Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 306 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Feb 02, 2013 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 31, 2013 6:51 pm
Hvala puno, nadam se da ce sve da se resi. A zanima me takodje, da li tom iritacijom mogu da izazovem nesto ozbiljnije? I kad mi se to javi, ja obicno namazem malo katarionovog ulja i mislilm da pomaze, pa me samo zanima Vase misljenje, da l' je okej ako malo cesce stavljam? i sta mislite o ispiranju hipermanganom, naravno blago? :)

Vrh

PostPoslato: Ned Feb 03, 2013 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Iva888 je napisao:
Hvala puno, nadam se da ce sve da se resi. A zanima me takodje, da li tom iritacijom mogu da izazovem nesto ozbiljnije? I kad mi se to javi, ja obicno namazem malo katarionovog ulja i mislilm da pomaze, pa me samo zanima Vase misljenje, da l' je okej ako malo cesce stavljam? i sta mislite o ispiranju hipermanganom, naravno blago? :)

Za svaki slučaj uradite bris na Hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu...

Vrh

PostPoslato: Ned Feb 03, 2013 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Zli doktor je napisao:
Iva888 je napisao:

Za svaki slučaj uradite bris na Hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu...

Testove svakako treba da radite na 6 meseci ako imate nezasticene seksualne odnose!

Kantarionovi ulje jeste dobro ali ne svakodnevno, isto tako i sa hipermanganom. Nemojte narusavati vaginalnu floru nepotrebnim hemikalijama, perite se neutralnim sapunima i mlakom vodom, tusirajte ili ispirajte se posle svake velike nzde i nosite pamucne gacice, izbegavajte dnevne uloske!

Vrh

PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 7:18 pm 
Pridružio se: Uto Feb 12, 2013 7:15 pm
Izvinjavam se sto ovako upadam, imam pitanje.

Pre nekih mesec dana primetila sam da mi se sekret potpuno izmenio.Belicast je i jako gust, a takav nikada nije bio. Nema nikakvog svraba ili bilo kakvih drugih neprijatnosti. Probala sam da idem par puta kod mog ginekologa ali je red toliki da su me u vise navrata i vratili. Kod privatnog sam uradila cervikalni bris i uredan je, medjutim sekret je i dalje takav, meni cudan. Jedino sto radim drugacije nego inace je sto koristim Nivein gel za intimno pranje, a ranije sam koristila obican gel za tusiranje.
Hvala.

Vrh

PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 8:05 pm 
Upravo to i može biti jedini ražlog promenjenog sekreta!

Gelovi za intimnu higijenu si NEPOTREBNI za održavanje intimne higijene!

Perite se mlakom vodom i neutralnim sapunom i nikako nemojte prati unutrasnjost vagine!

Isto tako vasa ishrana i kolicina vode koju unosite u toku dana može imati velikog uticaja na sekret!

Vrh

PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 8:26 pm 
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 8:22 pm
Nadam se da ima neko raspolozen da mi pomogne, upravo sam se vratila od ginekologa i dao mi je povidon jod penu za ispiranja vagine, kaze umesto kupke za tusiranje, sad nisam najbolje razumela kako se to koristi, jel zna neko? :o
hvala unapred

Vrh

PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 8:37 pm 
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:49 pm
Odlicna tema, svaka cast!

Vrh

PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
sladjica1988 je napisao:
Nadam se da ima neko raspolozen da mi pomogne, upravo sam se vratila od ginekologa i dao mi je povidon jod penu za ispiranja vagine, kaze umesto kupke za tusiranje, sad nisam najbolje razumela kako se to koristi, jel zna neko? :o
hvala unapred

Povidon jod pena nije za to namenjena. Neka se time pere taj idiot što vam je to dao...

Vrh

PostPoslato: Sub Feb 16, 2013 2:59 pm 
Vratite se kod ginekologa ili pozovite telefonom i pitajte ga za takve bitne stvari kada su u pitanju vasi reproduktivni organi!

I u svakom sluchaju nemojte koristiti pene i kupke za pranje intimnih organa!

Vrh

PostPoslato: Sub Mar 02, 2013 3:42 pm 
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 11:22 pm
Zdravo tamaraft

Prvo sve pohvale , za iscrpne i poucne tekstove.
Zaista si se potrudila da skoro sve objasnis ovde .) presla sam na "ti" :) predpostavljam da smo generacija :lol:
Potrudila sam se da pronadjem ovde odgovor za moj problem, ali nisam uspela.
Volela bi , ako mozes da mi pomognes, predpostavljam da nije nista strasno ali.. :roll:
Pokusacu ukratko , mada mislim da je potrbno da ti napisem nesto o sebi , kako bi imala jasniju sliku
Imam 35 g. , 4 dece :D , sve normalne trudnoce i zeljene. Posle poslednjeg poradjaja stavila sam spiralu i nosila je 4 god. Iako sam isla na redovne kontrole i opomenula mog ginekologa da osecam da nesto nije u redu , nije odmah primetila da se pomerila, pa je na moje insistiranje uradila ultrazvuk i normalno , morala sam u Front pod totalnu da mi je izvade :( Posle toga naviknuta na spiralu imala sam 3 nezeljene trudnoce :cry: Uspela sam da odradim sve i stavila je ponovo u aprilu prosle god. ( nemacku T spiralu ) Redovno, godinama mi se desavalo da mi ciklus i po 15 dana kasni , ali posle druge spirale se nekako unormalio. ( uf al sam opsirna , sad moje glavno pitanje)
Od 25. decembra nemam ciklus . 25 janura sam dobila braon- roze iscedak koji je trajao 13-14 dana. Bila sam kod ginekologa, 7.2 i na ultrazvuku se videlo da necu ni dobiti, uradila sam na svoju ruku i beta hcg isti dan , nalaz negativan.
A da zaboravila pre nego sto mi se to desilo uradila sam papu II , i bris III , le B
rekla mi je da imam bakterije i da je to verovatno zbog spirale i to je to?

Neznam sta da radim, zakazala sam ponovo kontrolu , ali je tek 18. slobodna.
Jos uvek nisam dobila. Nervozna sam , ujutru me sve boli.
Da li su mozda hormoni ? ako mozes da mi objasnis moje stanje , bila bih ti veoma zahvalna !
Pozdrav

Vrh

PostPoslato: Uto Mar 05, 2013 2:43 pm 
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 11:22 pm
Zaboravila sam da napisem da moja spirala ne izaziva izostanak ciklusa kao Mirena.
Prosto , niko mi ne odgovara :( pa reko da nije to razlog :roll:

Vrh

PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 12:46 am 
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 5:18 pm
Jaooo kolika tema, nacitah se.
A i naucih dosta toga, koje do sad nisam znala. Sad sam eto, ekspert :D

svakako, hvala, koristilo je!

Vrh

PostPoslato: Čet Jul 04, 2013 11:14 pm 
Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 8:59 pm
Hvala na veoma korisnim savetima. Imam samo jedno pitanje, šta raditi u slučaju da se infekcije stalno vraćaju, kao što je slučaj sa Kandidom? :oops:

Vrh

PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 12:07 am 
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 10:24 pm
Pozrdav ,evo ga problem ..naime moja devojka ima 18 god kolko i ja,nevini smo ..sad problem je u tome sto je previse uska,probali smo vise puta i nece...opusti se ona,imamo dugu predigru,dosta i navlazi,cesto se i spustim dole jezikom ...vrlo je uska,1 prst jedva prodje,2 da i ne pominjem,nisam ni pokusao...kao da ima na jedno 3 ,4 cm unutar vagine neko suzavanje ,ali je tvrdo,kao koska...i ne znam sta da radim,kad porst jedva prolazi

Vrh

Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Okt 12, 2013 3:55 pm 
Pridružio se: Sub Okt 12, 2013 2:22 pm
tamaraft je napisao:
Ja pishem i pishem a opet podforum pun zbunjenih pitanja!

Jel to neka opshta nezainteresovanost da se sazna neshto vishe o svom telu?

Kao svaka dobra streberka proucila sam ovu temu od-do. :D

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 306 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata