje, manje visine (dužine)
- sklonija su alergijama

Visok je rizik i dokazan visok procenat embrionalnog mortaliteta i pojave mrtvorodjene dece (pogledaj na google: miscarriage chlorine)

Hlor izaziva poremecaj unutrašnjeg zida krvnih sudova i uvodi u aretriosklerozu.

Hlor proporcionalno povecava rizik od kancera rektuma.

Hlor provocira razvoj kancera mikracne bešike.

Hloriti oksidišu hemoglobin u methemoglobin (u ploda i novorodencadi hemoglobin je daleko oksidabilniji), koji dovodi do celijskog gušenja i hipoksije organizma.

Hlor redukuje funkciju tiroideje (jer menja jod - to isto cine i brom i drugi halogeni elementi) i proizvodnju enzima tiroideje.

Hlor utice na hematopoetski sistem (sistem koji sintetiše krvne elemente).

Hlor je direktno povezan sa poremecejem Neuralne tube (beba) i produžene moždine.

Hlor školskoj deci provocira alergiju (deca koja se kupaju u hlorisanim bazenima).

Hlor utice na "topljenje" zubne gledi.

Koncentracija lakoisparljivih jedinjenja hlora (VOC - voilatile organic compounds) posebno je visoka u bazenima banjskih lecilišta (misli se na toplije vode jer hlor i njegovi nusproizvodi lako odparavaju), privatnim zatvorenim bazenima,
Povecana je i koncentracija tokom tuširanja u kupatilima uz napomenu da je bitna pretpostavka da se voda pojacano hloriše. Tako i dolazimo do problema u Betaniji, jer sam sigurna da je problem ozbiljan.
Ja sam , naime cula, a apleujem na neke pojedince koji imaju takve mogucnost da izmere koncentraciju hlora. Cula sam da je koncentracija u vodi
porodilišta preko 4,5 mg/lit. (dozvoljena zakonski je max 0,4 mg/lit).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Odlozena mi je operacija za sledeci mesec. :cry:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 15, 2007 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 15, 2007 9:29 pm
Postovi: 5
Lokacija: pozarevac
Gde radis laparaskopiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Treba da me operisu u Betaniji.

Mislila sam da idem privatno, ali je cena 900-1000 evra. I onda sam pomislila da ako dam tolike pare, a ne nadju mi nista, odnosno opet kazu da je sve u redu, ubicu se! I ipak odlucila da odem u Betaniju, jer me tamo nece izaci vise od 20000 dinara. Plus nalazi koje sam vadila i koji su bili (sve sa pregledom i UZ) negde oko 150 evra.

Ako nakon toga kazu da je sve OK, lakse cu preziveti jer ce mi razlika ostatii za letovanje! :wink:

Inace, znam ko ce me operisati, sto mi je takodje bilo vazno, jer se tamo ne zna ko pije a ko placa. Ovako sam bar ja smirenija jer imam poverenja u tog lekara.

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 16, 2007 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 15, 2007 9:29 pm
Postovi: 5
Lokacija: pozarevac
Ja sam resila da radim laparaskopiju ali jos uvek neznam gde,dali da idem u Visegradsku ili Valjevo?Dali si ti radila hsg?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 5:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Radila sam HSG i nalaz je bio uredan.

Ne znam sta da ti kazem, o bolnici u Valjevu se dosta pisalo na forumu i to u lepom svetlu. To je ono sto sam ja uspela da ispratim. :D
Idi na opciju Trazi pa ces pronaci sve postove na tu temu i iskustva ljudi koji su isli u te dve klinike.
Ja sam iz Novog Sada i sve analize do sada sam radila ovde.

Inace, HSG i laparoskopija su dve razlicite metode ispitivanja. I o tome se dosta pisalo, i to bas opsirno, tako da i to mozes pronaci. Da ne ponavljam sada i ne citiram doktore koji posecuju ovaj forum. Ovo su samo dva posta u kojima su detaljno opisani i HSG i laparoskopija:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... hlight=hsg
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... hlight=hsg

Pozdrav :wink:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 3:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Ponovo mi je zakazana operacija, 6. marta. :roll:

Posto trebaju istovremeno da mi rade i laparaskopiju i histeroskopiju, lekar mi je rekao da od petog dana ciklusa pocnem da uzimam Diane 35, jednu tabletu uvece. Navodno ce tako bolje odraditi histeroskopiju.
Ima li neko iskustva sa tim tabletama? Znam da su kontraceptivi, ali nista vise od toga. Nikada nisam koristila tablete u svrhu kontracepcije, a i inace ih izbegavam i pijem samo kad moram.

Hvala unapred!

Pozdrav! :wink:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 10:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
:o

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 11, 2007 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2007 3:38 pm
Postovi: 15
Possto vidim da ste iz Novog Sada,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 11:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Evo i mene. Prosto ne znam odakle da krenem.

Ovako. Operisao me je Prof. Dimitrije Segedi, sve pohvale i lepe reci za njega. Jako mi je vazno da ovo napisem i to zbog toga sto osim sto je on to sto jeste, nadasve je covek, i to vrlo ljubazan. Kada sam primljena na Betaniju, na odeljenje za Bracni sterilitet, i nakon sto me je pregledala, izuzetno grubo, jedna od doktorica smestena sam u sobu. Nakon nekih sat vremena on je izdvojio vremena da me obidje i da mi kaze da sam na programu sutra dan, ali da sam druga po redu. Veoma lepo od njega.
Takodje, nakon budjenja iz narkoze ponovo se pojavio, nakon jedno dva sata kada sam ja postala u potpunosti svesna okoline, i ispricao mi je kako je tekao tok operacije, te da je sa mnom sve u redu.
Meni je ovaj njegov postupak razgovora sa pacijentom izuzetno znacio, te sam stoga napisala sve ovo gorepomenuto.

Elem, otpusna lista sa koje citiram.

Laparaskopski nalaz: Materica u AVF, normalno velika za dob i paritet, slobodno pokretna, glatke povrsine, sjajne seroze. Oba jajnika normalno velika, slobodna, bez priraslica. Oba jajovoda slobodna citavom duzinom, bez priraslica i prosirenja. Abdominalni otvori oba jajovoda slobodni. Nakon ubacivanja metilenskog plavila oba jajovoda prohodna uz izlivanje kontrasta u trbusnu duplju.

Histeroskopski nalaz: Sluznica materice atroficna, bez znakova postojanja polipa sluznice. Oba unutrasnja otvora jajovoda jasno vidjena, normalne sirine, fundus materice bez znakova postojanja septuma.

Sve u svemu sa mnom je sve u redu, iako sam se potajno nadala da ce nesto ipak pronaci te da ce to biti uzrok naseg steriliteta. U svakom slucaju sada mi je lakse jer smo iskljucili i mogucnost postojanja priraslica. :lol:
Sutra idem kod njega da mi izvadi konce pa cu cuti sta ce biti njegov predlog za dalje.

Toliko od mene za sada.

Pozdrav i hvala svima koji su bili uz mene u periodu pripreme za operaciju! :wink:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 5:41 pm
Postovi: 39
Draga Gordy!!!

Bas sam mislila na tebe i nadala se da ces se uskoro javiti sa novim vestima...Zaista je divno sto su nalazi perfektni....Mozda ce sada malo ona "nasa psiha"da odradi svoje....Jos jednom divno sto je sve ok

Puno pozdrava Bebetto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 12:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Bebetto puno hvala! :D

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 10:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Postovana ObGyn,

Vidim da ste nam se vratili na forum i moram priznati da mi je neopisivo drago zbog toga. :lol: Ovaj forum definitivno nije isti bez Vas!

Ja sam uradila sve one analize koje ste preporucili, cak sam i pokusala da Vas kontaktiram "off forum" nakon toga (nadam se da ne zamerate), i volela bih ako biste mi rekli koja bi bila Vasa preporuka za dalje.

Srdacan pozdrav! :lol:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 4:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Drago mi je da je kod Vas sve u redu, kao i sa spermogramom Vaseg supruga, koji je radio poslednji put. Niste mi napisali sta je prijedlog dr. Segedija i kakav je njegov pristup Vasem problemu ?
Onda cu Vam napisati svoje misljenje...

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Dr.Segedi je preporucio "indukciju ovulacije", ali da to radim sa Prof. Nadom Topalski Fistes, koja je u ordinaciji zaduzena za probleme steriliteta. Inace, ona je bila nacelnik odeljenja za Sterilitet u GAK Novi Sad dok nije otisla u penziju, i ona mi je svojevremeno radila HSG. Tada je bila prilicno nervozna i neprijatna tako da mi nije ostala bas u prijatnom svetlu. Ali vazi za strucnjaka u toj oblasti... pa sad... verovatno je prijatnija u ordinaciji. :-?

Posto bih zelela da se malo odmorim od svega i, sto bi rekli, "pustim mozak na pasu", pitala sam da li moram bas odmah da krenem u taj proces. Na to mi je on odgovorio da kada budem spremna i odlucim se za to da se javim njoj jer je po njemu to sledeci korak, posto su svi nalazi OK. Cak je prokomentarisao da sa tim stavom koji imam mozda i dodjem kod njega ponovo za dva meseca da vodimo trudnocu. :D

Dosta me je psihicki umorilo sve to oko operacije pa bih zelela da neko vreme na mislim na celu stvar. Kod nas ce uskoro raspust pa cemo negde da otputujemo na par dana i malo promenimo sredinu. Mislim da ce nam prijati. A nakon toga .....

Trudila sam se da Vam opisem i njegovo misljenje, kao i to kako se trenutno ja osecam. Nekako smatram da je i to vazno, a mozda i nije, ne znam.

Srdacan pozdrav!

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: